Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Julka...

Duża wada wzroku

Polecane posty

Gość Julka...

Mam duża wadę wzroku - 7,5 i jestem przerażona bo mam 25 lat i już mam taki slaby wzrok. Jestem pod opieką okulisty, przypisał mi opakowanie Trentalu a za miesiąc pod koniec października następne ale jakoś narazie nie widzę poprawy. Wzrok leci mi dalej, fakt, ze mam prace przed komputerem chyba jak większość z nas i to napewno męczy wzrok ale co zrobić taka praca. Staram się dostarczać organizmowi dużo beta karotenu bo on ma wpływ na wzrok ale sama już nie wiem. Chciałabym żeby już ta moja wada się nie pogłębiała. A jakie są wasze doświadczenia w tym zakresie może znacie jakieś sposoby na poprawę widzenia albo przynajmniej zatrzymanie wady???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vcvc
wzrok (-) oznacza ze osoba malo patrzy na odleglosci powyzej 5 m. Organizm sie przyzwyczaja do patrzenia na bliskosc i dlatego widzisz dobrze z bliska , zle z daleka . SProbuj jak najwiecej patrzyc na dalekie obiekty(powyzej 5 m) NIe takie 20 cm przed toba , bo to ci wzroku nie poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vcvc
najlepiej przeprowadz sie na ousta polane i ogladaj godzine , dwie dziennie drzewa rosnace 200 m dalej .POwinno ci pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vcvc
albo poloz sie i skieruj wzrok na chmury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vcvc
taram się dostarczać organizmowi dużo beta karotenu bo on ma wpływ na wzrok ale sama już nie wiem to ci nic nie da. NIe wyleczysz sie tabletkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka...
Rozumiem że mam oglądać te przedmioty bez okularów. Słyszałam też o ćwiczeniach dla oczu czyli właśnie patrzenie na przedmiot dalej położony i potem kierowanie wzroku na bliższy, albo zasłanianie oczu i patrzenie w ciemność no jest tego trochę tylko podobno przy takich dużych wadach to niewiele pomoże ale napewno nie zaszkodzi więc spróbuje. A brał ktoś Trental?? albo w tabletkach albo w kroplówkach - to dość silne cholerstwo. Moja koleżanka brała kroplówki i rzeczywiście pomogło jej ale to znam opinie tylko jednej osoby u siebie nie widzę jakoś poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casablankaa
Tez mam dużą wadę bo -5 a mam 22 lata. Szkła zmieniam co rok bo mi wzrok strasznie leci. Za 2-3 lata moge miec juz -7 :( Oby nie. Zazywam tabletki rózne na zmeczone oczy bo tez spedzam duzo czasu przez kommpem, bardzo dużo. Cwiczeń nie stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka...
casablankaa dokładnie ja mam podobnie zmieniam okulary praktycznie co rok i zazwyczaj jest to zmiana o -0,75 albo -1 i ja jestem przerażona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klitka
mam 24 lata i -8.00 wiec niby podobnie a jednak widzisz - ludzie maja gorzej ;) praca rowniez przed kompem. ja stosuje takie jakby cwiczenia w czasie pracy. Na jedna godzine pracy 5 min patrzenia w dal za okno, minimum 5 metrow dalej. Nie wiem czy to pomaga ale napewno nie szkodzi :) teraz przezywam traume bo po 8 latach chodzenia w soczewkach musze wrocic do okularow ;(( wiem ze teraz mozna zrobic cienkie z wysokim indeksem ale one sa okropnie drogie - nie stac mnie, zwlaszcza ze to wydatek ktorkoterminowy bo najdalej za rok szkla trzeba bedzie wymienic na mocniejsze. Coz, czeka mnie wizja denek od butelki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumperr
ja mialam -9.5 oko lewe i -10 oko prawe. Zrobilam sobie rok temu operacje laserem i teraz mam zero w obu oczach :) takze taka wada to nie wyrok na cale zycie. Z tym ze na pewno jest wskazane, zeby wada sie przed operacja sie juz ustabilizowala. Ps- mam 35 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RazmuZR
Ja mam 15 lat i mam -3 czy jest to dużo? Jumperr czy taka operacja jest droga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaa12388
Witam Panie. Z przykroscia musze stwierdzic ze jestem w gorszej sytuacji poniewaz, mam 24 lata,nosze okulary 10lat, rano zakladam wieczorem zdejmuje i tak codziennie. A wada i tak sie poglebia, wyobrazcie sobie moje przerazenie pierwsze moj***adanie wykazalo ze mialam wade oko prawe -3,5 a lewe -1,5 chodzilam do wielu lekarzy i kazdy mowil co innego, ze to przez wczesniactwo lub ze przez dojrzewanie, lub ze zmieni sie to po 21roku zycia dlatego ze oko dojrzewa do tego wieku. W wieku 20 lat moja wada wynosila prawe - 8 a lewe - -4, zaszlam w ciaze mialam konsultacje okulistyczna i dostalam zgode na porod naturalny poniewaz niby dno oka mam zdrowe, po porodzie moja wada wynosila oko prawe -10 oko lewe - 6, majac 22 lata urodzilam drugie dziecko moja wada w tamtym roku wynosila oko prawe -12 a lewe - 7,5 bylam prywatnie u okulisty to pani powiedziala ze mam wysokie cisnienie w oku i byc moze od tego, i jedyna moja opcja to oko prawe operacja a lewe laserowo ale albo w Warszawie albo w Poznaniu ale nie stac mnie na operacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To straszne, ja mam 13 lat i mam wadę wrodzona -9 i -8 Dioprii. :( Dodatkowo astygmatyzm... Raczej już tego nie wylecze, ale jestem pozytywnej myśli, może da radę poprawić wzrok laserem? Tylko czy w moim przypadku to możliwe? Operacja jest od 18 lat, ja mam 13 i prawie -10, strasznie się boje że za te 5 lat będę nosić denka (zresztą już nosze) ;'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To straszne, ja mam 13 lat i mam wadę wrodzona -9 i -8 Dioprii. :( Dodatkowo astygmatyzm... Raczej już tego nie wylecze, ale jestem pozytywnej myśli, może da radę poprawić wzrok laserem? Tylko czy w moim przypadku to możliwe? Operacja jest od 18 lat, ja mam 13 i prawie -10, strasznie się boje że za te 5 lat będę nosić denka (zresztą już nosze) ;'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szklaankula
