Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malinQa12345

Jak zmienia się ciasność pochwy po urodzeniu dziecka?

Polecane posty

Gość malinQa12345

Wiem, że to może błahy powód, ale mam pytanie. Po naturalnym porodzie pochwa jest o wiele luźniejsza, jednakże z biegiem czasu powraca do normy [mniej więcej] jak przedtem. Czy pochwa jest tak samo "ciasna" jak przed ciążą? Czy już nigdy nie powróci do wcześniejszego stanu? Wiem, że może nie powinnam o to pytać, jednak nie chciałabym, by współżycie z moim mężem w przyszłości straciło na jakości. Pewnie dla niego nie będzie miało to znaczenia, ale ja wolałabym to wiedzieć. Jak było w Waszym przypadku? Czy coś się zmieniło? [np. macie teraz więcej śluzu, ścianki są lużniejsze itd.?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Widać ma jakieś gejowskie
Podobno zależy od kobiety ,ale z tego co wiem to po 2-3 dzieci róznica jest bardzo duza. No i z wiekiem chyba tez ,wiec warto ćwiczyc i napisac miesnie nawet podczas siedzenia przy kompie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma różnicy, o ile nie jest lepiej :D Sądzę, że teoria iż pochwa po porodzie jest jak wiadro to kłamstwo. Oczywiście być może są gdzieś takie przypadki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie potrafię zrozumiec dlaczeg
w swoim pytaniu używasz takiech zwrotów: "Wiem, że to może błahy powód" "Wiem, że może nie powinnam o to pytać" dlaczego uwazasz, ze to błahy powód? to bardzo wazny powod. tylko te wszytskie popieprzone matki-polski wciskaja nam na tym forum, ze "to maluszek jest najwazniejszy" a nie jakas tam ciasnosc pochwy. Gówno prawda. rodzac w wieku 30 lat mozna oszacowac ze kochac sie bedziemy co najmnije jakies 30 lat i zadna kobieta nie chce miec rozklapiachy zamiast ciasnej dziurki i jeszcze móc przezywac orgazm, mamy do tego prawo, wiec pytac mozna tez bez wyrzutów sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinQa12345
Poprostu się obawiałam, że zaraz kobietki mnie tu będą okładać, bym myślała o dziecku, a nie zajmowała się takimi głupotami ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcciaaa kalinkiii
Ja urodzilam dziecko.Zaczelam wspolzyc ok.4-5 miesiecy po porodzie.A moj maz twierdzi ze jest ciasniutko jak przedtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie sa glupoty!!!! Powiem ci wprost- i niech mnie zbesztaja wojujace matki-polki: w zwiazku z tym, iz staramy sie o dzidzie poszlam po rade do zaufanej osoby- ciotki mojego meza. Jest polozna od wielu wielu lat. Kochana kobieta, zna sie na rzeczy i ma zdrowe podejscie. Zastanawialam sie na cc i chcialam sie dowiedziec, jak to jest z "ciasnoscia" po porodzie sn. Nie oklamywala mnie i powiedziala, ze po 1. troche to trwa, zanim pochwa scicsnieje , a po 2. u wielu kobiet jest rzeczywiscie luzniejsza. Zdecydowalam, ze nie chce porodu sn i chce miec cc. Bo dla mnie sex jest wazny i nie mam ochoty na dziurke wielkosci wiadra. I nie ma to nic wspolnego z tym, czy kocham moje dziecko czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Widać ma jakieś gejowskie
maleeeenstwo- czyli miałam racje;) Zreszta wiem , bo mówili mi to koledzy mężowie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinQa12345
Ale przecież cesarskiego cięcia nie można sobie wybrać, trzeba mieć przeciwwskazania na podoród naturalny. Ja mam wadę wzroku ponad -5.0 i mi powiedziano, żebym nastawiała się na poród naturalny, chociaż do końca jeszcze nie wiadomo, bo będę miała badania przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozmawiałam tez ze znajoma połozna i mówila ze pochwa nigdy nie wróci do tego samego stanu. Ja jeszcze w ciazy nie jestem ale wiem ze naturalnie rodziła nie będą. Wole sobie oszczedzic nieprzyjemności po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam za sobą dwa porody, a moim zdaniem nic się nie zmieniło. tzn, pewnie krótko po porodzie, można odczuwać jakąś różnicę. tak myślę, bo ja tego nie czułam. pytałam męża i on też nie odczuwał różnicy. a Twoje rozterki odnośnie pytań, które zadajesz są niepotrzebne. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@cholerka- nie mowie, ze jest to regula, ale poprostu w wielu przypadkach tak jest, a jaka bede miec gwarancje, ze ja nie bede ta jedna z wielu??? Nie mam ochoty ryzykowac, wiem, ze cesarka to nie jest bulka z maslem, ze wiaze sie z ryzykiem itp. Ale jest mam wybor, to dlaczego mam z tego nie skorzystac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Widać ma jakieś gejowskie
Mąż Ci nie powie przeciez prawdy , ale jak bedziesz cwiczyc miesnie to ta roznica nie bedzie taka duza.Nie ma sie co oszukiwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maleństwo to Twoj wybór :) chodziło mi o to, że to nie jest reguła, a nigdy nie wiadomo na kogo trafi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam za sobą dwa porody, a moim zdaniem nic się nie zmieniło. tzn, pewnie krótko po porodzie, można odczuwać jakąś różnicę. tak myślę, bo ja tego nie czułam. pytałam męża i on też nie odczuwał różnicy. A myslisz że maż sprawiłby Ci taka przykrosc i powiedzial wprost ze jest różnica. watpie:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co ucieszyłabys sie jakby Ci powiedział ze masz szersza pochwe i nie jest juz tak fajnie jak było. Bo ja bym z radości nie skakała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chociaz zadko mi sie to zdarza, musze przyznac Britnej racje... tez watpie, zeby maz w 100% powiedzial prawde. Moj na pewno by mi prawdy w tym wypadku nie powiedzial, bo nie chcialby mnie znanic. a poza tym posrednio czulby sie winny za ten stan rzeczy :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
britnej, nie ucieszylabym się, ale nie rozumiem dlaczego miałby nie powiedzieć o tym. Poza tym zawsze możesz ćwiczyć mięśnie kegla :P A z takim podejściem możemy się wszystkiego obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotka klotka760968
a przepraszam bardzo- to tylko mąż czuje ewentualną róznicę w ciasnosci pochwy? a kobiety to nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maleeeenstwo tak z ciekawości chciałam sie zapytac ile Cie kosztuje poród cc? A tak btw - zdanie inne niz moje równiez ma swoje + :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinQa12345
Britnej, a Ty też mieszkasz w Niemczech? Jakim cudem będziesz mogła wybraćsobie cesarkę? Przecież na to trzeba mieć wskazania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jeszcze dokladnie, bo jeszcze nie zdecydowalam sie na klinike. Poza tym chyba najpierw powinnam zajsc w ciaze, zanim wybiore klinike. Z tego co wiem, musze miec wstepna date porodu, zeby moc zarazerwowac miejsce:) A koszty na dzien dzisiejszy to 3000- 4000 euro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Widać ma jakieś gejowskie
Kobieta tego nie wyczuje , chyba ze sie zacznie mierzyc tak jak jedna laska na kafe wczoraj co sie ołowkiem mierzyła:D Mężczyzna wyczuje na 100% ,zreszta sami mi mówili ze róznica jest,ale po 2 dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moze w Polsce trzeba miec wskazania, ale w de nie trzeba. Mozesz sobie wybrac cesarke, jesli za to zaplacisz. Tylko w przypadku, jesli cesarka jest nieunikniona koszty przejmuje kasa chorych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
britnej, a nie sądzisz, ze ja też jakoś to odczuwam. w sumie nie musiałam go pytać. i dlaczego od razu zakładasz, ze mnie oszukał? po porodzie zmienia się też figura kobiety, nie każdej ale tak też bywa. i co mamy nie rodzić? nie naskakuję tu na nikogo, bo sama też miałam wiele obaw zwiazanych ze zmianami ciała w ciaży i po niej ( na szczęście nie sprawdziły sie). pojawienie się dziecka wiele zmienia w wielu obszarach życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×