Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcąca niewiedząca

zhze zostać stewardessa...

Polecane posty

Gość chcąca niewiedząca

jak, gdzie, za ile...? wie ktos moze coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie wiem bo
musisz dobrze znac 2 jezyki,poza tym doradzam,ciagle poza domem,to naprawdę meczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie wiem bo
odradzam mialo byc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze do tego rzecz o której mało się mówi - obsługa samolotu dostaje ogromne dawki promieniowania kosmicznego, ponieważ samoloty latają na takiej wysokości gdzie atmosfera już nie chroni przed tym tak jak niżej. Dlatego stewardessy często (BARDZO często) chorują na raka i są bezpłodne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaa
Aby zostać stewardessą nie trzeba kończyć specjalnej szkoły – wystarczy zwykła szkoła średnia. Wbrew pozorom nie jest to jednak praca dla każdego. Przede wszystkim trzeba znać języki obce, by umieć się porozumieć z pasażerami z różnych krajów. Ważny jest też silny i donośny głos – w razie niebezpieczeństwa stewardessę muszą usłyszeć pasażerowie w każdym zakątku samolotu. Kandydatki i kandydaci muszą też przejść specjalne testy, które potwierdzą, że ciągłe przebywanie w powietrzu nie będzie szkodzić ich zdrowiu. Konieczny jest też zdrowy rozsądek – trzeba szybko wiedzieć, co zrobić w trudnej sytuacji. Jest też szkoła stewardess.Niżej jej adres. to szkoła policealna prywatna. STUDIUM STEWARDESS dr inż. Mirosława Starczewskiego 31-834 Kraków, ul. Szujskiego 2; tel.: (0.12) 430-08-07 tel. kom: 0-601-500-999 zawód: stewardessa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to lipa mowie ci
stewardessa? cos pomiedzy kelnerka i sluzaca? caly czas w usmiechach nawet na beszczelne zaczepki? wycierajaca hafty ludziom z brody? nie wspomne o spaniach po hotelach, stresie i w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie oplaca sie
Latanie zle wplywa na zdrowie. A pienazki nie sa z tego duze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalezy gdzie bys chciala byc
ta stewardessa. ja jestem w tej chwili w angli.mam kumpla ktory jest stewardem i jemu sie podoba.lubi ta prace.zna dobrze jezyk.wstaje rano o 5tej idzie do pracy na 6ta a wdomu po pracy juz jest kolo poludnia.obsluga samolotu pracuje tylko jakies 5 godzin dziennie (nie pamietam dokladnie jak on mowil) byc moze zwz na wlasnie na zdrowie. no i mowil ze bardzo wazne sa zdrowotne badania no i wogole kursy egzaminy. nie zrazaj sie opinia ludzi tak naprawde nieznaja tego kawalka chleba a kto nie proboje ten nie wie:) pozdrawiam i papa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikaaa=0
Błagam powiedzcie mi... czy w tym zawodzie liczy sie niemiecki bardziej od ruskiego, bo nie wiem co mam zrobić...... musialabym zmieniac szkołę aby uczyc sie niemieckiego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikaaa=0
aaaa kcialabym zostac stewardessą, marzy mi sie zawód związane z językami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcaca niewiedząca
ok wiem ze nie moge sie zrazac, zreszta mnie nie jest tak latwo zrazic.. :p a na jakie studia trzeba sie dostac...?? i jakie przedmioty zdawac na maturza ( rozszerzone oprocz geografii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinq
tez chce zostawc STEWARDESS i niektore rzeczy ktore tu piszecie nie są do konca prawdziwe.. bo pieniedzy za to nie jest tak malo wlasnie! mi ogolnie pasuje podawanie innym wszystekiego czego chca. A co do zaczepek to zdazają sie w najlepszej pracy. Jak ludziom podba sie mowic takie rzeczy to niech se gadaja nie trzeba brac tego do siebie..! Mnie napewno nie zniechęciły te komentarze i chce byc tym kim chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majaaaaa
Nie słuchajcie krytycznych opinii...Ja jestem stewardesą i uwielbiam swoją pracę, choć rzeczywiście nie jest łatwa, a pieniądze niezbyt duże - to zresztą zależy od poszczególnych linii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cvbcb
kasa to jest z tego mala,nawet istnieje strona pracownikow ryanaira gdzie buntuja sie przeciwko niskim zaplata i zlym traktowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majaaaaa
Do Ryanair nie radzę się wybierać - to chyba jedyna linia, w której trzeba płacić za szkolenie, więc już od początku niezły niesmak. Ja na kwestię finansową na razie nie narzekam, tym bardziej, że moje linie opłacają mi zakwaterowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleosia2
a w jakich liniach pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mojemu koledze
odmowili wspolpracy bo.... jest za wysoki hehe :) tak wiec maja rowniez wymagania co do wygladu pracownikow - on ma ok 190 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majaaaaa
Pracuję w jednej z tureckich linii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piaskooka
