Odpowiedz na ten temat

aparaty ortodontyczne

• gość 2017.03.31 [21:32]
    Mam 39lat i od roku aparat. Pracuję z ludzmi,nikt na mnie zle nie patrzy. Coraz więcej osob dorosłych ma aparaty
  • gość 2017.04.11 [17:48]
    Proszę o pomoc
    Noszę aparat stały od 18 m-cy, dwa łuki. Planowo moje leczenie miało trwać około roku, zdaje sobie sprawę z faktu iż czas leczenia zwykle ulega wydłużeniu, jednak od około 16 m-cy nie widzę żadnych efektów leczenia.
    Moja wada była raczej niewielka, pani doktor przed rozpoczęciem leczenia nie wymagała żadnych zdjęć RTG zębów, nie przedstawiła mi również planu leczenia tłumacząc że zęby na górze, gdzie miałam niewielkie stłoczenie bez problemu po prostu wyprostują się pod wpływem działania aparatu, a leczenie na dole polegało będzie na niewielkim wyrównaniu zębów (były raczej proste). Po 20 miesiącach leczenia stłoczenie na górze co prawda zostało usunięte, jednak ząb który był przesuwany wysunął się w inną stronę i wyraźnie odstaje z łuku. Od tego czasu jest wyciągany w dół, następnie wciągany do góry i tak bez końca (zamki są przeklejane), bez zupełnie żadnego efektu jeśli chodzi o powrót do łuku. Gorzej sytuacja wygląda na dolnym łuku, gdzie uważam że zęby wyglądają gorzej niż przed rozpoczęciem leczenia. Na przemian z gumowymi ligaturami (które powodują rozejście się zębów i powstanie szpar) zakładany mam łańcuszek (który z kolei powoduje stłoczenie zębów), zęby mają różne długości, jedynka uległa na początku leczenia rotacji i od tego czasu wystaje z łuku. Na każdą próbę wypytania mnie o proces leczenia pani doktor odpowiada zdawkowo, bezskutecznie próbowałam również wyrazić niezadowolenie z dotychczasowego przebiegu leczenia. Na jednej z ostatnich wizyt wyprosiłam zmianę leczenia dolnego łuku i pani doktor zdecydowała się na następnej wizycie założyć mi metalowe ligatury, jednak kiedy przyszłam ową następną wizytę i pani doktor kolejny raz założyła mi łańcuszek, tłumacząc że jako że ostatni raz nie miałam łańcuszka i zęby się rozeszły - to nie może mi założyć metalowych ligatur dopóki się nie stłocza. Dodam że od początku leczenia na obu łukach mam druty 12, aparat metalowy, wizyty co równe 2 miesiące. Próbowałam umówić się na konsultacje do innego specjalisty, który jednak odmówił wizyty tłumacząc iż nie udziela konsultacji pacjentom noszącym już aparat.
    Bardzo proszę o poradę jakie kroki mogłabym podjąć, czy jest może coś co mogłabym zaproponować mojej obecnej pani doktor, czy mam prawo czegoś w mojej sytuacji wymagać, czy jednak powinnam bezczynnie czekać na dalszy przebieg leczenia?
  • gość 2017.04.18 [11:19]
    Nie ma co wstydzić sie aparatu! Warto dla późniejszego efektu trochę ponosić druciki na zębach usmiech.gif To naprawde teraz już jest coraz bardziej powszechne i nikt na to krzywo nie patrzy. Grunt to mieć dobrego ortodonte, który dobrze poprowadzi leczenie. Ja miałam takiego w http://ortodontix.pl/oferta/ .
  • gość 2017.04.18 [20:21]
    Teraz są fajne aparaty, takie których w zasadzie nie widać, bardzo estetyczne, zobaczcie sobie na http://centrum-ortodontyczne.pl/aparaty-na-ze by/ceramiczne-przezroczyste/ usmiech.gif Ja taki mam zamiar sobie założyć usmiech.gif
  • gość 2017.04.26 [17:40]
    Mi ortodontka założyła aparat dwa miesiące temu. Robiłam go u lekarza w Gdyni tj. http://kaiserziorkiewiczbeata.pl. Wszystko ślicznie i pięknie, z samego aparatu jestem zadowolona, choć chciałabym go jak najszybciej zdjąć. Ortodontkę polecam z czystym sumieniem.
