Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

bebilon pepti dha 1

Polecane posty

Gość gość

Mamy, czy macie refundacje na to mleko? Jeżeli tak to dlaczego? (chodzi mi o to czy trzeba mieć zaświadczenie u alergologa). Pediatra stwierdził u mojego syna skaze bialkowa i przepisała nam to mleko ale płaciłam 100%. Przy kolejnej wizycie zapytam jej o regundacje ale zastanawiam się w jakich przypadkach jest ono refundowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli jest refundacja to wiadomo że na receptę prawda i z np.zdiagnozowana alergią ja nie zamierzam dziecku cisnąć po urodzeniu mleka krowiego by potem robić testy czy jest uczulone czy nie,kupiłam już zapas pepti bez refundaji,jakoś te kilkanaście zł rabatu mnie nie kręcą bo wolę dać więcej niż się prosić i biegać po lekarzach,ja mam alergię,syn ma alergię która mu nieźle namieszała w organizmie wiec kolejnego dziecka testować nie będę ,podam mleko krowie po roku i się dowiem czy jest uczulone czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o mleko to nie pomogę, bo sama karmię moja córę piersią. My również mamy skazę białkową i problem ze skórą. Musiałam zastosować dietę i całkowicie wyeliminować mleko ze swej diety. To, co ja dodatkowo chciałam polecić i co u nas się sprawdziło, to zastosowanie Latopicu. Nam polecił go nasz pediatra i u nas on się sprawdził. Stosowaliśmy go 3 miesiące, 1 saszetka dziennie i u nas poprawa był widoczna już po 2 tygodniach stosowania. Tutaj można poczytać opinie innych mam na temat Latopicu http://www.babyboom.pl/rodzina/testujemy/latopic_kuracja_przeciw_azs_opinie_rodzicow.html?sword_list=latopic&no_cache=1 Polecam zajrzeć też na YouTube. Pod hasłem mikroflora jelitowa są ciekawe filmy na temat AZS i skazy białkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję ;) jutro albo w przyszła środę będę w przychodni to pogadan o tym latopicu z lekarzem. A filmiki przejrzę jutro, może pomogą bo juz nie wien jak mam walczyć z skórą małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecę albo bebilon pepti lub karmienie piersią w połączeniu z dietą i bardzo ostrożnie wprowadzać po kilku miesiącach mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dzis wybrałam sie do pediatry i dostalam recepte na bebilon pepti dha z refundacja zamiast 31 zł zaplacilam 17zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co czytałam to od jakiegoś czasu to mleko nie jest refundowane, chyba że masz zaświadczenie od alergologa :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam refundacje zarówno na Bebilon Pepti DHA jaki i teraz na Nutramigen. Za Bebilon płaciła 17 zł a za Nutramigen 18 zł. Żadnego zaświadczenia nie potrzebowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pb
Jestem mama 2 miesięcznego chłopca też mamy problem bo mój syn nie przyjmuje laktozy i sacharozy.Wybraliśmy się do lekarza z problemami brzuszka i dostaliśmy mleko Bebilon pepti 1 DHA oczywiście na receptę z 30 % zniżką i za jedną puszkę zapłaciłam 17.45zł żadnego zaświadczenia od alergika nie potrzebowałam po prostu sam pediatra napisał na recepcie że mleko z 30% zniżka.To chyba jest zależne od pediatry.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nam pediatra wystawiła receptę dopiero jak alergolog dała zaświadczenie. a objawy hmmm jak córa miała 9 czy 10 tyg to wyskoczyła jej wysypka na polikach, olałam, myśląc, że coś zjadłam i jej zaraz przejdzie (karmiłam), potem miała tzw lakierowane policzki a ostatecznie porobiły jej się rany na szyi (przez 1 dzień jej się zrobiły). miała wtedy jakieś 12 tyg. poleciałam wtedy do lekarki, zapisała jej maść i zaleciła dietę bezmleczną dla mnie. do tego fenistil dla małej. było coraz lepiej aż w końcu zaczęłam stopniowo wprowadzać nabiał do swojej