Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sztućce jakby rdzewieją

Zmywarka a sztućce. W ciągu 3 miesięcy eksploatacji zniszczyłam 2 komplety sztuc

Polecane posty

Gość sztućce jakby rdzewieją

mimo ze na ich opakowaniu napisane było iż nadają się do zmywarek . nie były to może najdroższe sztucce ale i nienajtansze bo 150 zł za 24 elementy. teraz mam dylemat, jakie sztućce konkretnie sztucce kupić ? nie chcę znów wywalić 150 zł :O któras z Was miała taka sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deko-fish
ja używam zmywarki od 7-u lat. I myję przez ten cały czas sztućce Gerlacha. Sa cały czas idealne. Miałam też inne, tańsze i rdzewiały. Gerlach jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam resztkę kompletu gerlacha oraz komplet z tesco i biedronki.Nic im sie nie dzieje a nawet nie sprawdzałam czy nadają się do zmywarki,bo kupiłam je dużo wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady babci Stefy
bezduszne maszyny i wytwory kapitalizmu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztućce jakby rdzewieją
trzeba się na gerlacha szarpnąć ;) te sztućce które miałam przed zmywarką, myja sie normalnie i nic im nie jest, ale wiadomo przy zmywarce potrzeba więcej sztucców. szukałam takich z oznaczeniem ze nadaja sie do zmywarek, a tu dupa. w sumie to trzy komplety zniszczyłam rzekomo nadajace sie do zmywarek, ale na jeden miałam paragon to nie liczę, bo oddali mi kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam 16cz komplet
z tesco do zmywarki za jakies 50 zl i sa nadal piekne i gladkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mnie się zniszczyły
trzonki od niektórych noży - były dokręcane, i jak sie okazało z gorszego metalu. teraz mam gerlach i kupiony w Pepco komplet na 6 osób za 19.90 i nic mi nie rdzewieje ani nie matowieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kupiłam komplet
sztućców, takich najtańszych za 20zł za 24 elementy i zmywam w zmywarce je już od roku i nic się z nimi nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztućce jakby rdzewieją
wychodzi na to że tylko ja nie mam "nosa" do właściwych sztucców;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno gorzej wychodzą sztućce z plastikowym wykończeniem. Te szybciej się starzeją w zmywarce, pękają, rysuja itd. Ja na razie nie narzekam jest ok. A sztućce dostałam od teściowej..może to dlatego, hihi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospodyni lila
myję w zmywarce sztućce drogie, Gerlach oraz myję treż sztućce tanie kupione od ruskich nic sie nie dzieje te droższe lśnią żywym srebrem a te tańcze trochę ściemniały przy ozdobnikach na rączce ale to juz było wcześniej bez zmywarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztućce jakby rdzewieją
jutro idę się zaopatrzyć w sztućce , bo tych co zostały bez szwanku mam za mało i jestem zdecydowana kupić duży komplet Gerlacha, z tego co piszecie myjecie i jest ok. z drugiej strony kusi mnie coś tanszego, ale jak sobie pomyslę że po raz kolejny wywale pieniadze w bloto to zostane przy tym Gerlachu. swoich lepszych to nawet nie mialam okazji (dzięki Bogu) myc w zmywarce:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospodyni lila
trzeba przeanalizować co dodajesz do zmywarki, jakie tabletki, jaka sól i jakie płyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztućce jakby rdzewieją
do zmywarki daje tabletki 3 w 1 i sól z calgonitu, nabłyszczacz z rossmana domol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosiaaaa_samosiaaaa
moja znajoma zniszczyla prawie wszystkie szklanki zmywajac je w zmywarce... wszystkie byly strasznie porysowane:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
Jeśli kupisz tańsze z oznaczeniem że można myć w zmywarce, koniecznie zachowaj paragon, powinni zwrócić pieniądze jakby coś było nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADAGASKAR
Trochę sie powymądrzam, ale może komuś się przyda. -Po pierwsze sztućce po umyciu należy od razu wyciągnąć ze zmywarki i wytrzeć. Nie należy ich zostawiać na noc z innymi sztućcami gorszej jakości , czy nożami. Najlepiej żeby wszystko co jest metalowe i co myjemy ze sztućcami , było wykonane z takiego samego rodzaju stali. W przeciwnym wypadku sztućce mogą pokrywać się plamkami , które w początkowej fazie nie sa jeszcze rdzą, tylko wynikiem reakcji chemicznej. - Nalezy pamiętać,że na wszystko co kupimy mamy albo gwarancję, albo tzw. rękojmię. Gwarancja może być różnej długości i jest to uzaleznione od producenta, rękojmia- (odpowiedzialność sprzedającego za towar) w przypadku sztućców wynosi 2 lata . Zatem jeżeli jest napisane ,że można myć i przestrzegamy zasad prawidłowego mycia , to trzeba oddać sztućce do reklamcji . - Kupować z głową, nie przepłacać, bo jeżeli chcemy myś sztućce w zmywarce , to nie kupujmy droższych sztućców np. satynowanych ( matowanych ) tylko w połysku , bo te po myciu w zmywarce będą wyglądały dużo lepiej , a satyna po jakimś czasie może zacząć znikać , więc szkoda kasy . - Kupować u sprawdzonych sprzedawców, najlepiej autoryzowanych i najlepiej jeżeli są to sprawdzone marki -GERLACH np. na swoje sztućce daje wieczysta gwarancję, więc jeżeli coś zacznie dziać się np. po 5 latach , to też nie ma problemu . Polecam: www.goblet.pl - Ruskie też czasami bywają super, bo sama mam takie ukryte głęboko w szufladzie ( mąż od lat chce je wyrzucić , ale na razie się bronimy tzn, ja i sztuće) . Nic ich nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daje czadu on
ja mam : zestaw na 4 osoby z biedronki za 50 zl-napoisane do zmywarki bylo-fakt..nic im nie jest a drugi na 8 ludkow z makro-za jakies 100-napisane do zmywarki---fakt działaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość curiculumvitae__
przed zakupem zmywarki miałam dwa komplety,jeden kupiony na targu,drugi bardziej wypasiony,w tym "lepszym" zniszczyłam trzonki noży,nie rdzewieją,ale zszarzały teraz sprawdzam jak kupuję czy naczynia nadają się do mycia w zmywarce,jeden komplet noży do steków (z ikei,trzonki z tworzywa) się nie nadaje,najpierw myłam je ręcznie,ale później włożyłam do zmywarki i nic się nie dzieje (może tępieją? jeśli tak,to na razie niezauważalnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zwykłe nierdzewne sztućce i już od paru lat właściwie nic im się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alice69
Najbardziej polecam sztućce Gerlach, które posiadają dożywotnią gwarancję. Można je kupić np. tutaj: http://alekxs.pl/Sztucce-Gerlach-110k.html Noży nigdy nie należy myć w zmywarce, ponieważ oprócz stali 18/10 posiadają inne domieszki i mogą rdzewieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka_kucharka
Tak jak większość pisze, najlepiej zainwestować w sztućce Gerlacha. Od około roku mam komplet 24 szt., ale jeśli chce się myć w zmywarce to jednak potrzeba troszkę większej liczby sztućców :) Zamówiłam sobie większy zestaw z tej samej kolekcji: http://www.serwisobiadowy.pl/jadalnia/sztucce1/sztucce-gerlach/gerlach-antica-04/sztucce-gerlach-antica-04p-68-szt-dla-12-osob-walizka-polysk dodatkowo będę mieć teraz łyżkę wazową, łyżeczkę do cukru itp. Myślę, że warto wydać troszkę więcej pieniążków i mieć sztućce z wieczystą gwarancją, bo taką gwarancję mają właśnie te sztućce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz nadarza się okazja na zrobienie porzadnego prezentu pod choinke. Ja z takiego byłabym bardzo zadowolona, bo lubie prezenty praktyczne. Różne bibeloty mogę sobie kupić sama takie jak lubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gotin
Pierwsze słyszę, żeby takie rzeczy się działy w zmywarce. Chyba, ze te sztućce to naprawdę jakaś lipa to wtedy i nawet podczas mycia ręcznego by się zniszczyły. Abstrahując troszkę od tematu jakbyście chcieli ożywić odrobinę swoją kuchnie i zamaskować np. jakąś starą zmywarkę to zobaczcie sobie tutaj - http://stikero.pl/product-pol-2391-Okleina-na-zmywarke-Truskawka-w-wodzie-0237.html mają specjalne naklejki na agd między innymi na zmywarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój sztuciec z Gerlacha po 4-5 myciach bardzo się porysował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma wiele drobnych kreseczek. A błyszczał i był gładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakim cudem? ;O to co to za sztućce były. Ja mam z Duki, zamawiałam je już dawnooo na https://dukapolska.com/sztucce nie wiem parę lat spokojnie. A trzymają się świetnie. Zdecydowanie warto kupowac porządniejsze rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmarta
Ja też mam Gerlach Muza i właśnie myje je ręcznie bonpo jednym umyciu w zmywarce były porysowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×