Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jhhhooihoijh

ma ktoś w domu danonka? przepiszcie mi skład

Polecane posty

Gość jhhhooihoijh

prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama przyszla 28 po
pozniej ci napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhhhooihoijh
dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też jestem ciekawa co tam jest
////////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama urwisa malego
Warto wiedzieć, że Danonki są jedynym serkiem rekomendowanym przez Instytut Matki i Dziecka. To po prostu serek twarogowy z mleka z dodatkiem wsadu owocowego. Podaję dziecku od 9 miesiąca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chyba sie starzeje...
danonki to shit pelen cukru i aromatow! poczytaj troche na czym takie rekomendacje polegaja... jesli sklad jest zgodny z przepisami prawa to zwykle dostaje taki znaczek! a konserwanty, barwniki i aromaty sa dozwolone przez prawo, wiec taka rekomendacje kazdy moze dostac... sto razy zdrowsze sa zwykle serki np. bakusie albo najzwyklejsze homogenizowane. jako ciekawostke dodam, ze wczoraj jadlam jogurt danone gratka truskawkowy. i wiecie, co on ma wspolnego z truskawkami? 0! wg skladu na opakowaniu nawet nie lezal obok truskawek, tylko ma sztuczny aromat i barwnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma ktoś ten skład????
???????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak jasne
Instytut pewnie nawet tego nie badal tylko pieczatke za kase przybil jak i kazdemu innemu . Poczytaj sobie . Pozartym danonki mozna spozywaz od 3 roku zycia poniewaz sa silnie alergizujace , a to sprawidzilam na wlasnym dziecku niestety ... miala 10 m jak zaczelam jej dawac w wieku 12 miesiecy tradilysmy na oddzial z strasznymi zaparciami i uczuleniem wewnetrzym jelit !!! Tak ze nie pierdziel ze od 9 m bo h u j a wiesz! ale mnie wkurzaja takie baby ...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez przesady - czym taki Bakuś różni się od danonka??? Jeśli chodzi o te "zwykłe" serki homogenizowane - też jestem ich zwolenniczką, ale są bardzo trudno dostępne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama urwisa malego
podaję danonki tak 3-4 razy w tyg., mały ma 14 m- cy i żyje jeszcze :) nie mam składu, bo akurat nie mam dziś w domu daninków, ale skład czytałam kilka razy dokładnie, zwykły serek z owocami w składzie nie ma konserwantów, barwników ani aromatów, a cukru mniej niż w porcji kaszki bobovita uważam, że niczym się nie różni od bakusiów, srusiów i innych takich i będę podawac małemu bo lubi zwykłe danio też mu czasem daję nie daję za to aromatyzowanych jogurtów, bo skład czytac umiem :) w schemacie żywienia niemowląt, który polecił mi mój pediatra twarożek podaje się po 9 m-cu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama ktora juz spi
A ja miksuję blenderem jogurt naturalny z dodatkiem np. banana, pomaranczy, albo mrozonych owoców. Mozna tez dodac zwykly twarozek chudy. Danonkow nie podaje bo są zwyczajnie za małe :) moj synek w ramach przekaski je za to Danio - sklad ma w porzadku - wiadomo ze cukier dodają - ale my jedlismy slodzone rzeczy i zyjemy wiec chyba odrobina nie zaszkodzi... My czesto np kaszkę manna slodzimy lyzeczką miodu, podobnie kakao ( na krowim mleku). Maly ma 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przeważnie daję Bakusie, ale czasem sama robię twarożek - chudy twaróg miksuję na gładko z jogurtem naturalnym i dodaję jakiej owoce. Skład jest w porządku, tyle że cukier dodają, ale nawet w herbatkach dla dzieci, kaszkach i soczkach jest cukier i nie da się przed nim tak uciec w 100%, chyba że samemu sie wszystko robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę bardzo...
skład nie inci więc nie musi być pełny: -twarożek odtł -śmietanka -wsad owocowy -cukier -białko mleka z mleka pasteryyzowanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×