Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ulkaszpulka

Diety i zdrowie, rozwiewam wątpliwości.

Polecane posty

Heja, jestem biotechnologiem, dietetykiem, trenerem żywienia, nauka o żywieniu to moje hobby. W mediach panuje ogromna dezinformacja, a dietetycy uczą się z podręczników sprzed 30 lat... Jeżeli jesteście ciekawi co jest prawdą, a co mitem w sprawie odchudzania i zdrowego jedzenia - zapraszam do zadawania pytań!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lubie kukurydze czy moźna ją jeść bez obaw zwaźywszy na to źe jesst modyfikowana genetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jesli po ziemniakach robi mi sie słabo to znaczy ze mam cukrzyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modyfikacja kukurydzy nie jest szkodliwa dla zdrowia. jedynym zastrzeżeniem co do kukurydzy jest jej wysoki indeks glikemiczny - podnosi cukier we krwi i nie jest zalecana cukrzykom i osobom odchudzającym się oraz z chorobami autoimmunologicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemniaki - rzeczywiście mocno podnoszą insulinę, ale może też być inna przyczyna, którą ciężko mi tu określić. Cukrzycę zawsze warto wykluczyć - proszę najlepiej zgłosić się do lekarza i sprawdzić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co lepsze/zdrowsze do smażenia: oliwa, olej, masło czy smalec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niektórzy smażą jeszcze na margarynie, więc dołączam do pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem źe wieprzowina jest mięsem najmniej zdrowym, dlatego w domu często podaje cielęcine gęś a z ryb to moja rodzina je tylko smaźone halibuty na kurczakach gotuje zupe, czy mięsa te które wymieniłam są rzeczywiście jak uwaźam zdrowe? Dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na jakim oleju lepiej smaźyć, czy na oleju kujawskim, czy oliwie z oliwek posiadającą w składzie duźą ilość kwasów jednonienasyconych? Dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do smażenia i gotowania najlepsze są tłuszcze nasycone - masło najlepiej klarowane, smalec, łój, czy olej kokosowy (ten ostatni szczególnie polecam wprowadzić do diety, ma wiele korzystnych dla zdrowia właściwości) i nie chodzi tylko o punkt dymienia. Oleje roślinne rafinowane jak słonecznikowy, rzepakowy czy z pestek winogron UWAGA nie są zdrowe i w mojej praktyce odradzam ich stosowanie - są wysoko przetworzone, niestabilne w wysokiej temperaturze, zawierają tłuszcze trans i zaburzają równowagę miedzy kwasami omega6 i omega3. Polecam artykuł na moim blogu: http://www.instytutzdrowegozywienia.pl/2014/03/oleje-roslinne-lecza-czy-truja.html Oliwa z oliwek jest ok na zimno, podobnie jak reszta zimno tłoczonych olejów roślinnych. Dodatkowo - tłuszcze nasycone zostały już zrehabilitowane i nie obwinia się ich o choroby serca, w przeciwieństwie do nadmiaru kwasów tłuszczowych omega6 (oleje roślinne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mięsa - to mit, że wieprzowina jest niezdrowa - naprawdę! Kiedy popatrzymy na jej profil kwasów tłuszczowych łatwo zaobserwować, że kiedy polejemy kotleta schabowego (bez panierki) tranem, dostaniemy... łososia. To taki żart oczywiście, ale rzeczywiście nie ma w wieprzowinie niczego dziwnego, a tłuszcz nasycony w nowych publikacjach nie jest już obwiniany za choroby serca. Jakie mięso polecam? Każde świeże, nie musimy jeść go dużo, ale jednak polecam jeść mięso i drób, szczególnie takie niby gorsze kawałki i podroby - to bogactwo kolagenu i substancji odżywczych niezbędnych dla zdrowia i kości. Gdyby do parówek nie dodawano zbędnych dodatków to takie zmielone chrząstki i łapki to balsam dla naszego ciała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie produkty przyspieszają przemianę materii? Co najlepiej jeść na noc, aby nie przytyć. I czy jest prawdą, że należy jeść max 3godz przed snem? Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjustyna
Co pani mysli na temat diety Low Carb ograniczam weglowodany do 20gr dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Low Carb - jestem zwolennikiem ograniczania węglowodanów. Co do ilości - 20 g to bardzo dobre narzędzie do schudnięcia i dobrej kondycji, każdy z nas jest inny, trzeba próbować z iloscią. 20 g wprowadza w stan ketozy - przestawiamy się ze spalania glukozy na kwasy tłuszczowe. Wyjątek - osoby z cukrzycą typu 1 nie powinny stosować takiego ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doktor Rowen Pfeifer tak opowiada o swoich eksperymentach mikroskopowych z wykorzystaniem techniki ciemnego pola11: „To było bardzo interesujące, móc oglądać komórki zaraz po pobraniu kropli krwi z palca. Wystarczyło nanieść ją na szkiełko umieścić pod mikroskopem. Dzięki kamerze podłączonej do układu optycznego zarówno pacjent, jak i ja jesteśmy w stanie obserwować żywe komórki na ekranie monitora. W przypadku zdrowej osoby, odżywiającej się w sposób prawidłowy, można zobaczyć mnóstwo białych krwinek — poruszają się one bardzo aktywnie — krążących dookoła. Przypomina mi to starą grę wideo Pacman, ponieważ białe ciałka krwi zajmują się <> zmutowanych komórek. Naprawdę można zobaczyć, w jaki sposób owe krwinki pochłaniają i usuwają wszystko to, co nie należy do ciała, a następnie przemieszczają się dalej. Jednak u pacjentów, których dieta bogata jest w cukier i produkty mączne, widać bardzo niewiele białych ciałek i są one niezbyt aktywne — po prostu leżą tam, jak gdyby były odurzone i nie są w stanie wykonywać swoich zadań. Osoby takie cierpią w sposób podwójny: w ich organizmach jest więcej do zrobienia, a de facto mają mniej białych krwinek, które mogłyby wykonać to zadanie. Stąd też biorą się te wszystkie zmutowane komórki, które później zamieniają si w komórki przedrakowe i rakowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Produkty przyspieszające przemianę - uważam, że nawet jeżeli to prawda, że są takowe (jest pełno artykułów wymieniających różne produkty, często rozbieżne), to ważniejsze jest jakie GRUPY produktów spożywamy. Dietę przy odchudzaniu najlepiej oprzeć na warzywach, do nich zdrowe tłuszcze, mięso, ryby, drób, jaja, sporadycznie orzechy, pestki i owoce jagodowe. Pić wodę z cytryną, żadnych napojów i soków. Czy można jeść później niż 3 godziny przed snem? Można oczywiście, ale lepiej się nie przejadać. Są teorie, że właśnie wieczorem lepiej zjeść więcej węglowodanów, bo wyrzut insuliny następuje w nocy i go nie czujemy - nie ciągnie nas do lodówki. Inni mówią, że absolutnie nie. Podsumowując - przy ogólnie zdrowej diecie takie szczegóły nie mają znaczenia, a przy niezdrowej - pora kolacji nam nie pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I co jeść wieczorem - polecam warzywa + mięso/ryba/jaja w formie sałatki np. Albo jakaś zapiekanka warzywna ze zdrowym tłuszczem, ewentualnie z kaszą, jeżeli się nie odchudzamy i nie mamy chorób autoimmunologicznych oraz problemów z cukrem i insuliną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blachareczka_kafe
Ulka a czy polecasz spożywać duże ilości męskiego nasienia? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
działaja np rooibos z astry ja piłem raz 4 szklanki dzienie bo ma posmak miodu a mielismy w tedy swiniobicie i tak przez 4 dni obrzerałem sie swinskim miesem watrubkami kiełbaso kaszanka i to tego zagryzałem czekolada milka i po tygodni z ciekawosci wszedłem na wage zeby zobaczyc ile przytyłem i przezyłem szok bo chudłem 4 kg i co pierwsze do głowy rak ale wyszukałem ze ta odchudza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sperma zawiera trupi jad KAWADERYNA-"Ma postać oleistej cieczy bez wyraźnej barwy. Należy do tzw. trupich jadów, ma silny odrażający zapach i jest szkodliwa dla zdrowia. wikipedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Blachareczka Sama nie wiem czy podejmować ten temat :) Sperma jest ok, a dawki śmiertelnej nie znam (swoją drogą - czy wiecie, że istnieje śmiertelna dawka wody?). Osobiście raz się zatrułam, ale co to za próba jedna osoba - żadna nauka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ula jakie jest Twoje ulubione danie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to twoje zdiecie na tej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli to ty to jesteś piękna i masz dusze romantyczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×