Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ciekawska_mama_ciez

twardy brzuch dlaczego? -grozi przedwczesny porod 26 tydzien

Polecane posty

powiedzcie mi prosze co ja robie zle.. najpierw mialam skrocona szyjke macicy lezalam 3 tygodnie w domu teraz pani doktor powiedziala ze szyjka ok za to brzuch twardy bardxo nie powinien taki w ogole byc "dzidzia chce sie juz urodzic" jestem w 26 tygodniu ciazy.. co ja robie zle bo to na pewno moja wina.. nie dzwigam ciezarow nie chodze na jakies tam wieksze spacery tylko krociutkie spokojne spacerki.. staram sie nie orzemeczac tylko ciagle w domu.. moze za duzo dotykam brzucha? prosze doradzcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi brzuch twardniał od 22 tc do końca. To macica ćwiczy przed porodem. Dopóki nie boli, jest ok. Zmień lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem wlasnie boli mam wrazenie jakby dzidzia mi sie wypychala i jak dotykam brzucha to wlasnie czuje lekki bol.. jak ide gdzies i przejde pare metrow to bardzo boli na dole brzucha albo z jednej strony albo z drugiej takie uczucie jakby zakwasy w miesniach brzucha nie potrafie tego opisac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasami nie mamy na to wplywu ja w 1 ciazy w 25 tyg mialam tak ze brzuch twardnial mi po 30x dzinnie, obojetnie czy obudzilam sie rano i jeszcze nie wstalam z lozka, czy stalam, czy gdzies szlam twardnial mi non-stop, bralam lek na te twardnienia w 35 tyg zrobilo sie nagle 3 cm rozwarcia i w 37 tyg urodzilam zdrowego synka :) dodam ze to byla moja 1 ciaza z ktora obchodzilam sie jak z jajkiem ;) w 2 ciazy majac 2 letniego synka nie moglam pozowlic sobie na lezenie pol dnia w lozku czy oszczedny tryb zycia i pierwsze skurcze jakie mnie zlapaly to byly porodowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dokładnie takie same objawy jak ciekawska_mama_ciez. tylko, że ja jestem dopiero w 16 tygodniu. Mój gin nie powiedział, że wszystko jest o.k. Wręcz przeciwnie. Dostałam 3 razy dziennie luteinę i nospę oraz zalecenie leżeć, leżeć i leżeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to normalne skurcze braxtona-hicksa, przygotowujące macicę do porodu nie wiem, po cholerę teraz lekarze nospę każą na to brać, przecież one są potrzebne każdy je ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczkoś
mi lekarz powiedział że ciężar uciska na zakończenia nerwowe,ale nawet mnie nie obejrzał.Dziś jak szłam to myślałam że nie dojdę tak mnie bolało z prawej strony w dole brzucha,a kość ogonowa:takie tarcie czuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafinka, jak ktoś ma ciążę zagrożona to każą brać. Np robi sie rozwarcie albo szyjka się skraca bo takie skurcze nie tylko przygtowują macicę ale i.. szyjkę, powoli zazyna się skracać. jeśli już jest za krtka lub rozwarta, to lepiej jak najmniej ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Napięcie i stwardnienie macicy, jakie często ma miejsce po 20. tygodniu ciąży, przyszłe mamy odczuwają jako rytmiczne, bezbolesne, choć nieprzyjemne skurcze, tzw. skurcze Braxtona-Hicksa. Skurcze Braxtona-Hicksa są nieregularne i niebolesne. Z czasem staną się silniejsze, bo muszą przygotować macicę do porodu. Wzmacniają ją, ustalają pozycję dziecka i pomagają w procesie skracania się szyjki macicy. Napięcie może trwać nawet dwie minuty, choć zazwyczaj czas jednego skurczu nie przekracza 30 sekund. Im bliżej porodu, tym skurcze stają się bardziej odczuwalne, częstsze i trudno je odróżnić od skurczów porodowych. Jeśli oprócz rytmicznych, coraz częstszych skurczów czujesz ból brzucha lub w okolicy krzyża, to najprawdopodobniej rozpoczął się poród. " Nglka, tylko teraz wszystkim każą brać nospe mi z Rafałem też lekarz kazał ale nie brałam, uważam że leki w ciąży są szkodliwe a skurcze braxtona hicksa nie :) tym bardziej, że z patrycją też miałam od połowy ciąży i to silne, a urodziłam 4 dni po terminie, a żeby przebić pęcherz, położna musiała użyć największego szpikulca, jaki był.... wydaje mi się, że przez tą nospę i unikanie skurczy poród jest dłuższy, w końcu macica to mięsień a mięsień niewyćwiczony kiepsko działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej bedzie stosowac sie do zalecen gina, wkoncu to on bada, robi usg i wie najlepiej jak to wszystko wyglada... ja bralam np inne leki na twardnienia nie pamietam nazwy plus leki na kolatanie serca ktore te pierwsze wywolywaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Wam. Ale wydaje mi sie ze ja nie mam tych skurczy bo mialam je juz i wlasnie tak jak jest wyzej napisane brzuch rytmicznie sie ruszal tak chocby skakal