Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

płyta indukcyjna vs gazowa

Polecane posty

Gość gość

mam remont kuchni i musze zdecydować więc chciałabym sie dowiedziec czy ma ktoś porównanie (wady i zalety obu płyt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obie do doopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupiłam ceramiczną ale nie byłam zadowolona jak coś zaczęło kipieć to wyłonczenie płty nic nie dawało bo była rozgrzna i dalej sie gotowało dł€go stygła długo sie rozgrzała jak coś sie przypaliło to cięzko było to zmyć każde odbicie palca było widać trzebabyło co chwila myć dużó prąu brała jak np gotowałam obiad to nei mogłam w tym samym czasie włączyć prania ogólnie same wady no jedną zaletą jest łądny wygląd ale rozglondam sie za gazowom nie ma to jak prawdziwy ogien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam gazową - i słabo się to myje w porównaniu z elektrykiem czy indykcją - wiadomo są palniki a nie gładkie szkło i to tyle z wad :) do indukcji nie mam przekonania jeśli chodzi o silne pole magnetyczne, tak samo do mikrofali - mój wybór nikogo nie namawiam. Elektryka ma ciotka fajnie wygląda - troche dłużej się gotuje niż na gazie - ale ładnie sie to czyści. Wadą jest duży pobór prądu jak ktoś dużo gotuje to to odpowiednio kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno sa już w drodze płyty gazowe baz palnikowe 0 tzn nie ma bezpośredniego kontaktu z ogniem jest nad nim szklana płyta jak w inndukcji czy zwykłym elektryku wygląda jak one, ale to tylko czytałam gdzieś tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
całe życie gotowałam na gazowej i nie wyobrażałam sobie inaczej, Niedawno kupiliśmy mieszkanie i tutaj nie da się zamontować nic innego niż płyta indukcyjna. Szczerze to byłam tym lekko podłamana, bo gotowałam u mojej siostry kiedyś na elektrycznej i to była porażka. Dzisiaj pierwszy raz na gotowałam na swojej indukcyjnej i powiem jedno: REWELACJA. Naleśniki usmażyłam o wiele szybciej, kurczaka też, ziemniaki zagotowały się trzy razy szybciej, nic się nie przypaliło, można łatwo i szybko zmienić moc grzania. Czyści się też dużo prościej. Więc jakbym miała zrobić ranking to na pierwszym miejscu indukcja potem gazowa a na końcu elektryczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gość ktory nam montował kuchnię właśnie powiedział, że montował ostatnio u kogoś tą gazową bezpalnikową. Ciekawe jak to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O! Serio ? Montował coś takiego? Jestem ciekawa ile to kosztuje, ja o tym czytałam i co prawda teraz kupiłam gazową ale to wiecie tymczasowe mieszkanie kawalerka do domu bardzo chciałabym tą bezpalnikową właśnie - ale się ucieszyłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest normalna kuchenka gazowa czy tam płyta - tylko na górze nad palnikami jest tafla szkła i szkło ma odpowiednie właściwości i przenosi temperaturę na garnki - w sensie czyści się super jak indukcje czy elektryka a źródłem ciepła nadal jest gaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwuchafll
ja mam gazową i sobie bardzo chwalę to zdecydowanie niższe koszty, a na to trzeba patrzeć przede wszystkim. Wymieniam butlę średnio co miesiąc i nie muszę się martwić że mam jakieś koszty stałe z tym związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urszulka_P
Rzeczywiście wybór nie jest prosty, a już na pewno nie jest to wybór na szybko. Warto poszukać odpowiednich informacji przez Internet i mieć już pewną wiedzę z tego zakresu idąc do sklepu. Nawet tego typu artykuły: https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/sprzet-agd/plyta-indukcyjna-czy-plyta-gazowa-954.html, które wprowadzają w temat :). Najgorzej to nie wiedzieć nic :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×