Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Eszka234

RODZĄCE W SIERPNIU 2015

Polecane posty

Gość Eszka234

Cześć dziewczyny.Założyłam nowy temat bo w starym nie wyświetlają się posty albo są po kilku dniach dopiero.Jeśli jesteście to odezwijcie się :) może uda nam się wrócić do pisania tu na forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r_j
Eszka, jak tam wyniki? Ja niedawno bylam tez na pierwszych zwiadach w sklepach dla maluszkow. Wszystko mi się podoba. Jeszcze nie kupuje, bo musze poczekać na meble i koniec remontu małego. A u was jak z wyprawka? Bardzo spodobal mi się wozek Lupo Comfort, znacie, polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eszka234
Hej :) wyniki nie wiem bo dopiero w poniedziałek pójdę odebrać i w środę wizyta u lekarza :) a co do wyprawki to ja wózek,łóżeczko itd mam po pierwszym dziecku więc nie kupuje.Póki co skupiłam się na rzeczach do szpitala :) Wózek fajny i ogólnie chwalony z tego co czytałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
czesc dziewczyny, widze ze powstal nowy temat , ale i tak cos tu cicho:) jak tam wasze maluszki? moja wazy 700 g i jak narazie rosnie równo i prawidlowo, niestety wyszla mi cukrzyca ciazowa, dostalam glukometr i mierze 4 razy dziennie ale narazie bez diety bo cukier utrzymuje sie w normie po zwyklych posilkach , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćrozter
Cześć dziewczyny. Mogę dołączyć ? Rodze w sierpniu, obecnie jestem w 25 tyg ciąży. Będę mieć synka. To moje pierwsze dziecko. W środę mam wizytę u gina i juz się nie mogę doczekać co mi powie. Dokucza mi bol nóg i pleców i pewnie przez to ze 14 kg przytylam. Dziewczyny czy to normalne ,ze jednego dnia mój szkrab kopie jak szalony a drugiego bardzo słabo go czuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O fajnie ze znowu jesteście :) elilu a miałaś jakieś objawy tej cukrzycy ? Co do bólów pleców to tez mi dokuczają i jak długo siedzę to kość ogonowa bardzo mnie boli. A dzisiaj pierwszy raz spuchly mi stopy do tego stopnia ze sprawiało mi to ból przy chodzeniu. Jedli chodzi o wyprawkę to została mi wanienka i łóżeczko z materacem i fotelik a tak to wszystko mam :) Wózek wczoraj zakupiliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćrozter
Mi na razie puchna palce u rak i wciąż mi cierpną, czasem oszalec można. Ja na razie mam tylko kilka ciuszkow. Dziewczyny a jaki rozmiar ciuszkow muszę mieć dla noworodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eszka234
Może jeszcze odezwą się dziewczyny,które pisały w tamtym temacie:) gośćrozter-ja kupiłam 56 dla pierwszego dziecka a jak się synek urodził to miał 59cm i właściwie szybko przeszliśmy na rozmiar 62 chociaż niektóre 56 też były dobre:) Właśnie odebrałam wyniki badań a w środę wizyta u lekarza :) ogólnie nic nowego poza przybywającymi kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r_j
Rozter, fajnie, że dołaczyłaś do nas. Witamy, witamy ;) Elilu, to mnie zmartwiłaś tymi wynikami cukru. A jakie iałaś wyniki jak to nie tajemnica, bo ja jutro mam wizyte i wyszło mi 90 na poczatku, a potem po 1 godzinie 129, a po dwóch godzinach 125. I trochę się martwię. Ile bym dała, zeby sie dowiedziec co u malucha, ile wazy i mierzy, a tu usg za miesiac dopiero. Zoe, jaki macie wózek i jaki kolor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćrozter
Cześć dziewczyny. Dziękuje za odpowiedz. W takim razie muszę nakupowac troszkę ciuszkow rozm 56 bo jak na razie zaopatrzyłam się w 62. Tak się nie mogę doczekać kiedy wezme na ręce moje maleństwo. Dziewczyny ja tez miałam glukozę i moje wyniki to na czczo 75,5 i po 2h 100,4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
