Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Ewa Mikulska
Hej! Jestem Ewa i mam już prawie 14 lat. W listopadzie dowiedziałam się, że będę musiała mosić stały aparat ortodontyczny. Bardzo się przestraszyłam, bo jednej z koleżanek z mojej klasy rodzice zafundowali aparacik a pużniej musiała często opuszczać szkołę bo musiała jeżdzic do ortodonty i jej zęby nie wyglądały zbyt ładnie. Nie chciałam aparatu ale cóż rodzice powiedzieli BĘDZIESZ NOSIŁA APARAT i klamka zapadła. Teraz noszę aparat już 5 miesięcy i wcale nie jest tak strasznie, chociaż PRAWIE PRZEZ CAŁY CZAS BLĄ ZĄBKI, ale dla mnie to nie przeszkadza. Zakładajcie aparaty bo są trendy. Ja mam zwykły metalowy z kolorowmi gumeczkamii jest fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam312
Juz nie, od miesiaca go niemam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
Hey to ja właśnie wczoraj założyłam ekspander podniebienny jest strasznie seplenię a jeść wogóle nie mogę tylko jogurty i papki pól roku muszę nosić musi mi rozszeżyć górne zęby bo mam wąsko także dopiero pózniej aparat takze jakoś wytrzymam a będzie cięzko POZDRAWIAM APARATKI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ!!! Ja za jakis miesiac juz tez bede \"Aparatka\" ;) w sumie to tak dlugo odwlekalam decyzje zalozenia aparatu ze juz nie moge sie doczekac, mam nadzieje, ze ponosze krotko i bede miala z glowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
Ja mam pytanie do malusi czy długo nosiła ten tzw.inny apracik ten co rozszerza zęby Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot-na-wycieraczce
ja mam 17 i jedynym moim problemem jest to że po prostu nie stać mnie na taki aparat i na wizyty. chyba ze ktoś zna jakąś tanią przychodznie na śląsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
Moja rada poczekaj az bedziesz starszy to pewnie będzie miał większe możliwości to sobie zarobisz ja mam 25 lat i dopiero mnie stać obecnie studiuję i pracuję a ty pewnie jeszcze się uczysz także teraz postaw na szkołe jeszcze masz czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot-na-wycieraczce
tylko że ja sie po prostu źle z tym czuje, a im sie jest starszym tym aparat nosi się dużej wiec tak dosyć mi zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DAY
JA jestem w trakcie zakladania aparatu. Musze wyrwac 2 zeby-dolne 8 ktore jeszcze nie wyrosły. Narazie wyrwalam 1 . Samo wyrwanie nic nie bolało jednak gdy zneczulenie przestało działac bol byl niesamowity... caly tydzien cierpialam tabletki mnie ratowały...ale tylko na pare godzin.troche ciezko sie goi bo duza rana była ale czego sie nie roibi zeby mieć ladne zabki;)za miesiac bede miec wyrywany nastepny i pozniej myśle ze już zalaża mi na gorna a poeniej na dolna. wszyscy sie dziwia czemu zdecydowalam sie zalozyc aparat bo wda nie jest duza a koszty jednak tak.Jednak jajuz od dawna marze o ladnych zdrowych prostych zabkach ;)i juz nie moge sie doczekać aparatu. pOZDRAWIAM;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest wiele rodzajow aparatow, tymczasowe na noc i stale tych 1 nie polecam, leczenie trwa b. dlugo.. ja mialam zalozony aparat (metalowy) na gore i dol, mialam duza wade szczegolnie na gorze.. mialam rowniez w trakcie leczenia aparat staly na rozszerzenie szczeki, a potem juz tylko zakladany na noc w aparacie chodzilam chyba 3 lata, poprawa jest niesamowita troche na poczatku trzeba pocierpiec ale warto !! NIE ZWRACAJ UWAGI NA DZIWNE KOMENTARZE! Kiedys bedziesz mogla sie usmiechac szeroko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS do Filipescu Popros o wosk w gabinecie ortodontycznmym :) Zakleja sie nim wystajace (kaleczace) druciki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwgol
hej mam 25 lat mam dosyć dużą wadę zgryzu i żałuję że dopiero teraz zdecydowałem się na aparat (wachałem się zawsze) byłem już na pierwszych dwóch wizytach zrobiłem zdjęcia RTG na nastepnej bede miał wyciski co prawda dalej nie wiem nic o aparacie i sie nie dowiem dopuki go nie bede miał na własnych zębach ale to co przeczytałem tutaj bardzo wiele mi pomogło i uświadomiło mnie w tym że dobrze zrobiłem zgłaszając się do ortodoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwgol
P R Z E P R A S Z A M mam nie dyskretne pytanko do MARIOLAS : z kąd jesteś? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwgol
MARIOLAS możesz podać mi swoj nr GG albo jakiś inny kontakt PROSZĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam312
Na aparat nie jest nigdy zapuzno moja dentystka miala klijetke 60 lat. haha pozdrowienia z Hiszpani!!!! jesli macie jakies pytania to piszcie 7020295 od 7 maja bede w kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2rf
wiecie, po założeniu zapomniałam spytać ortodontki czy przypadkiem alkohol nie ma złego wpływu na aparat, zwłaszcza na ten cement... no wiecie, gdybym czasem chciała zdezynfekować jamę ustną czymś mocniejszym... powiedzcie, czy coś wiecie na ten temat ( tylko szybko, bo tu na stancji chłopaki co raz przynoszą coś dobrego do dezynfekcji, a ja wciąż mam obawy, że mi się ten cały sprzęt posypie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pechowa_szcześciara
