Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość roopex

salatki na impreze- przenosze

Polecane posty

Gość roopex

Pomocy, w sobote przyjdzie do mnie kilka osob. postanowilam przygotowac zimny bufet. mam juz prawie wszystko obmyslone oprocz salatki... nic nie przychodzi mi do glowy. oto lista, ktora ulozylam: patera owocow (winogrona, melony); kanapeczki z lososiem; rolki z sera z pasta z czerwonej fasoli i kielkami rzodkiewek w srodku; warzywa pokrojone w slupki +dipy, jakies slodkie i no wlasnie.... potrzebuje saltki. dziewczyny doradzcie cos, podajcie wasze sprawdzone przepisy! od razu serdecznie dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka 1 3 rodzaje sera żółtego (ostry słodki, łagodny) tak po około 15 dkg Długi ogórek zielony 2 pęczki rzodkiewki Łyżka koperku, Łyżka szczypiorku Łyżka pietruszki Majonez Śmietana Sól i pieprz Sery kroimy w zapałki. Ogórka kroimy w pół talarki a rzodkiewkę w talarki. Do tego dodajemy pietruszkę, koperek i szczypiorek. Dodajemy pół na pół śmietany i majonezu, sól i pieprz. Mieszamy i mamy gotową sałatkę. Sałatka 2 2 woreczki ryżu Puszka kukurydzy (słodkiej) 2 puszki tuńczyka (najlepszy w kawałkach) Cebula Papryka czerwona. 2 jajka Majonez Sól i pieprz Gotujemy ryż na sypko studzimy, Ugotowane jajka siekamy w kostkę dodajemy pokrojoną paprykę i posiekaną cebulę. Do tego dokładamy tuńczyka i dosypujemy ryż. Dodajemy majonez, sól i pieprz. Mieszamy. Najlepiej odłożyć sałatkę na około godzinę do lodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exotyczna: 4 torebki ryzu 4 piersi puszka kukurydzy. puszka ananasa rodzynki majonez Ryz ugotowac na sypko,piersi pokroic w kostke-usmazyc na zloto, ananasa pokroic albo kupic juz pokrojonego w czastki,rodzynki sparzyc. Wszystko polaczyc i dodac majonez Podalam podwojna porcje bo ne wiem ile bedzie gosci Milej zabawy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roopex
bardzo dziekue za przepisy :)) moze ktos jeszcze dolozy swoj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusiak164
mniejszy brokuł • 1 ogórek • 1 żółta papryka • pęczek szczypiorku • 6 jajek ugotowanych na twardo • sos majonezowy: • 250 ml majonezu z oliwek • 1 ząbek rozgniecionego czosnku • 1 łyżka posiekanego koperku • 3 łyżki startego sera koziego Anjou • 2 łyżki oliwy z oliwek • sól • pieprz czarny mielony • pieprz biały mielony Etapy przygotowania 1. Brokuły kroimy w różyczki i gotujemy przez 7-8 minut w lekko osolonej wodzie, odcedzamy i studzimy. 2. Pomidory i jajka kroimy w ósemki - paprykę w drobniutką kostkę - ogórka w paseczki. Przygotowujemy sos mieszając wszystkie wyżej wymienione składniki. Doprawiamy go do smaku. 3. W salaterce układamy warstwami: brokuły, paprykę, jajka, ogórka, pomidory - zalewamy sosem i znów układamy kolejne warstwy: brokuły itg. na koniec jeszcze raz zalewając sosem. 4. Sałatkę podajemy schłodzoną do pieczywa... kanapek... Smacznego !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie że tak
do tego co podajesz pasuje grecka+biale wino ółsłodkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roopex
