Odpowiedz na ten temat

Drogie mamy czy każecie swoim synom zakładac rajstopy/getry pod spodnie?

• gość 2017.03.19 [11:55]
    Dla mnie to podejrzane gdy chłopak nosi rajstopy z lycry lub cienkie 20 den ,a szczególnie 14 latek.Jeżeli rodzice pozwalają na to chyba wiedzą co to będzie kiedyś.
  • Zobacz także:

• gość 2017.03.19 [17:30]
    nawet tutaj mohery dotarly a kysz
  • gość 2017.03.20 [11:13]
    Do gościa z wczoraj 09:46. To też w mojej wypowiedzi podkreśliłam, że nie chcę oceniać i nie robię tego w stosunku do Osób, które dopuszczają u chłopca rajstopy inne niż bawełniane. Z resztą rzeczywiście pod portkami i tak nie widać czy chłopiec ma ubrane np. getry, czy rajstopy, a jak już rajstopy to jakie. A to, że ja bym synowi nigdy nie zaproponowała, a nawet nie pozwoliła ubrać innych rajtuz niż bawełniane, bo jak już wspomniałam dla mnie rajstopy u chłopca mają pełnić konkretną rolę, tzn chronić przed zimnem i dla tego sens noszenia ich przez syna widzę tylko w takich, a nie innych jest moją prywatną opinią i bynajmniej nie chcę kogokolwiek z zewnątrz do niej przekonywać. Faktycznie argumenty tu przytoczone na temat ubrań do tej pory postrzegane jako typowo męskie,a "zaadoptowanych" niejako przez nas kobiety mają sporo racji, bo sporo teraz jest ciuchów tzw. unisex. Zarówno u dorosłych, jak i u młodzieży. W dodatku widać to u obu płci. Sama kiedyś widziałam w second handzie, kobietę z chłopcem, zapewne synem, na oko rówieśnikiem mojego syna, jak brała dla niego..... dzinsowe ogrodniczki. A więc spodnie, które większość uważa za dziewczyńskie, a ja po namysle uznałam, że nic w tym dziwnego, spodnie, jak spodnie. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam tym, jak się wyraziłam. I raz jeszcze powtarzam w życiu nie wyzwę np. chłopca noszącego rajtuzy, bo to byłoby szczytem wiadomo czego.
  • gość 2017.03.21 [08:09]
    Jeżeli rajstopy u chłopaka czy u mężczyzny i tak sa od spodniami może jest to alternatywa do kaleson , jak kobiety zakładają męski krawat czy inne elementy męskiej garderoby kalesony tylko nie mają stóp ,nieraz mężczyżni muszą nosić rajstopy przeciwżylakowe , kobieta może praktycznie męskie ubrania nosić i nikt nie jest oburzony jeżeli rajstopy są pod spodniami to chyba nie ma problemu .
  • gość 2017.03.21 [16:31]
    Witam
    To, że syn nosi rajstopy wynikło to zapewne z tego iż jego siostry ( a moje córki 14 i 17lat) nosiły od dziecka...Także kwestia noszenia rajstop w zimne/chłodne dni oraz czasami donaszanie ubrań po starszej dosięgnęła i syna...Wiadomo pierw bawełniane ale potem już powiedziały, że są "dorosłe" i chcą już normalne...więc i mój Maciek takie zaczął nosić...po części udział w tym miały córy bo gdy zakładały to padało częste pytanie typu "a on czemu nie zakłada itd"... potem kłótnie, bunty bo on nie musi a, że nie chciałam aby były awantury to poprosiłam aby raz założył, potem drugi, trzeci...i tak zostało. Co do donaszania ubrań(sporadycznie) to są to jedynie ciuchy tzw. domowe czyli t-shirty lub spodnie dresowe ewentualnie legginsy. Rzadko ale to bardzo rzadko gdy wszystkie skarpetki miał w praniu to nosił skarpetki lajkrowe do spodni dresowych lub legginsów. Jak wspomniałam - bez afiszowania się. "my nosimy to niech on też nosi"...
    Pozdrawiam
  • gość 2017.03.21 [16:38]
    Napisany bigos z kaszą i bigosem,brak składu i ladu.