Ja normalnie pije alkohol i nic mi sie nie stało z drutami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carida
A ja mam po alkoholu ( szczerze mówiąc tylko wtdy gdy duzo :)) niemile przypadlosci. Podraznia mi sie blona sluzowa wewnatrz buzi i troche mam wrazenie ranek na policzkach od wewnątrz i na jezyku (jest tak tez wtedy kiedy jestem przemeczona, niewyspana). Aparat mam juz rok ( gora krystaliczna a dól metalowy). Jestem bardzo zadowolona tylko faktycznie musialam zmienic tryb zycia. Taki spokojniejszy prowadze dzieki temu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carida
A ja mam po alkoholu ( szczerze mówiąc tylko wtdy gdy duzo :)) niemile przypadlosci. Podraznia mi sie blona sluzowa wewnatrz buzi i troche mam wrazenie ranek na policzkach od wewnątrz i na jezyku (jest tak tez wtedy kiedy jestem przemeczona, niewyspana). Aparat mam juz rok ( gora krystaliczna 3000 luk a dól metalowy 1200 luk). Jestem bardzo zadowolona tylko faktycznie musialam zmienic tryb zycia. Taki spokojniejszy prowadze dzieki temu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam312
Ja nawet spirutusu probowalem i nic sie nie stalo, ale na nalewke wisniowa trzeba uwazac bo kolorek zostaje!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dika
haha ja tez jutro mam zakładany aaprat :) tyle że zwykly .... druty...bo w pozn jeden luk przezrosczysty kosztuje 300 tys to mi rodizce dnie chcoieli juz takiego kupic :(( szkoda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Outhlar
A ja mam aparat od 1,5 miesiąca. Stały na dół i Has na podniebienie do rozszerzenia szczęki. Mam go nosić 4 miesięca, nie mogę się doczekaćl zdjęcia, bo trochę gorzej się z tym mówi i szpara taka duża jest między jedynkami przez to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 25
Niedługo też mam zamiar założyc sobie aparacik na góre i na dól. Mój dentysta zakomunikował że muszę usunąć dwie czwórki bo inaczej ząbki nie maja gdzie sie przesunać:) Mój problem polega na tym ,że pracuje i troszke boję się że po wyrwaniu tych ząbków bede miała straszne dziury i nie wiem po jakim czasie zacznają byc mniej widoczne. Bardzo prosze o jakies info jesli ktoś z was tez miał podobny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA W POZNANU ZA JEDEN ŁUK PRZEZROCZYSTY PŁACIŁAM 2300, na szcęście w lipcu będe już mieć sciągany po niecałym roku noszenia SUPER!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam sobie wszystkie wypowiedzi i jestem niesamowicie podbudowana. Aparat chciałam założyć od zawsze, ale jakoś się wachałam aż do teraz. Mam co prawda \\\\\\\"już\\\\\\\" 29 lat :) ale nie to mnie martwi. W piątek będę miała zakładany łuk podniębienny aby rozszerzyć szczękę i tu zaczynają się problemy: przeczytałam tu, że przy tym łuku się sepleni a przy mojej pracy byłoby to tragiczne (nauczam języka obcego w gimnazjum)!!!! Czy faktycznie to seplenienie jest bardzo wyraźne? I czy to rozszerzanie bardzo boli????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
Hey ja do Oli 29 nie martw się rozszerzanie nie boli po tygodniu nic nie czujesz ja już noszę dwa tygodnie pierwszy dzień to było dziwnie ,obce ciało w buzi cały czas ślina się gromadziła a seplenić będziesz bo język nie dotyka do podniebienia no i z jedzeniem ciężko chociaż u mnie to norma bo ja z reguły jestem tadek nie jadek ale nie schudłam jem kaszki ryż na mleku i co najważniejsze włosy mi przestały wypadać przez te serki jogurty mleko bo to jem non stop także nie martw się przyzwyczaisz się ty i twoje dzieci w szkole trochę będziesz śmiesznie mówić a potem będzie coraz lepiej a ile zalecił Ci ortodonta to nosić u mnie po dwóch tygoniach widać poprawę :) Bądz dzielna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
WWGOL a jakie masz pytanie do mnie gdy tak prosisz o kontakt mów śmiało to odpowiem na pytania pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princetongirl1992
hey:) ja od jakiejs poltorej godziny mam paarat podniebienny-ekspander i czuje sie po prostu fatalnie.nie dosc ze seplenie to jeszcze na dodatek nie moge wogule przelknac sliny:/ o jedzeniu wogle nie myslec bo jeszcze nie prubowalam. ale to jest po prostu bol niesamowity:/ MARIOLA mozesz mi powiedziec po ilu dniach widac bylo poprawe w mowieniu i NIE slinieniu sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jej :) nie sądziłam, ze przeczytam tu tyle pozytywnych opinii :) zaczynam sie zastanawiac kiedy zdecydowac sie na zalozenie... wiem, ze najpier bede musiala poswiecic troche czasu i cierpienia na leczenie :( ale tak czy siak musze... mam wszystkie 8, w tym jedna wyrwana (2 tygodnie cierpienia :O) wiec reszte tez chce wyrwac, bo pewnie przez nie mam krzywe ząbki... :O podbudowaly mnie wasze opinie :) pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princetongirl1992
KAFEE ja mam aparat od paru godzin i choc na poczatku czuje sie niezaciekawie to jestem pewna ze w koncu sie przyzwyczaje... co do leczenia to racdze jak najszybciej:) ja sie pomecze 2-3 latek i bede miala piekne biale i prosciutkie zeby:) przynajmniej w to wierze:D pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×