Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kiedy kiedy kiedy?

Pierwsza ciąża i kiedy czuć ruchy dziecka?

Polecane posty

Gość kiedy kiedy kiedy?

Witam, jestem w 17 tygodniu ciąży. Nie zdarzyło się mi jeszcze czuć bulgotania, łaskotania i innych fascynacji opisywanych przez inne kobiety w pierwszej ciąży. Nie chcę leżeć i na siłę wmawiać sobie jakieś ruchy dziecka, czy jakieś bulgotanie które mogę pomylić z gazami czy coś. Dwa tygodnie temu byłam na usg i moje dziecko miało 8cm teraz pewnie 10cm (zauważyłam ze rośnie 1cm tygodniowo- więc tak na oko zakładam). Brzuch mi troszkę urósł, ale nie wygląda jeszcze jak ciążowy tylko jakbym dobrze pojadła - jestem szczupła. Tak szczerze kiedy poczuć pierwszego kopniaczka w PIERWSZEJ ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swetlana
równo w połowie ciązy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak mysle
ja tez ok 20 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kto powiedział że się
20-23tc. Zależy od kobiety i np. od ułożenia łożyska -jeśli masz na przedniej ścianie macicy to utrudnia to odczuwanie ruchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedy kiedy kiedy?
Wiesz co, nie wiem czy na przedniej czy jak mam ... nic lekarz nie mówił. Jak kiedyś byłam w szpitalu to grono lekarzy stwierdziło, że mam tyłozgięcie macicy. Potem byłam u tego lekarza co to niby w szpitalu mówił, że nie mam tyłozgięcia. A mój obecny gin nic nie mówił mi na ten temat, tylko tyle że kwalifikuje się do cesarski- nie pytam dlaczego, ponieważ jestem po 3 poronieniach i nie chcę się martwić tyle do przodu. Ważne że dziecko rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_wi
ja z pierwszym dzieckiem wogole ruchow nie czulam,bo mialam bardzo duzo wody,bez przerwy usg by sprawdzic czy wszystko w porzadku....tak ze kazda ciaza przebiega inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarawara
ja 20 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie poczujesz...:)
Ja pierwsze ruchy poczułam właśnie w 17-18tc też jestem szczupła, to również moja pierwsza ciąża. Każdy czuje inaczej, moim zdaniem ruchów nie można pomylić z gazami itp. Ale teoretycznie możesz nie czuć ruchów do 24tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirrkabelka
nie przejmuj się tym tyłozgięciem- to nie ma wpływu na czucie ruchów- sama mam ale gin powiedziała ze ok bo dlaczego macica mialaby byc prosta ;) co do ruchów dziecka- poczułam szybko bo już w 16 tygodniu i nie byly do pomylenia z niczym innym i od tamtej pory czuje codziennie- mały jest bardzo ruchliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda@mamusia
pierwsze ruchy ciezko wyczuc poczekaj jeszcze troszke a czasami bedziesz miała dosc z bolu:)ja pierwsze wyczułam gdzies tez w 18 tyg ale to było rzadko i delikatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak jestes
szczupla osoba to mysle ze tak 17-18-19 i dziecko tez masz duze wiec mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. jestem w pierwszej ciazy i poczulam pierwsze ruchy pod koniec 16 tyg. ja mysle ze to tez zalezy od samego dziecka i od jego charakteru- moja siostra czula juz w 14 tyg i wszyscy sie dziwili ale kiedy urodzila swoja mala sprezynke nikt juz nie mowil ze to niemozliwe bo mala to doslownie wulkan energii- ma prawie 2 latka i nie usiedzi w miejscu ;p to laskotanie o ktorym piszesz to w zasadzie moglo juz byc 'to" :) ja odczuwalam jakby ktos delikatnie stukal od srodka palcem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo05
Witam przyszłe mamy :) Ja jestem w 16 tyg ciąży i od wczoraj czuje wyraźne ruchy dziecka. Także jestem szczupła i jak na razie od początku ciąży przytyłam tylko 2 kg a mój brzuszek wygląda jak piłeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo05
Ostatnie usg miałam w 11 tyg i dziecko miało 6 cm więc teraz myślę że około 10 cm. Też często zastanawiałam się jak rozpoznać ruchy dziecka ale jak to się stało to już z automatu się wie że to maluch i nie ma się wątpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laloona
U mnie tak od 18-19 tygodnia cos tam chyba czulam, ale nie powiem na sto procent, czy to bylo dziecko, czy jelita :) Taki moment, ze na sto procent bylam pewna, ze to dziecko, byl w 21-22 tygodniu. Tak jakby mi ryba w brzuchu skoczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez nie chcialam sobie