i twardniall.. wtedy sie nie przestraszylam bo czytalam o tym.. a teraz moj brzuch jest caly czas twardy czasem bardziej czasem troche mniej.. tyle dobrze ze chociaz szyjka wrocila do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj masz wszystkie możliwe rodzaje skurczy, dopasuj sobie :) Czynność skurczowa macicy Zdolność do wytwarzania siły skurczowej posiada wyłącznie trzon macicy. Możemy wyróżnić kilka rodzajów skurczy: Skurcze ciążowe fizjologiczne - Fizjologiczną czynność skurczową podczas ciąży stanowią fale Alvareza i skurcze Braxtona Hicksa. Fale Alvareza są skurczami o dużej częstotliwości i małym natężeniu, natomiast skurcze Braxtona Hicksa są dłuższe i silniejsze. Skurcze te najczęściej występują pod koniec ciąży. Skurcze ciążowe okresu obniżania dna macicy - Są to skurcze które występują podczas obniżania się dna macicy i poprzedzają termin porodu na 3-4 tygodnie. Skurcze ciążowe przepowiadające - Są to skurcze nieregularne obserwowane na kilka tygodni przed porodem. Skurcze okresu rozwierania - Są to regularne skurcze występujące w okresie rozwierania szyjki macicy. Początkowo obserwuje się 2-3 skurcze na 30 minut, później 2-3 skurcze w ciągu 10 minut. W czasie skurczy okresu rozwierania szyjka macicy rozwiera się od 0 cm czyli od całkowitego jej zamknięcia do 10 cm średnicy czyli tzw. pełnego rozwarcia. Jest ona jednocześnie pociągana ku górze co sprawia że w pewnym momencie porodu szyjka macicy po prostu zanika. Skurcze okresu wydalania - Są to skurcze których częstość wynosi około 4/10 minut. Skurcze okresu wydalania występują po zaniku szyjki macicy i powodują powolne przesuwanie płodu wzdłuż kanału rodnego. Skurcze parte - Są to skurcze charakteryzujące się bardzo wysokim ciśnieniem wewnątrzmacicznym umożliwiającym łatwiejsze urodzenie dziecka. Skurcze parte występują wtedy, kiedy najdalej dalej wysunięta do przodu część płodu dotrze do szpary sromu, czyli przejdzie cały kanał rodny. Skurcze okresu łożyskowego - Skurcze powodujące odklejenie się i wydalenie łożyska i błon płodowych z macicy. Skurcze połogowe - Skurcze występujące w połogu powodujące przyspieszenie obkurczania się macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawska 🌻 no dokladnie! wazne jest bardzo czy czujesz ruchy? u mnie 1 porod zaczal sie ze dolstalam twardego brzucha i zero ruchow , ktorych nie poczulam juz do porodu niedlugo bedzie miala robione ktg, tam tez wyjdzie czy masz skurcze, ja od 30 tyg ciazy chodzilam codziennie na ktg do szpitala,czulam sie po tym pewniej glowa do gory, napewno bedzie ok oszczedzac sie,i myslec pozytywnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czuje ruchy czuje .. gdyby nie to to juz w ogole bylabym cala chora.. tak sie martwie mam 20 lat jak na pierwszych wizytach pytalam czy wszystko ok to pani doktor sie usmiechala i mowila mlodziutka dziewczyna co ma byc nie tak :( modle sie tylko zeby bylo zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psycholog28
ja jestem w 27tc., i również twardnieje mi brzuch . po bokach też czuję "ciągnięcie" ,ale nie panikuje i mój lekarz również ,bo to normalne :) . macica ćwiczy przed porodem. bez paniki ,mamuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mialam skracajaca szyjke,rozwarcie i skurcze i zakaz dotykania brzucha bo niby to skurcze powoduje,no i lezec,lezec,lezec...na szczescie moj skarb sie nie spieszyl i w 39 mialam wywolywany porod;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w ciąży.Takie skurcze są zupełnie normalne.Po 22 tyg macica "ćwiczy" do porodu.Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w 26 tyg i za dnia jakoś jeszcze jest ok, ale na wieczor od paru dni sie zamartwiam bo to twardnienie brzucha niekiedy robi się co godzine.. np od 18 zqczyna się i tak potrafi co godz byc do 22 lub 23.. nie boli. ale ze to moja 1 ciąża to kazde inne rzeczy wydają się byc juz stresujące :( strasznie to męczące bo czlowiek bedąc w domu bez lekarza bez aparatury jakiejs nie jest w stanie sam okreslic czy to ok czt nie. i się przejmuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie twardniał brzuch i miałam skurcze od 24 TC. Mam endometrioze i lekarz na izbie powiedział że tak reagują moje wiązadła. Myślę że miał rację bo urodziłam w terminie 38 tc. Co prawda brałam nospe czasem sxopolan jak było gorzej i prowadziłam głównie kanapowy tryb życia od tego momentu, ale udało się. A być może tak reagowal mój brzuch przez zrosty które wystepuja przy endometriozie, i ryzyka porodu przedwczesnego tu nie było? Moglo i tak byc, lecz lepeij dmuchać na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela

Dziewczyny prosze nie piszcie ze takie skurcze sa normalne. Przez to moze ktos to zbagatelizowac a takie skurcze i twardnienie brzucha moze byc bardzo niebezpieczne. W pierwszej ciazy nagle zaczal twardniec mi brzuch w 25 tyg ciazy. MIalam uczucie jakbym miala wzdecia i wrazenie ze brzuch nie jest w stanie wiecej sie juz powiekszyc tak jakbym byla juz na kocowce ciazy. Na szczescie mialam akurat wizyre u lekarza i doznalam szoku. Szyjka skrocila mi sie do 1,5 cm tydzien lezalam w szpitalu, zalozyli mi krazek na szyjke. Przy takim skruceniu rozwazali tez zaszycie mnie ale ja bardzo nie chcialam. Bralam lekarstwa i do bezpiecznego momentu glownie lezalam w domu, zadnych prac domowych. Wytrwalam do konca ale moglo sie skonczyc bardzo zle gdybym nie miala akurat wizyty a z braku swiadomosci zlekcewazyla to. Teraz jestem w 27 tyg. Do tej pory bylo ok ale dzisiaj znowu mam te objawy wiec zazywam.nospe wieksza dawke magnesu i leze do poniedzialkowej wizyty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jbg

To normalne, ze brzuch twardnieje. Jeśli dziecko jest wysoko to nie chce nigdzie "wychodzić". Na takie coś lekarz zawsze zaleca brać magnez. Twardnienie nie jest tak odczuwalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jbg

Jeśli szyjka się nie skraca a dziecko jest wysoko to magnez pomoze. Na poważna sytuację jaka przedczesny poród itd takie coś by nie pomoglo. I tak skurcze są normalne jeśli nie są regularne. Macica przygotowuje się do porodu. Jest to normalne. Nie strasz autorki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Głupie jest to że każdy wypowiada się tu tonem znawcy. Każdy organizm jest inny i tak na prawdę to ginekolog powinien decydować jakie leki się przyjmuje i czy rzeczywiście jest zagrożenie. A niestety w wielu przypadkach jest gdy właśnie szyjka dość szybko się skraca, dlatego ważna jest kontrola zarówno usg, jak i też normalne badanie szyjki na fotelu. Nie ma co panikować ale trzeba to kontrolować a skurcze niestety + twardy brzuch skracają szyjkę. Chyba lepiej zapobiegać niż potem leżeć do końca ciąży... Lub co gorsza urodzić wcześniej gdy dzidzia jest jeszcze nie w pełni wykształcona. Każdy dzień w brzuchu mamy jest zbawieniem dla takiego dzidziusia! Więc dziewczyny warto się badać, warto czasem posłuchać się lekarza, przecież nikt nie chce Wam i dzidziusiowi zaszkodzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×