Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niedoświadczona kucharka

Pyszne SURÓWKI, jak je zrobić- pomóżcie proszę!!!

Polecane posty

Gość niedoświadczona kucharka

Dziewczyny, pomóżcie mi!! Z gotowaniem jakoś sobie radzę, ale moją "piętą achillesową" są surówki :( Uwielbiam surówki wszelkiego rodzaju, ale nie potrafię ich zrobić i kończy się zwykle tak, że robię sałatę ze śmietaną albo niestety kupuję te plastikowe gotowe surówki w pojemniczkach, które wcale nie są smaczne. :( Niby to żadna filozofia, ale nigdy nie wiem jak je doprawić i w jakich mniej więcej proporcjach zmieszać, żeby wyszły takie pyszne jak jadam w restauracjach (zawsze biorę sobie podwójną porcję :)) No i nie wiem co zrobić, żeby nie wyszły suche, z czego robić ewentualne sosy??:( Nie mam pojęcia! :( Tak więc czekam na Waszą pomoc- podajcie mi przepisy i sposób wykonania swoich sprawdzonych, pysznych surówek. Może się wreszcie nauczę... :P 🌻 Dziękuję Wam bardzo z góry za pomoc 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałatka wiosenna:sałata, pomidor, ogórek, cebula, maleńki ząbek czosnku(rozgnieciony), jajo ugotowane na twardo.wszystko pokrojone w kosteczke, sól, pieprz, śmietana lub jogurt(ze śmietaną lepsza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak lubisz marchewkę to zetrzyj ją na drobnych oczkach do tego chrzan odrobina smietany przyprawy do smaku i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem Ci
a ja polecam sosy surówkowe knorra w saszetkach dodajesz tam olej i wodę i jest sos.. i wtedy wiele nie trzeba już się męczyć np. kapusta pekińska, troche cebulki i sos ziołowy.. pycha, poza tym masz też na opakowaniach przepisy.. inne już tradycyjne kapusta biała, marchewka, cebulka, jabłko, natka pietruszki, do tego cukier, sól, oliwa, jak bedzie mdłe, to sokiem z cytryny można zakwasić ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniaaaaaaaam
a co do surowek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniaaaaaaaam
no pytam sie co do surowek?????? jestem glodny!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniaaaaaaaam
chcialbym!!!! jestem facetem, glodnym, bo nie mam nic do jeszenia a wyjsc nie ma jak!!!! MIESAAAAAAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rada dla was kobiety
jakie tam sosy knora????? najepszy sos: -3 łzki oleju -2 łyżeczki musztardy -troszkę octu -łyżka cukru i to wymieszac i pychotka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KNORRRR
jest dla poczatkujacych i zapracowanych. a temat zaczela poczatkujaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rada dla was kobiety
a zapomnialam ze jeszcze -czosnek wycisnieyty przez praske!! trzeba pamietac o tym zeby dodawac pomalu olej do musztardy a nie na odwrot bo z sosu nic nie wyjdzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tania i smaczna surówka z jabłek i cebuli: jabłka zetrzeć na dużych oczkach cebulę pokroić w drobną kostkę, lekko posłodzić i posolić, odstawić na kilkanaście minut, a potem odcisnąć dodać: sól, pieprz, majonez lub śmietanę Jeżeli chodzi o proporcje, to ja, na 3 osoby, daję ok. 4-5 niedużych jabłek i średniej wielkości cebulę. Oczywiście jest to kwestia smaku, bo nie każdy lubi mocny, cebulowy aromat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KNORRRR
a mnie sie podoba od szymci salata nr 1 Ciekawie brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoświadczona kucharka
Super dziewczynki, wiedziałam, że mogę na Was liczyć!!! :) Podrzucajcie wszystko co Wam przyjdzie do głowy, na pewno wszystko wypróbuję!! Mmmm, pycha!! Dziękuję!! 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie.......
lubisz buraczki? Polecam, duzo moich znajomych juz tez tak robi. Puszke buraczkow zetrzec na tarce, pol cebuli drobno pokroic (starta na tarce nie ma takiego efektu). Sol i pieprzu do smaku, troche oliwki. Najlepiej jak postoi ze dwie godziny w lodowce. Pasuje do wszystkich mies. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UPUPUPUPUOUO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatkozerca
kapuste pekinska poszatkowac ,dodac starte jablko, kukurydze z puszki, majonez i zajadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ascetycznie i smacznie
buraczki i jablka potrzec na tarce na "grubych oczkach". I juz. Mozna bez dodatkow, mozna dodac troszcke soku z cytryny i cukru. Prosto, zdrowo, tanio!!! ale slogan!!! smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagag
Sałata pekińska poszatkowana dodac pokrojone w kostkę owoce:banany,pomarańcze ,kiwi itd kto co lubi do tego sos Vinegre może byc knorra ale lepszy samodzielnej roboty.Pysznie smakuje do kurczaka ale tez do schabu bardzo dobry . Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka z selera - 1 średniej wielkości seler, dokladnie obrac i zetrzeć na tarce dużych oczkach - dodać garść pokrojonych orzechów włoskich - polać słodką śmietaną 30% ;) nie za dużo, tak aby nie sałatka nie była sucha i aby \"nie pływała\" ;) sam seler w smaku przypomina orzechy wloskie - dla mnie pycha :) tak samo można postąpić z białą rzodkiewką :) zetrzeć na tarce, dodać szczyptę cukru, szczyptę pieprzu, i polać śmietanką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marchewki, zabek czosnku, smietana- ale lepszy bedzie majonez, sol. marchewke zetrzec na grubych oczkach, rozgniesc zabek , wrzucic do kubka i wymieszac go z majonezem, posolic i zalac marchewke. pyszna i b latwa do zrobienia. smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam powaznie
ja akurat ci nie dam przepisu na sorowke, bo zadko robie, ale co do salaty, to salata ze smietana jest dla mnie jednym z najohydniejszych wspomnien zdziecinstwa. o wile pyszniejsza jest z oliwa i octem (najlepiej balsasmicznym) lu sokiem z cytryny + sol, pieprz i przyprawy ziolowe. do tgo mozna nawrzucac plasteki pomidora, ogorka, cebuli; oliwki, papryke surowa lub ze sloika, karczochy, no cokolwiek lubisz. oprocz tego ser pokrojony lub starty moze byc, wedlinka w kostke, jak salatka ma byc pozywna, jajo ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxmara35
witam :)) marchewka , jablko , kawałek selera .. zetrzeć na wiórki i wygnieśc z odrobiną!soli. Dodać łyżkę gestej smietany i kilka kropel soku z cytryny. Jesli lubisz rodzynki dodaj do niej garść tych przysmakow oczywiscie uprzednio namoczonych w goracej wodzie /tylko wode odlej/ 2. poszatkuj drobno czerwona kapustę , dodaj starte na tarce jablko / duże wióry/ i łyzke majonezu . Do smaku doprawić odrobiną soli, kilkoma kroplami cytryny i ewentualnie cukru... wszystko wedle twoich upodobań. 3. zetrzyj marchwe na drobne wiórki / boczna strona tarki/ dodaj kawałek pokrojonej na drobne paseczki pory i łyzke majonezu. 4.poszatkuj kapuste pekińską , dodaj kukurydze z puszki , pół papryki pokrojonej w kostkę , polowę swiezego ogorka moze bycrownież pomidor .Wymieszaj to wszystko z łyzka majonezu , dopraw sola i pieprzem Smacznego:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×