Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcąca niewiedząca

zhze zostać stewardessa...

Polecane posty

Gość agnieszka juz dawno
Słyszałam zeby nia zostac to maja wymagania typu ze np nie mozesz byc nizsza niz np 165 nie wiem dokladnie ile wzrostu musisz miec ale wiem ze takie wymagania maja Czytalam to w gazecie, mysle ze to jest bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adivina
Ja tez chcialam zostac stewardessa, ale zmienilam zdanie, jak pierwszy raz polecialam tanimi liniami. Korytarz w samolocie jest waziutki i mimo iz jestem szczupla to przy moich 176cm czulabym sie tam jak monstrum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość progetta
Bardzo niewdzieczna i malo platna praca - nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werka ***
Hejka mam 12 lat i od malenkonci chcialabym zostac stewerdesą,ale niewiem czy musze znac 2 czy 3 jezyki.qiem tylko ze podstawowe jenzyki to niemiecki i angielski. A wogóle ile z to placa Bardzo prosze o odpowiedz bo na tym mi zalezy PApa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz 12 to masz czas
nauczyc sie jezykow. A stewardessa to cos jak pokojowka czy salowa w szpitalu..do uslug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenzyki
to sie najpierw polskiego naucz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg mnie to najlepiej
skontaktowac sie z liniami lotniczymi, bo z tego co ja wiem to jest specjlany treining a nie trzeba isc do szkoly..... zobaczcie sobie na stronie virgin airways...widzialam ze oni organizuja takie treningi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunki
Czy moze sie ze mna skontaktowac ktos kto pracuje jako kabin crew w austriackich liniach lotniczych Austrian Airlines lub w Lufthansie?Ja od dziecka marze aby by stewardesa, mieszkam na stale we Wiedniu w tym roku koncze magistra z turystyki i hotelarstwa.Nie wiem czy mam sie udac na lotnisko z moimi papierami czy wypatrywac ogloszen w gazecie o naborze. Jesli ktos moze mi jakos pomoc to prosze o ontakt na maila niunki22@wp.pl ale prosze o kontakt tylko ludzi ktorzy wiedza cos w tym temacie.Bede bardzo wdzieczna. niunki22@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APRILLA
MAM PROSBĘ,MOZE WYPOWIEDZIEC SIE KTOS KTO PRZESZEDŁ PRZEZ KWALIFIKACJE,WIEM ZE JEST EGZAMIN SPRAWNOŚCIOWY Z PLYWANIA,JAKIM STYLEM TRZEBA PLYWAC NA EGZAMINIE,CZY TO BEZ ZNACZENIA???DLA MNIE TO WAZNE INFORMACJE I CZY JAK DOSTAJE SIE JUZ PRACE CZY MOZNA WYBRAC MIEJSCE GDZIE BEDZIE SIE STACJONOWALO???PRZYPUSMY MIESZKAM W DUZYM MIESCIE I BEDA KAZALI MI SIE PRZEPROWADZIC TAM GDZIE POTRZEBUJA LUDZI CZY JAK TO JEST????DZIEKI ZA ODP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Talalka
jestem w klasie maturalnej i nie wiem co mam robic zeby zostac stewardess ... bardzo mnie sie to podoba :)gdzie jest jakas szkola ? (prosze o adres) czy sa jakies specialne wymagania zeby sie tam dostac???? bardzo prosze o odpowiedz- moje gg 10961480

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co czytam, to wiekszosc was bzdury wypisuje :/ nie wiem czy osoba, ktora pytala chce ubiegac sie o tą prace w polsce czy uk a to duza roznica. z tego co wiem to w polsce wymagaja dwa jezyki oobce. w uk wystarczy ci tylko angielski, nie musisz miec wyksztalcenia wyzszego. Wystarczy college np kurs travel & tourism ktory ja wlasnie koncze, niekoniecznie level 3 czyli najwyzszy, wystarczy first diploma (roczny kurs) i po tym mozesz juz sie starac o prace jako stewardessa. jest haczyk, otoz watpie ze bez wiekszych kwalifikacji przyjma do linii takich jak british