Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Daga_876
Witam, chciałam zapytać, na co zwrócić uwagę przy wyborze ortodonty? Byłam u dwóch, pewnie pójdę też do trzeciego, bo wybór we Wrocławiu jest duży. Nie wiem, który jest dobry, a którego się wystrzegać:)). Każdy powiedział dotychczas coś innego. Na przykład jeden - wyrywać zęby, ósemki też, drugi - że piłować, a ósemek nie wyrywać, itd. A może wszystkie drogi prowadzą do celu? :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam!!:)🌻 ja nie nosze aparatu i nigdy nie sadzalam ze bedzie mi to potrzebne do czasu kiedy dentysta zwrocil moja uwage na pewna rzecz...otoz moje gorne dwojki zachadza na jedynki i teraz to nie wyglada zle(nawet niektorzy tego nie zauwazaja ;) ) ale niestety za pare latmoze sie to zmienic. nie orientujecie sie moze ile kosztowalby taki\"krotki\" aparat i czy w ogole mozna taki zalozyc?? dziekuje za odpowiedzi🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie ma czegos takiego jak krotki aparat, zawsze sa do wyboru dwa albo staly albo ruchomy, ktore moga rozszerzyc Ci szczeke ,najlepiej poradz sie orto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga najlepiej sama zdecyduj lub zapytaj sie na jakim forum, wiele lekarzy ma swoj wlasny sposob na leczenie jeden np powie Ci narazie nie wyrywaj, zobaczymy pozniej, a drugi np, od razu wyrwij, zawsze sie mowi ze jesli wyrwiesz szybciej moga Ci sie wyprostowc, ale najlepiej co do skutecznosci lekarzy popytaj sie wsrod znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no wlasnie tak myslalam...chyba w moim przypadku ruchomy wystarczy.w koncu to tylko dwa zeby...no sama nie wiem...moze faktycznie sie skontaktuje z jakims ortodata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggis
NIEŚMIAŁA, ja mialam zalozony taki krotki aparat zeby wyprostowac sobie trojki. Mialam po prostu zalozone tylko pare zamkow. Wiec jest to do zrobienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggis
Tak w formie stalego. Nosilam to jakies 10 miesiecy. Troche glupio to wygladalo ale jakos przezylam :D tylko, ze nosilam ten mini aparat jakies 8 lat temu... Teraz i tak bede musiala sobie zrobic staly na gore i na dol-tym razem juz pelnowymiarowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki :) ja w sumie od 27 stycznia jestem bez aparatu, nosilam go 2 lata. aparat staly, oba luki, obie szczeki :P powiem ze na poczatku gdy zakldaja i gdy co jakis czas zmieniaja luki, jest troche bolu, to normalne bo przeciez te zeby sie poruszaja, przesuwaja, szczeka jest scisnieta itd.. ale po kilku dniach przechodzi :P i potem sie go wogole nie czuje, nie zwraca uwagi czy sie go ma czy nie.. naprawde... teraz mam nosic w nocy aparat ruchomy na gorna szczeke, a na dolnej szczece z tylu zebow mam taki drucik przylepiony (to po to by te zeby jeszcze sie trzymaly na swopich nowych miejsach) i powiem wam jedno, aparat ruchomy to jakas nieporozumienie :P w.g mnie . nie znam nikogo komu by pomogl.. ludzie nosza go po 3 lata i zadnych efektow... przeciez mozna krocej i macie gwarantowana skutecznosc z aparatem stalym. ja tam jestem przeciwnikiem aparatow ruchomych, nie znam nokogo komu by pomogly i nie widze jako takich zalet tego aparatu... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o czyli mozna;) to bardzo fajnie ,bo nie wiem czemu ale taki \"staly\" wydaje mi sie bardziej skuteczny;) a pamietasz moze ile takie cus kosztuje??:) oj ale to dawno bylo...8 lat pewnie juz sie wszystko pozmienialo...? 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heoo ;) Ja za górny i dolny łuk w sumie zapłaciłam 3 tyś, do tego dochodzą wizyty po 50zł, i w tym 4 wizyty po 150zł. Kasy dosyć sporo.. Ale ja jak narazie jestem zadowolona bo pomimo krótkiego noszenia (2 m-ce) widzę duże zmiany :) POzdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggis
Dawno i na dodatek robila mi to zaprzyjazniona ortodontka ale koszt samego aparatu to jakies kilkaset zl. (tak mysle) bo placisz tylko za kilka zamkow z nie za zamek na kazdy ząb plus łuki! No a potem za wizyty, to juz zalezy. Wiem, ze taka forma prostowania nieduzej wady nie jest popularna, bo ortodonci wola zalozyc caly aparat zeby wziac wiecej kasy :P pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivaa calkowicie sie z toba zgadzam ja mam aparat staly prawie pol roku, a juz mam prawie wyprostowane zabki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja nosilam aparat oortodontyczny prawie 3 lata(pan mowil ze ponosze max rok) za kazda szczeke zapalcilam 1300zlotych+comiesieczna wizyta po 100zeta;/ calkiem niezly wydatek;/ do tego doszedl aparat retencyjny koszt okolo500zl zabki sa proste ale zzolkly niesamowiecie;/ podczas noszenie okropnie boli czasami nie da sie jesc ale czego sie nie robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggis
Dlaczego zęby żółkną od noszenia aparatu? Klej od zamkow je przebarwia czy o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey rybcia24 i wszystkim czy po zdjeciu aparatu mozna wybielic zeby, niestety mi tez troche zzolkly kolo zamkow, orto mowi ze mozna po sciagnieciu wybielic , ale czy to prawda??? zeby najczesciej zolkna z powodu osadu, ktorego za bardzo nie mozna wyczyscic idealnie kolo zamkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzw Orto
Malinko 19-87! Wybielanie zebow po zdjeciu aparatu to juz tylko kosmetyka:) Jednak niewielu pacjentow sie na nie decyduje poniewaz wystarczy im piekny usmiech. To zrozumiale i nie zawsze jest konieczne. Dlaczego nie wierzysz swojemu lekarzowi? Nie jest godny zaufania? Zdumialo mnie jak wiele osob wypowiada sie bardzo pozytywnie na temat aparatow:) Wyrazaja swoje zadowolenie, polecaja je itd.(chyba polece to forum moim niektorym pacjentom :D) Natomiast zastanawia mnie dlaczego tak podstawowe pytania zadawane sa anonimowo na forum. Powinien odpowiedziec na nie lekarz prowadzacy leczenie - jezeli niczego nie wyjasnia to panstwo powinniscie zadawac pytania (zwiazane z leczeniem) jakie tylko do glowy przyjda:) On po to jest zeby wyjasnic, to jego obowiazek. Pozdrawiam goraco i zycze slicznych usmiechow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
A co ja mam powiedzieć żeby założyć aparat musiałam zrobić zabieg tj.miałam skrzywioną przegrodę nosową i tydzdzień w cierpieniu opatrunki bardzo bolesne ale to wszystko dla prostych zębów tzn. dopiero będę je miała za około 2,5 roku dzisiaj idę usuwać ósemki i do września będę nosiła ekspander podniebienny dopiero póżniej aparat także widzićie tylko trzeba silnej woli cierpliwości no i kasy ale co tam muszę przerwać ten skrywany uśmiech to jest straszne a poza tym wychodzę za mąż we wrześniu także wszystko naraz nie wiem jak w tym dniu będę się uśmiechała ale na pewno nie będę zakrywać ust także słuchajcie wszystko da się przeżyć aby takie bóle były na świecie (jak mawia moja mama) POZDRAWIAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga_876
Podziwiam was wszystkich:), nie myślałam, że to jest takie uciążliwe - a mam dopiero założone gumki między zęby. Doprowadzają mnie do białej gorączki i zaczynam się zastanawiać, choć niby wiedziałam, co mnie czeka. Orto mówił, że po 3 dniach powinno być ok, a tymczasem jakoś nie bardzo, raczej na odwrót, do tego wylazły, jak zwykle, bardziej:). Naprawdę podziwiam, nie sądziłam, że trzeba takiego samozaparcia:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy nosił ktoś z Was aparat ruchomy, taki do zdejmowania? Ale mam na myśli osoby dorosłe. To, że noszągo dzieci to normalne, ale czy działa w wieku dorosłym? Czy da się w tym mówić i czy przy systematycznym noszeniu daje efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
Hey to ja :) byłam wczoraj u dentystki wyrwałam dwie ósemki miałam znieczulenie które przestałam odczuwać wieczorem cała szczęka mnie bolała ale dzisiaj rano jest już OK :) -ztego co wiem to aparat ruchomy noszą tylko dzieci które nie mają stałych zębów pod podniebieniem jest plastik nic fajnego dotego mowa jest taka sepleniąca i jeść w nim nie można trzeba zdejmować za każdym razem także na zęby stałe aparat stały POZDRAWIAM i BĄDZMY SILNE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienkaa
a bardzo boli? jestem strasznie wrażliwa na ból i boję się, że mogłabym tego nie przeżyć ;) I jak jest z paleniem papierosów zaraz po założeniu? jeszcze jedno pytanie, co ile trzeba zmieniac te gumki albo łuk? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam312
Nawet nie boli, tylko troche na poczatku. A co do wizyt i aktywacji to srednio co 6 tygodni, a palenie zle wpłynie na kolor zebów!! Pozdrawiam!!! 7020295 gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filipescu
Ja mam pytanie jak wyglada samo zalozebie aparatu stalego? jak dlugo to trwa i czy boli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pechowa_szcześciara
Trwa około 40 minut, mnie osobiscie troszke bolało ale nic wielkiego :) Gorzej jest co miesiąc jak chodzę na wizytę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgunia
do Filipescu: Najpierw psika ci czymś po zebach potem suszy wsadza wate slinotok i czyms kwasnym smaruje potem nakłada na 6 albo 7 cement i osadza na nich pierscienie ktore beda trzymaly drut. nastepnie na kazdy zab daje klej i do kazdego przykleja zamekj jak juz wysvhnie klaj zaklada drut gumki podtrzymujace i do widzenia do nastepnej wizyty 3-7 dni bedzie tak napieprzalo ze jesc da sie tylko kaszki dla maluszkow i ociera sie o wargi i robi razy a le po jakims czasie w szystko sie zagoi dostaje sie ochronny wosk i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filipescu
Oki wszytsko by bylo dobrze gdyby te druty nie przeszkadzaly te od wewnatrz znacie jakis sposob zeby tak nie kluly??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam312
Wosk!!! na poczatek jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×