    Pytanie mam za to: chciałam założyć przezroczyste gumki, ale słyszałam, że nie warto, bo przejmują kolory jedzenia i szybko się brudzą. To prawda?
  • była aparatka 2017.05.06 [09:09]
    Polecam wszystkim - trzymajcie się jak najdalej od aparatu ortodontycznego bo za kilka lat będziecie żałować !
    Wylądujecie u protetyka po licówki albo po uzupełnienie ubytków. Nawet najlepszy ortodonta nie ma wpływu na zjawiska fizyczne jakie zachodzą przy przemieszczaniu zębów więc nie ma co zrzucać odpowiedzialności na nich.
    Nosiłam taki aparat 3 lata. u najlepszego ortodonty w Krakowie. jednocześnie zasięgając opinii innych w Polsce. Ogólnie wrażenie jest lepsze niż przez założeniem.ale uważam że straciłam ponad 3 lata życia z bólem!!! i wstydem. Tydzień po każdej wizycie na ibupromie!
    Można było zrobić to wszystko inaczej, krócej, skuteczniej, myślę, że efekty byłby lepszy, niż ten który mam.
    Dziś osłabione wrażliwe zęby, jeden złamany, szorstka powierzchnia zębów, wyglądają jak niedoczyszczone, matowe, zobaczycie to za kilka lat dopiero. Nie "łykam" takich kitów o niedoczyszczeniu po zdjęciu aparatu, kiepskim ortodoncie złej higienie słabych zębach .. bla bla bla..... kilku ortodontów nawet nie znało metod utrzymania higieny, jakie ja stosowałam.
    Pomijając duże koszty w ciągu 3 lat są ważniejsze sprawy: zmieniony wyraz twarzy, kształt ust się zmienia, niestety u większości osób na gorsze, relacje z inny ludżmi- zwłaszcza jeśli macie pracę gdzie pracujecie z ludżmi.
    Noszenie aparatu oszpeca. Zauważam taka zależność, że czym brzydsza osoba tym bardziej pcha się w ten aparat oszpecając się jeszcze bardziej.
    Szkoda czasu, życia, zdrowia, urody a na końcu pieniędzy.
    Decyzja należy do was. Posłuchajcie waszych mężów, partnerów, osoby zaufane- dobrze na tym wyjdziecie.
  • gość 2017.05.17 [21:12]
    Jaka jest wg Ciebie alternatywa dla aparatu ortodontycznego? W leczeniu ortodontycznym są coraz nowsze metody i rozwiązania, np. leczenie lingwalne http://centrum-ortodontyczne.pl/leczenie-ling walne/ , ale bazują one jednak na noszeniu aparatu. Niestety z tego co wiem, to w niektórych przypadkach operacja, ale to też wiąże się z bólem.
  • aparaciarówka 2017.05.22 [12:51]
    była aparatka czy możeszzdradzić u kogo byłaś?
    Ja zdjełam również aparat i jest dla mnie tragedia. Zęby krzywe, łuk zębowy wygląda po prostu strasznie ( uważam że orto za bardzo mi go rozszerzył ale on nie widzi problemu) a również byłam podobno u jednego z lepszy orto w krakowie. Czy ktoś wie czy łuk po expanderz można jakoś zwęzic? Widać mi przy usmiechu nawet 6...
  • gość 2017.05.28 [18:11]
    Mi aparat ortodontyczny, który założyłam w ubiegłym roku bardzo pomógł. Proste zęby, które tak bardzo chciałam mieć są juz w moim zasięgu, co bardzo mnie cieszy, ale przede wszystkim to duża zasługa lekarza ortodonty z http://kaiserziorkiewiczbeata.pl/ , który pomógł mi uporać się z tym problemem.