airways ale to ryanair jak najbarbce. w uk wystarczy ci tylko angielski, nie musisz miec wyksztalcenia wyzszego. Wystarczy college np kurs travel & tourism ktory ja wlasnie koncze, niekoniecznie level 3 czyli najwyzszy, wystarczy first diploma (roczny kurs) i po tym mozesz juz sie starac o prace jako stewardessa. jest haczyk, otoz watpie ze bez wiekszych kwalifikacji przyjma do linii takich jak british airways ale ryanair jak najbardziej. wszystko zalezy od rozmowy kwalifikacyjnej.oczywiscie studia w tym kierunku jak namilej widziane. oczywiscie tym wiecej jezykow tym lepiej, ale znam anglikow ktorzy nie umieja zadnych jezykow obcych, po szkole sredniej ktorzy pracuje w tej pracy w ryanie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Steward - nie warto
Pracuje obecnie dla LOT, jako steward. Trafilem do tej pracy przez przypadek, raczej zeby sprobowac. Dostac sie wcale nie jest trudno. jak maja zapotrzebowanie to biora wszystkich, ktorzy mowia po angielsku. Do obowiiazkow stewy tak w praktyce nalezy: demo, uzbroic dzrzwi i zrobic serwis. reszta czasu dla siebie. w duzej mierze praca polega na nalewaniu kawy i cherbaty. to nie jest moja pierwsza praca i stwierdzam, ze nigdy w zyciu nie wykonywalem tak malo ambitnej i odmuzdzajacej pracy. dlatego mam zamiar sie zwolnic i zajac sie czyms ambitniejszym. jesli chodzio stres - ja sie nie stresuje. przy dlugich lotach oczywiscie, praca jest meczonca. nocowania sa rzadko wiec, przewaznie wraca sie tego samego dnia. czasu wbrew opinii mam wiecej niz kiedy kolwiek. naprawde nigdy jeszcze nie mialem tele dni dla siebie. plusem jest to, ze sa to dni w srodku tygodnia, kiedy wszyscy pracuja ty masz wolne i mozesz pozalatwiac wiele spraw i nikt ci pod nogi nie wchodzi. ogolnie praca dobra jako doswiadczenie na 3-4 miesiace, ale ile mozna przez cale zycie nalewac kawe i herbate, prosze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mabby
hej. mam 14 lat i chiałabym zostać stewardessą. nie powiem, że umiem biegle angielski, ale umiem się dogadać i zrozumieć co inni do mnie mowia. ale mam pewien problem. mam 172 cm. prawdopodobnie już nie będę rosnąć. czy przy takim wzroście będe mogla byc stewardessą ? umiem tylko angielski, bede uczyć się rosyjskiego lub niemieckiego. chyba bedę szła do szkoły jezykowej po gimnazjum. nie jestem pewna. bo nie wiem, czy przy moim wzroście mogą mnie zakwalifikować do tej własnie pracy. bo jesli nie, to mam drugie marzenie, ktore chcialabym spełnic w razie niepowodzenia ze stewardessą... ktoś wczesniej napisał, że mozna byc bezpłodną i mieć raka, jesli jest sie stewadressą, bo na takich ogromnych wysokosciach coś szkodzi dla człowieka. czy to prawda ? nigdy wczesnij o tym nie słyszałam. bardzo mnie to ciekawi. proszę o odpowiedź !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzis pytanie dzis odpowiedz
Tylko dla młodych Warunki stawiane przez linie lotnicze mogą kojarzyć się z wymaganiami stawianymi przed kandydatkami do tytułu miss. Od kobiet wymaga się 160-170 cm wzrostu, a od panów – 170-180 cm i oczywiście wagi proporcjonalnej do wzrostu. Co więcej, szansę mają tylko kandydaci, którzy nie ukończyli jeszcze 30-go roku życia. Niektóre linie mają dodatkowe wymogi, np Wizzair nie toleruje widocznych tatuaży, a kolczyki wolno nosić jedynie po jednym w każdym uchu. Ważnym kryterium są cechy charakteru. Od kandydata oczekuje się, że będzie otwarty, energiczny i życzliwy. Dużą uwagę przykłada się do stanu zdrowia. Szczególne wymogi dotyczą wzroku. Osoby noszące okulary z wadą przekraczającą -5 lub +5 dioptrii są od razu