Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy tylko ja uznaję Boga ,ale kościoła nie?

Polecane posty

Gość gość
Nikt się więcej nie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Historia powstania religii w skrócie.Religia zaczęła się jak pierwszy oszust spotkał pierwszego durnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kościół kłamie,wpieprza się tam gdzie nie trzeba,staszą ludzi piekłem a sami dzieci gwałcą.Nie dopuszcza wielu istotych faktów,uznaje tylko to co wygodne.Jezus nauczał z powołania,nie dla pieniędzy.Ewangelie są zatajane.Owieczka całe życie na złodzieja robi,a złodziej nawet za darmo jej nie pochowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też nie uznaję kościoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Disc0Devil
Co jest z wami nie tak? Nie wierzycie w kościół, a wierzycie w książke, którą ten kościół pisał i modyfikował wedle swojego interesu. Jezus i jego'ekipa' założyli ten kościół i tutaj problemem nie jest sam kościół tylko cała wiara w Jahwe, niepokalane poczęcie i zmartwychwstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kościól jest problemem,bo nie mówi ludziom całej prawdy tylko co to wygodne.Miesza się w politykę,żadna ustawa w rządzie nie przejdzie zanim kościół tego nie zaakceptuje.Czytałam pismo święte 2 razy i wiem że kościół pewne fakty przekręca,ludzie nie znają bibli i WSZYSTKICH ewangelii, ślepo wierzą w to co ksiądz na ambonie powie.Świadczy to tylkobo tym że polskie społeczeństwo jest niedokształcone.Inteligentyny człowiek zadaje pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Disc0Devil
"Kościół nie mówi ludziom całej prawdy". Jakiej do cholery prawdy? To naukowcy są od mówienia prawdy, a nie kościoły. Wydaje ci się, że Jezus mówił ludziom prawde? Religia i prawda to dwa skrajne puntky na osi liczbowej. Twierdzisz, że czytałaś biblię 2 razy. Chyba kompletnie bez zrozumienia skoro ciągle wierzysz w boga Jahwe. Czy podczas lektury tej księgi na prawde nie zauważyłaś jakim bóg jest krwawym despotą? Nie zauważyłaś, że Ewangelie zaprzeczają sobie na wzajem? WIesz, że Jezus gardził wsztkimi Gojami? Dopiero po jego śmierci Św. Paweł (który nigdy nie znał Jezusa) zaczął nas nawracać na ich żydowską wiarę. Gdyby KK zaczął głosić prawdę o biblii to już nie byłoby chrześcijan. Dlatego to jest logiczne postępowanie kościoła. Już nie mogą zmienić Ewangelii jak to robili dawniej więc udają, że niektórych rzeczy tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Boga wierzę, a do kościoła nie chodzę bo mam na ten temat swoje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takiej prawdy,że jedno przykazanie zostało wywalone z dekalogu,a w biblii jest,do użytku są dopuszczone tylko 4 ewangelie,a jest ich więcej.Nie zostaną uznane bo zaprzeczają temu co kościól wpajał ludziom od początku swojego istnienia np.że judasz nie zdradził Jezusa tylko wypełnił jego prośbę,że Jezus miał dziecko z Marią Magdaleną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Disc0Devil
Kościół chrześcijański sam napisał te teksty więc ma prawo autorskie żeby zmienić sobie co chce. Ich świat, ich zabawki. Nie zapominaj, że papież jest następcą Św. Piotra i ma "pozwolenie" od waszego boga żeby kierować wami w sposób jaki uważa za słuszny. Jeśli ukrywanie niewygodnych faktów pozwala trzymać wiernych w kościele (a wałśnie tak sie dzieje) tzn, że chodzi tu o dobro waszej wspólnoty. Im więcej wiernych tym większa taca..ekhem, chciałam powiedzieć tym więcej zbawionych dusz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kościół opiera się na kłamstwie i straszeniu ludzi piekłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kościół nie może powiedzieć prawdy,bo wtedy połowa ludzi by się odwróciła i ksiądz nie miałby za co nowego samochodu sobie kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Disc0Devil
