Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy tylko ja uznaję Boga ,ale kościoła nie?

Polecane posty

Gość gość

Jestem osobą wierzącą w Boga ale jak pomyślę o kościele i księżach to robi mi się nie dobrze.Dla mnie to złodzieje.Kilka lat temu byłam na mszy i ksiądz powiedział tak"państwo przynosicie do caritasu różne rzeczy ubrania ,pościele ale jak mam być szczery w dzisiejszych czasach liczy się tylko pieniądz".Po tych słowach nie mogąc dalej tego słuchać wyszłam z kościoła.Moja mama chciała ocrzcić mojego brata piwiedział że nie bo nie ma z moim tatą ślubu kościelnego powiedziała że zapłaci,dała a on na to"200 zł i możemy dalej rozmawiać".Nawet 1 listopada po cmentarzu z tacą chodzili.Dlatego ja modlę się w domu ale do kościoła nie pójdę.Ktoś jeszcze tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takich osób jak Ty jest dużo, coraz więcej. Dlatego właśnie śmieszy mnie te wytykanie hipokryzji katolikom przez lewaczków podczas gdy większość ludzi (nie licząc starszych pokoleń) ma zdanie podobne do Ciebie. Ograniczeni idioci nie mogą pojąć, że nie każdy kto wierzy w Boga musi uznawać kościół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest pełno takich osób jakoś się tak złożyło że wiele historii znam o księżach 1. w sąsiedniej parafii ksiądz chodzi do burdelu 2. w mojej parafii był proboszcz który miał "przyjaciółkę" i z nią dwójkę dzieci 3. znajomy został księdzem wydaje mi się że jest gejem 4. znajomy widział jako dziecko księdza w krzakach z kobietą 5. znajoma opowiadała jak się zachowują jej znajomi księża po godzinach przeklinają upijają się itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość taka prawda
Jeżeli w chwili pisania tej wypowiedzi tj. 13 listopada 2014 roku, użytkownika posługująca się pseudonimem gosc była w pełni władz umysłowych, wówczas zgodnie z ustępem pierwszym artykułu 1365 Kodeksu Prawa Kanonicznego, dopuściła się ona przestępstwa herezji. Oznacza to nałożenie na nią ekskomuniki latae sententiae czyli wiążącej mocą samego prawa, co oznacza że następuje ona automatycznie po czynie. Ekskomunika jest największą karą jaką może spotkać człowieka. Oznacza ona wykluczenie z Kościoła który jest Mistycznym Ciałem samego Chrystusa. Oznacza to jednocześnie wieczne potępienie, gdyż poza Swiętym Kościołem Katolickim nie ma zbawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość taka prawda dziś x :D ja nie mogę nie rozumiem tego z apostazją jest problem bo 2światków trzeba w dodatku to nie oznacza wykluczenia z kk a takie teksty z groźbą o ekskomunice rozśmieszają widocznie trzeba pisać listy do papieża z prośbą o ekskomunikę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takich osób jak Ty jest dużo, coraz więcej. Dlatego właśnie śmieszy mnie te wytykanie hipokryzji katolikom przez lewaczków podczas gdy większość ludzi (nie licząc starszych pokoleń) ma zdanie podobne do Ciebie. Ograniczeni idioci nie mogą pojąć, że nie każdy kto wierzy w Boga musi uznawać kościół.xxxKAżdy kto ma takie zdanie przestaje być katolikiem... Czy naprawde tak trudno to zrozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja boga uznaję jako absolut, w który ludzie wiedzą. ale świata jego nie uznaję. Okrutnego, bezdusznego świata i absurdu, w jakim przyszło żyć człowiekowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do... gość taka prawda dziś xOczywiście masz rację... Dokładnie jest tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość taka prawda
Kościół i Chrystus to jedno! Albo wierzysz w Boga i chodzisz do jego domu, albo nie wierzysz i koniec. Do znajomych, czy rodziny tez nie pójdziesz, bo kogoś z rodziny nie lubisz? Pisząc /mówiąc to siejesz herezje, a to wyklucza Cie z bycia katolikiem. KKK 805 Kościół jest Ciałem Chrystusa. Przez Ducha Świętego i Jego działanie w sakramentach, przede wszystkim w Eucharystii, Chrystus, który umarł i zmartwychwstał, tworzy wspólnotę wierzących jako swoje Ciało. KKK 806 W jedności tego Ciała istnieje różnorodność członków i funkcji. Wszystkie członki są złączone jedne z drugimi, a szczególnie z tymi ludźmi, którzy cierpią, są ubodzy i prześladowani. KKK 807 Kościół jest Ciałem, którego Chrystus jest Głową: Kościół żyje dzięki Niemu, w Nim i dla Niego; Chrystus żyje z Kościołem i w Kościele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wszyscy księża są tacy ja ostatnio stałam w klejce w sklepie prze de mną stałastarsza kobieta ,a za nią ksiądz kobieta zrobiła zakupy i zabrakło jej pieniędzy,sprzedawczyni mów że musi coś odłożyć,ksiądz wyjął z portfela 20 zł i dał tej kobiecie powiedział że ma nie patrzeć na niego jak na księdza tylko zwykłego dobrego człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość taka prawda