odrzucane. Dopuszcza się szkła kontaktowe, a czasami także okulary. Ważna jest umiejętność pływania, lecz nie przeprowadza się w tej dziedzinie żadnych praktycznych testów. Język to podstawa Na pokładzie samolotu spotyka się pasażerów z różnych krajów, dlatego umiejętność posługiwania się językami obcymi jest kolejnym kryterium. Biegła znajomość angielskiego w mowie i w piśmie jest podstawą we wszystkich liniach lotniczych. Ogromnym atutem jest znajomość więcej niż jednego języka. Najlepiej by był to niemiecki, francuski, hiszpański, włoski albo rosyjski. Zasady rekrutacji Mało kto o tym wie, że istnieją specjalne szkoły policealne dla stewardess, lecz ich ukończenie nie gwarantuje sukcesu. Linie lotnicze i tak sprawdzają każdego kandydata, a wybranych kierują na własne kursy. Zatem, najlepiej samemu złożyć podanie u przewoźnika i czekać na odpowiedź. Jeśli twoja kandydatura zostanie rozpatrzona pozytywnie, zostaniesz zaproszony do przejścia kilkuetapowej rekrutacji. Obejmuje ona m.in. egzaminy językowe, rozwiązywanie zadań grupowych, odgrywanie różnych scenek i testy psychologiczne. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, zostaniesz zapisany na kurs przygotowawczy, którym najczęściej gwarantuje pracę na pokładzie. Co ciekawe, linie lotnicze chętnie korzystają także z usług studentów. Oczywiście, chodzi o studia zaoczne. Przewoźnicy zaznaczają jednak, że nie gwarantują dni wolnych od pracy w wybranych terminach, czy podczas sesji egzaminacyjnych. Kurs Wszystkie linie lotnicze wymagają zdanego kursu, którego program obejmuje zagadnienia związane między innymi z pierwszą pomocą, bezpieczeństwem, standardami pracy personelu pokładowego, prowadzeniem sprzedaży pokładowej. Kurs trwa od kilku dni (np. LOT) do kilku tygodni (m.in. Ryanair, Wizzair i Centralwings). Zdarza się, że niektóre linie oczekują iż tytułem rekompensaty za odbyty kurs nowy pracownik podpisze umowę przynajmniej na rok. Taki wymóg stosuje np. Ryanair. Dokładniejsze informacje są zamieszczone na stronach internetowych poszczególnych linii lotniczych. Praca i kasa Przewoźnicy oczekują od nowych pracowników stałej gotowości do pracy i dlatego zaleca się, aby zamieszkali tam gdzie znajduje się lotnisko, lub w odległości nie większej niż ok. godziny jazdy samochodem lub pociągiem. Początkowe zarobki wynoszą ok. 2000 zł, jednak bardzo łatwo o awans i podwyżkę jeśli będziemy doskonalić umiejętności. W niektórych liniach po roku można zarabiać już 6000 zł miesięcznie (np. w Ryanair). Oprócz standardowego wynagrodzenia można liczyć także na dodatkowe dochody w postaci prowizji od sprzedaży pokładowej. Kto ma apetyt na jeszcze wyższe zarobki, powinien rozejrzeć się za posadą w renomowanych liniach, takich jak British Airways czy Lufthansa. Wysokie zarobki oferują także arabscy przewoźnicy, zwłaszcza ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wymiar pracy stewardesy to przeciętnie 40 godzin w tygodniu, maksymalnie 12-14 godzin na dobę. Godziny pracy są nieregularne, co niektórych może zniechęcić. Częste loty w tą i z powrotem są bardzo męczące, a krótkie przerwy często nie wystarczają na odzyskanie świeżości i energii. Na pewno jest to jednak odpowiednia praca dla osób, które lubią żyć szybko, przenosić się z miejsca na miejsce i poznawać nowych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mumumu 345
