Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jadę w truskawki

Jak uniknąć zakwasów??

Polecane posty

Gość Jadę w truskawki

Słuchajcie sprawa wygląda tak..Nie mam zbytnio wysiłku fizycznego,bo siedzę z dzieckiem w domu.Co jakiś czas po prostu jeżdzę dorobić za granicę.Ostatnio byłam w truskawkach w czerwcu w mojej miejscowosci..I byla masakra,nastepnego dnia nie dalam rady wstac.Doslownie!! Bolal mnie kazdy miesien,potrzebowalam pomocy by usiasc na toaletę..Teraz mam szanse wyjechac znowu w truskawki i juz sie martwie bo tam nie bedzie zmiłuj się,będe za granicą..Jak mam uniknąc tego okropnego bólu? Wtedy nie mogłam nawet schylić się do dziecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadę w truskawki
Prosze o rady:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcialam Ci poradzic saune
i piwo dla przyspieszenia... No ale w takim razie... To moze przed wyjazdem pojdz pare razy na silownie i pocwicz. To potem bedzie Ci latwiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadę w truskawki
Hej:) Piwko odpada,bo nie lubię,ale myslę sobie,że może gdybym kilka dni wczesniej np biegala to może uniknę tego bólu?Myslisz,ze bieganie pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcialam Ci poradzic saune
przy bieganiu to inne grupy miesni chyba pracuja. Raczej silownia i wzmocnienie plecow, skoro chcesz sie przyszykowac na te truskawki. Gdzie te zakwasy mialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zakwasy bardzo dobrze działają aminokwasy rozgałęzione BCAA. Przeciwdziałają procesom uszkadzającym mięśnie. Warto sobie wypić jakiś suplement typu milkoshake regenerator, bo wtedy można uniknąć bólu następnego dnia. Bo to nie kwas mlekowy go powoduje, tylko uszkodzenia mięśni i w rzeczywistości ów ból nazywa się opóźnioną bolesnością mięśni a nie zakwasami. Poczytajcie: http://blog.milkoshake.pl/2010/08/trening-aktywisty-czyli-podstawy-treningu-cardio/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdjsllojnbhhh
musisz wzmocnić mięśnie które będą podczas takiego zbierania używane. Dodatkowo po wysiłku radzę wziąć gorącą kąpiel (najlepiej zrobić masaż prysznicem) i napić się piwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eulalija
Tylko codzienna gimnastyka Cię uratuje. Nieruchawe nieroby zawsze będą miały zakwasy. Cudów nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety, zakwasy wracają jeśli nie ćwiczymy regularnie... dlatego jeśli chcemy ich unikać, to albo nie ćwiczymy wcale, albo ćwiczymy regularnie cały czas ! ;) oczywiście polecam tą druga opcję ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty zakwas
Ja nie lubię zakwasów, człowiek czuje się po nich taki ciężki! Najlepiej po treningu wziąć gorącą kąpiel. I dużo dają też suplementy. Ten regenerator z milkoshake zapobiega uszkodzeniom mięśni, a to właśnie wywołuje ból. Bardzo skuteczny preparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuż po wysiłku sok z pomidorów, a przed kolejnym takim wypadem spróbuj się trochę porozciągać, poćwiczyć coś, wtedy szok dla organizmu będzie mniejszy i się nie zakwasisz tak strasznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed wyjazdem koniecznie rozgrzewka, jakieś rozciąganie :-) Możesz też sobie poczytać tego bloga http://blog.milkoshake.pl/2010/08/trening-aktywisty-czyli-podstawy-treningu-cardio/#more-1 - jest wpis o zakwasach właśnie. Może też ci coś podpowie i pomoże. A po wysiłku jeszcze oprócz ciepłej kąpieli też warto się jeszcze porozciagać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konefk
poćwicz trochę przed wyjazdem, to najlepszy sposób na zakwasy - rozruszać sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuszka
Tak naprawdę to ciężko jest uniknąć zakwasów, naprawdę. Nawet ja się człowiek bardzo stara to i tak może mu się przytrafić małe zakwaszenie:) To raczej nieuniknione. Na zwakasy z kolei pomaga gorąca kąpiel i maść w stylu dermentolu, taka rozgrzewająco- chłodząca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trener_fitness
Porządnie wykonywane ćwiczenia muszą powodować zakwasy - jeżeli ich nie masz to znaczy że się obijasz i ćwiczenia nic Ci nie dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oelaela
Moja rada: przed pracą dokladna rozgrzewka, w trakcie pracy jedz duzo bananow, pij sok pomidorowy, duzo wody (najlepiej z dodatkiem jakiegos soku lub cytryny etc alby zmusic organizm do jej przetrawienia). I nie bierz gorącej kapieli, to chyba sposob z ksiazek do biologii z podstawowki!! najlepszy bylby wlasnie zimny prysznic na przemian z cieplym ( nie goracym) i mocnym strumieniem probuj masowac miesnie. Po pracy tez przydaly by sie jakies cwiczenia delikatnie rozciagające- statyczne, relaksacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, taka wizytka kilkukrotna na siłowni przed wyjazdem mogłaby wyeliminować prawdopodobieństwo powstania zakwasów. Ale możesz na wszelki wypadek wziąć z sobą jakąś maść, np. dermentol - na pewno nieco złagodzi to ból;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesines666
Hej. Czasami nie da się do końca uniknąć zakwasów. Ja mam metodę na to, żeby mniej bolało - kąpię się w soli bocheńskiej. Niby wątpiłam, że to może pomagać, a się bardzo zdziwiłam. Super regeneruje mięśnie. Tylko trzeba się kąpać w niej regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też nie lubię zakwasów :( a niedawno zaczęłam ćwiczyć i niestety znów mnie męczą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety zakwasy mogą dokuczać nawet przez 5-7 dni. Jest to jak najbardziej prawidłowy proces, ponieważ w tym czasie mięśnie się regenerują i wzmacniają. Najlepszym sposobem na uniknięcie zakwasów są regularne ćwiczenia (z umiarem!), wykonywanie rozgrzewki i rozciągania przed wysiłkiem i po wysiłku, wolne zwiększanie wysiłku i czasu treningu, a także dostarczanie organizmowi wystarczającej ilości wody i elektrolitów (soli mineralnych: Ca, Mg, K, Na). Dołączam link do ciekawego artykułu dotyczącego mięśni i zakwasów - http://www.doppelherz.pl/wiedza/miesnie.html ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szwagierkaCukierka
Wydaje mi się że zakwasów nie unikniesz, trzeba się po prostu te dwa dni przemęczyć... Pamiętaj o dobrej rozgrzewce po treningu i oczywiście rozciąganie potem. Ja dopiero nauczyłam się dobrze rozciągać i rozgrzewać jak poszłam do Artis Wellnes Na Wilanowie. Trenerzy mi fajnie tam wszystko pokazali, okazało się że wiele rzeczy robiłam źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam konsultację z www.igortreneronline.pl. Nie zaszkodzi, a może pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygraj konkurs przemiana miesiąca i zgarnij 10.000 złotych na www.igortreneronline.pl ! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę: www.igortreneronline.pl Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wygraj konkurs przemiana miesiąca i zgarnij 10.000 złotych na www.igortreneronline.pl !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×