gość – ja w twoim wieku miałam – 5, a jak zaczełam rosnąć, to poleciało mi do – 8. i jak tylko mogłam to wybrałam w Optegrę i zrobiłam operacje u dr Smorawskiego. Ale nie mozesz jej zrobić zanim skończysz 18 lat, musisz mieć powyżej20, chyba to wynika z tego, ze oko się jeszcze rozwija. I potwierdzam, nawet z dużej wady można zejść do zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cwiczcie oczy.Cwiczenia pomagaja jak nie sprobujesz to nie bedziesz mieć doświadczeń. Mi udało się w ciąg u pół roku regularnych cwiczen po 40 minut dziennie zbic o 0,25 dioptrii dla mnie to sukces.Metoda batesa, joga dla oczu poprobujcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxette123
Dla kogoś z taką wadą jak ja to 0,25 to jak nic...Jak masz - 7 na obu oczach...Nie wierzę, że ćwicząc uda mi się widzieć jak zdrowy człowiek, musiałabym chyba na to poświęcić kilka lat. Są natomaist przecież metody medyczne czyli wspomniana korekcja laserowa. Ja już się zapisałam do Optegry (Kraków) i niedługo mam zabieg. Jeśli ktoś tu na forum chce to mogę potem opowiedzieć jak było i tak dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są metody są...tylko laser mnie przeraża...może dla krótkowzrocznych są jakieś mniej inwazyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co w tym jest przerażającego ? oprócz ceny oczywiście :)? ja miałam w tym roku robione oba oczy i to nie korektę ale wymainę soczewek i jest super , polecam każdemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balerina345
Sa metody mniej inwazyjne, Lentivu na przykład- akurat dla krótkowzrocznych - i to jest mikrosoczewkowa korekcja. A cena? Cóż zliczając koszty okularów, soczewek itp no i niewycenialny komfort - wcale nie jest przerażająca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr minus 12
Dzień dobry, z zainteresowaniem czytam wątek :) Okulary towarzyszą mi od dzieciństwa, a obecnie patrzę na świat przez szkła o mocach -12 dioptrii. Czasami ciężko mi z tym, ale staram się żyć aktywnie i pełnie :) Szukam informacji o zabiegach wszczepienia soczewki fakijnej i chętnie podzielę się doświadczeniami z widzącymi inaczej Pozdrawiam Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chcemy poprawić wzrok to poza jogą oczu czy ćwiczeniami dr. Batesa i dietą ważne jest: prosta postawa ciała - skolioza i gara nasila wadę, dużo ruchu szczególnie nóg: bieganie, spacery, taniec, gimnastyka korekcyjna. Metody testowałem na sobie. Mam 22 lata i krótkowzroczność z asygmatyzmem (wada 5,5 i 3,75+2 w cylindrze). Jak zaczęłam uprawiać sport wada ustabilizowała się i nie rosła tak gwałtownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantasmagooorie
balerina345 - opowiedz cos wiecej o tym Lentivu :) mniej inwazyjna, ale jak odczucia podczas zabiegu? jest bolesny? ile później goi się oko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po Lentivu wracasz do pełnej sprawności praktycznie na drugi dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantasmagooorie
a odczucia przy zabiegu? jest bolesny? bo ja to się panicznie boję bólu ;p chociaż gdzieś mi się obiło o uszy, że ta metoda mikrosoczewkowa jest bezbolesna, ale wolałabym usłyszeć to od kogoś, kto już miał ten zabieg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrrs
W podstawówce wykryto u mnie wadę wzroku, bardzo wstydziłam się okularów i jako dziecko nie chciałam ich nosić. Teraz bardzo tego żałuję. Moja wada przez lata się posuwała. Mam 20 lat i dzisiaj się dowiedziałam, że mam wadę -8,25 (plus cylindry i astygmatyzm). Miałam nadzieję, że moja wada ustabilizuje się na tyle, że będę mogła zdecydować się zabieg korygujący... Wszystko legło w gruzach, dalej będę się męczyć z chorymi oczami. Najbardziej boje się porodu i kolejnego skoku wady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obezka
nie da się zoperować? wiesz na pewno jest jakiś spsobó...tez miałam sporą wade ale poszłam do Optegry i mi pomogli....moze wada nie była aż tak duża jak Twoja ale konsultacje tam wiele mi dały!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
technika poszła bardzo do przodu, ja 13 lat temu zaryzykowałam i poddałam się operacji oczu, lewe -11, a prawe -12,75. Dzisiaj tylko prowadzę w szkłach -1.25. Uważam, że warto. Czekałam do wieku 30 lat bo wada z niewiadomych przyczyn się ciągle pogłębiała. Operację przeprowadzono w klinice Laser prof. Szaflika w W-wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że jeżeli chciałabyś uzyskać profesjonalną odpowiedź w tym temacie, to powinnaś zadać to pytanie swojemu lekarzowi prowadzącemu. On najlepiej jest zorientowany, co mogłoby Ci pomóc a co tylko zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×