rj nie masz cukrzycy:) norma po 2 godz jest do 153, ja mialam 168 po 2 godzinach a na czczo w normie, nie mialam zadnych objawow , przynajmniej tak mi sie wydaje ale jadlam bardzo duzo slodkiego i bardzo chcialo mi sie pic a ponoc wzmozone pragnienie jest jednym z objawów, no ale nic poza tym, diety nie mam bo praktycznie po zwyklym jedzeniu jak do tej pory mi cukier nie skacze poza nalesnikami pierogami i hamburgerem którym sie wczoraj napchalam:) no ale juz wiecej narazie tych specjałow próbowac nie bede:) ale podobno im wyzsza ciaza tym cukry bardziej wariuja wiec troche sie obawiam, no ale juz teraz troche uwazam na to co jem. odstawilam cukier i slodkosci wszelkiego rodzaju mimoiz probowalam i po domowym placku mialam nizszy cukier niz po kanapce z wedliną no ale ograniczam sie narazie w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterka
Hej dziewczyny. Ja mimo tego, że brzuch mi wcale tak mocno jeszcze nie urósł, to już nie w każdej pozycji mogę na przykład leżeć. Mówią, że na lewym boku jest najzdrowiej ale mi wtedy cierpnie lewa noga. Z kolei leżąc na plecach drętwieją mi palce u prawej ręki. Pozostaje prawa strona tylko :) W tą środę mam usg 4d a w piątek wizytę u mojego lekarza także pooglądam sobie podwójnie w tym miesiącu. Też się wybieracie na 3d/4d? Jak tylko dostanę zielone światło to zamawiamy z Mężem wycieczkę, może trafi się jakieś last minute na tą niedzielę. W piątek jedziemy po komodę dla małej, bo nawet nie miałabym gdzie schować jej rzeczy, a po powrocie robimy wielkie zakupy;) My bierzemy wózek Tako Dalga, klamka zapadła. Co do rozmiarów ubranek to dzięki za uwagi, skupię się na tym, żeby nie kupować wszystkiego w rozmiarze 56.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoe84
R_j my mamy Mutsy igo grafitowy i juz po pokojach jeździłam :) ale by się nie kurzyl spakowalismy z powrotem do kartonu i czeka na Emilke :) Co do cukrzycy to obawiam się ze mogę też ja mieć bo mam codziennie ochotę na słodycze i juz 9kg przytyłam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lawlii
ja tez sie melduje, skorzystam z okazji, ze powstala kontyunacja;) termin mam na 30 lipca, ale kto wie kiedy urodze. bedzie syn;) data jest taka, ze moge rownie dobrze urodzic w lipcu, jak i w sierpniu ;) co do rzeczy dla dziecka to mam lozeczko, wozek, sporo ciuszkow 56/62 ale raczej takich letnich poki co, musze pokupowac p*****ly typu wanienka, troche kosmetykow dokupic. dla siebie wiekszosc rzeczy mam, ale dokupie z jeszcze jedna koszule, jakies podpaski itp;) 3 tyg temu na wizycie maly wazyl 853 g wiec w normie, wszystko chyba ok. jesli chodzi o cukier, to mialam na czczo 97 po godzinie mega skoczyl bo do 159 a po dwoch spadl do 92 wiec spoko. Nie ma co sie na zapas martwic - ja w normach laboratoryjnych mialam podane, ze po godzinie do 140, a lekarz mi powiedzial, ze nie, bo do 180. no wiec nie ma co sie zamartwiac, tylko poczekac na interpretacje gin. co do dolegliwosci, to mam ich sporo. II trymestr byl super, ale koncowka i teraz III to juz ciezko. Pojawily sie mega wzdecia, tzn nie tyle wzdecia, co uczucie pelnosci po zjedzeniu nawet malych ilosci jedzenia, po duzych to w ogole umieram ;) wiec musze uwazac. Boli mnie w kroku jakby, pod lewa noga cos mnie ciagnie, mam kolki, gdy sie najem i/albo za szybko ide. Ostatnio musialam dzwonic po meza, by wyszedl po mnie na ulice, bo nioslam pare zakupow i nie bylam w stanie isc juz;) puchna mi tez nogi w kostkach, ale to u mnie normalne, gdy mam nadwage, a juz niestety ja mam;) ogolnie najwiecej przybralam w brzuchu. ale nie jest zle, nie narzekam, ot chyba normalne dolegliwosci ciazowe. Pozdrawiam wszystkie ciezarne :) i bede sie odzywac, jesli nie ma problemu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja mam termin na 1 wrzesnia a z usg 26 sierpien ciezko sie okreslic na konkretny miesiac:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lawlii