Dziewczyno! Ty musisz natychmiast udać się do kurii, gdyż albo sam biskup albo wyznaczony przez niego penitencjariusz ma moc zdjęcia z Ciebie tej okrutnej kary. Nie możesz zwlekać, gdyż nie znasz dnia ani godziny swej śmierci. Jesteś teraz pozbawiona wszelkich łask płynących z bycia katolikiem. Apostoł naro¬dów Paweł straszne skutki ekskomuniki wyraża w słowach: "podać szatanowi" (tradere satanae). Niech ta sytuacja będzie przestrogą dla innych, że nie można paplać ani nawet myśleć byle czego. Nie piszę tego, bo jestem fanatykiem religijnym, wręcz przeciwnie, nieraz z lenistwa nie idę do kościoła... Ale to co piszę to prawda i albo to uznasz, albo nie, ale nie możesz sobie wybierać co Ci w naszej wierze pasuje,a co nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
już kretynek shatyn się pluje, choć nawet nie zrozumiał wypowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz czego nie zrozumiałem oraz krótko uzasadnij i zobaczymy kto tu jest naprawde kretynkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka nie sieje herezji tylko stwierdza smutne fakty dotyczące tego że coraz więcej ludzi idzie na księży dla pieniędzy a nie z powołania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość taka prawda dziś x x dobrze piszesz niech każdy człowiek to przeczyta i zrozumie czym naprawdę jest kk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"KAżdy kto ma takie zdanie przestaje być katolikiem... Czy naprawde tak trudno to zrozumieć?" x A czy Ty masz problemy z rozumieniem tekstu pisanego skoro tak prostej wypowiedzi nie zrozumiałeś? W którym miejscu autorkę lub jej podobnych nazywam katolikami? Piszę jedynie o tym, że często ktoś kto wierzy w Boga zostaje automatycznie uznany za katolika przez pewne grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka po prostu stwierzdza smutne fakty otym że co raz więcej osób idzie na księży nie z powołania a dla pieniędzy.Smutne ale prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu:"Takich osób jak Ty jest dużo, coraz więcej. Dlatego właśnie śmieszy mnie te Takich osób jak Ty jest dużo, coraz więcej. Dlatego właśnie śmieszy mnie te wytykanie hipokryzji katolikom przez lewaczków podczas gdy większość ludzi (nie licząc starszych pokoleń) ma zdanie podobne do Ciebie. "xwytykanie hipokryzji katolikom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Katolik to osoba wypełniająca zalecenia wiary, kościoła.Jeśli tego nie robi, nie jest katolikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ogólnie też nie popieram kościola. W innych religiach jakoś świątynie są bardziej przyjazne dla ludzi. Zresztą wielu ludzi idąc do kościoła przyodziewa "szatę". A poza kościołem są strasznymi ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka w żadnym miejscu w swojej wypowiedzi nie powiedziała że jest katoliczką tylko osobą wierzącą a to jest różnica.Nie każdy wierzący musi być katolikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że nie.Ale ja odnosze się do tej wypowiedzi:"wytykanie hipokryzji katolikom" (fragment)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wytykają hipokryzję każdemu wierzącemu, ślepo biorąc każdą taką jednostkę za katolika, a nie biorą pod uwagę tego, że większość dziś albo nie uznaje kk w ogóle albo wybiórczo, dotarło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ja nie biorę... A więc o co chodzi?Jeszcze raz... Odniosłem sie do tej wypowiedzi.."gość dziś Takich osób jak Ty jest dużo, coraz więcej. Dlatego właśnie śmieszy mnie te wytykanie hipokryzji katolikom przez lewaczków podczas gdy większość ludzi (nie licząc starszych pokoleń) ma zdanie podobne do Ciebie. Ograniczeni idioci nie mogą pojąć, że nie każdy kto wierzy w Boga musi uznawać kościół."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"wielu ludzi idać do kościoła przyodziewa "szatę".A poza kościołem są strasznymi ludźmi".W pełni popieram "modlisz się pod figurą, a diabła masz za skórą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To już nie te czasy, że młodzi ludzie boją się księdza czy czują respekt przed nim. Młodzi coraz więcej czytaj, często wiedzą na temat chrześcijaństwa więcej niż katolicy i stąd te niedowierzania w kościół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, dziś jak nie wstawisz cudzysłowia to nie załapią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezus nauczając nie podstawiał ludziom tacy pod nos.Robił to z powołania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I nigdy Jezus nie powiedzial że antykoncepcja jest zła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kościół powinien też dopuścić do użytku wszystkie ewangelie a nie tylko 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×