Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość efcdd

jak zostać kuratorem społecznym

Polecane posty

Gość efcdd

Mam wykształcenie średnie. I czy mogę byc kuratorem społecznym? Czy mogę zrobić jakiś kurs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efcdd
podbijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika- weronka
kotuś, studia, kierunkowe, lub podyplomowe, o kursie nie słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdsm
Podanie o przyjęcie składasz w Sądzie rejonowym. Kursów nie ma, studia są pomocne i pewnie takie osoby będa najpierw brane pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efcdd
Weronika- weronka kotuś, to jeszcze mało słyszałaś! asdsm - kursy są, wystarczy poszukać. Google nie gryzie :] - wszechwiedzący ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czy ktos z z was starałal ie lub stara o kuratora społ? jak tak to napiszcie cos ciekawego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FFGSDSD
nie masz szans po zwykłym sredniaku, ludzie po studiach z mgr i dyplomowych w tym kierunku sie kształcili i ciezko im sie dostac do tej pracy, a co dopiero mowiac bo LO :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxx123
Słuchaj do sądu rejonowego dokładnie do prezesa należy zanieść wniosek o aplikacje i tam takie różne dokumenty, nie potzrbne jest wyższe wykształcenie i etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybeczka26
Wniosek o aplikację składa się,gdy chcesz zostać kuratorem zawodowym,a nie społecznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
podnosze temat , w wymaganiach zeby zostac kuratorem spolecznym kandydat powinien posiadac DOSWIADCZENIE. czy praktyka w zakladzie karnym jest wystarczajacym doswiadczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurator społeczny to nie zawód. Funkcję tę pełnią ludzie, którzy pracują zawodowo w innych branżach, często pokrewnych (np. w domach dziecka, szkołach, opiece społecznej). Dostaje się około 10 nadzorów, płatnych 50 - 70 zł za jeden miesięcznie. Ilość nadzorów (to określenie dotyczy wydziału rodzinnego i nieletnich, w wydziale karnym są dozory) zależy od potrzeb sądu w danym momencie. To samo dotyczy kryterium przyjęcia. Jeśli sąd potrzebuje kuratorów społecznych, to nie wymagane jest jakieś specjalne doświadczenie. Jeśli aktualnie liczba kuratorów jest wystarczająca, wtedy wymagania rosną. Byłam kuratorem społecznym w wydziale rodzinnym i nieletnich przez 10 lat, ale pół roku temu zrezygnowałam, bo zauważyłam u siebie oznaki wypalenia. Może wrócę do tego na emeryturze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
catalina po mi to ? dla doswiadczenia! moglabym miec nawet 2 dozorowanych tylkozeby lecialo mi jakies doswiadczenie zeby pozniej latwiej mi bylo zostac wychowawca w zakladzie karnym albo jak sie cud stanie kuratorem zawodowym dlatego jeszcze raz zapytam , czy praktyka studencka czyli 150 godzin w zakladzie karnym bedzie wystarczajacym DOSWIADCZENIEM zeby starac sie zostac kuratorem spolecznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składaj podanie do Sądu. Szansa jest, ze ta praktyka będzie uznana za wystarczające doświadczenie. Szczególnie, jeśli (powtarzam się) Sąd akurat potrzebuje kuratorów społecznych. dawno, dawno temu, gdy jeszcze studiowałam, to kuratorem społecznym w Warszawie na Pradze był mój kolega - 24letni student pedagogiki dziennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
moja tesciowa jest kuratorem spolecznym wlasnie do spraw rodzinnych , nie dziwie sie ze sie wypalilas, ja bym wolala zajmowac sie sprawami karnymi czyli dla doroslych bo wydaje mi sie ze krzywda dzieci by mnie zalamala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tolek