  • gość 2017.03.22 [06:49]
    A rajstopy to już chyba lajkrowa bo w bawełnianych to już za duzy jest pod spodniami niczemu to nie przeszkadza zawsze jest cieplej
  • gość 2017.03.24 [11:38]
    Dlaczego "za duży" na bawełniane?? Chyba, że masz na myśli, że za duży z racji wieku. Bo rozmiarowo bez problemu można kupić rajstopy bawełniane na nastolatka i to w bardzo szerokim wyborze. Chociaż faktycznie, obecnie takie rajtki u starszych dzieciaków straciły na popularności i nierzadko nawet nastoletnie dziewczyny ubierają je niechętnie, co sama zaobserwowałam już chyba ponad rok temu u swojej córki.
  • gość 2017.03.25 [14:36]
    Chyba jest większy wybór tych elastycznych i wszędzie można kupic i większy wybór jest co do grubości bo i tak są pod spodniami przecież nikt pod spodnie nie zagląda - myśle że nie ma żadnego problemu .
  • gość 2017.03.30 [11:06]
    Powiem tak dzieci i ryby glosu niiemaja jak mu kaze zalozyc bawełniane rajtuzy to ubiera je bez szemrania wie czym grozi odmowa w najlepszym razie może dostać pasem ale nielubie go uzywac chyba ze w ostateczności jak żadne argumenty niedocieraja w samych rajtuzach będzie chodzil do szkoły również zresztą w samych chodzi na codzien jak tylko ze szkoły wraca spodnie do szafy ida w końcu coz takiego jak dzieciak w samych rajtuzach chodzi u mnie tak jest i będzie nic tego niezmienni.Pawel raz tylko się zbuntowal pewnie w szkole mu dali popalić wzielam go na rozmowe wcztery oczy najpierw probowalam mu słownie przemowic do rozumu jak to nieskutkowalo dostal pasem według lat ood tego czasu mam spokoj do szkoły ubiera pod spodnie wraca sciaga i reszte dnia w samych rajtuzach chodzi rajstopy używa przez okragly rok wiosna lato jesien zima latem roznie jak jest chłodno ja decyduje jakie ma ubrać dziś ma wolne od szkoły wiec od samego rana jzu w samychrajtuzach chodzi zrobiłam pozadek w garderobie córek nazbieralosie tych rajtuz sporo niewyzuce ich Pawel będzie miał co wycierać niektóre sa trochę za duże na niego pociesznie w nich wygląda jak ma je podciagniete prawie pod pachy ale jak pochodzi obsuna mu się trochę dobra rozpisałam się trochę a pranie na mnie czeka to miłego dnia zycze malgorzata
  • gość 2017.03.30 [15:11]
    Albo porabana baba albo sadystka,lub erotoman.
  • slimcamelia 2017.03.30 [15:22]
    Ja mam trzylatkę i damesa w ogóle nie chce chodzić w spodniach tylko sukienki, spódniczki i też problem zimą do przedszkola a ona tylko rajstopki i kiecki. Dobrze że robi się ciepło.
  • gość 2017.03.30 [15:42]
    Pani Małgorzato czy naprawde syn w miesiącach maj , czerwiec chodzi w rajstopach troche jaest za ciepło w takich bawełnianych -wełnianych rajstopach , w samych długich spodniach jest ciepło w gorące dni a pod spodniami jeszcze bawełniane rajstopy , może jeszcze na rajstopy zakłada skarpetki bo nieraz potrafi być w czerwcu bardzo ciepło - co innego dziewczyny jak chodzą w rajstopach to założą cieńkie rajstopy i spódniczke i jest łatwiej w upały niż bawełnane rajstopy + dzinsy czy inne długie spodnie bo może jednak wystarczy aby syn Paweł nosił góra do końca marca bo teraz w bawełnianych rajstopach i tak jest mu ciepło dziewczyny noszą w lecie ale to są cieńkie 20 den bo w bawełnianych by nie chodziły i na to jeszcze chyba skarpetki może dać synowi troche swobody i może sam niech decyduje . Pozdrawiam panią Małgorzate może syn dostanie troche wolnego od rajstop
  • gość 2017.03.30 [17:56]
