Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość batko 83

zrobiłem generalny remont domu a ojciec i tak przepisał go bratu

Polecane posty

Gość batko 83

7 lat temu zrobiłem generalny remont naszego domu,od piwnicy az po dach ,poszły wszyskie moje oszczednosci,115 tys,ojciec zmarł 2 mc temu i dowiedziałem sie ze zostałem wydziedziczony a dom przepisał mojemu starszemu bratu,dlaczego? nie mam pojecia!! brat jest nieogarniety,nie pracuje ,wiecej czasu spedzał przy ojcu ( co normalne bo ja na nas tyrałem),ojciec zawsze mi mówił ze kto jak kto ale ja sobie poradze w życiu. Jest mi cholernie przykro zwłaszcza że podczas mojej ostatniej nieobecności w pl gdy tyrałem w szwecji zostałem przez nich administracyjnie wymeldowany. Poza tym nie ukrywam że jestem wkurffiony bo dołozyłbym z 50 tys i kupił sobie mieszkanie,a teraz zostałem z niczym ,noo mam raptem 8 tyś oszczędności. A brat ma w cholere długów i jak sie nie ogarnie to zaraz mu komornik ten dom zlicytuje. Tak sie chciałem wyżalic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przykre,aż mi się słabo zrobiło bo właśnie kończe spory remont mieszkania mojej matki ,w którym mieszkam ale też bez meldunku ani jakiejkolwiek umowy,koszt do tej pory to 18 tys,dla mnie bardzo dużo,a ona cóż ...jest zdolna mnie wydziedziczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego remontowałeś dom? Ojciec miał ci go zapisać? Skąd pomysł żeby ładować kasę w coś co nie należy do ciebie? Jakie sa powody wydziedziczenia? Masz kwity na to ile kasy włożyłeś w ten dom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mam kwitów bo brałem fv na firme brata (ta przez któtra narobił długów),a remontowałem bo chciałem zebyśmy żyli jak ludzie po prostu,powodem wydziedziczenia jest moje rzekome rażące zaniedbanie ojca w czasie choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak można remontować dom ktory nie należy do Ciebie? Nie wiem czy prawnie można od tak wydziedziczyć dziecko.Idź do adwokata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
placiles karta/przelewami? Mozliwe, ze to wystaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gotówką a to zamawiałem z neta to przelewem,ale wiecej jest gotówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorze wspolczuje. Nalezy ci sie zachowek. Wiedziales o tym? 25 procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiedziałem,ale dziekuje musze spytac kogos kto sie zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz jest tak ze nie moze byc wydziedziczony. Kazdemu z rodzeństwa cos sue nalezy. Autorze idz do radcy prawnego. Kolezanka moja ma syna prawnika i mowila mi ostatnio ze takiej osobie nalezy sie zachowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wprowadzajcie chłopa w błąd ,zachowek przy wydziedziczeniu sie nie nalezy ,chyba że wydziedziczony ma dzieci czyli wnuki zmarłego wtedy moga one na drodze sadowej dochodzic zachowku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorze zycze ci powodzenia. Mam siostrę ktora mieszka w domu rodzinnym a ja wynajmuje mieszkanie w duzym miescie. Kolezanka pytala o moja sytuacje mieszkaniowa i powiedzialam jej ze dom nie jest ani troche moj a ona na to: nalezy ci sie zachowek i wydziedziczenie nie ma tu nic do rzeczy. Masz do tego prawo. :) jej syn jest bardzo dobrym prawnikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorze masz dzieci ? Specjalnie go w takim razie wydziedziczyl by zachowku nie dostal , niezły spryciarz , widocznie musiał sie dowiadywac tatus w tej sprawie. Wspolczuje autorze. Odbijesz sie. Pracuj zagranica, dorobisz sie swojego :) zycze ci powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można wydziedziczyc, zachowek należy się gdy spadkobierca jest pominięty w testamencie. Sprawdź czy testament jest napisany ręką ojca od a do z. Jeżeli jest tylko jego podpis to testament jest nie ważny. Chyba, że zrobiono go u notariusza wtedy nic już nie zdziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spadkodawcą jest ojciec mający dwóch dorosłych zdrowych synów. Jednemu z nich w formie testamentu zapisał cały swój majątek. Drugi syn został całkowicie w testamencie pominięty. Co do zasady przysługiwać mu będzie roszczenie pieniężne (zachowek) od drugiego brata równy 1/4 wartości spadku (1/2 taki udział miałby, gdyby testamentu nie było i w grę wchodziło dziedziczenie ustawowe x 1/2 art. 991 § 1kc ). Chcąc pozbawić drugiego syna zachowku ojciec w naszym przykładzie może wydziedziczyć syna a więc pozbawić go prawa do zachowku. Aby to skutecznie uczynić winien to zrobić w ważnym testamencie (najpewniej jest uczynić testament w formie aktu notarialnego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świństwo . Wspolczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz nie zgadzać się z wydziedziczeniem i przedstawić dowody, że dbałeś