Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Początkująca na diecie.

Polecane posty

Gość gość

Witam wszystkich serdecznie. Jestem na rozsądnej diecie w granicach 1500-1700kcal. Mam za sobą dopiero 2,5 kilograma spadku. Nie chcę się się bardziej ograniczać w diecie, wole postawić na ruch. Ważę sporo bo aż 90kg/ 170 cm, wiek 33 lata. Na razie chodzę na szybkie spacery- ok 1,5 godziny dziennie. Po woli zaczynam truchtać. Nie chciałam robić od razu szoku swoim stawom. Ale chciała bym więcej. Dziś wdrążyłam ciężarki, ćwiczenia na uda i brzuszki. No dobra, takie pół-brzuszki ;). Bazuję raczej na ćwiczeniach w domu. Czasem chodzę na basen, ale nie regularnie. Co mi doradzicie? W mojej diecie są owoce, warzywa, chude mięso, ciemny chleb. Mięsa chyba najmniej, jakieś 200g na dzień. Zero fastfoodów, słodkich napoi czy chipsów. Ćwiczę z rana na czczo. Mój organizm chyba dobrze to toleruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz dobrą dietę. Przede wszystkim jedz codziennie te 5 posiłków- w tym 2 porządne: śniadanie i obiad (najpóźniej o 17). Nie bój się mięsa z indyka i kurczaka ani ryb czy łososia. Owoce jedz najpóźniej do 13-14. Pieczywo (razowe typ 2000) tylko z rana. Jeśli chodzi o ćwiczenia polecam sławne 8 minutówki, które można znaleźć na youtubie. Np. 8minutówka na brzuch, boczki, pośladki i nogi. Łącznie niecałe 40 minut dziennie, dodaj sobie kilka razy w tygodniu bieganie, pływanie. Ja już tak trzymam się długi czas i efektami jestem zachwycona :) życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, jeszcze jedno. Nie radzę brzuszków, nie dają dobrych efektów. Tak jak mówiłam, 8 minutówki są lepsze. Wpisz sobie na youtube 8 min abs. Ewentualnie abs z mel b. Potem (jak już będziesz miała silniejsze mięśnie brzucha) polecam wpisać na youtube "intense lower ab workout". Są niesamowicie męczące ale efekty są świetne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki. Zerknę . Wiem, że z ćwiczeniami jest jak z dietą- potrzeba czasu i efekt musi być ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, że tak. Chodzi o to, że tłuszcz w największych ilościach odkłada nam się poniżej pępka. Klasyczne brzuszki działają na mięśnie nad pępkiem. Jeśli chcemy spalić tłuszcz poniżej pępka najlepsze są ćwiczenia, które wymagają unoszenia nóg. Kolejna sprawa- jeżeli robimy je szybko i intensywnie (te właśnie 10 minutówki), oczywiście po uprzednim rozgrzaniu się porządnym to wtedy spalamy najwięcej tłuszczu. Jak chcemy sobie formować mięśnie bo tłuszczyku mamy mało to wtedy trzymamy kilka sekund na napiętych mięśniach (jak w a6w) no i z zasady trwa to wtedy dłużej. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniuś
1. Żeby spalić tłuszcz na brzuchu trzeba robić aeroby a nie brzuszki, ćwiczenia na redukcji tak - ale by chronić i wspomagać mięśnie a nie spalać tłuszcz. Nie mamy wpływu na to, skąd tłuszcz będzie znikał (albo gdzie się odkładał). 2. Jedz więcej białka - 1,5-2g na kilogram masy ciała. Białko jest niezbędne do regeneracji i ma potencjał termogeniczny. 3. Na czczo treningi nie są polecane - zrozumiesz lepiej dlaczego, kiedy osiągniesz jakąś formę. Na razie powinnać wiedzieć, że po obudzeniu poziom kortyzolu jest najwyższy a hormon ten negatywnie działa na stawy, do tego niepotrzebnie wydłużamy przerwy między posiłkami (co nie jest zalecane) a późniejszy "wilczy głód" utrudnia trzymanie diety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może zamow catering dietetyczny? Ja podczas odchudzania korzytsalam z cateringu dietetycznego http://www.salmix.pl/ i musze przyznac ze niesamowicie ułatwił mi on proces gubienia wagi. Codziennie dostawalam gotowe produkty fit, wiec jadlam regularnie i zdrowo a nie musiałam gotowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×