:D ja sie smieje, ze gdybym poczekala miesiac, to bym sobie dzieciatko na urodziny sprawila (sierpniowa panna jezdem :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
elilu, dzięki za info, bo jestem spokojniejsza. Wlasnie gdzies czytałam na necie, ze norma to do 140 jest, a później doczytałam, ze taka to była, ale kilka lat temu, wiec się pogubiłam. Oby u Ciebie tez nie było gorzej niż jest i wszystko będzie ok. Goscterka, tako dalga wygląda bardzo fajnie, ale nie jest ciężko z tymi kolami, które się nie skrecaja? Taki retro, fajny, podoba mi się. Z kolei mutsy igo, to chyba z tych droższych. Mi się jakos spodobal lupo comfort, o którym już pisałam. Pani w sklepie bardzo zachwalala, ale wiadomo, ze trzeba zsiegnac jezyka z roznych zrodel. Goscterka, idz idz na wizyty i daj znac jak tam nasze maleństwa rosna ;) Na twoim przykładzie zawsze się cos dowiem ;) A ja mialm 3d i 4d, ale w 22 tygodniu. Fajna sprawa, choć maluch nie chciał współpracować i się gdzies schowal ;) a co do wycieczki, to myślicie o zagranicy? Co obstawiacie? Fajnie, bo to chyba ostatni dzwonek na wojaże. Lawlii witamy u nas ;) Pewnie będziemy cie gonic we wszystkim, bo jesteś nieco przed nami z badaniami i innymi ;) A co do niedogodności w cizy, to ja o dziwo czuje się calkiem dobrze. Czasem mi się zdarzy zgaga, ale to raz na jakiś czas. Ogolnie oby tak dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćrozter
Dziewczyny mi tez jest ciężko spać na lewym boku bo czuje dretwienie pod piersią i to po chwili sprawia mi bol. W nocy najbardziej dokucza mi pęcherz bo muszę często wstawać siusiu a jak troszkę przeciagne to nie mogę się ruszyć tak mnie boli Goscterka zazdroszcze wakacji, my juz w tym roku raczej nigdzie nie wyjedziemy. Jedynie na 2-3 dni nad morze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterka
R_j to chyba Ty pisałaś jako "gość"? Co do wózka, to powiem szczerze, że mnie skrętne koła strasznie irytowały jak miałam okazję taki popchać :) Mieszkam w małej miejscowości, górki i pagórki, wertepy, więc im większe koła to chyba dla mnie lepiej. Dodatkowo śniegiem też u nas lubi sypnąć zimą, a z odśnieżaniem to tak niekoniecznie, więc.... Jeśli chodzi o wycieczkę to właśnie się załamałam.... Powyciągałam z szafy trochę letnich ciuchów, żeby je przeprać przed wyjazdem, bo stwierdziłam, że przecież wcale tak dużego brzucha nie mam, więc nie będę specjalnie kupować. Okazuje się, że muszę kupić właściwie wszystko! Piersi ze stroju mi normalnie wypływają, tuniki zamiast być luźnie to mnie opinają na brzuchu jak cholera i mam tylko jedną parę krótkich spodenek, w które się zapinam, bo mają w miarę niski stan... Pochlastam się chyba, bo nie wiem co zrobię. Wychodzi na to, że muszę jechać na zakupy i znowu kasa wydana, a chciałam tego uniknąć. Obstawialiśmy Cypr albo Grecję, ale chyba wybierzemy to drugie, bo ceny są o wiele niższe- za 1500zł all inclusive w dość fajnym hotelu. Patrząc jednak na moje szczęście, to jeszcze tylko brakuje, żeby lekarz mi powiedział jutro, że wakacje odpadają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r_j