diety. niestety wysypka i rany powróciły ok 6 m-ca. jak miała 8 i pół miesiąca to poszliśmy do alergologa, bo chciałam już przestać karmić. i wtedy dostałam to zaświadczenie (właściwie na nic innego ta wizyta sie nie zdała, żadnej konkretnej porady)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz który wypisuje receptę bez zaświadczenia od alergologa w czasie kontroli będzie płacił z własnej kieszeni, niedawno weszły takie głupie przepisy ze trzeba mieć takie zaświadczenie. Na dodatek od alergologa z NFZ bo prywatnie nie może dać takiego zaświadczenia... a na wizytę pewnie trzeba czekać miesiąc, najlepiej iść prywatne i jakoś dogadać... moja mała jest na bebilonie pepti od 2 miesiąca teraz ma 8 i na lewym policzku co jakiś czas wychodzi jej uczulenie trochę to dziwne może przez to DHA.. bo synek był na zwykłym pepti i obrazu mu wszystko przeszło.. a mojego brata synek tez jest od ok 2 miesięcy na pepti ale jemu w ogóle nie przechodzi jest wyspany cały a z ran mu się sączy jest smarowany jakimiś sterydami.. ta skaza to coś strasznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paprota18
Moje dziecko pije tovmleczko od 2msc a obecnie ma 3, odrazu pierwsza recepte już dostałam ze zniszka i wystarczyło że powiedziałam jakie dwa mleka wcześniej podałam i jak wyglądała wysypka po nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 1roku zycia dziecka pediatra może przepisywać mleko z 30% zniżką, po roku potrzebne jest zaświadczenie od alergologa. Ja za jedną puszkę pepti 2 płacę niecałe 11 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, moja córcia tez ma/ miała objawy skazy białkowej ( wysypka na twarzy i szyji klatce piersiowej , szorstka sucha skóra na nóżkach ramionach, wysypka zeszła ) , pediatra mi powiedziała iż to mleczko bebilon pepti nie jest mlekiem i jest naszpikowane różnego rodzaju lekarstwami i wolała by abym karmiła tylko piersią no cóz mleka z piersi mi nie starcza ;( i teraz sumienie mnie dręczy iż podaje to mleko. Co Wy na ten temat myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćanna
Moja córcia niestety ma skaze białkowa, musiałam zrezygnować z karmienia piersią. Bo strasznie ją uczulalo. Co sie okazało później (po zrobieniu morfologii) że sama jestem alergikiem. Oczywiście byłam na rygorystycznej diecie. Mlekoi wszystko co z mlekiem związane. A co do objawów to :wysypka na twarzy, trądzik, ciemieniucha tzw., i uszy tak jakby były 'naderwane'. Wysypka na klatce piersiowej szyi i plecach. Po zastosowaniu bebilon pepti dha 1 poprawa od razu. Chociaż organizm dziecka tez sie musi przyzwyczaić.. Ja mam na receptę. Moja położna to świetna babeczka i gdyby nie ona to nawet bym nie wiedziała że to mleko refundowane jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgość
Witajcie, mój synek także ma skazę białkową. Objawy pojawiły się już w 3 tygodniu życia, czyli zaparcia, kolki, ciemieniucha... a w 3 miesiącu wyszły suche plamy, najpierw na policzkach, potem w okolicach ramion, za uszami a także na pleckach i pod kolankami. Na brzuszku pojawiła się wysypka, do tego bardzo obfite ulewanie. Lekarz pediatra stwierdził skazę białkową i otrzymałam Bebilon Pepti DHA 1, po dwóch tygodniach stosowania łącznie z serią Emolium do smarowania objawy skórne zniknęły. Teraz co jakiś czas wyjdzie mu jakaś sucha plamka przy łokciu bo okazuje się, że dalsze produkty też go uczulają ( w naszym przypadku okazał się to np. banan) dlatego zakupiłam probiotyk Latopic, słyszałam dużo pozytywnych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas pomogła zmiana mleka i dicopeg, problem ustąpił po miesiącu. Najważniejsze to działać szybko jeśli coś niepokoi. I lekarz też jest ważny, my trafiliśmy na świetną lekarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×