  • Martyna124 2017.05.29 [19:24]
    Nie ma się co bac aparatu na zęby. Mamy takie czasy, że noszą je nie tylko dzieci, ale też dorośli. Na leczenie ortodontyczne nigdy nie jest za późno, chociaż pewnie jak ma się ukształtowane kości to całe leczenie będzie trwało dłużej. Nie ma jednak problemu, żeby nosić niewidoczny aparat na zęby o ile wada zgryzu na to pozwala http://invisalign.rzeszow.pl/
  • rikoo 2017.05.30 [12:26]
    Koleżance "była aparatka" bardzo współczuję, że leczenie się nie powiodło. Sam miałem taki zwyczajny aparat jakiś czas i u mnie zmieniło się na lepsze: mam prostsze zęby, ładniejszy uśmiech. Bólu trochę było, ale nie tak bym musiał brać tabletki. Może to wyjątek u mnie, że tak łagodnie to przeszło, nie miałem wielkiej wady, tylko trochę przekręcone zęby. Robiłem to wszystko w orto-magic.eu ze szczecina i pełna profeska, Nie zmienił się u mnie wyraz twarzy, czy uśmiechu. Zęby też mam niezniszczone. Kurczę, może ktoś ci coś popsuł, bo to nie jest normalne ;/
  • gość 2017.06.01 [04:11]
    Koszty założenia aparatu ortodontycznego są różne. Wszystko zależy od tego na jaki aparat się zdecydujesz, jak często trzeba będzie odwiedzać lekarza na wizytach kontrolnych i czy samo leczenie pójdzie sprawnie. O konkrety warto pytać bezpośrednio samego ortodonty. Polecam Ci mojego - http://www.bezbolesnie.pl/po półtorej roku miałam proste ząbki.
  • matex 2017.06.01 [13:30]
    Tym, którzy poszukują ortodonty we wrocławiu polecamwww.ortodontawroclaw.com.pl . Skorzystałem z ich usług i jestem równie szczęśliwy co moje piękne ząbki smiech.gif teraz z przyjemnością okazuję uśmiech.
  • Wampirzyca 997 2017.06.16 [10:30]
    Aparat ortodontyczny mam już od roku i jestem bardzo zadowolona choć moja wada zgryzu była tak duża, że zaden ortodonta w mojej okolicy nie chciał się podjąć założenia aparatu. W końcu trafiłam do pani doktor Iwony Gnach-Olejniczak która pracuje w Unident Union Dental Spa we Wrocławiu i dzięki niej nie dość, że nie musiałam usuwać zębów jak to zalecali inni ortodonci to w końcu nie będę się wstydziła wampirzego zgryzu!!!
  • gość 2017.07.07 [15:44]
    Ja myślałam, że aparat ortodontyczny w wieku prawie 30 lat to totalna strata czasu i pieniędzy. Ale mój zgryz tak mi się nie podobał, że ostatecznie wybrałam się na konsultację do White Dental Clinic na Bielanach i dobrze zrobiłam, bo po rozmowie z dentystką zdecydowałam się na aparat i teraz po prawie 2 latach widzę znaczną poprawę! Także warto zazwyczaj!
  • gość 2017.07.12 [09:48]
    Cześć, przymierzam się do założenia aparatu ortodontycznego, ale zastanawiam się jak dbać o higienę jamy ustnej podczas jego noszenia. Znajoma w trakcie noszenia aparatu używała irygatora i szczoteczki sonicznej od Panasonica, twierdzi, że jej to wystarczało. A jak wy dbacie o zęby w takiej sytuacji?
  • pawjol 2017.07.13 [15:56]
    ja swego czasu również szukałam dobrego specjalisty, który dobierze mi odpowiedni aparat na zęby, w końcu się na niego zdecydowałam i po roku widzę znaczną różnicę usmiech.gif typów aparatów jest mnóstwo (można o nich poczytać np. tu http://wzdrowymcielezdrowyduch.com/typy-apara tow-ortodontycznych/ ) więc warto wybrać taki, który dla nas będzie jak najlepszy.
  • gość 2017.07.14 [13:06]
    Nosiłam równe 30 miesięcy aparat stały (góra+dół). Miałam problem z aftami i otarciami błon śluzowych ("plastelina" ochronna nie pomagała). Miejscowo stosowałam żel stomatologiczny Septoral i tylko dzięki niemu dotrwałaś jakoś do końca leczenia.