tak, tak, tam wyżej to bylam ja ;) Goscterka, nie przejmuj się. Zakupy zaliczysz, wycieczke zaliczysz ;) Super masz! Wiesz, z tymi ciuchami to ja by się jakos specjalnie nie obkupowala, bo potem pewnie po porodzie schudniesz i w przyszłym roku wszystkie nóweczki będą za duże. I znowu cie zacznie trafiać. Ja sama po sobie widze, ze mam duzy problem w szafie, bo robiłam ostatnio przegląd i wszystkiego szkoda wyrzucić, a nic nie pasuje. To za male i czeka na schudniecie, to za duże i czekan na 8-9 m-c. Ech, szkoda gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eszka234
Cześć :) Ja już po wizycie ale nie miałam wczoraj kiedy napisać bo późno wróciłam do domu.Z dzieckiem wszystko ok waży już 1250g :) a ja przybrałam na wadze od początku ciąży 5kg :) Następna wizyta 3 czerwca.Ta glukoza dobrze mi wyszła tylko morfologia kiepsko chociaż zażywam żelazo to wyniki mam gorsze niż ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, podczytywałam was na starym temacie i mam pytanie: czy kupujecie już ubranka? Ja nie mam jeszcze nic, ciągle wydaje mi się że mam jeszcze kupę czasu, termin na 17 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterka
Hej, ja też już po wizycie, młoda waży 814g i wszystko u niej w porządku. Dostałam zielone światło na wycieczkę, więc już wczoraj zamówiliśmy, wylot w niedzielę ;) Tak jak r_j mówiłaś, kupiłam tylko spodenki, strój i tunikę, ale wszystkie te rzeczy będą do użytku po ciąży albo się nimi z kimś podzielę, bo trzy ciuchy to nie taki wielki żal. Eszka, duże to Twoje maleństwo :) Ja mam termin na 21 sierpnia, a Ty na kiedy, że jest taka różnica w wadze dzieci? Ja też przytyłam niecałe 5kg od początku. Odnośnie ubranek, to ja jadę na zakupy na początku czerwca, do tej pory jeszcze nic nie kupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś >> ja juz pokupowalam ale mam w zasadzie tylko letnie ubrania - bodziaki, polspiochow troche, pajacykow, spiochow pare, i kilka kompletow typu spodenki jakas bluza. na razie nic wiecej nie kupuje. Dziewczyny czy ktoras z was tez ma masaktyczne problemy ze spaniem? ja od miesiaca cierpie na tragiczna bezsennosc.. spie po pare godzin urywanym snem... dramat:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, ja juz tez po wizycie i nasza corcia wazy 700g :) dzisiaj poraz pierwszy dala sie sfotografowac;) i mamy sliczne zdjecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eszka234
Ja jestem w 28tc.Termin wg OM 9sierpnia a wg USG 4sierpnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
eszka piękny wynik :) juz nam coraz bliżej do spotkania a pamietam jakbym wczoraj test robila, zrobilam test rano przez wyjsciem do pracy ,mąż jeszcze spal poszlam do sypialni i mu mowie na ucho ze bedzie dzidzius- a on że co ?? - no bedzie dzidzius - on, aha no to dobrze i spi dalej smacznie po godzinie dzwoni i sie pyta czy test robilam bo mu sie snilo ze wyszedł pozytywny, a ja na to ze nie snilo mu sie i ze wyszedl pozytywny i ze mu mowilam ale taki byl zaspany ze guzik z tego wiedzial , z pół godziny smialismy sie z tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melania_270
Czesć :P Ja mam termin na 2 sierpnia i już w sumie prawie wszytsko kupione, pare ciuszków musze do kupic i wyprawke dla siebie do szpitala :) Bryke dla małej już też kupiłam, wszystko gotowe <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) ja też mam prawie wszystko. Brakuje tylko łóżeczka z materacem, wanienki i kosmetyków :) Ja 25 maja mam wizytę i jestem ciekawa ile waży mała bo brzuch mam już spory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×