a czy obecni już kuratorzy społeczni są zobowiązani do przeprowadzenia na własny koszt badań psychologicznych i przedstawienia ich w Sądzie? Zaczęli teraz wysyłać jakieś pisma, że niby stan zdrowia. Nie znalazłam w przepisach o kuratorach społecznych na które powołuje się sąd w piśmie informacji o badaniach psychologicznych. Jest mowa o zaświdczeniu , że obecny stan zdrowia nie stanowi przeciwwskazań do bycia kuratorem społecznym.Czy to nie nadinterpretacja przepisów. Jestem kuratorem społecznym już kilkanaście lat. Takie pisma dostają wszyscy społeczni z tym, że osoby pracujące zawodowo/ w różnych zawodach nie mają zapisu o przedstawieniu zaświadczenia o wykształceniu i badaniach tylko o zaświadczeniu od lekarza. Ci którzy już nie pracują musą przedłożyć WYNIKI BADAŃ PSYCHOLOGICZNYCH do 30marca 2012. Czy to zgodne z prawem? Jeśli tak proszę podać mi przepis. Dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amatus
Kochani czy posiadacie jakiś wzór dokumentów, podań, cv jakie muszę złożyć na kuratora społecznego?Bradzo prosze o pomoc bo nic w necie nie mogę znależc, moj mail: amatus1@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boze30
Ktoś tu pytał o badania psychologiczne kuratorów sadowych. I ma pełną rację, zadając takie pytanie. Nawet kuratorzy zawodowi, popadają po kilku latach w zawodową rutynę i traktują swoich "podopiecznych" w sposób właściwy dla recydywistów i niepoprawnych przestępców. Jako asystent rodziny, mogę się przekonać, że niestety większość kuratorów sądowych społecznych, ale także i tych zawodowych, w jakiś dziwny sposób ma skłonność do dowolnej, subiektywnej nadinterpretacji faktów dotyczących rodzin, które wspieram swoim działaniem pomocowym. Choć rodziny dokładają wszelkich możliwych starań mających na celu odzyskanie dzieci, przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, to jednak kuratorzy często nie tylko nie są w stanie tego dostrzec, czy też docenić, ale szukają tzw. "punktów zaczepienia" - choćby to miały być np. naczynia w zlewozmywaku, które przed wejściem do mieszkania kuratora nie zdążono pozmywać po dopiero co spozytym posiłku. A do tego jeszcze są np. czeste przypadki szperania kuratorów po lodówkach i komentarze dot. skromnosci zawartosci tychże lodówek. Kuratorzy ci częst nie mając wyobrażenia, jak można żyć za 800 zł miesięcznie z dzieckiem na utrzymaniu, bardzo łatwo oceniają negatywnie to, co nie powinno podlegać takiej surowej ocenie. Bo najważniejszą rzeczą jest miłość która łączy członków rodziny i trzeba mieć tego świadomość, że nawet najlepiej zorganizowana placówka opiekuńczo-wychowawcza nie zastąpi tego prawdziwego uczucia i możliwości wychowywania się dziecka w rodzinie. Powiem Wam szczerze, ja jestem zdruzgotana niskim poziomem wiedzy, braku ludzkich uczuć i takiego życiowego doświadczenia u kuratorów zarówno tych zawodowych jak też i społecznych. Moje odczucia odwzajemniają znajomi lekarze psychiatrii i psychologowie. Sposób, w jaki ludzie wykonujący ten odpowiedzialny zawód, rozmawiają z podopiecznymi, zbyt często naznaczony jest jakąś druzgocącą niewiedzą, indolencją i niestety pogardą dla tych ludzi. Po rozmowach z kilkoma kuratorkami, uważam że jest w pełni zasadne okresowe badanie tych ludzi przez dobrych psychiatrów. Poza tym kuratorzy nie powinni wykraczać poza swoje kompetencje i próbować rozmów z dziećmi, które były ofiarami przestępstw na tle seksualnym. Jest to tak delikatna materii, że powinna ona pozostawać jedynie w gestii lekarza psychiatry, specjalisty z tego zakresu. Natomiast "wywiady" z dzieckiem tak już skrzywdzonym, prowadzone w sposób mający charakter przesłuchania, wywołują u dziecka syndrom poczucia winy. Kuratorka, z którą rozmawiałam na ten temat tego prostego faktu nie jest w stanie zrozumieć. Istnieje poważny kryzys tego zawodu. I sadzę, że i tej dziedzinie powinny jak najszybciej nastąpić działania naprawcze, póki nie jest jeszcze za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monig