ja latam dla angielskich linii lotniczych, u nas obowiazuje dziwny system nie latamy np.5lotow z rzedu i potem wolne tylko np.3 wolne 2 standby roznie jak wypadnie, teraz jest zima i mam na rozkladzie lotow 3loty w tym miesiacu reszta to wolne i standby, gdzie moga zadzwonic i wyslac mnie do pracy ale nie musza wszystkim starajacym sie o prace 'stewy' radze zrobic prawo jazdy, biora to pod uwage przy rekrutacji, bardzo czesto z powodu braku zalogi w innych miastach wysylaj cala zaloge albo nawet tylko 1 osobe, dostajecie kierowce, ale czasem bywa tak, ze dostaje sie samochod i trzeba pojechac praca jest stresujaca, przed kazdym lotem, sprawdzany jest stan wiedzy z roznych procedur, takie male odpytywanko, z wszystkiego co bylo na kursie, np,jak uzbroic drzwi, dekompresja, pozar w toalecie, bomba na pokladzie samolotu, i do tego pytania z perwszej pomocy, jezeli nie odpowiesz wtedy grozi ci ze bedziesz offloaded-odwolana z lotu, ale za nim to nastapi szefowa pokladu wezmie cie na bok i zada 10 dodatkowych pytan, jezeli odpowiesz na 8 lub wiecej-zostajesz, jezeli nie wysylaja cie do domu, a potem masz spotkanie z szefem i musisz sie tlumaczyc, co sie stalo u mnie pobyty w innych miastach, panstwach zdazaja sie srednio raz moze dwa razy na miesiac, nie mam nic przeciwko pobytowi na Corfu czy w Palmie, ale pobyt w stansted czy manchesterze srednio mnie bawi. pieniadze nie sa najgorsze, a w czsie sezonu letniego, przed walentynkami, bozym narodzeiem naprawde nie ma na co narzekac i jest tyle dni wolnych, jak w zadnej innej pracy... trzeba wsatwac o 3 w nocy i ladnie wygladac, dbac o wlosy, makijaz nawet w czasie lotu, ale...sprzata sie tez toalety,choaciaz to zalezy od linii, na niektorych trasach w ogole, a niektore linii maj wszedzie sparzatajacych wiec zaloga nie musi sie o to martwic, ale w czsie lotu kible trzeba sprawdzac jest to czesc obowiazkow, to prawda o promienowaniu kosmicznym, ale najbardziej narazenie sa na to piloci niestety,jak by ktos mial pytania to odpowiem na wszystkie ale jutro bo dzisiaj juz nie bede miala dostepu do komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj joj oj
JA TAKA OFERTE ZNALAZŁAM Z 12 STYCZNIA 2009 NA STRONIE PRACUJ.PL mnie to akurat nie interesuje ale może komuś sie przydać... jak coś oferta jest w ofertach zagranicznych,hiszpania. Dla naszego klienta, irlandzkich linii lotniczych, poszukujemy kandydatek / kandydatów do pracy w zespołach pokładowych samolotów - Stewardessa / Steward. Wymagania: * dobra znajomość języka angielskiego * miła aparycja * wzrost 1,57 - 1,89 m * umiejętność pływania * gotowość do stacjonowania w jednym z krajów Europy gdzie dane linie lotnicze posiadają swój oddział (lista poniżej) * gotowość do wzięcia udziału w szkoleniu/kursie przez okres ok. 5 tygodni * dobry wzrok (lub soczewki kontaktowe) * wykształcenie min. średnie Pracodawca oferuje: * Atrakcyjną pracę w międzynarodowym środowisku * Średnie miesięczne wynagrodzenie: ok. 1400 euro netto * Wymiar czasu pracy: ok. 20-25h/tygodniowo * 20 dni płatnego urlopu * Możliwość zwiedzania świata - duże zniżki na wszystkie loty w ramach danych linii lotniczych (cena biletu na wszystkie połączenia w Europie to tylko ok. 7 EUR + podatki lotniskowe) Praca wiąże się z zamieszkaniem w jednym z krajów, w których znajdują się bazy firmy: * Wielka Brytania: Glasgow, Belfast, Liverpool, Bristol, Londyn (Stansted, Luton), Birmingham, East Midlands, Bournemouth, * Irlandia: Dublin, Cork, Shannon, Kerry * Włochy: Piza, Rzym, Mediolan, * Belgia: Bruksela, * Niemcy: Dusseldorf, Frankfurt, Bremen, * Hiszpania: Madryt, Barcelona - Girona, Alicante, Valencia, * Szwecja: Sztokholm, * Francja: Marsylia Możliwość zmiany miejsca pracy po 3 - 6 miesiącach. Najbliższe spotkania rekrutacyjne odbędą się: * 17 stycznia