Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no i tak

Egipt we wrzesniu

Polecane posty

Gość no i tak

W wrzesniu planuję wyjazd do Egiptu, jedziemy rodzinnie, we trójkę. Będę tam po raz pierwszy. Wybrałam juz region Hurgada. Poradźcie z jakich wycieczek skorzystać, moje typy to kair, Luzor, wyspa Giftu i może jakaś na pustynię. Bedę wdzięczna za porady praktyczne, przyda sie każda nawet drobna podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AsiaPolka
Rozumiem, że jedziesz z biurem podrózy? :) ja też się wybieram do Hurghady i "moje" biuro proponuje mi podobne wycieczki; ale skusze sie chyba na delfinarium i może łódź podwodną, a fajnie też brzmi oferta Quad Safari: Wyjazd z hotelu i przejazd w głąb pustyni, samodzielne prowadzenie czterokołowych motorków buggy quad w malowniczej scenerii górskiej i na pustyni, następnie odwiedziny w wiosce beduińskiej i powrót do hotelu. Cena orientacyjna: 65 USD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że Egipt we wrześniu to dobry pomysł bo wciąż będzie dobra a wręcz wyśmienita pogoda a nie będzie przeraźliwych upałów (jak w lipcu) uniemożliwiających zwiedzanie a wręcz sprawiających, że człowiek ma ochotę tylko siedzieć w wodzie albo spac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiec
Moja koleżanka była w tym roku właśnie na takim quadowym safari - mówi, że super przygoda :). Egipt ogólnie ma dużo do zaoferowania, warto zdecydować się na jakąś wycieczkę fakultatywną. Ja polecam wyprawę do Jerozolimy. To autokarowa wycieczka, niestety trochę to wszystko trwa, ale sporo możesz zwiedzić i przede wszystkim - można wykąpać się w Morzu Martwym! Dla mnie to zdecydowanie największa atrakcja i najprościej z niej skorzystać właśnie przy okazji pobytu w Egipcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela.......
Ja tez jadę do Hurghady we wrzesniu :) wycieczki podobno lepiej na miejscyu kopowac bo taniej, ja chce do luxoru jechac i:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia Polka
Faktycznie, Jerozolima to też fajna okazja, gdy jest się juz w Egipcie. A w ogóle we wrześniu jest tam ponoć bajecznie! Nie ma już tak wiele ludzi, a wciąż jest ciepełko, podczas gdy w PL już jesiennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Przede wszystkim - w jakim wieku masz dziecko? Wycieczki, o których piszesz są PIEKIELNIE męczące, szczególnie Kair (w sumie ponad dobę w autokarze, kilkanaście godzin jazdy w jedną stronę), z małym dzieckiem to masakra. Z mojego hotelu pojechali jacyś debile z maleńkim dzieciakiem, i skonczyło się szpitalem chyba, bo dziecko wymiotowało całą drogę. Wyjazd do Luxoru też jest w nocy, z Hurgady ciut bliżej, ale i tak wraca się ok. 23. Upał w Dolinie Królów makabryczny - byłam pod koniec października i tak było coś koło 45 stopni. Dobrze znoszę upały, ale nawet ja wymiękłam. Teraz będzie tam po prostu jak w piecu. jeśli już, polecam korzystanie z lokalnych biur - mają wycieczki połowę tańsze niż hotelowe, często lepiej zorganizowane. Sama znalazłam na forum turystycznym Gazety biuro prowadzone przez Polkę, która ma licencję przewodnika - wycieczka była bardzo udana, do tego mieliśmy pod dostatkiem czasu na spokojne zwiedzanie, podczas gdy turyści którzy skorzystali z wycieczki hotelowej byli przeganiani galopem jak stado kóz. To ta pani, podjeżdżają pod hotel, wystarczyło skontaktować się sms-em i zapisać na konkretny wyjazd. http://www.hurghada-wycieczki.com.pl/ Łódź podwodna to kicha, lepiej widać jak się pływa z maską przy hotelu:) wyjazd quadami średnio mnie kręci, temperatury nie zachęcają do takich rozrywek, ale co kto lubi Aha, i radzę nie wykupywać wszystkich wycieczek hurtem, najpierw się zaklimatyzujcie, bo jak was złapie zemsta, to z wyjazdów mogą być nici. Na zemstę ponoć nie ma mocnych, ale mi się jakoś 2krotnie udało uniknąć perturbacji (i moim towarzyszom rownież) - skorzystaliśmy z rady i codziennie jedliśmy ichniejszy jogurt (podają w kazdym hotelu do śniadania). Podobno to pozwala "przyswoić" tamtejszą florę bakteryjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjngfn jbnvfjn kjfbn
witam my w listopadzie lecimy do hugardy , mamy nadzieje że żadnych zamieszek już w egipcie nie będzie , jak wam udały sie wycieczki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×