o ojca. Jeżeli dowody są mocne sąd może unieważnić treść testamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojciec ma niezle w czubie. Sory ale w ten sposob poroznia braci czyli swoic synów. Rodzina powinna sie trzymac razem a rodzice czesto faworyzuja jednego. Typowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze jedno bardziej dba gdy zostaje w domu bo wiadomo jest blisko przy rodzicach a drugi syn zarabia zagranica bo chce sie dorobić. Niesprawiedliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoj brat nie pracuje to jak chce utrzymac dom , chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ja byłem u prawnika i mówił ze nic sie nie da zrobic ,testament pisany był u notariusza na komputerze i podpis ojca,o zachowku nic mi prawnik niew mówił ,ale pytał czy mam dzieci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ty jeden i ostatni znam kilka takich przypadków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No. My z mężem tez wyremontowalismy mój rodzinny dom, całe piętro, ojciec obiecywał ze bedzie przepisany na mnie. Jak remont skończyliśmy, dowiedziałam się że na ten dom nie zasługuję i nadal nie jest on na nikogo przepisany. Wyprowadziliśmy się do innego miasta, mój maz miał dość bycia gościem u teścia. Wzięliśmy ze sobą wszystko, co się dało: meble, dywany, lampy. Ale cośmy kasy na to stracili i życia (sami wszystko robilismy), to nasze:O P.S. Remont był nieunikniony, bo tam sie po prostu nie dało mieszkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem jak mozna tak rodzine braci poroznic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też wszystko sam robiłem własnymi rękoma żeby było solidnie i dokładnie,jak była potrzeba więcej ludzi to brałem kilku chłopa,a brat nic nie robił bo przeciez go boli palec,włosy albo powieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli dobrze rozumiem to dom został darowany Twojemu bratu przed śmiercią ojca (napisałeś "przepisał"). To dobrze, bo do zachowku liczy się też to co ojciec ofiarował bratu przed śmiercią. Co więcej możesz pewnie próbować wykazać, że ojciec nie był w pełni władz umysłowych gdy to robił. Proponuję się skontaktować z dobrym adwokatem. od spadków polecam adwokat morawską z Warszawy http://km-law.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam podobna sytuację, lata tyram na dzaiłce robie remonty, wylewam litry potu, dbam o wszystko ale kochana mamusia i tak pewnie przepisze wszystko swojej ukochanej córuni, mojej siostrze :O Wiecie co wtedy zrobie ? przyje pewnego dnia przyjdę i wyrżne wszystkie nasadzenia pila spalinową i rozpiertole wszytko w drobny mak! Niech mnie zamkną przynajmniej będę wiedział za co... Po moim trupie działka wpadnie w ręce tej kóórwy mojej siostry i jej mężusia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa wyżej to samo bym zrobiła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie zawsze zadziwia nieświadomość prawna ludzi, w pale mi sie nie mieści i nie potrafię pojąc dlaczego ludzie postepują tak nieodpowiedzialnie NIGDY nie ładuje się pieniędzy w nie swoją nieruchomość, choćby obiecywali danie, przepisanie i inne bajki na resorach ja nigdy w zyciu nie dałam sie na to nabrać ale zawsze orientowałam się w prawie, gdy czegoś nie rozumiałam szłam do notariusza i tam panie sekretarki i aplikantki wszystko mi tlumaczyły, pokazywały wzory dokumentów i tak duzo sie nauczyłam autor za te pieniądze mógł kupić sobie mieszkanie , mogłeś remontować i miałbyś SWOJE , własną nieruchomość za gotówkę Inni ludzie których znam robią podobne błędy , moja koleżanka wyszła za mąż i wspólnie z mężem budowała dom, dostała od matki oszczędności życia.Później mąż bez jej wiedzy dom sprzedał i przyszli nowi własciciele a ona musiała z domu uciekać z dwójką dzieci i nawet swoich rzeczy nie zdążyła spakować. Otóż dom nie był jej własnością bo działka na której budowali była darowizną od rodziców jej męża gdy był kawalerem więc to jego majątek, którym może rozporządzać jak chce a dla niej nigdzie ratunku nie było, jej mąż znalazł sobie nową kobietę i tak została wygoniona z domu z niczym. To się nazywa brak świadomości prawnej ona powinna po ślubie być ustanowiona współwłaścicielką działki budowlanej, zapłacić za akt u notariusza i wtedy dać pieniądze na dom. Ale oczywiście większość Polaków nie myśli o takich rzeczach.Ja w swojej rodzinie nauczyłam niektórych myśleć i wielu z nich osiągnęli dużo dlatego bo mnie posłuchali i dobrze na tym wyszli. Zawsze trzeba radzić się najlepiej notariusza i być osobą świadomą. Takich historii można przytaczać setki , to samo z domem rodziców gdy dostaje jedno a drugie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy remoncie polecam zainwestować w fachowców - osobiście korzystałem z usług zlota-raczka24h.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×