    w okresie letnim jak sa upaly nienosi rajtuz jedynie jak sa chlodniejze dni a obecnie niestety ale nosi i będzie nosil mam swoje zasady ma tendencje do przeziebien a teraz jest najgorszy ores latwo lapie przeziębienia jak jest w domu poza szkola chodzi w samych rajtuzach nie jest mi lekko sama wychowuje syna i dwie starsze curki a ze mieszkamy w niewielkiej miejscowości może swobodnie chodzic w samych rajtuzach jest tu w sumie 8 rodzin i chłopcy z tch rodzin nosza rajtuzy nikt nierobi sobie z tego jakiejś sensacji traktowane sa jako normalny ubior sa tansze niż spodnie a i moim zdaniem wygodniejsze dla dziecka a ze mam jeszcze dwie starsze curki Pawel donasza po nich rajstopy które sa na nie zamale oczywiście tylko bawełniane ewentualnie mikrofibra ale dolna granica 70 den i tylko rajstopy musze konczyc obowiązki czekaja pa
  • gość 2017.03.31 [07:37]
    Wczoraj wieczorem przyjechala do mnie moja siostra z miasta i przywiozła dla Pawła kilkanaście par nowych bawełnianych rajtuz w prazki bezowe czerwone i dwie pary rozowych razem 16 par będzie miał w czym chodzic co prawda sa trochę za duże na niego ale podrośnie stan maja wysoki wiec jak mu się opuszcza będzie je miał w pasie jedynie przy kostkach porobią mu się bałwanki przymiezylam mu wczoraj slicznie wygląda dziś do szkoły kazałam mu zalozyc bezowe ma wf wiec niebedzie zbytnio wzbudzal sensacji to tyle na dziś za chwile robie pranie nazbieralo się tego sporo samych rajtuz Pawla 25 par do tego 22 pary rajstop córek nim wroca dzieciaki z e szkoły wszystko wyschnie powiesze na dworze slonce wychodzi
  • gość 2017.03.31 [10:11]
    Szanowny adminów,czy nie można zamknąć tych bzdur tu pisanych. Po
  • gość 2017.04.01 [10:31]
    No i właśnie przez takie banialuki i słabe zgrywy ocierające się już o granicę zboczenia jak te napisane wczoraj o 07:37, oraz kilka odpowiedzi wyżej ten temat robi się obleśny, a ludzie z automatu traktują chodzenie przez chłopca w rajstopach jako coś dziwnego i niestosownego. smutas.gif Jako matka dołączam się do apelu powyżej, żeby jakoś sprawdzać treść tego, co ktoś pisze. Jeżeli komuś zależy na rzetelnej odpowiedzi na zadane pytanie, czy na optymalne rozwiązanie problemu, to poczeka na odpowiedź, nie będąc narażonym na to, że będzie musiał czytać słabe wypociny znudzonego żartownisia, czy jarającego się rajstopami i pisaniem o nich ........(cenzura)
  • gość 2017.04.01 [11:13]
    Dzięki za poparcie,jak widzisz admin to nie tylko moje zdanie.Ja też noszę rajstopy kiedy mam ochotę w zimie i jakie chcę,ale to tylko maja i mojej mamy sprawa.Widac że to ta sama zboczony męski rajtuziarz wypisuje.
    Proszę o większą cenzurę.
  • gość 2017.04.01 [12:52]
    Napisałam tak, bo po pierwsze ja dopuszczam fakt i toleruję to, że mój syn pomimo, że ma już naście lat nadal jeszcze zakłada pod spodnie bawełniane rajstopy, kiedy jest to konieczne, po drugie On sam te rajstopy postrzega jako ciuch równorzędny np. z getrami, czyli nosi je żeby po prostu nie zmarznąć; po trzecie w końcu nikt nigdy do nich Go nie przymuszał, co już tu kilkukrotnie podkreśliłam. A że teraz wśród młodzieży dosyć popularne jest chodzenie w portkach z dresu, a młody nie odbiega upodobaniami modowymi od ogółu, to do niedawna jeszcze jak rano szedł do szkoły, czy po południu na podwórko to pod takie portki ubierał właśnie rajtuzy. Za to w domu z wiadomych względów je ściągał. Moim zdaniem to jest chyba najbardziej liberalne i normalne stanowisko jeżeli chodzi o tolerowanie rajstop u chłopca.
  • gość 2017.04.08 [17:40]
    Fajnie się czyta takie normalne odpowiedzi i fajnie, że są tacy rodzice, kturzy ani nie nabijają się z chłopców w rajtuzach, ani nie wciskają ich chlopakowi na mus. A rajstopy to ciuch i dla niej i dla niego. Ja też noszę boi jeszcze je mam i nosiłem od kiedy pamiętam. Wkoncu kiedyś z nich wyrosnę i poprostu same znikną. Tyle.