Wszystkie religie abrahamowwe opierają się na kłamstwwie i straszeniu piekłem, nie tylko katolicki odłam chrześcijaństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też wierzę w Boga ale Kościoła nie uznaję, bo on służy mamonie i taka jest prawda. To są urzędnicy a nie słudzy boży tak jak to miało być na początku. Nie mają nic wspólnego z nauką Jezusa. Ile kasy biorą za śluby, ile nawet za pogrzeby w głowie się nie mieści. Nie mają nic litości. Umrze ci ktoś bliski, wiedzą że jesteś biedny a i tak kasę zdzierają. Najlepsze jest "co łaska, ale nie mniej niż 200zł" - ich tekst. Są bogaci, mają wszystko, domy, luksusowe samochody, konkubiny z dziećmi. Kiedyś czytałam na jakimś forum jak ktoś ma księdza w rodzinie i ten ksiądz jakiemuś tam kuzynowi mieszkanie kupił za gotówkę. To sobie pomyślcie, ile te mendy muszą mieć kasy na koncie, że kupno dla nich mieszkania to jak bułka z masłem. Nie chodzę do kościoła, nie chcę brać ślubu kościelnego (tylko cywilny jak kiedyś będę wychodzić za mąż), dzieci nie chcą ale i tak bym ich nie chrzciła. Nie chcę mieć nic wspólnego z tą czarną mafią. A po śmierci nie chcę księdza na pogrzebie. Chciałabym zostać spalona i żeby prochy rozrzucono gdzieś. Niestety w Polsce jest to jeszcze zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pełni popieram.To złodzieje liczy się tylko pieniądz.Tylko tacę pod nos potrafią podstawuać i piekłem straszyć.Jeszus nauczając nie podstawiał ludzoiom tacy pod nos.W mojej rodzinie był przypadek dziewczyny zgwałconej przez księdza,który natępnego dnia na ambonie ludzi umoralniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Disc0Devil
Plujecie na kościół, a tylko dzięki niemu wasz bóg ciągle 'istnieje'. Gyby nie kościół to ludzie w końcu doszukali by się ogromnej ilości sprzeczności w biblii. Weźmy dekalog, czyli kompletną podstawę: Weźmy przykazanie "nie zabijaj" (Dopiero nr. 5, czyli nie takie ważne. Ważniejsze jest żeby nie czcić innych bogów i żeby modlić się na klęczkach w święta. "Miłosierny ojciec" dba tylko o to, żeby go czczić. Megalomania level 999) No więc chrześcijanin nie może zabijać. Ale co bóg powiedział autorom biblii? Zobaczmy: "Jeśli jakiś człowiek złorzeczy swemu ojcu i swej matce, ma bezwarunkowo być uśmiercony. Złorzeczył przecież swemu ojcu i swej matce. Spadnie na niego jego własna krew." -Kpł 20:10 "A gdy jakiś mężczyzna kładzie się z inną osobą płci męskiej, tak jak mężczyzna kładzie się z kobietą, obaj dopuszczają się obrzydliwości. Mają bezwarunkowo być uśmierceni. Spadnie na nich ich własna krew. " -Kpł 20:14 "Nie pozwolisz żyć czarownicy." -Wj 22:17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Disc0Devil
"Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i zbliży się żona jednego z nich i - chcąc wyrwać męża z rąk bijącego - wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości. " - Pwt 25:11-12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W bibili jest mnóstwo sprzeczności,a jedna ewangelia zaprzecza drugiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda,tylko więszość katolików bibli w ręku nie miała i wiedzą tylko to co ksiądz powie.Gdyby przeczytali to by wiedzieli że w jednym miejscu coś pisze,a w drugim jrst napisane zupełnie przeciwnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość No właśnie i dlatego wszyscy, którym zależy na przetrwaniu chrześcijaństwa powinni być wdzięczni kościołowi, a nie opluwać księży, że bogacze i pedofile. Kościołowi udało się wmówić ludziom, że bóg jest dobry, wszystich kocha i wszystkim szystko wybaczy. Mimo, że z biblii wynika coś zupełnie przeciwnego. Mi tam nie zależy na przetwwaniu tej głpupiej religii, ale na dobrą sprawe lepszy stary wróg, którego już znamy, niż nowy i jeszcze gorszy czyli Islam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie prawda,lepsza najgorsza prawda niż najsłodzsze kłamstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większość katolików ma wyprane mózgi przez księży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widzę że nie jestem jedyna,która nie uznaje kościoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kościół jest tak zakłamany że głowa mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kościół opiers się tylko i wyłącznie na kłamstwie,w bibli jedno słowo zaprzecza drugiemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt się więcej nie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma takiej religii "wiara w Boga"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pomysł załóżmy swoją religię np. Oursky czyli nasze niebo po angielsku tylko pisane razem. Czyli wiara w Boga jako kogoś kto przyczynił się do powstania wszystkiego ale bez kościołów i całych tego typu dziwnych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz ustalić stosunek wierzących do tego Boga a to już to wszystko czego nie chcesz.Tak się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kościoły należy spalić!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×