Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

moje babci lekarz powiedzial wprost ze ma nowotwór babcia placze

Polecane posty

Gość gość

moje babci lekarz powiedzial wprost ze ma nowotwór babcia placze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co miał powiedzieć nie wprost?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PISALAM TU WCZESNIEJ ALE TERAZ NARESZCIE WIEM NA CZYM STOJE..WIDZIALAM WYPIS NA WLASNE OCZY..BABCIA RYCZY..JEST ZALAMANA w koncu zobaczylam dokladnie co jest napisane na wypisie ze szpitala mojej babci..jest napisane grubym drukiem ; rozpoznanie IDC-10: D 37.6-Nowotwór o nieokreslonym charakterze (wątroba.pecherzyk zolciowy,przewody zolciowe)co to oznacza nie mam pojęcia..to wg jakiejs klasyfikacji zdrowia. babcia od lat ma naczyniaka na watrobie i zostalo to zgloszone lekarzowi w szpitalu.naczyniak byl 20 lat temu badany (biopsja ) i nic nie wyszlo złego.. a dalej opis tomografu jest taki ze przewody zolciowe czyste ,brak kamieni..wszystko prawidlowe.. węc sprzeczne informacje na tej karcie są jak dla mnie.. bilirubiny w moczu brak ,mocz prawidlowy.. trzustka prawidlowa,watroba tez .. o co chodzi?? cz takie rozpoznanie to juz wyrok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapoznaj się ze znaczeniem słowa nowotwór, bo to wcale nie musi oznaczać złośliwego raka. Być może niepotrzebnie się stresujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam ze czekamy teraz na wynik z biopsji..bo zostala znowu wykonana biopsja...ale babcia twierdzi ,że lekarz przyszedl do niej i powiedzial jej juz w szpitalu ze ma nowotwór..:( na tomografie zobaczyli widocznie..ale po co wiec biopsja....do mnie mowil lekarz ze nie wiedza co to jest i dopiero biopsja wskaże..a babci ponoc mowil ze ma nowotwór ..i stresuje sie babcia..a jeszcze ten opis w rozpoznaniu...na wypisie szpitalnym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hrabia Valcutascu
NOWY OTWOR? no faktycznie w takim podeszlym wieku to problem... a teraz powaznie: wal na dum spiro spero tam ci poradza bo od tego jest to forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie należy sugerować się rozpoznaniem ICD-10. Wpisuje się często cokolwiek związanego ze schorzeniem, bo coś musi być wpisane, nawet jak nie ma diagnozy. Ot, NFZ Jeżeli lekarz powiedział babci że ma nowotwór, to miał do tego konkretne przesłanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co oznaczają te kody jakies d i liczby??? co to za klasyfikacja?? skoro babci powiedzial wprost twojej ,że ma nowotwór to nie na darmo....po co mial straszyc stara kobiete bez potrzeby..widocznie widzieli juz na tomografie ze złosliwiec i przed biopsja babcie twoja uprzedzil ze ma raka jednak:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowotwór nie musi być złośliwy, poczekajcie z płaczem na wyniki biopsji. Teraz potrzebujecie wsparcia nawzajem, a nie pisania testamentu czy lamentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
.....O nieokreslonym charakterze .Jeszcze nic nie wiadomo.A po drugie pamietaj że RAK TO NIE WYROK !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może i miał przesłanki..ale rodznie mowil caly czas ,że nie wiadomo co to..ze histopatologia wykaże..:( na wypisie jest tylko opis rozpoznania taki jak napisalam..reszta pod spodem sa pytajniki i podejrzenia torbieli róznych lub krwiaków itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie traktuj kodu ICD-10 jako rozpoznanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a najdziwniejsze jest ze napisane jest ze nowotwór watroby i pecherzyka zolciowego oraz przewodow żolciowych a pod spodem napisane jest ze watroba jest prawidlowa..wszystko cacy..pprzewody czyste i brak kamieni..wszystko to jest w normie...wiec czemu jest napisane ze rak jest tych organow skoro nizej czytam ,że w normie wszystko... wyniki dobre.. wezly chlonne niepowiekszone..mocz super..trzustka super.. dziwne...a jednak jest rak..wg tego rozpoznania:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może dlatego ze nie ma marskości ani nie jest powiekszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to nie traktowac kodu tego jako rozpoznanie?? skoro na karcie jest napisane rozpoznanie idc -10 po co by tak pisali więc??i straszyli stara babcie??jak wiedza ze stres szkodzi i moze doprowadzic wręcz do smierci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koro babci powiedzial wprost twojej ,że ma nowotwór to nie na darmo....po co mial straszyc stara kobiete bez potrzeby..widocznie widzieli juz na tomografie ze złosliwiec i przed biopsja babcie twoja uprzedzil ze ma raka jednak x x czy ty dziewczyno 3 klas podstawki nei kończyłas? ja juz majac 7 lat znałam róznice miedzy rakiem, a nowotworem niezłosliwym jesli twoja babcia ma takie kłopoty to tym bardziej powinnaś to wiedziec, chociaz sie zainteresowac odrobinę nie mowiac o tym, ze jest wiele rodzajów raka czyli tego nowotworu złosliwego, który w niskiem stopniu zaawansowania ma juz obecnie prawie 100% wyleczalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrozum, kod wpisuje się bo coś trzeba wpisać. Jest podejrzenie nowotworu to się wpisuje, nieważne czy potwierdzi się czy nie. Mówiąc wprost: nie możesz wystawić nawet żadnego skierowania na badania, nawet głupią morfologię jeśli nie wpiszesz czegoś bo się NFZ przypieprzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nowotwor moze byc rowniez lagodny. Tak to rzeczywiscie dziwne ...ale to jeszcze nie jest rozpoznanie .Dopiero po biopsji bdz wiadomo. Są leki ,chemia ..rak nie oznacza śmierci...,najważniejsze jest nastawienie chorego i wola walki.Glowa do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro na karcie jest napisane rozpoznanie idc -10 po co by tak pisali więc??i straszyli stara babcie??jak wiedza ze stres szkodzi i moze doprowadzic wręcz do smierci?? x x na tej karcie nie ma mowy o raku, tylko nowotworze, czyli cos jej tam wyrosło, tępa pało... :( a czy jest złosliwe czy nie, to trzeba zrobic biopsje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez nowotwór to rak a tępe pały to wy. moj kolega mial raka zlosliwego i też miał rozpoznanie :nowotwór prostaty. a nie rakk prostaty.więc kto tu jest tępa pała???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowotwór i rak to nie są synonimy! Rak jest zawsze złośliwy, nowotwór- nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może nie ma raka złośliwego i po operacji już nie odrośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli jakby babcia miala napisane w rozpoznaniu rak a nie nowotwór to by byl wiekszy powod do obawy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umiesz czytać ze zrozumieniem? ICD-10 NIE MA ZNACZENIA!!!! przykład? chciałam sobie zrobić analizę moczu, ot tak, przesiewowo, lekarz mi wpisał "zakażenie układu moczowego, powikłane, nieokreślone". BO COŚ WPISAĆ MUSIAŁ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie mieszka twoja babcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja babcia mieszka W KRAKOWIE .A CO???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DZIWNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przykro mi ale jesli tak jest napisane to najpewniej jest raczek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×