Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kanclerz B

Dieta Trzustkowo cukrzycowa

Polecane posty

Gość kanclerz B

Proszę o pomoc , Mąż jest po pobycie w szpitalu ,ostre zapalenie trzustki ponadto choruj na cukrzycę 2 . Jak pogodzić składniki diety, jak żyć z tymi dwiema chorobami? Jaka dieta byłaby najlepsza dla mojego mężą godząca te dwie choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PoradnikZdrowie.pl > DIETY > Diety lecznicze > DIETA CUKRZYCOWA zgodna z zasadami zdrowego żywienia DIETA CUKRZYCOWA zgodna z zasadami zdrowego żywienia 16komentarze Autor: mgr inż. Karolina Semeryło, dietetyk "Natur House" z Warszawy Oprócz leków obniżających poziom cukru we krwi podstawą leczenia cukrzycy jest dobrze opracowana, niskokaloryczna dieta. Cukrzyk wcale nie musi rezygnować z dobrej kuchni. Dieta cukrzycowa też może być smaczna i urozmaicona, należy tylko przestrzegać kilku zasad. Dieta cukrzycowa wcale nie jest skomplikowana. Cukrzyca zbiera coraz większe żniwo. Szacuje się, że w Polsce choruje na nią ponad 2 mln. osób. U ok. 1 mln. choroba przebiega bezobjawowo. Najpowszechniejsza jest cukrzyca typu 2, atakuje w 90 proc przypadków. To typowa choroba cywilizacyjna. Najczęściej zapadają na nią osoby otyłe, po 40. roku życia. Ta choroba to nie wyrok. Z cukrzycą typu 2 można normalnie żyć (oczywiście jeśli została w porę wykryta i nie doprowadziła do powikłań) i często nie trzeba też przyjmować insuliny. Podstawą jej leczenia jest dobrze opracowana i niskokaloryczna dieta plus leki, obniżające poziom cukru w krwi. Nie przegap Cukrzyca: objawy i sposoby diagnozowaniaCukrzyca: objawy i sposoby diagnozowania Cukrzyca: objawy i sposoby diagnozowania Przykładowy JADŁOSPIS dla CUKRZYKÓW (dieta 1500 kcal) Przykładowy JADŁOSPIS dla CUKRZYKÓW (dieta… Indeks glikemiczny Indeks glikemiczny Zasady diety cukrzycowej pokrywają się z zasadami zdrowego żywienia Najlepiej, jeśli dieta cukrzycowa zostanie ustalona indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od jego wieku, płci, aktywności fizycznej, masy ciała, wzrostu, współistniejących chorób i przyjmowanych leków (np. insuliny). Osoby z nadwagą i otyłością powinny przede wszystkim zredukować masę ciała, żeby uniknąć ewentualnych powikłań. Dieta dla cukrzyka, jak każda inna, powinna pokrywać zapotrzebowanie na składniki odżywcze oraz witaminy i składniki mineralne. Posiłki należy przyjmować regularnie 4-5 razy dziennie (przy cukrzycy typu 1 aż 6-7 razy dziennie). Pamiętaj! Źródłem większości białka powinny być: chudy drób, cielęcina, wołowina, ryby, chude wysokogatunkowe wędliny, chude mleko i jego przetwory, jaja. Dietę wzbogać w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, czyli olej sojowy, kukurydziany lub sojowy oraz jednonienasycone kwasy tłuszczowe, czyli oliwę z oliwek i olej rzepakowy, jednocześnie unikając nasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak smalec, słonina, tłuste mięso, wędliny, masło, tłuste mleko i jego przetwory. Zwiększ też udział w diecie związków antyoksydacyjnych, czyli witamin C, E i β-karotenu, związków polifenolowych oraz zwróć uwagę na prawidłową podaż witamin B6, B12 i kwasu foliowego, żeby nie dopuścić do homocysteinemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasady diety cukrzycowej zwiększ ilość ryb w diecie ze względu na korzystne kwasy Omega-3, dieta powinna być bogata w błonnik pokarmowy (gruboziarniste kasze, warzywa, owoce, pełnoziarniste pieczywo, rośliny strączkowe, ziemniaki) - nawet 40 g/dobę, z białek powinno pochodzić 12-15% energii (połowa to białko zwierzęce), z węglowodanów 55-60% energii, z tłuszczów 20-30%, do każdego posiłku powinno się spożywać warzywa i owoce, najlepiej na surowo. Dzienna ich podaż to co najmniej 300-500 g, dzienne spożycie cholesterolu wynosi poniżej 300 mg, ogranicz podroby i żółtka jaj do 2-3 tygodniowo, dzienna ilość soli kuchennej (NaCl) nie powinna przekraczać 6 g, alkohol oraz słodycze należy wykluczyć z diety, gdyż powodują wzrost stężenia glukozy, triglicerydów i cholesterolu oraz hiperlipidemię (nadmiar lipidów we krwi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot6444
Witam, ja tez mam PZT oraz cukrzyce typu2 insulinowa. jest spora rozbieżność miedzy jedna dieta a druga? np. chleb, w diecie trzustkowej pieczywo pszenne,w ogóle jak najmniej ziaren bo trzustka ich nie "lubi" są tez inne poważne rozbieżności, nie wiem czy mam jeść pieczywo s ziarnami czy pszenne? Na wszystkie ryby jestem uczulona, ja normalnie Boje się jeść cukrzyce insulinowa mam od listopada 2015 ,PZT od 2010 i ledwo się jakoś do diety PZT w miarę przyzwyczaiłam,tak teraz mam poważny problem, utyłam od brania insuliny 10 kg !! nie wiem co jeść czego nie wszędzie coś innego piszą, błagam o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×