Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość annamaria24

Tsh w normie a niedoczyność??

Polecane posty

Gość annamaria24

Witam, Mam wiele objawów niedoczynności tarczycy, jednak tsh robione okolo miesiaca temu byłow normie. Teraz sie zastanawiam, czy mimo praidłowych wyników, może to być niedoczynność? Co lepiej zrobić -czy od razu usg czy jeszcze ft3 i ft4 a potem usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w normie to znaczy jakimasz wy
nik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to tyle
samo tsh to malo, wazne jest t3 i t4. usg to dopelnienie, bo np moja mama miala prawidlowe usg, ale wyniki bardzo kiepskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doautorki.,.
ja rozwniez mialam objawy niedoczynnosci tarczycy, miedzy innymi wypadanie wlosow i bardzo sucha skora, bylam u dwoch endokrynologow, pierwszy wynik to tsh wyszlo mi 6.0 drugi wynik to tez tsh bo chcialam sie upewnic i wyszedl 2.11, pozniej poszlam na usg tarczycy i tez wszystko wyszlo ok, pozniej jeszcze ft 4 i anty- TPO i wyniki tez w normie, wiec lekarz powiedzial ze wszystko jest ok, kazal powtorzyc wyniki za pol roku, wlosy wypaduja nadal, a sucha skore rowniez ciagle mam, ah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny jeśli jesteście mło
de i w tak zwanym okresie rozrodczym, to Wasze TSH powinno wynosić 1 nie sugerujcie się normami, bo te są przestarzałe jeśli Wasze TSH jest wyższe niż 2, to oznacza to niedoczynność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poprzedniczka napisała
świętą prawdę. Moje TSH też mieściło się w normie przed drugą ciążą, a w ciążę nie zachodziłam (innych objawów nie było). Wybrałam się do endokrynologa i ten od razu zalecił leczenie. Przyniosło skutek w postaci ustabilizowania hormonów. Później zmienił na leki na Novothyral. Urodziłam zdrową córeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annamaria24
Dopiero teraz jestem:) Moje TSH to 1,65. Chce zrobić ft3 i ft4. Tylko mam zagwostkę-jesli i to bedzie w normie to lekarz da mi skerowanie na usg tarczycy na nfz? Nie stać mnie bedzie teraz na prwyatne usg. Mam tez przeboje z ginekologiem i chcę iść do gastrologa. Przyczyną moich problemów może być właśnie tarczyca, albo PCOS albo np. grzybica jelit. Już można zwariować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annamaria24
Podnoszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annamaria24
To znowu ja:) Odebrałam wyniki. ft3-4,98 (norma: 3,5-6,5) ft4-17,86 (norma:11,5-22,70) TSH robione miesiąc temu-1,65 Czyli wszystko absolutnie w normie... Czy jest sens robienia usg? Czy wyniki badan moa być dobre, ale w budowie tarczycy coś może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×