    Teraz mam zdrowe i proste zęby i noszę aparat retencyjny.
  • karolina7777 2017.07.17 [14:34]
    Ja miałam 28 lat jak zdecydowałam się na założenie aparatu!Bardzo się tego obawiałam i myslałam ze w moim wieku już aparat niż nie zdziała(dodatkowo miałam tak krzywy zgryz, że żaden ortodonta nie chciał się podjąć leczenia).Na całe szczęście kuzynka mieszkająca we Wrocławiu poleciła mi wybrać się do Unident Union Dental Spa do dr I.Gnach-Olejniczak!To była super decyzjaoczko.gif Dzięki pani doktor nie wstydzę się już szeroko uśmiechaćoczko.gif
  • gość 2017.07.20 [15:55]
    Ja też się zdecydowałam po długich wahaniach i jestem z siebie dumna. Noszę aparat stały, zakładałam go w
    dobrym, poleconym gabinecie http://ortodontalegnica.com/ jakos sobie całkiem dobrze radzę, nie mam aż tak dużego problemu z aftami, no ale za pielęgnację wziełam się ostro. Nie bójcie się, warto to zrobić.
  • Helka2993 2017.07.25 [17:43]
    Mimo 24lat też zdecydowałam się na aparat ortodontyczny, 2 łuki usmiech.gif Co miesiąc po wizycie u mojej ortodontki widzę poprawę mojego uzębienia. Staram się nie jeść twardego jedzenia ale czasami zamki się po prostu odklejają. Zawsze w takich sytuacjach moja ortodontka znajdzie czas, żeby naprawić to. Jestem bardzo zadowolona z gabinetu stomatologicznego JB Stomatologia http://klinikabochinska.pl /. Polecam gdyby ktoś szukał ortodonty w Kamieniu Pomorskim
  • gość 2017.07.31 [22:44]
    Ja też "poniewczasie" założyłam aparat, bo w tym roku kończę 30. Ale uznałam, że to dobry moment aby się w końcu pozbyć największego kompleksu... Od niedawna noszę aparat, a chodzę do Rock Your Smile w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej do dr Borzymowskiej-Sawickiej. I jak tak czytam wszystkie Wasze przeboje z ortodontami to muszę przyznać, że trafiłam super, bo pani dr jest nie dość że miła, to naprawdę bardzo kompetentna. Leczenie idzie powoli w dobrym kierunku, a ja jestem spokojna o jego efekt. usmiech.gif
  • gość 2017.08.04 [03:36]
    Witam od 4 dni nosze rotator. Wystąpiła opuchlizna. Czy to normalne i szybko przechodzi czy trzeba sie gdzies z tym udac?
  • bezaparatu112 2017.08.17 [17:26]
    Myślę, że lepiej skonsultuj to ze swoim ortodontą. Co do samych aparatów, to ja swój nosiłam prawie dwa lata. Na szczęście moja opieka ortodontyczna u mnie w Częstochowie była niesamowita i pomogła mi przetrwać ten dość niekomfortowy okres usmiech.gif . Zawsze będę ich polecać - http://ortodontaczestochowa.com.pl
  • gość 2017.08.30 [22:20]
    Ja też się niedawno odważyłam jednak coś zrobić z moimi zębami, które całe życie były moim kompleksem. Niby nie było tak tego widać, ale mnie przeszkadzało. Pierwszym krokiem było wyleczenie zębów, następnie szereg konsultacji, wybór ortodonty i założenie aparatu. Nie jest to usłane różami, często coś boli, uwiera albo obciera, ale mam wspaniałą ortodontkę, która na wiele sposobów stara mi się pomagać i możliwie ułatwiać leczenie. Dobry lekarz to jednak podstawa leczenia, a moja pani dr Teodorczyk z Rock Your Smile jest po prostu najlepsza. Bardzo mnie motywuje to, że mamy konkretny plan leczenia i powoli obserwuję pierwsze zmiany, to bardzo cieszy i zagrzewa do dalszej walki o piękny uśmiech usmiech.gif Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie, nigdy nie jest za późno, aby coś w sobie zmienić usmiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...