,,Kochani czy posiadacie jakiś wzór dokumentów, podań, cv jakie muszę złożyć na kuratora społecznego?Bradzo prosze o pomoc bo nic w necie nie mogę znależc" - dołączam się do prośby:) Moj mail: moni21@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yokoatack
Witam wszystkich zainteresowanych tym tematem:) Również potrzebuje wzoru podania, CV lub innych potrzebnych dokumentów na stanowisko kuratora społecznego... Uprzejmie proszę o pomoc i przesłanie ewentualnych informacji na maila: yokoatack@wp.pl Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć witam wszystkich ja tak samo potrzebuję jakieś wzory dokumentów, podania itp na kuratora społecznego jeśli ktoś ma to bardzo proszę o przesłanie na e-mail: aniusiali@vip.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boze30 Masz 100 % racji, to wynika z tego, ze kuratorowi nie opłaca sie, zeby jego podopieczny miał zniesiony dozór, ten system jest po prostu chory. Oni potrafia po prostu kłamac, a kazda ich wizyte powinno sie rejestrowac na video.... Kompletna patologia w tym systemie jest w POlsce, wiele osob pisze, ze kuratorzy wypisuja o nich kompletne bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilona0109
Czy moze ktos mi podpowiedziec jak powino wygladac podanie na kuratora spolecznego do prezesa sadu?Czy potrzebne sa jeszcze jaies dodatkowe dokumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czegoś tu nie rozumiem, chcecie zostać kuratorami społecznymi, a nie wiecie jak napisać c.v.? Potrzebujecie jakiegoś wzoru..., dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się że CV piszecie tak jak do każdej innej pracy, czyli dane osobowe, wykształcenie, doświadczenie itp. Oraz list motywacyjny w którym piszecie dlaczego akurat wy nadajecie sie na kuratora i dlaczego chcecie nim zostać. Sama planuję złożyć takie dokumenty u siebie w sądzie, więc życzę wszystkim powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badania psychologiczne
Badania psychologiczne kuratorów społecznych, sądowych, rodzinnych oraz inne (zgodne z aktualnymi przepisami) wykonuje w Łodzi Anna Miżowska, psycholog w Instytucie EMPIRIA.PL, nr tel. 698 092 159.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich zainteresowanych tym tematem.Również potrzebuję wzoru podania,CV lub innych potrzebnych dokumentów na stanowisko kuratora społecznego.Uprzejmie proszę o pomoc i przesłanie ewentualnych informacji na e mail cieslim@wp.pl . Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz poczekać aż umrze jakiś kurator społeczny. I mieć znajomego kuratora spolecznego który jeszcze żyje. Kursy i podania nic nie warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem Tutaj nowa.;-) Po Lekturze niektórych Państwa Wpisów na Temat funkcji Kuratora społecznego nasunęła mi się taka oto wątpliwość.... na stronie Sądu łódzkiego przeczytałam, że przy pełnionej funkcji K.społecznego wymagane jest jedynie wykształcenie średnie.....ja mam absolutorium pedagogiki specjalnej ( możliwe do udokumentowania;-), o***te praktyki, jednym słowem - skończone studia, brak tytułu mgr... niekaralna, itd. Chciałabym zapytać Osoby doświadczeńsze, Których pewnie jest tutaj pełno, jak zacząć starania o Tytuł kuratora społecznego , co dokładnie jest wymagane i jak w ogóle ugryźć Temat?? Będę bardzo wdzięczna za Wskazówki;-). Pozdrawiam ciepło Wszystkich Użytkowników;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×