Dziwie sie skad tutaj tyle negatywnych opinii na temat zawodu stewardessy - uwazam, ze praca jest intersujaca, praktyczna i .. kobieca. Mozna sie w niej wiele nauczyc. Samolot to taka mala spolecznosc. Stewardessa musi miec wiele twrzy: usmiechniechnieta podczas serwisu i stanowcza podczas konfliktow. Musi byc troche jak pielgniarka, nianka, policjantka , aktorka i dyplomatka. Musi sie dobrze handlowac. Byc uprzejma ale i powsciagliwa. Jezyki,? wystarczy znac dobrze angielski i podstawy jakiegos innego ( a jakiego? wszystko zalezy od lonii lotniczych do ktorych sie wybierasz, nie ma reguly) Ja swoja prace bardzo lubie, mam za soba doswidczenia z praca birowa, i zdecydowanie wole dzialac niz siedziecv w jednym miejscu) Pracuje w czarterowych liniach lotniczych w Turcji - jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corkamaharadzy
Piaskooka, a jak dostalas te prace? Bylo jakies ogloszenie w gazecie czy moze sama wyslalas zgloszenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość londoner
pracujesz moze w onurair? ostatnie na tej lini obslugiwala bardzo mila Polka,moze to bylas ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annikas
Moja siostra jest stewardessą , lata w British Airwavs, skonczyla LO i wyjechała do Londynu i tam zrobiła kursy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunka123
pracowalam dla ryana 6 miesiecy, syf na maxa, ale oplacalo sie bo zdobylam jakies doswiadczenie i teraz pracuje dla super linii. pewnie bez tego doswiadczenia by mnie nie wzieli. w anglii wystarczy ze znacie angielski w miare. czy dostaniesz prace zalezy od tego czy cie polubia na rozmowie kwalifikacyjnej. ze mna bylo kilka angielek z lepszym doswiadczeniem i tylko ja sie dostalam. szczescie. latam 2 dni w tygodniu, 3 siedze na standby pod telefonem przez kilka godzin i prawie nigdy nie dzwonia i 2 dni wolne. bogatym czlowiek od tego sie ne stanie ale za samo siedzenie w domu mam na ręke 1000 funtow plus jak latam to mi placa. ryanair to kicha ale latwo sie dostac jak tylko sie duka po angielsku. wiec jak ktos naprawde wiaze przyszlosc z lataniem to niech idzie do ryana, zdobedzie doswiadczenie a pozniej droga otwarta. ja tylko dlatego wytrzymalam tam 6 miesiecy. cale kierownictwo w stansted to chamy i maja swoje zasady ktore raczej nie sa zgodne z prawami czlowieka. ale jest tez sporo fajnych ludzi. ciezko na maxa bo tzreba tyrac po 12 godzin dziennie nawet wstawajac o 3.30 lub 4 rano. wracasz do domu o 18.00 i jestes cieniem czlowieka, i tak przez 5 dni, pozniej pracujesz na popoludniu przez 5 dni i wracasz do domu okolo 1 w nocy. po rankach masz 2 dni wolne a po popoludniowkach 3 dni wolne. w tych dniach to nic sie nie chce taki czlowiek styrany. dobra starczy :) jak cos to gg 2721262 bo na forum sie dostalam przypadkiem i wiecej tu sie nie pojawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzduuuura
niemozliwe . stewardessa musi przejsc specjalne szkolenie a nie tak sobie z ulicy przyjsc i latac!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mortadela bez tluszczyku
prawde mowiac to chyba wystarczy znac tylko angielski. latalam juz z kilkoma przewoznikami i nigdzie nie spotkalam sie zeby stewardessa mowila w innym jezyku niz angielski chyba ze ten drugi jest jezykiem ojczystym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja znajoma pracowala tak ponad rok. musiala znac 2 jezyki ale tylko angielskiego uzywala. calymi dniami byla poza domem, nie mogla sobie ustalac dyzurow tylko jej narzucali. musiala zawsze dobrze wygladac i miec \' dobry humor\' do tego musialaby wiecznie zdrowa -nawet z przeziebieniem nie mozna latac powyzej jakiejs tam wysokosci - jej nikt o tym nie powiedzial i naruszyla sobie blone bebenkowa w uchu przez te godziny pracy w koncu zrezygnowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freskam
madz, piszesz o ryanair czy normalnych liniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piaskooka
Linie o ktorych mowilam to Freebird Airlines. Zamieslili oni ogloszenie na ktoryms z portali internetowych ( nie pamietam na ktorym). Napisalam do nich ' odpowiedzieli na nastepny dzien i zaprosili na spotkanie , ktore odbylo sie w hotelu intecontinental w Warszawie. Wymagali uprzedniego doswiadczenia w pracy z ludzmi, plynnego jezyka ngielskiegi i ... polskiego. Mialysmy zostac zatrudnione glownie do obslugi polskich lotow dla Wezyra ale latamy po calej Europie, do irlandii, Holandi, Szwecji, Niemiec a takze Izraela. Linie te bardzo sobie chwale, zapewniaja nam bardzo dobre warunki, nie place ani grosza za zakwaterowanie w 5-gwiazdkowym hotelu na riwierze tureckiej, ani za wyzywienie. Ogolnie polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaneczka
~Heeey:*:* Maze aby zostac Stewardessa, ten zawod bardzo mi odpowiada. Jak narazie mam 16 lat i zabardzo nie wiem gdzie i jak mam sie szkolic aby zostac Stewardessa. a Wiec mieszkam teraz w londynie i tu kontynuje nauke gimnajzjana i liceum. i mozliwe ze studia tez bede tu robic. a wiec bardzo chciala bym pracowac w polsce jako Stewardessa, ale nie wiem gdzie mi sie bardziej oplaca z tym wyksztalceniem. Chcialabym o porady na ten temat i zeby ktos ze mna porozmawial o moim wyborze, poniewarz nie wiem co robic, a chciala bym dobrych informacji! Zalezy mi na tym Bardzo !! Wiec prosze o pomoc wszystkich zainteresowanych ! jesli bedzie ktos tak mily i mi pomoze to zostawiam tu adress maila : evelinista3@wp.pl Dziekuje z Goryyy wszystkim uprzejmym !:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×