Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość digital0808

Jak poprawić jakość swojej cery?

Polecane posty

Gość digital0808

Jestem obecnie na etapie szukania jakiś dobrych kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Tylko, że mam problem z określeniem jakim typem jest moja cera. Otóż, jako nastolatka miałam cerę tłustą, ale niestety łączyło się z tym posiadanie miliona pryszczy (głównie na czole i skroniach). Zaczęłam więc stosować jakiś bardzo mocny lek przeciwtrądzikowy na receptę. Trądzik zniknął bezpowrotnie (z czego się bardzo cieszę :D), ale cera tak jakby zmieniła swój typ. Jest sucha - to na pewno - ale na czole, skroniach i nosie jest tragiczna. Jak się podrapie po czole to zaczyna mi się sypiać biała sucha skóra. Policzki, broda itd. też są suche, ale nie jakoś mocno (wystarczy mi krem nawilżający, aby było dobrze). Wydaje mi się, że to dlatego, bo w te miejsca nie używałam aż tak dużo tego leku. Skórę na cały ciele mam "tłustą", ale ta twarz... Oczywiście na domiar złego wszystkie objawy cery tłustej pozostały na mojej twarzy, czyli np. rozszerzone pory, do których ciągle włazi jakieś czarne g****o i nie da się tego niczym wyczyścić. Przez to mam małe czarne kropki na nosie :D Gdy nakładam jakiś podkład to w ogóle staram się go nie nakładać na czoło i nos, bo wtedy by to wyglądało co najmniej obrzydliwie. Czy możecie mi pomóc? Co mam zrobić, żeby ta cera nie była aż taka przesuszona? Skoro udało mi się zmienić typ swojej cery z tłustej na suchą, to czy nie dałoby się przejść teraz na "normalną" czy coś? Haha :D Z góry dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że komuś chciało się to czytać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wcieraj dużo nasienia i kału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość digital0808
Może ktoś coś inteligentniejszego ma do powiedzenia? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybierz sie do gabinetu kosmetycznego na komputerowe badanie skóry. Będziesz miała określony poziom nawilżenia, natłuszczenia, nawet głębokość zmarszczek - niezależnie od wieku, strukturę skóry. Po badaniu dostaniesz listę kosmetykow jakie możesz używać i jakie zabiegi są dla Ciebie odpowiednie. Szukaj gabinetów, które robią badanie urządzeniem Nati. Ja miałam takie badanie robione w Poznaniu w Beauty Premium. Polecam bardzo, dzięki temu moja skóra wygląda już o niebo lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie badanie cery to bardzo dobry pomysł. Wtedy wcelujesz się idealnie w potrzeby swojej skóry. Ale z opisu można wnioskować, że masz cerę mieszaną - była wcześniej tłusta a teraz jest przesuszona. Tutaj zasady pielęgnacji takiej cery: https://portal.abczdrowie.pl/pielegnacja-cery-mieszanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
-skinception dermefface fx7 ( złuszcza martwy naskórek i poprawia nawilżenie skóry ) -masło karite ( nierafinowane; możesz stosować co parę dni na noc ) Pij dużo wody i wprowadź do diety nasionka chia. Na zaskórniki dobre są kremy z kwasami, ale lepiej poczekać z tym do jesieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno dobre są też kosmetyki z chia :) "Kosmetyki te docenią zwłaszcza osoby z suchą skórą. Każde z nasionek pochłania 12 razy więcej wody niż samo waży, a uzyskany z nich wyciąg dodany do kremu przedłuża okres nawilżenia skóry do 24 godzin."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zośka45
na początek to bym Ci radziła wspomóc się witaminami bo ewidentnie czegoś Ci brakuje. ja odkąd stosuję Class a Collagen - suplement diety, to moja skóra jest jak nowa, delikatna bez wyprysków i przebarwień. teraz dokupiłam krem nawilżający też z kolagenem z kwasem hliauronowym z witaminami i skórę mam naprawdę delikatną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MilenaS
Najlepiej iść na konsultację do lekarza, bo ktoś Ci polecai zabieg lub krem, który się nie nadaje do twojej cery. Na pewno pomogą peelingi i mezoterapia z dobrze dobranym koktajlem witamin, aminokwasów i kwasu hialorunowego - to nawiliży i odświeży skórę, będzie też bardziej podatna na wchłanianie kremów. Ja trafiłam do doktor Magdy Tyc - Tyki w Krakowie, na pierwsze wizycie zorbiła mi coś a'la face mapping, dobrała pielęgnację, zabiegi, doradziła kosmetyki. Zrobiła na mnie tak dobre wrażenie, że nie szukałam dalej. Sam gabinet też super, mają świetne opinie, dobry sprzęt i mnóstwo szkoleń i certyfikatów. Cześto mają promocje na wybrane zabiegi, trzeba moinitorować ich stronę http://www.mttestetica.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moze jakies zabiegi kosmetyczne? sama od jakiegos czasu chodze na mikrodermabrazje do madclinic we wroclawiu i buzia naprawde sie poprawila, jest miekka, nawilzona, koloryt tez sie wyrownal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może warto kupić sobie jakiś fajny zestaw pielęgnacyjny? Ja ostatnio w https://www.perfumeria.pl/Zestawy/Ona kupiłam sobie Clinique 3-steps: Typ skóry: 2 - Mieszana w stronę suchej i sprawdza się idealnie. Z Twojego opisu wynika, że masz podobne problemy jak ja, więc może warto zainwestować w tego rodzaju kosmetyki? Tym bardziej, że cena fajna i marka znana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej byłoby spotkać się z doświadczonym kosmetologiem, który po obejrzeniu twarzy będzie w stanie zaproponować konkretne rozwiązania. Generalnie nie ma jednego złotego środka na tego typu problemy. To, co najważniejsze to bycie świadomą. co nam szkodzi a co pomaga. Jeśli skóra jest sucha, ale z tendencją do zaskórników to warto sięgać po kosmetyki, które nawilżają ale jednocześnie nie mają działania komedogennego ( czyli jej nie zapychają ). Osobiście mogę polecić np produkty Cethapil .