Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość raczej nie kura domowa

AAAa.. Tusz nie chce się zmyć - błagam o pomoc!

Polecane posty

Gość raczej nie kura domowa

Pożyczyłam od przyjaciółki sweterek... I chciałam go uprać... żeby był czysty:/ i chyba na złość, nie wiem nawet skąd, gdzieś w praniu znalazł się tusz. :( Zrobiło się kilka niebieskich plamek. Szorowałam vanishem przez kilka godzin, potem po wyschnięciu znowu, ale nie zmyło się do końca :( Nie wiem kompletnie co mam teraz zrobić. Da się to jakoś zmyć? Nie mam na zbyciu akurat pieniędzy na sweterek :| pomooooocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no niestety
ja też zrobiłam plamy na białym swetrze sprało się trochę ale i tak plamy widać, także nic się nie da zrobić, nawet vanish nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej nie kura domowa
nic? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no niestety
już tyle razy go prałam, i nie tylko w vanishu i niestety sie nie sprało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej nie kura domowa
a ktoś inny może ma jakąś rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej nie kura domowa
no błaaaaagam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej nie kura domowa
pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiem.....
ale jaki tusz do pieczątek taki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej nie kura domowa
szary. A tusz, szczerze nie jestem pewna, ale chyba od długopisu... inny raczej nie znalazłby się w pobliżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiem.....
Tusz od długopisu Usuwanie plam po długopisie przeprowadzamy przy pomocy octu spirytusowego lub spirytusu kosmetycznego. Plamy trzeć kilkakrotnie wymieniając szmatki na czyste. Następnie wietrzymy i dokładnie płuczemy. Do usuwania takich zabrudzeń z ciała najlepszym środkiem jest pasta do zębów. Z materiałów skóropodobnych jak skay, możemy usunąć plamy po farbach czy długopisie szmatką nawilżoną tłuszczem, jak olejki do kąpieli, tłuste mleczka czy oliwka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiem.....
tu masz jeszcze inny sposób Jedwab, wełnę i inne materiały pobrudzone tuszem z długopisu czyścimy suchym kwaskiem cytrynowym. Plamy z długopisu posypujemy kwaskiem i pozostawiamy na 15-20 minut. Po tym zabiegu tkaninę należy wielokrotnie spłukać. Jeśli ślady pozostaną, po wyschnięciu zabieg powtórzyć raz jeszcze. Plamę z tuszu po długopisie możemy usunąć też przy pomocy alkoholu np. spirytusu. Robimy kilka tamponików z waty, pod materiał podkładamy złożoną kilka razy czystą szmatkę i namoczonym tamponikiem uderzamy w plamy po tuszu. Gdy tamponik zabrudzi się należy wymienić go na nowy. Ten sposób bywa jednak ryzykowny, gdyż alkohol może również odbarwić materiał. Należy więc wcześniej sprawdzić czy oprócz plamy z długopisu nie zniknie również kolor zabrudzonego obrusa lub odzieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiem.....
Plamy z tuszu po długopisie możemy przecierać alkoholem, ewentualnie sokiem z cytryny. Natomiast ślady od flamastrów pierzemy w mydle lub glicerynie, a następnie pierzemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×