Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy tylko ja uznaję Boga ,ale kościoła nie?

Polecane posty

Gość gość
Ewangelia św.Filipa Jezus miał dziecko z Marią Magdaleną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
katolików tyczy sie tylko nowy testament stary jest zydowski pierwsi chzescijanie płacili dziesiecine co miesiac to teraz lepiej zapłacic te 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
większej głupoty nie słyszałam.Dekalog czyli podstawa wiary znajduje się w starym testamencie.Ewangele są w nowym,i opisują życie Jezusa.Oba testament są ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kościół nie może powiedzieć prawdy,te kłamstwa za daleko zaszły.Od początku swaego istnienia wpajał je ludziom.Jak traz prawda by wyszła połowa wiernych by odeszła i księdzu dochody by spadły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezus ustanowił kościół, a człowiek niszczy go swoimi kłammstwami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezus sam powiedział do Piotra"ty jesteś Piotr,czyli skała i na tej skale zbuduję mój kościół",a jego ewangelia nie została uznana.Głupi ślepo wierzy w to co kościół mówi,a inteligentny czyta pismo i zadaje pytania.Większość polaków nie zna pisma i opirera się tylko na tym co im ksiądz na kazaniu powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kościól manipujuje katolikami tak jak mu się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dowody poproszę a nie tylko oskarżenia bo widzę ze tylko idioci o niskim ilorazie sa przeciwko kosciołowi którzy logicznie nie mysla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie obrońcy kościoła pisma świętego w ręku nie mieli i nie wiedzą o wielu faktach,które są tam zawatrte,a w kościele o nich nie usłyszą.Ja znam tekst pisma świętego i niektórych ewangeli apokryficznych i wiem o pewnych faktach które są tam zawarte.W bibli jedno słowo wyklucza drugie,a w apokryfach są fakty niewygodne dla kościoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga123
dowody poproszę a nie tylko oskarżenia bo widzę ze tylko idioci o niskim ilorazie sa przeciwko kosciołowi którzy logicznie nie mysla xxxx idiotą to ty jesteś bo wierzysz tylko w to co powie ci kościół nawet gdyby to były największe bzdury, a ty w nie uwierzysz, bo jesteś ograniczony. Nie potrafisz sam swoim własnym rozumem pojąć pewnych rzeczy , nie myślisz- myślą za ciebie i jest ci z tym wygodnie. Nie zadajesz sobie żadnego trudu by przejrzeć na oczy i użyć swojego mózgu. Tylko ludzie ograniczeni wierzą ślepo innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olga123 popieram Cię.Głupi ślepo wierzy,a inteligeny zadaje pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mnie zagieliście - jest więcej ewangelii???!!!!! Naprawdę nie wiedziałam. Można je gdzieś dostać? To co dzieje sie w Kościele nie jest dobre i Bóg też by tak powiedział.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga123
Ty nawet niczego nie kwestionujesz równie dobrze mogę stwierdzić że mitologia grecka albo bajka o czerwonym kapturku to przekaz natchnionego duchowo autora i nie należy tego dosłownie interpretować. Biblia dla mnie jest tylko zbiorem starych pięknych legend ale tylko legend nic z nich dla mnie nie wynika bo nie wierze że Bóg kiedykolwiek ingerował w życie ludzi dając im tak bezpośrednie znaki. To tylko wymyślone bajki dal ludzi aby wzódzić w nich strach i sobie ich podporządkowac , aż dziw że tak wiele ludzi do dziś pozostało im wiernych. Tak jak kiedyś kapłani w Egipcie straszyli ludzi że Bóg się rozgniewa i zgasi słońce bo biedacy o nauce nie mieli bladego pojęcia i nie wiedzie że coś takiego jak zaćmienie słońca istniej ,tak dzisiaj pierze się mózgi od noworodka bo w dorosłym życiu nikt w takie bujdy by nie uwierzył. Tak jak zagorzały katolik nigdy nie uwierzy w reinkarnację, a hindus w Jezusa Chrystusa jako syna Bożego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest około 60 ewangeli.Niektóre są dostępne .Przykładowo ewangelia Judasza twierdzi że Judasz nie zdradził Jezusa tylko był bożym narzędziem zbawienia ludzkości,ewangelia Filipa według niej Jezus miał dziecko z Marią Magdaleną.Kościół nie dopuścił ich do kanonu i uznał za herezję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga123
