Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gusia23219

wyniki badan krwi i moczu a ciaza?

Polecane posty

witam was dziewczyny:) nurtuje mnie taki problem. Słyszałam ze poprzez kontrolne badania krwi i moczu mozna dowiedziec sie ze jest sie w ciazy. Badania moczu mnie troche martwia i do tego mam czasami takie dziwne zawroty glowy ktorych nie mialam, a na dodatek wilczy apetyt.o to moje wyniki badan: COLOR:green GLU:negative BIL:negative KET:negative SG:>=1.030 BLO;negative pH;5.5 PRO:negative URO:0.2 E.U. /dL NIT * positive

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama.................
hej. A gdzie robiłaś te badania? W PL?Jakiś dziwny opis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssat
wynik beta HCG (Gonadotropina kosmówkowa) pokaże Ci na pewno czy jesteś w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jessica For Ever
ja jestem w ciąży i mam prawie identyczne wyniki. Test sobie zrób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a badania krwi mam takie Morfologia *Leukocyty: 4,9 tys / ul ---> (4-10)-przedział od ilu do ilu jest dobrze -neutrofile : 44,8 %(2,2) -inne (Eo, Bazo, Mono ): 10,4 %(0,5) -limfocyty: 44,8 (2,2) *erytrocyty:4,27 mln/ul --->(4,2-5,4) *hemeglobina 12,3 g/dl --->(12,o-16,0) *hematokryt 36,6 % ----->(37-47) -mam ponizej normy *MCV : 85,7 fl ------->(81,0-97,0) -RDW-CV: 12,9 -RDW-SD 34,9 *płytki krwi 283 tys/ul ------->(150-400) -MPV:9,0 fl -P-lcr 18,40 % -PDW 10,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zawsze robiłam to wszytsko miałam negatywne a teraz ten nit* jest pozytywny i się liczbowo troche rózni, a badania krwi to nie pamietam czy duzo sie zmienily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaka
nit to azotany, nie swiadcza o ciazy a kolor tez :) Jestem w ciazy i nit mam negatywny a kolor zółty :) Zrob najlepiej test bo z tego nie da sie nic wywnioskowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaka
to nie jest odczyn - odczyn to PH a to jest ewidentnie kolor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to czyli jest to mit, ze poprzez zwykle badania kontrolne mozna wywnioskowac ciaze ? juz sama nie wiem... bo do tego dochodzi jeszcze moje samopoczucie i te zawroty glowy ..heh =(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jessica For Ever
Morfologia 8 DIFF+retikulocyty od do Erytrocyty 3.93 mln/ul 4,0 5,2 L Leukocyty 7.7 tys/ul 4 10 ~ Hemoglobina 12.6 g/dl 12 16 ~ Hematokryt 36.7 % 38 45 L MCV-sr. obj. erytrocyta 93 fl 80 98 ~ MCH-sr. masa Hb w erytr. 32.2 pg 26 32 H MCHC-sr. stez. Hb w erytr. 34.4 g/dl 31 36 ~ RDW-dyspersja wielkosci erytr. 12.0 % 11,5 14 ~ PLT-płytki krwi 297 tys/ul 150 400 ~ PCT- płytkokryt 0.258 % 0,200 0,500 ~ MPV-sr. obj. płytki krwi 8.7 fL 8 12 ~ PDW-dysp.wielk. płytki krwi 15.3 % 8 18 ~ NEU%-neutrocyty 63.1 % 50 70 ~ EOS%-eozynocyty 1.2 % 1 5 ~ BAS%-bazocyty 0.5 % 0 1 ~ LYM%-limfocyty 26.8 % 25 45 ~ MON%-monocyty 8.4 % 1 10 ~ NEU-neutrocyty 4.88 tys/ul 2,25 7,35 ~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaka
moim zdaniem jedno z drugim ma niewiele wspolnego, moje wyniki sa normalne ze tak powiem a jednak w ciazy jestem z tym ze mam liczne bakterie w moczu, natomiast jezeli chodzi o morfologie to wyniki mam ksiazkowe:) i takie tez miałam przed ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaka
ale mimo wszystko zrob sobie test i bedzie wszystko jasne, a kiedy powinnas miec okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jessica For Ever
posklejało się wszystko czyt. tak: Erytrocyty 3.93 mln/ul(Twój wynik); NORMA, 4,0(od) 5,2 L(do)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaka
wiec jeszcze jestes przed :) w tym okresie nie ma objawow :) pewnie bardzo chcesz byc mamą:) wiec trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jessica For Ever
Objawów nie ma, ale wyniki są inne. Najlepszym i najszybszym dowodem na to, że jesteś w ciąży są właśnie badania, przede wszystkim krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak by było tak ,ze akurat zaszłam w ciaze to wspaniale. Ale jak na dzien dzisiejszy nie planuje dzidziusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaka
Jessica For Ever i co w tych badaniach sie zmienia? we wczesnej ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaka
bo badanie beta HCG owszem jest w stanie ciaze stwierdzic ale nie morfologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jak czasem zwykly lekarz moze zobaczyc po wynikach badan kontrolnych ze jest sie w ciazy ? ! kurcze juz sama nie wiem, jedni mowia tak inni tak.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jessica For Ever
Badania krwi w ciąży Podpowiadamy jakie wyniki powinny Cię zaniepokoić i co oznaczają tajemnicze skróty na karcie badań. Powinnaś zrobić morfologię przy pierwszej wizycie, a potem co dwa miesiące. To badanie dostarcza dużo informacji o funkcjonowaniu całego organizmu. Ukazuje mechanizmy obronne, które uaktywniają się podczas walki z chorobami. Pozwala też m.in. wykryć początki anemii i jej prawdopodobne przyczyny (brak żelaza, witamin z grupy B, kwasu foliowego). Analizując wynik, lekarz zwraca uwagę na poziom hemoglobiny, który nie powinien być niższy niż 11 g/dl, liczbę erytrocytów (w niedokrwistości – maleje), a także na liczbę leukocytów (wzrost może świadczyć o infekcji). Ważne są również płytki krwi – ich niedobór nazywamy małopłytkowością. W niektórych sytuacjach wymaga ona leczenia. Sprawdź wyniki morfologii krwi Pojedyncze wyniki poniżej normy nie powinny Cię martwić – mogą być typowe dla Twojego organizmu. Lekarz ocenia całą morfologię, biorąc pod uwagę wiek ciąży i wcześniejsze badania. • Hemoglobina (Hb, HGB) – 11,5-13,5 g/dl Wynik poniżej normy najczęściej wskazuje na niedokrwistość (anemię), spowodowaną zbyt małą ilością żelaza. • Erytrocyty, krwinki czerwone (E, RBC) – 3,5-4,5 mln/mikrolitr Okresowe obniżenie ich ilości jest w ciąży fizjologiczne. Wartość poniżej normy może wynikać z utraty krwi, niedoboru witaminy B12, kwasu foliowego, żelaza. • Leukocyty, krwinki białe (L, WBC) – 10-15 tys./mikrolitr W czasie ciąży jest ich więcej. Wynik ponad normę towarzyszy infekcjom, uszkodzeniom tkanek, a poniżej jej – chorobom hematologicznym. • Płytki krwi, trombocyty (PLT) – 100-300 tys./mikrolitr Ich ilość musi być kontrolowana przez całą ciążę, bo płytki krwi odgrywają podstawową rolę w krzepliwości krwi. • Hematokryt, gęstość krwi (Ht) – 37-52% Zależy od ilości wszystkich elementów morfologicznych krwi. Niższa wartość występuje przy niedokrwistości, a wyższa podczas stanów odwodnienia. • Glukoza 70-105 mg% Przez całą ciążę powinna utrzymywać się w ściśle określonych granicach. Wynik powyżej normy wskazuje na zagrożenie cukrzycą, poniżej – na dietę niskowęglowodanową. • Żelazo całkowite 60-150 mikrogram/dl Wartość poniżej normy to jedna z najczęstszych przyczyn niedokrwistości, ponieważ żelazo jest podstawowym składnikiem hemoglobiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaka
uwazam ze nie jest w stanie lekarz stwierdzic w tak wczesnej ciazy po wynikach badan ze w niej jestes :) Bo nic specjalnego w nich nie powinno byc, co wskazywaloby na ciaze. To moje zdanie, nie wiem po co sie nakrecasz, po prostu chcesz usłyszec ze jestes w ciazy a tego raczej nikt madry ci nie powie :) bo nikt tego nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaka
Jessica For Ever to sa wyniki kazdej zdrowej osoby wiec co tutaj mowi o ciazy? bo to ze napisałas zeby robic badanie kontrolnie jakos mnie nie przekonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaka
a jezeli chodzi o leukocyty owszem jest ich wiecej ale to nie we wczesnej ciazy, ich wieksza ilosc bierze sie stad ze w organizmie kobiety zwieksza sie ilosc krwi a co za tym idzie krwinek a raczej od dnia zapłodnienia nie masz litra czy dwoch krwi wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może naprawdę się nakręcam jak ty to mówisz, kurcze no nie wiem.... musze się udać na najbliżesz jutro apteki i zobaczymy, albo z wynikami do lekarza i powie co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaka
myslalam ze bardzo chcesz miec dziecko, my staralismy sie długo stad wiem co znaczy doszukiwanie sie we wszystkim objawow ciazy :) zalatuje obsesja czasmi :) ja robie badanie krwi co miesiac i mam jzu tego dosc tak na prawde :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chce ..nie chce :) wsumie to chce nawet bardzo ale nie iwme czy napewno teraz. to moze akurat wkretka na doszukiwanie sie jakich kolwiek objawo zeby uslyszec ze zostane szczesliwa mama..heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×