we Wrocławiu Plan spotkania: 1/ Prezentacja pracodawcy i warunków pracy, 2/ indywidualne rozmowy z kandydatami (w języku angielskim) Aby zgłosić swoja kandydaturę prosimy o przesłanie mailem CV na adres praca@logart.com.pl. W treści maila prosimy zaznaczyć, którym spotkaniem rekrutacyjnym są Państwo zainteresowani. Osoby, które po wysłaniu mailem CV otrzymają zaproszenie na interview są proszone o przyniesienie na spotkanie następujących dokumentów: 1. Kserokopia paszportu (2 kopie) 2. CV w języku angielskim (3 kopie) 3. Zdjęcie sylwetki (posiadane aktualne zdjęcie, na którym widać sylwetkę kandydata w całości) 4. Cztery zdjęcia rozmiaru paszportowego lub legitymacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mumumu 345
to wyglada jak ogloszenie rayan aira------beznadziejna linia lotnicza, nigdy za zadne pieniadze bym nie latala dla nich, podczas swojego poczatkowego szkolenia dostawalam juz niewielkie pieniadze z racji tego iz z dniem szkolenia rozpoczelam prace dla tych linii, w Ryan Air oni chca zeby sobie oplacic kurs, ubranko i Bog wie co jeszcze, mnie po prostu nie byloby stac na taka prace, a do nich czlowiek szukajacy pracy musi sie zglosic z wlasnymi pieniedzmi, nie no oczywiscie poleca ci bank i bedziesz mogla sobie zaciagnac pozyczke, ale za takie rozwiazanie tez dziekuje, jest to jedyna znana mnie osobiscie linia, ktora takie cos praktykuje, chetnie sie dowiem, czy inne tez tak robia,mam troche kolezanek w innych liniach i dlatego wiem jak to wyglada gdzie indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetek23333
Chcialabym spytac dziewczyny ktore juz pracuja jako Stewardessy gdzie najlepiej zglosic sie w sprawie pracy? Czy po prostu szukac ogloszen w prasie i inernecie? Mieszkam narazie w Holandii, znam dobrze angielski i podstawy holenderskiego. Wiem tez ze w Holandii jest specjalna szkola dla Stewardess do ktorej probuje sie dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mumumu 345
po prostu wejdz na strone linii lotniczych dla ktorych bys chciala latac i tam zawsze jest ikonka z praca!!! druga przydatna strona cabincrew.com, ogloszenia z calego swiata!!!i ploty z wszystkich linii lotniczych!!! powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mumu345
dzieki za odp. wlasnie czegos takiego szukalam... wyslalam aplikacje do Emirates i zobaczymy co z tego bedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mumumu 345
zycze powodzenia, bo emirates to naprawde fajne linie lotnicze!!!ja bym jeszcze probowala do Quatar airlines, quantas no i oczywiscie British Airways. Wiesz moze praca odmozdzajaca ktos powie, ale pamietaj zawsze ze nie wszystkim zdrowie pozwala na ta prace, czasem wyglad i osobowosc, nie jest to praca dla kazdego, wszystko jest fajnie jak masz spokojny lot, nic nie zawodzi, ale przed kazdym startem i ladowaniem musisz byc skupiona i przygotowana na wszystko. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nunegat
Witam! Mam 17 lat. Do matury zostały mi jeszcze 2 lata, ale już planuję swoją przyszłość. Dosłownie przed chwilą przyszedł mi do głowy pomysł,by zostać stewardessą. W związku z tym mam kilka pytań, na które (mam nadzieje) mi odpowiecie. A więc: -Mam sporą wadę wzroku. Dokładnie -5 dioptrii zarówno w prawym jak i lewym oku, ale noszę soczewki. Tak więc czy mimo to mogłabym podróżować samolotem? Wiecie, chodzi o to ciśnienie.. -W zawodzie stewardessy ważna jest aparycja. Czy mimo niewielkiego defektu na nosie (czyt. garbek) mogłabym zostać \"samolotową panią\"? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co ja wiem.......