a jeśli chodzi o nieścisłości to dokumenty chrześcijańskie nie zgadzają się między sobą w pewnych sprawach. Ewangelia Mateusza mówi, że Jezus urodził się, kiedy Herod był królem Judei, czyli przed 4 rokiem przed naszą erą, zaś Ewangelia Łukasza, że urodził się, kiedy Kwiryniusz zarządzał spisem powszechnym w Judei, czyli po 6 roku naszej ery (dla właściwej oceny tego argumentu przeczytaj również rozdział następny). Rozbieżności są szczególnie widoczne w narracjach o zmartwychwstaniu. Zgodnie z ew. Mateusza kobiety przyszły do grobu o świcie i widziały anioła odwalającego głaz od grobu. Jednak według św. Łukasza kobiety zastały kamień od grobu już odsunięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga123
No ale trudno dyskutowac z głupim bo użyje swoich "niezbitych" argumentów i sprowadzi cię na swój (niski) poziom myślenia. Czyli krótko mówiąc głupiego nie przegadasz, wiec tkwi dalej na swoim jakże niskim poziomie myślenia w kieracie kościoła a najlepiej juz teraz przepisz mu cały swój majątek a na pewno po smierci trafisz prosto do raju ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Im większa taca tym więcej zbawionych dusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga123
Czysty odpust jak za średniowiecza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To o kamieniu i aniele jest możliwe. Oni tego nie widzieli tylko słyszeli - a plotki wiesz jak się tworzą - ktoś coś doda, ktoś odejmie w przekazie. A co do daty - czy przy tcyh 2000 lat te 10 lat robi nam róznicę? czy 4pne i 6 n.e?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ze jest 40 ewangelii! To sa jaja. Czemu nikt o tym nie mówi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:42 Gdyby w kościele o tym powiedzieli lub te ewangelie dopuścili to połowa wiernych by się wykruszyła i księdzu dochody by spadły.Te teksty zaprzeczają temu co kościół wpaja ludziom od początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdyby nie objawienia maryji i cuda Jezusa to już dawno by kk przestałby istnieć a co do tych ewangelii to powstały już w 2 lub 4 wieku i zostały wymyślone przez sekciarzy a ewangelii zostały wybrane co wskazują na Jezusa nawet nie dolączyli o dziewictwie maryji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
apokryfy powstały wcześnie i bliżej czasów Jezusa niż ewangelie koanoniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko Ty. Ja chociażby istnienie Boga przyjmuję, ale gdy myślę, że niektórzy księża najchętniej kształtowaliby moje sumienie wbrew mym przekonaniom, tylko dlatego mi się nóż w kieszeni nie otwiera, że w kieszeni noża nie noszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przypuszczam że połowa księży nie wierzy w to co sama głosi , bo inaczej nie byłoby pedofilii w kościele, nieslubnych dzieci z księżami itp. Ale oni nie boja się że trafią do piekła bo w niego nie wierzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pedofilia i nieślubne dzieci to efekt celibatu.Ksiądz też człowiek i też ma popęd seksualny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pedofilia w kosciele t margines rozdmuchany przez lewactwo wystarczy poszkac w internecie ze pedofile to uczniowie nauczyciele lekarze i budowlance a raczej nie wierzy w piekło i demony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biblia nie wspomina o piekle.Pewne ślow z orginalnej greckej wersji są błednie tłumaczone jako piekło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosciół to miejsce biznesu chrzest kasa komunia kasa bierzmowanie kasa za msze kasa pochówek kasa a oprucz tej zapłaty taca i kasa z budżetu Jezus jezdził na osiołku a klerowie bez gwiazdy czyt.mercedes niema jazdy młode gosposie i pedofilia Boze widzisz i nie grzmisz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczytajce sobie ksiazke napisana przez psychiatrę psychiatra w piekle sa to swiadectwa opętana przez demona opisane właśnie przez psychiatrę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×