Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kłamie w żywe oczy

banan z mlekiem

Polecane posty

Gość Kłamie w żywe oczy

nie wiem dlaczego od jakiegos czasu chodzi za mna ochota na to żeby zmiksowac sobie banana z mlekiem.... może brak mi jakiejs witaminy skoro organizm się domaga..? czy to bedzie dobre...? Może ktos ma pomysł na jakis koktajl bananowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalinka karolinkowa
Jak sie domaga to co pytasz ,lec i wsowaj natychmiast. Ja mam ochote na herbate z miodem i cytryna.Chyba mnie cos przewialo ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalinka karolinkowa
...nie "coś" tylko gdzies, sorri , mysle sobie o tym i tamtym..i wogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mejbiLejn mejbi something else
"witaminy - banany zawierają znaczne ilości beta-karotenu, witamin z grupy B, a także witaminę C. Gruba skórka bananów zapewnia im właściwą ochronę, dlatego też jedząc banany możemy być pewni tego, że witaminy nie ulegają zniszczeniu. witamina B1 - ok. 0,07mg. witamina B2 - ok. 0,08 mg niacyna - ok. 0,7 mg witamina C - ok. 17 mg substancje mineralne - żółta skórka bananów kryje wiele minerałów i pierwiastków śladowych. Niektóre z nich działając w pewnych związkach mają zbawienny wpływ na nasz organizm jak np. potas, magnez i selen chroniące przed chorobami serca. Ilość potasu regulującego ciśnienie krwi i gospodarkę wodną jest bardzo wysoka (393 mg na 100 gram) a ilości magnezu, wzmacniającego mięśnie i niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu również nie są małe (36 mg). Ponadto banany zawierają pierwiastki śladowe takie jak miedź, cynk, selen, fluor, mangan i jod. popiół - ok. 0,9 gram wapń - ok. 11 mg fosfor - ok. 28 mg żelazo - ok. 0,6 mg sód - ok. 29 mg beta-karoten - ok. 300 ug Nie dziwi zatem fakt, że jedząc dziennie sześć bananów średniej wielkości zmniejszamy ryzyko wystapienia choroby wieńcowej o 40%, co zostało potwierdzone przez badania na Uniwersytecie San Diego w Kalifornii." [google mogle.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mejbiLejn mejbi something else
Na zachodzie..czyli w cywilizowanym swiecie ,kobiety na sniadanie jedza salatki z roznych owocow : jablko winogrona ciemne/jasne gruszka mango banan etc. i pipijaja to ziolowymi herbatami ktore sobie same mieszaja np szczypta lawendy, szczypta tymianku itd..Sa szczuple ,maja po 40 a wygladaja na dziesiec mniej.Sama natura, ekolodżik, ruch i sama przyjemnosc wlasciwie. Przygotowanie takiej saladki rano z 3 skladnikow to ok 10min. Tam ludzie na poziomie nie tkna zupki w torebce ,sa w stanie wstac wczesniej i sobie zrobic swieze owoce/warzywa do plastikowego pudeleczka.Zadnych McDonaldow.Codziennie do obiadu obowiazkowo zielona salata z lisciem miety i oliwa z oliwek , do tego podsmazana na minimalnej ilosci oleju marchewka krojona w talarki z cebulka + pieprz i przyprawa z orzechow ale nie mam pojecia jak to sie nazywalo z frenczem u mnie jeszcze dosyc ciezko ALE wiekszosc zwyczajow zywieniowych przenosze tutaj. Bedzie napewno sporo biegania napewno za naprawde DOBRYM musli z orzechami ,a nie sztucznym syfem serwowanym dla naiwnych dzieci w przedziale wiekowym 4-16. Patrze to tu to tam i chyba wyjade znowu ,jakos tak tu jeszcze nie jest do konca tak jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kłamie w żywe oczy
a banan i mleko to pasuje w ogóle razem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pd paru dni ,wiem ze pasuje,do tego takze inne owoce ,dodaje tez płatki owsiane,,i chyba to bedą często moje sniadania,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wysokokaloryczny koktail, uważaj, bo bardzo tuczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×