Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kuchta domowa.

syrop z cebuli,co robie nie tak?

Polecane posty

Gość kuchta domowa.

powiedzcie jak zrobic syrop z cebuli bo ja chyba robie cos nie tak,bo z dwoch cebol wychodzi mi naprade malusienko,na jeden lyk.Robie tak ze dwie cebule kroje w cienkie krazki i ukladam w pollitrowym kubku po kilka krazkow,zasypuje cukrem i znowu krazki i cukier i tak na przemian.Zowtawiam na noc w cieplym miejscu i rano zlewam wyciskajac z gory inna szklanka.I jest malo tego.Jak zrobic zeby bylo tego wiecej? czy sie nieda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frezjaaaa
Mi tez tak samo mało wychodzi.Pewnie wyjdzie więcej jak dasz duuuuuużo tej cebuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jateztakchce
Wszystko robisz dobrze,ale ja wlewam jeszcze troszkę przegotowanej wody tak z 5 łyżek,a syropu nie wychodzi za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchta domowa.
wode? a po co? to zeby miec chociaz pol szklanki to z dziesiec cebol potrzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej trochę zdrowiej
Za radą lekarki robię go trochę inaczej!!!Kilka sporych cebul ucieram na tarce o najmniejszych oczkach,wsypuję kilka łyżek cukru i daje do słoiczka,zakręcam,pozostawiam na noc w ciemnym miejscu,następnie przecedzam go prze 2x złożona gażę,dobrze wyciskam,dobrze jest też jest dodać syrop z buraka czerwonego,buraka ze skórką dobrze umyć,odkroić ze 3 cm u góry(taki kapelusik) wydrążyć buraka od środka,możliwie jak najwięcej,w otrzymany otwór nasypać cukier,przyłożyć ponownie"kapelusik" i włożyć na ok.20 minut do piekarnika,co jakiś czas sprawdzić,czy wytworzył się już syrop.Następnie oba połączyć,po ostudzeniu buraczanego.Oba syropy działają na męczący,uciążliwy kaszel,oba są wykrztuśne i trzeba je zażywać do godz.17 ,dodatkowo buraczany ma właściwości uodparniające,pomieszane razem szybciej pomagają uporać sie z chorobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gooothka
To normalnie Ci wychodzi ;) ja też kroję cebulę w krążki i zasypuję cukrem. Potem odlewam syrop i znowu dosypuję cukru, i tak kilka razy. Dużo tego nie wychodzi ale jest mocno skoncentrowany i pomaga w leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja.....
z 2 cebul to normalne że masz tak mało tego syropu ja zawsze dawałam więcej i nie cukier ale dawałam lejący miód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka ggdg
gooothka a czy ten cukier co potem znowu dodajesz to do tej samej cebuli co juz zlalas ten sok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiedyś robiłam i wychodził, kroiłam ze 2 spore cebule w kostkę, przesypywałam cukrem, do słoika i w cieple miejsce. myślę, że te cebule po prostu muszą być soczyste i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze sypiesz za malo cukru ? zawsze robie na oko,tym razem sie pobawilam i zwazylam skladniki jutro napisze ile mi wyszlo syropu z jednej sredniej wielkosci cebuli (100g) + 100g cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamili
cebuli nie wolno ścierać na tarce, bo się utlenia i traci właściwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta w makijażu
Ja cebulę kroję w kostkę - 1 cebulę. Do tego dodaję 2 łyżki miodu, ale nie płynnego, o tej porze miód płynny to miód grzany, a ten nie ma właściwości, wciskam sok z połówki cytryny. Wszystko mieszam w słoiczku. Wychodzi dużo syropu, już po kilku godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dar1aa
Do wykonania syropu potrzebujemy dużą cebulę (czerwona jest łagodniejsza), cukier i słoik z przykrywką. Zamiast cukru wiele osób poleca miód. Obraną cebulę kroimy w plastry albo w kostkę i dzielimy na trzy porcje. Następnie pierwszą warstwę układamy w słoiku i posypujemy cukrem. Im więcej damy cukru tym syrop będzie słodszy. Każdą kolejną warstwę dobrze ugniatamy. Na ostatnią warstwę cebuli nakładamy dużo cukru (albo miodu) i zakręcamy słoik. http://nuclearts.pl/leki/syrop-z-cebuli-jaki-jest-przepis-jak-przyrzadzic/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pannamajster
poza cukrem i miodem dobrze jest dać odrobinę soli - ona sprawia, że cebula mięknie i puszcza soki, poza tym ma działanie dezynfekujące, także na gardło na pewno nie zaszkodzi - w niewielkich ilościach oczywiście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zawsze kilka grubych plastrów zasypuje cukrem i przykrywam talerzykiem i zawsze mi wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×