Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dddddddddd45

temperatura u malucha jak mierzyć???

Polecane posty

Gość dddddddddd45

w przypadku mierzenia temperatury termometrem rtęciowym pod paszka 7 tygodniowego bobasa ile czasu trzymac termometr pod pacha?? kiedy wynik jest miarodajny po 5, 10 minutach trzymania??? a co jesli po 5 minutach trzymajac dalej rosnie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddddddd45
????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zawsze trzymalam
dziecku i dalej trzymam 10 minut wtedy tem juz nie rosnie i zawsze mam pewnosc ze to juz tyle ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze jak nie masz takiego lepszego termometru ( do uszka na przykład) to rteciowym lepiej w odbycie bo pod paszka ten wynik jest taki niemiarodajny :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooojjaa
mierzenie pod paszką jest mało wiarygodne, najlepiej mierzyć w odbycie( trzeba na termometr dać krople oliwki i wsunąć delikatnie tak ok centymetr) , jak już temp. przestanie rosnąć to odjąć 5kresek(pół stopnia) i wynik gotowy. Ja polecam używanie termometra elektronicznego, bo ci się przynajmniej nie rozbije, a rtęciowy może i trudno nim mierzyć jak się maluch wierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam taki elektroniczny
z wyswietaczem mierzyc moge na czole i w uchu ale do dooopyy !!! Najlepszy rteciowy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIPPPPIIIII26
no wlasnie ten elektroniczny daje niewiarygone wyniki co chwile jest inny wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do ucha
mam taki czuly i do czola i do ucha i powiem tak do wszystkiegho do niczego taki drogi byl i szkoda kaski bo np. sprawdzam na glowce, 36.9 sprawdzam po 5 minutach 35.9, po chwili znow rozbieznosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny teraz juz sa
specjalne termometry do mierzenia niemowlakowi temperatury w pupie sa zakonczone taka guma zeby dziecku krzywdy nie zrobic,elektroniczny ,ale mniejszy od tego normalnego i wazszy i ja takim wlasnie mierze temperaturke mojej corci i jest zawsze dobrze zmierzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do ucha . Ja tez mam taki termometr i niestety sie nie sprawdza wlasnie wyskakuje raz 35.9 raz 36.4 a niekiedy jak miala 37 na normalnym to na elektrycznym 38 . Mierze malej rteciowym jakos ajbardziej mu ufam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u malych dzieci najbardziej wiarygodny i najlatwiejszy pomiar jest w odbycie, termometry rteciowe sa dobre ale pewnie niedlugo beda wycofane, jak w wielu krajach europejskich, sa dobre termometry elektroniczne z waska, gietka koncowka do pomiaru w odbycie wlasnie; pomiar na blonie bebenkowej tez jest dobry pod warunkiem ze termometr jest porzadny, te tanie "douszne" termometry czesto podaja zmienne wyniki, inna sprawa ze trzeba umiec sie nim poslugiwac i kierowac koncowke na blone bebenkowa a nie byle gdzie bo wtedy z pomiaru nici

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martazwa
Przy małych dzieciach to polecam bezdotykowe termometry. Ja używam akurat BabyTemp, łatwy w użyciu, szybki i jak na razie nie widzę żeby jakoś wyniki zniekształcał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo szybko te bezdotykowe potrafią tempkę podać, u mnie w Baby Temp to się czeka jakąś sekundę, może dwie. Czuła jest podczerwień na tyle że nie muszę z jakimś namaszczeniem mierzyć żeby złapało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opaulina
Dość duże ma przyciski i ekranik mój Baby Temp, bo w sumie cała konstrukcja jest raczej mała, poręczna, ja jestem zadowolona z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z podczerwienią jest mój Baby temp, sygnał łapie bez większego problemu, nie miałam sytuacji żebym musiała stać przy dzieckiem i do niego celować jak z pistoletu przez długie minuty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślałam już długo o jakimś bezdotykowym termometrze i ostatecznie zamuwilam nonContact, świetna rzecz, bada w ciagu sekundy, nie trzeba powtarzać pomiarów jak przy dotykowych które lubiły sobie nie do końca dobrze złapać za pierwszym podejściem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie dobrym wyborem było kupienie Baby Temp ale nie ukrywam że mialam watpliwosci jaki termometr wybrac bo tych z podczerwienią to jest teraz mnustwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajny jest Baby Temp używamy go już około od roku, wyświetlacz ma bardzo ładny czytelny, wiadomo jaki jest wynik bez wpatrywania się Bóg wie jak długo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U małego dziecka badanie można wygodnie zrobić przez podczerwień, sama zamawiałam termometr nonContact i się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super mi mierzy classic XL jak na tradycyjny termometr to jest wyjątkowo szybki, plusem jest tutaj że tę miarkę z wskaźnikiem tempki można sobie powiększyć także łatwiej jest odczytać wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Baby Temp bardzo dobry termometr bezdotykowy, dla mnie to przede wszystkim bezpieczna opcja do sprawdzania temperatury u dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ren

Termometru to długo szukaliśmy jakiegoś dobrego dla bobasa i ostatecznie stanęło na tym niemieckim Non Contact. Nie mam uwag działa bardzo dobrze, szybko a to ważne bo nasz synek to jest wyjątkowo niecierpliwy i tak tradycyjny dotykowy pomiar to przy jego nerwach nie wchodziłby w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzymać taki termometr przez 5 minut. Później sprawdź na temperaturę. Nie wyciągaj go jeszcze. Po minucie lub dwóch jak temperatura dalej rośnie (po tym gdy sprawdzisz drugi raz) to potrzymać do 10 minut czyli kolejne 3-4 minutki. Po około 10 minutach powinnaś mieć "pełny odczyt"ale zawsze możesz sprawdzić czy jeszcze nie rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska
Dnia 21.05.2019 o 12:31, Gość Ren napisał:

Termometru to długo szukaliśmy jakiegoś dobrego dla bobasa i ostatecznie stanęło na tym niemieckim Non Contact. Nie mam uwag działa bardzo dobrze, szybko a to ważne bo nasz synek to jest wyjątkowo niecierpliwy i tak tradycyjny dotykowy pomiar to przy jego nerwach nie wchodziłby w grę.

Dużą zaletą tego termometru Non Contact jest wszechstronność. Dzięki temu, że jest on na podczerwień można nim mierzyć dokładnie zarówno temperaturę ciała jak i różnych cieczy czy też temperaturę w pokoju. Bardzo wszechstronne urządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annn

U nas przy dziecku sprawdził się termometr MultiTemp od Sanity – polski producent, sprawdzone urządzenie, myślę że będzie to sensowna oferta warto zerknąć do przygotowanych przez nich propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba

Długi czas się zastanawiałem, czy w ogóle jeszcze można kupić taki klasyczny termometr, moi rodzice sobie nie wyobrażają innej opcji jak szklany termometr i udało mi się trafić na Gerathem Classic i zdecydowanie sobie go chwalą. Dobra opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×