Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rowerek stacjonarny a opór w kolanach

Polecane posty

Gość gość

Poproszę o poradę. Jestem kobietą, mam ponad 40 lat, chcę zacząć systematycznie jeździć na rowerku stacjonarnym (z braku czasu i z powodu słabej kondycji to chyba będzie najdogodniejsza dla mnie forma aktywności). Już zakupiłam, ale nie wiem, co powinnam teraz robić. Podczas pedałowania odczuwam jakby ból, opór w kolanach (może to stawy się zastały, nie ćwiczyłam ponad rok, miałam raczej mało ruchu na co dzień). Nie jestem pewna, czy powinnam pedałować pomimo to. A może najpierw poćwiczyć trochę nogi, porozciągać się i dopiero po jakimś czasie, po iluś dniach wsiąść na rowerek. Nie chcę sobie zaszkodzić. Czekam na pomoc, będę wdzięczna za fachowe podpowiedzi. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli trening na rowerku powoduje ból i dyskomfort, należy przerwać ćwiczenia i przed podjęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej obciążającej stawy kolanowe skonsultować ze specjalistą. Nie znając szczegółów (historia urazów, problemy wrodzone, etc.) ciężko ocenić czy jest to wyłącznie efekt przetrenowania, z powodu zbyt intensywnych ćwiczeń po długiej przerwie, czy poważniejsza kwestia, wymagająca interwencji lekarskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×