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej byłoby spotkać się z doświadczonym kosmetologiem, który po obejrzeniu twarzy będzie w stanie zaproponować konkretne rozwiązania. Generalnie nie ma jednego złotego środka na tego typu problemy. To, co najważniejsze to bycie świadomą. co nam szkodzi a co pomaga. Jeśli skóra jest sucha, ale z tendencją do zaskórników to warto sięgać po kosmetyki, które nawilżają ale jednocześnie nie mają działania komedogennego ( czyli jej nie zapychają ). Osobiście mogę polecić np produkty Cethapil .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawazmlekiem048
Ja generalnie po każdym kosmetyku na trądzik miałam pomieszanie z poplątaniem na twarzy i musiałam potem walczyć z przesuszeniem. A jak już powoli wracałam do normalności to znowu zaczynałam sie przetłuszczać, trądzik wracał i tak w okło macieju, dopiero po kuracji na trądzik iqface jest w miarę normalnie - w miarę, bo teraz to zalezy od tego czy zmywam makijaż, jaki rodzaj peelingu robię, jakich kremów używam itd, żeby znowu sie nie przetłuścić. Ale mam bioliq dermo (serum) i wszystko jak na razie działa. Trądzik nie wraca, skóra jest przyjemna w dotyku.. Więc może spróbuj od tabletek, które oszczyszą Ci te wstrętne czarne kropki i nawilżą skórę od środka, a potem szukaj magii ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena145
o tak.. skąd ja to znam.. nieważne co bym użyła loterią było jak zareaguje moja skóra na to...... zupełnie nie wiedziałam co akurat dzisiaj się wydarzy :P ale najważniejsze to przede wszystkim skórę nawilżać i jeszcze raz nawilżać. tłusta, trądzikowa i problematyczna skóra też tego potrzebuje. brałam też tablekti iqface o których wspominasz i cera mi się znacznie oczyściła no i najważniejsze to pozbyłam się tego okropnego świecenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam sobie peeling kawitacyjny i robie go sobie trzy razy w tygodniu i cera super ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proksa32
peeleng kawitacyjny? hm, myślałam zże to tylko u kosmetyczki :/ na pewno len itp bo on ogólnie dobrze działa na organizm, witaminy ale ja osobno nie zażywam, jak już to gdzieś w czymś i ktoś wspominał wyżej w iQface są podstawowe witaminy a ja mam wypryski więc mi to wybitnie na rękę że ten preparat biorę raz dziennie i ma w sobie wszystko co potrzebne żeby dobrze ciało i skóra funkcjonowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIONAkrólewna
po pierwsze podanie strony która nieistnieje to słabe zagranie ;) a po drugie wiem o co dokładne pani/panu chodzi i powiem tak, adidas też ma takie liczniki na stronce jakie ma, a jednak mają świetną odzież sportową. może strona internetowa z licznikiem jest śmieszna ale nie świadczy to o żadnym oszustwie, zwłaszcza że mnie interesuje skuteczność preparatu który de facto jest skuteczny, a nie jakieś ocenianie go przez pryzmat wyglądu strony internetowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak peeling kawitacyjny ;) Na allegro są, ja kupiłam za 150zl z przesyłka, normalnie się go ładuje i jest całkowicie bezpieczny! nie mogą go tylko używać osoby z aparatem na zębach i metalowymi implantami w ciele , gdy robie ten zabieg to najpierw oczyszczam twarz mleczkiem, później do miseczki wlewam wodę i cały ten zabieg polega na tym, że gąbkę mocze w wodzie przecieram twarz a później w tym samym miejscu przyjeżdżam tym aparatem , woda -aparat i tak na zmiane , kto był u kosmetyczki to wie jak to wygląda ;) później nakładam maseczkę kto jaka chce, oczyszczająca, nawilżająca lub taka i taka ;) na koniec krem i to wszystko ;) czasem robie tez sonoforeze tym samym aparatem mowie Wam cera super a ile pieniędzy zaoszczedzilam bo już nie muszę chodzić do kosmetyczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sauną wygładza i ujedrnia skórę, pomaga też w pozbyciu się cellulitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andżela90
na co dzień stosuj tylko naturalne kosmetyki do twarzy, pamietaj, że jak robisz makijaż, to także musisz pamiętać o odpowiednim nawilżeniu. Podkład jaki Ci mogę polecić to np. http://couleurcaramel.pl/naturalne-podklady-do-twarzy sprawdzona marka - nie zatyka porów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teri86
Ja walcząc z cellulitem przy okazji poprawiłam kondycję całej skóry i paznokci a korzystałam ze stronki: http://suplementyna.pl/ tematy w zdrowie u uroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rewelacyjnym, skutecznie nawilżającym kremem jest Beta-Skin Natural Active Cream. Polecam Ci go stosować - Twój problem z suchą skórą powinien ustąpić. Działanie nawilżające krem zawdzięcza beta-glukanowi, który zatrzymuje wodę w naskórku. Na początek smaruj twarz preparatem tak często, aż zauważysz widoczną poprawę. Następnie używaj kremu profilaktycznie dwa razy dziennie. Kupić możesz go tutaj: https://sklep.betaskin.pl/pl/p/Beta-Skin-Natural-Active-Cream-150-ml/102 Napisz o rezultatach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×