Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ilonkaa

Archiwista

Polecane posty

Aby zostać archiwistą należy ukończyć studia o specjalności archiwistyka w ramach kierunku historia. Archiwista zajmuje się m.in.: - porządkowaniem i ewidencjonowaniem akt/dokumentów, - przechowywaniem akt w należytym porządku i właściwe ich zabezpieczaniem, - spisywaniem wyników pomiaru temperatury i wilgotności pomieszczenia w którym znajduje się archiwum, w celu zapewnienia właściwych warunków przechowywania dokumentów. - kontaktami z klientami, którzy przychodzą do archiwum czyli krótko mówiąc: ewidencjonuje, porządkuje, zabezpiecza i udostępnia zasoby znajdujące się w danym archiwum materiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha, z tym spisywaniem wilgotności i temperatury to lekka przesada. To jest oczywiście bardzo ważne i absolutnie nie wolno tego lekceważyć, ale nie jest to jedna z czołowych czynnosci, którą się zajmują archiwiści. Praca archiwisty polega na porządkowaniu, opracowywaniu, ewidencjonowaniu i udostepnianiu dokumentcji archiwalnej. Różni się ona nieco w zalezności od tego, czy pracuje się w archiwum państwowym, czy zakładowym, ale generalnie chodzi o to samo. A kolezanka wyżej skopiowała tekst z Wikipedii :). Kiedyś czytałam tam ten tekst o pomiarach, więc od razu sobie skojarzyłam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pewnie że skopiowałam, skoro założycielka nie potrafi wyszukać w Necie, tym w wiki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O własnie, Twoje ostatnie zdanie jest jak najbardziej trafione. A na studiach niewiele o tym wspominają :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na studiach bibliotekoznawczych też nie wspominali o dźwiganiu... :) (np. stołów albo regałów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzisz, oni tam w ogóle mówią nie to co trzeba. Nam wpierali, że archiwiści są rozchwytywani, pracy w bród, itp. Niby miało się trochę rozsądku i nie do końca w to wierzyło, ale i tak zderzenie z rzeczywistością było niezbyt przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A weź przestań. Trudno komus po studiach znaleźć prace, bo jako archiwiści pracują ludzie, którzy pokończyli jakies trzymiesięczne kursy. Takie kursy organizuje np. Stowarzyszenie Archiwistów Polskich. Zawsze to lepiej jak aktami zajmuje sie ktos po tym kursie, niz ktoś kto w ogóle o tym pojęcia nie ma, nie? Tylko, że ci po studiach archiwistycznych mają wieksze problemy ze znalezieniem pracy. Można starac się o pracę w archiwach państwowych, ale większość z nich ma spore wymagania, wiec ktoś ledwo po studiach, bez doświadczenia, raczej ich, moim zdaniem, nie spełnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sa tez prywatne firmy archiwistyczne, lepiej w nich płacą. Ludzie sobie to ponoć chwalą, ale ja osobiście nie miałam z nimi do czynienie, więc nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×