do gusii i nanegat: pztede wszytki mwszystko zalezy od wymagan danej linii lotniczej, ja moge ewntulanie powiedziec jak to wyglada w emirates: angielski- musi byc plynny, kazdy dodatkowy jezyk to plus ,jedank nie jest to wymagane (wy juz znacie polski ,woiec juz jeden plsu ,chociaz emiraty jeszcze do polski nie lataja), tkze angielsk chyba w kazdej linni to MUS i bez tego ani rusz. wzrost cos od 158cm do 170cm dla kobiet waga wzroku: nanugat mozesz miec maly problem bo wyamgania sa od -5 do +5 a,weic jestes na samej granicy, jezeli nosisz kontakty to myse ze jednak nie bedzie to az taki problem. garbek na nose nie bedzie brany pod uwage jako defekt- raczej tradzik ,luszczyca czy p oprsotu cos nieestetycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylam i doswiadczylam
pracowalam przez rok dla Ryanair i nikomu nie polecam tej firmy. Pracownikow traktuja jak woly robocze to raz, zarobki marne i harowanie 12 godz albo i wiecej. Jak sa spoznienia to oczywiscie za to nie placa. Do wykonywania tej pracy trzeba miec konskie zdrowie i nerwy ze stali, trzeba sie ciagle usmiechac. Na dluzszych lotach takich powyzej 1,5 h robi sie co najmniej 2 serwisy. W praktyce to przeciskasz sie po kabinie jak przekupa po ruskim targu i wciskasz spiacym pasazerom rozne badziewia ktore sa na pokladzie, oprocz tego, że Ryanair traktuje swoich pracownikow jak maszynki do sprzedazy to nie wolno chorowac. Za 3 chorobowe w ciagu roku ( tzn nie 3 dni ale 3 choroby np tygodniowe odzielone odstepami) wylatujesz. W praktyce to wyglada to tak, ze polowa pracownikow chodzila do pracy chora, czeste latanie powoduje obnizenie sie odpornosci organizmu, poza tym codziennie setki ludzi ( srednio od 100 do 700 ludzi dziennie) Nigdy nie wiesz co ci przywleka na poklad, wiec biegunki na porzadku dziennym. Ta firma traktuje ludzi jak niewolnikow. W samolotach jest taki syf ze robi sie niedobrze, wszystko az sie klei ( wyobrazcie sobie ze sie przez pokoik przewinie ponad 1000 ludzi dizennie ) Na tak zwanych turneroudach sprzatasz smieci jakie zostawili pasazerowie i toalety. Masz 10 min zeby wyszli jedni pasazerowie i drugie 10 na posprzatanie syfu i przywitanie i usadzenie nastepnych. Pasazerow Ryanair tez kaze traktowac jak bydlo, wszyscy maja siedziec byle szybciej. Nie polecam ludziom myslacym tej pracy, odmozdzajaca tasmowka, nie dajcie sie nabrac Ryanairowi, naprawde ostrzegam z dobrego serca, zastanowcie sie z 1000 razy zanim sprobujecie. Aha i jeszcze jak ktos ma jakiekolwiek problemy z kregoslupem albo sluchem to niech sie przygotuje, ze dzieki lataniu te problemy sie poglebia, przy okazji jeszcze mozna ogluchnac. Noszacym szkla kontaktowe odradzam tym bardziej, w kabinie samolotu jest bardzo suche powietrze, a wyobrazcie sobie nosic szkla przez 12 godz. Po prostu brak mi wrecz slow, zeby opisac koszmar tego kolchozu, to sie w glowie nie miesci, ze mozna tak traktowac ludzi!!! Dodatkowo kurs w Ryanair kosztowal okolo 2 tys eu, potem oni ci to potracaja z pensji, co miesiac. Praca stewardessy nie ma wiele wspolnego z ogolnym wyobrazeniem spoleczenstwa na czym to polega. Zapomnijcie tez o zwiedzaniu czegokolwiek procz schodkow lotniska. Kolejna rzecz, lazenie w butach na obcasie przez pol dnia i przy przeciazeniach jakie sa w samolocie dobije was do reszty. A zarobic porzadnie to mozna jako pilot, stewardessy to takie sluzace na pokladzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crew100