hmmm- ten pomysl z salatka grecka coraz bardzo mi sie podoba, im dluzej o tym mysle, tym bardziej :) dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka z tuńczyka: puszka tuńczyka, 1/2 cebulki, 4-6 ogorkow konserwowych, 3 jajka, kukurydza kons. , cebulka koktajlowa (niekoniecznie), pieprz, sol, majonez Tunczyka (lepiej w sosie wlasnym) wrzucic do miseczki, jajak ugotowac na twardo, usiekac w kosteczke, dorzucic kukurydze, usiekana drobno cebulke (lub cebulki koktajlowe), pokrojonego w koste ogorka. Posolic, opopieprzyc, dodac majonez (mozna tez ketchup+majonez). Salatka z kielkow: 30 dkg zoltego sera, puszka kielkow fasoli mung 3 jajka ogorki konserwowe majonez sol, pieprz Ser utrzec na grubej tarce, jajk ugotowac na twardo, usiekac, ogorki pokroic w kosteczke, wrzucic odcedzone kielki. posolic, popieprzyc, dodac majonez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roopex
dzieki belletyn :) ta druga salatka (z kielkow) brzmi zachecajaco. pierwsza tez jest ok, ale nie chce uzywac za duzo jajek i cebuli-boje sie,ze goscie nie rusza tego-glownie z obawy przed oddechem Shreka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatka
torebka ryzu, puszka kukurydzy, sloik sosu slodko-kwasnego, puszka tunczyka w sosie wlasnym ryz ugotowac, dodac kukurydze, dodac odcedzonego tunczyka i sos, wymieszac, schlodzic w lodowce,zeby smaki sie przegryzly super...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jasne, ja pierwsza robie jak mam ochote na \'syte\' sniadanko. A z kielkow sama kiedys robilam na impreze, i rozne inne staly na stole a moja zeszla juz ok.12 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia21
Sałatka z kurczaka wędzonego - 4 kęski piwne lub 2 wędzone udka kurczaka - puszka kukurydzy - puszka fasoli czerwonej - puszka annanasa w plastrach - majonez koniecznie dekoracyjny Winiary Kurczaczka pokrój w kostke, następnie dodaj kukurydze i fasolke ( przed dodaniem fasoli powinnaś przelać ją woda żeby nie zabarwiła sałatki na czerwono ), teraz pokrój ananasa w kawałki i dodaj do reszty składników. Wszystko wymieszaj z majonezem i gotowe. Sałatka szybka w przygotowaniu i naprawde pyszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukurydza w puszcze ketchup-najlepiej włocławski 0,5 kg filetów z mintaja 30 dkg cebuli podsmarzyć cebule(aby się zarumieniła),dodać 250ml ketchupu i kukurydzę. Chwlkę smażyć,następnie dodać pokrojone w kostkę śledzie,smażyć przez 4 minuty. Naprawde świetne,zrobiłam tą sałatkę x2 i poszła w godzinę ,a jadły 4 osoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mcmsak
a moze salatka grecka??? salata lodowa pomidory papryka oliwki ser feta sos do salatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybka sałatka z tuńczyka: Składniki 2 puszki tuńczyka w kawałkach w sosie własnym (np neptuna) 4 jajka ugotowane na twardo 2-3 ogórki kwaszone 1 puszka kukurydzy cebula 1 łyżka musztardy 3 łyżki majonezu sól, pieprz do smaku Tuńczyka i kukurydzę odcedzić i przełożyć do miski, jajka, ogórki, cebule posiekać. Wszystkie skłasniki zmieszać ze sobą. Dodać musztarde i majonez, przyprawić do smaku. gdzies z internetu, ale juz testowana przeze mnie nie raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olulka
Ja mam przepis na PRZEPYSZNA sałatkę :) zaraziłam nią całą rodzinę i znajomych. A więc: 1 zupka chińska (z firmy VIFON najlepsza) kapusta pekińska majonez pierś z kurczaka kukurydza Pierś pokroić w malutkie cząsteczki i uzmażyć na oleju obtoczone w ostrej przyprawie np do gyrosa.Kapuste posiekać w cienkie paseczki (najlepiej zostawić głąb, albo bardzo cienko go posiekać).Zalać wodą kluski z zupki i dodać pół przyprawy dołączonej do zupki.Wodą zalać tylko do poziomu klusków, zeby cała się wchłonęła.Odstawić na 5 minut. Kiedy kluski będą gotowe i nie bedzie w nich wody, wszystko wymieszać z majonezem :) Rewelacja, polecam bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×