  • gość 2017.04.08 [20:38]
    Co to kogo interesuje.
  • gość 2017.04.08 [22:10]
    Moi drodzy zrobilo się wystarczająco cieplo zostawmy zatem rajstopy rajtuzy w spokoju posegregujmy je które będą jeszcze przydatne poprać i odlozyc do szuflady niech sobie czekaja na chłodniejsze dni a sami zabiezmy się za siebie zrzucmy pare kilogramow cobysmy mogli jesienią czy zima wskoczyć w te zaszufladkowane rajstopy dobranoc wszystkim zycze słodkich snow rajstopowicz.
  • gość 2017.04.12 [00:31]
    Nie jest jeszcze wystarczająco ciepło aby odstawić rajstopy
  • gość 2017.04.12 [07:17]
    Sluszna uwaga wczoraj przeprowadziłam rozmowe uswiadamiajaca ze swoim synem na temat noszenia rajtuz fakt ze było pare dni cieplych co nieznaczy ze rajtuzy maja ladowac w szufladzie syn probowal mnie uswiadamiac przekonywać nic z tego rozmoowa w końcu zakonczyla się jak zakonczyla wytlumaczylam mu to paroma klapsami i dziś synus gzrecznie ubral rajtuzki i przed chwila wyszedł z domku na autobus do szkolki do miasta dojezdza co dzień ponad 15 km i do przystanku ma 3 km częściowo przez las jest mu cieplutko bo dzisiejszy dzień chłodny i deszczowy tak ze z rajtuzami nietak szybko się pożegna a i latem jak dni sa podobne do dzisiejszego a zdazaja się takie rajtuzy zakladaco prawda spodni niemusi wtedy nosic wystarczy w samych rajtuzkach sobie chodzi po dworze no dobra dzieciaki wyprawione do szkoły biore się za przegląd ich garderoby w szczególności wlasnie rajstuz z których powyrastali curka jest starsza wiec syn po niej będzie mia sporo rajtuz w dobrym stanie miłego dnia wszystkim zycze Małgorzata
  • gość 2017.04.12 [08:52]
    Odpowiedź do wpisu powyżej ,czyli do niby Małgorzaty.
    Stefan przestań pitolić i zawracać głowę o jakimś synusiu i "curce".
    Bo to nie jest temat dal ciebie.
    Idź przekop ogródek na wiosnę (jak nie masz, to sąsiadowi) ,zrobisz coś pozytecznego, a głupie pomysły ulecą z głowy.
  • gość 2017.04.12 [09:18]
    Do gościa z 8.52
    Brawo,popieram.
  • gość 2017.04.12 [21:53]
    witam
    może to nie jest odpowiedz na pytanie ale przeciwnie , prośba o pomoc. Mam 14 lat i wciąż jestem zmuszana do noszenia rajtop pod spodnie obowiązkowo przynajmniej do maja. Ok moze od kilku dni nie jest najcieplej ale jak było 20 stopni tez je musiałam założyć. Rodzice podjęci decyzje ze muszę je OBOWIĄZKOWO nosić przynajmniej do maja. Nie wiem co mam zrobić bo nie lubię ich nosić tym bardziej ze są do dosyć grube ( bo 140den) rajstopy z lycry(wiec nie oddychające). Jeżeli jesteście lub byliście w podobnej sytuacji błagam pomóżcie mi. Mam juz tego dosyć. Jest mi w nich naprawdę ciepło.
  • gość 2017.04.13 [00:51]
    Jestes dziewczyna wiec nie musisz ubierać spodni tylko w samych rajstopach możesz chodzic i niema problemu ja jestem chłopakiem z checia w samych rajtkach do szkoły bym chodzil ale by mnie zywcem zezarli
  • gość 2017.04.13 [06:23]
    Znowu pojawili się trole.
  • gość 2017.04.13 [22:30]
    no niby moge bo jestem dziewczyną ale moim rodzicom chodzi o to żebym jescze nosiła na rajstopy spodnie bo przecież jest "za zimno na same rajstopy". Może faktycznie ostatnio nie jest zbyt ciepło ale bez przesady. Wiec proszę o pomoc bo nie wiem co mam zrobić.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...