zamiast pracy jako stewardessa proponuje zalapac sie na statki, bylam na kontrakcie 2 razy, moge powiedziec ze zwiedzilam caly swiat ! Doslownie, byly to krotkie wizyty bo czas jest bardzo ograniczony ale naprawde bardzo duzo zobaczylam, codziennie jest sie w innym miejscu, poelcam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stewa
A ja pracuje dla jedej z najlepszych linii lotniczych Świata - Emirates Airlines - mieszam w Dubaju, zwiedzam Świat, płacą mi za to, dostaje kosmiczne pieniadze i jeszcze mieszkanie i dojazdy do pracy za darmo!!!! Za nic nie zmieniłabym tej pracy na inną, kocham ją, 99% ludzi może sobie o niej tylko pomarzyć!!! Biorą 2 z 500 osób... I odpuście sobie tanie linie typu Ryan, Wizz itp. Ja pracowałam dla tanich linii wcześniej i to jest jakaś porażka, tyle że moze potem ułatwia start do normalnych linii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stewa
I jeszcze zapomniałam dodać że "byłam i doświadczyłam" opisała poprostu w 100% prace w tanich liniach - to jest tylko sprzątanie i latanie wkoło, i te linie sa tanie bo przede wszytskim oszczedzaja na pracownikach. Dziewczyny probujcie naprawde do normlanych linii - typu Emirates, Gulf Air, Etihad, to jest piękne życie!!!! Ja sie dostałam za pierwszym razem, ale znam np dziewczyne co sie dostala za 11 tym razem... Marzenia sie spelniają, a tą prace dostają wybranii....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweina
Witam, Chiałabym prosić o kontakt mailowy dziewczyny , które latają dla emirates. Byłabym bardzo wdzięczna, ponieważ mam kilka pytań dotyczących flight-attendant niezmiernie mnie nurtujących. konopiela@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do stewa
a mozesz dokladniej napisac ile zarabiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilly20
witam, ja tez bardzo chcialabym zostac stewardessa. znam biegle angielski i mam certyfikat jezykowy ielts zdany na 7,5, myslicie ze to cos pomoze? chcialabym pracowac dla brytyjskich lini.....moze niekoniecznie british air...ale w uk. czy mozna tak ze jesli znajdzie sie ogloszenie o kursach wtedy dopiero wyjechac do londynu i tam zrobi ten kurs i pracowac......a jesli znajdzie sie ogloszenie innych lini bedac w polsce to trzeba wyjechac do innego kraju na szkolenie?.mam 173 cm i proporcjonalna wage z uroda raczej nie mam problemow;) nie mam wady wzroku ani innych chorob. czy dobrze jest miec prawo jazdy?...a czy podstawowa znajomosc innych jezykow (francuskiego i niemieckiego) moze pomoc? blagam napiszcie cos, bede bardzo wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×