wmawiac, ze to dziecko, bo ciagle mi cos bulgotalo. Az w ok. 20 tc kopnelo i tego juz nie mozna bylo pomylic z jelitami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pare pytań które mnie nurtują może któraś odpowie :) Dlaczego jest tak diametralna róznica w odczuwaniu ruchów w pierwszej ciąży jak w kolejnej? Od czego to zależy?? Na innym forum marcówek dziewczyna w drugiej ciąży czuje wyraźne ruchy od 14 tygodnia. Drugie pytanie co ma do czucia ruchów budowa ciała? Owszem może zewnętrzne ruchy beda pozniej wyczuwalne dla osób z zewnątrz czy własnej ręki, ale mówimy na początku o muskaniu od środka. Czujemy ruchy od srodka jest to nasze odczucie. Co ma do tego szczuplosc czy nadwaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo05
Podobno ma znaczenie kobiety szczupłe szybciej odczuwają ruchy płodu...ale jak Ci to wytłumaczyć naukowo to ja już tego nie wiem :) poczyaj inne fora na pewno znajdziesz takie informacje ja znalazłam już nie raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynagd
Jestem w 19 tygodniu ciazy jestem kobietka przy sobie i takze jeszcze nie odczuwam ruchow dziecka... niestety nawet nie wiem jeszcze plci dziecka... czy to ze jestem przy sobie tez ma jakies znaczenie co do ru chow malenstwa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela125
Nadwaga ma duże znaczenie co do wyczuwania ruchów dziecka, ponieważ jest więcej tkanki tłuszczowej niż u osób szczupłych. Jeśli chodzi o kobiety które są pierwszy raz w ciąży a te które kolejny raz to chodzi o to, że te pierwsze nie wiedzą czego maja się spodziewać, jakie to odczucia itd. Kobiety w kolejnych ciążach nauczyły się już rozróżniać przykładowo trawienie od ruchów dziecka dlatego jest im łatwiej i szybciej stwierdzić co jest co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja zaczynam 16 tydzien.ostatnio lekarz mowil zebym zapamietala date pierwszego kopniecia ale zapomnialam sie zapytac dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odczulam w 20tygodniu :) dokaldnie 3.03.2013 :) w 21 poznałam plec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czułam w 17 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żonażbika
Ja nie czułam żadnego łaskotania, nie chciałam też wmawiać sobie że każde puknięcie w brzuchu to dziecko, pierwsze ruchy poczułam w 18 tyg w nocy, położyłam ręke na brzuchu i poczułam takie "łupnięcie" porządne, mąż po paru minutach też poczuł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny Jestem w końcówce 19 tygodnia pierwszej ciąży. Pierwsze ruchy dziecka poczułam już około 17 tygodnia ciąży. Na początku wmawiałam sobie, że to tylko bulgotnie moich jelit (nigdy nie było to moją przypadłością), ale na dzień dzisiejszy jestem pewna, że to moje maleństwo. Zawsze byłam szczupła i chyba stąd moje wczesne odczuwanie ruchów maleństwa. Poza bulgotaniem nic mnie nie "puka" anie nie "smyra", ale każda kobieta odczuwa to inaczej. Jeśli nie czujesz ruchów dziecka to się nie denerwuj, każda z nas ma inny organizm i nie ma dwóch takich samych ciąż :) Poza tym, może już czujesz ruchy dziecka, ale nie do końa wiesz, że to właśnie to..... Pozdrawiam mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja poczułam pod koniec 16, na początku 17 tc :) nie do pomylenia z niczym innym, i chociaż wszyscy na około mówili że to za szybko i na pewno to nie mój synek tylko jelita (bo przecież z zasady przyjmuje się że w pierwszej ciąży ruchy poczujesz w 20 tc) to mój lekarza prowadzący utwierdził mnie tylko w moich odczucia mówiąc że dzięki temu że jestem szczupła i nie mam tkanki tłuszczowej na brzuchu mogę tak szybko wyczuć ruchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 15tyg ciazy czulam jakby lekki dotyk w brzuchu ale nie bylam pewna czy to to dopiero OK 20 tyg wyrazniej czuc bylo bo z wieksza sila pozniej coraz mocniej teraz w 41 tyg nie ma wypychania nozki reki tylko przesuwanie takie jak pod koldra widac na brzuchu. Ma malo miejsca to pewnie dlatego. Najgorzej jak nogi pycha pod zebra albo cos z moim pepkiem robi lub jak z glowki w dol dostane. Czasami mam wrazenie ze oddycha sie nogami i glowke pycha by Sie wydostac a nie ma jak przez pol cm buu biedna mala musi czekac na wieksze rozwarcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXXKAROLAXXX
hej witam wszystkich;)) to również moja pierwsza ciąża jestem osoba przy kości ale wydaje mi sie ze pare dni temu poczułam ruchy maluszka teraz jest 17 tydzien. Myślę że to ruchy bo jak to poczułam to aż mnie przeszła gęsia skórka więc może to już nasza KSIĘŻNICZKA daje o sobie znać??? jak myślicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×