Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcąca niewiedząca

zhze zostać stewardessa...

Polecane posty

Gość Angggie
dziewczyny pomóżcie !!! chciałabym bardzo pracować jako stewardessa, za kilka dni mam rozmowę w Londynie dla linii Easy Jet. Wszystko pięknie bo warkunki spełniam, poza jednym... nie umiem pływać i zastanawiam sie czy bede w stanie sie nauczyć bardzo szybko... bardzo zalezy mi na tej pracy czy to pływanie na samym poczatku jest takie ważne/???prosze napiszcie coś na tn temat bede wdzieczna...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcikorek12
Hejka, jak dostalas sie ? do Easy Jetu? napisz mi meila ewcikorek@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezam bo tez aplikuje do..
w jaki sposób oni spawdzaja twoje umiejetnosci pływania? jest jakis egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem stewardessa
Jestem stewardessa we wloskich liniach lotniczych Alitalia. Pracuje tu juz od trzech lat i jestem bardzo zadowolona. Pracuje dwadziescia dni w tygodniu, czasem w tych dwudziestu dniach niektore to stand-by, wiec mozna jeszcze wypoczac.Zarabiam bardzo dobrze, nie napisze dokladnie ile, bo ta sa informacje firmowe niepubliczne; ale na pewno kilkakrotnie wiecej niz w w Rajan! Mam nieograniczone darmowe bilety lotnicze na caly swiat, a moja rodzina kozystne znizki. Niestety bardzo trudno sie tu dostac, selekcje sa niesamowite, a tym ktorym sie uda bardzo ciezko jest przejsc na staly kontrakt. Moja praca polega na zagwarantowaniu bezpieczenstwa pasazerom, w razie pozaru czy awarii, musze ocalic jak najwiecej ludzi. Oto dlaczego stewardessy musza byc wysokie (ja mam 180cm wzrostu), sprawne intelektualnie (testy) i fizycznie (proby na basenie), musza byc atrakcyjne i zadbane poniewaz reprezentuja firme, zdyscyplinowane i najlepiej po studiach, musza znac jezyki obce (ja znam cztery). Prawie wszyscy moi koledzy sa po studiach, niby nie jest to konieczne, ale w procesie rekrutacji kandydaci po studiach maja przewage nad tymi bez studiow, to samo dotyczy sie wzrostu. Kobietki malutkie ponizej 165 nie maja szans,generalnie im wiecej tym lepiej, do 180 cm dla kobiet, i 190cm dla mezcyzn, ale nie we wszystkich liniach maja takie same wymagania. Niektorzy nie rozumieja mojej pracy. Nigdy nie sprzatalam samolotu ani ubikacji, jesli kontroluje ubikacje to tylko po to zeby sprawdzic czy cos sie nie pali albo czy ktos nie zaslabl, nigdy nie musialam wciskac pasazerom kanapek poniewaz przekaski sa bezplatne, nigdy nie podnosilam walizek, bo to nie moje zadanie. Nigdy nikt sie do mnie zle odezwal, byloby to rowne z przekroczeniem prawa, ja na pokladzie reprezentuje prawo i nalezy sie do mnie odzywac z szacunkiem. Pijani pasazerowie nie maja wstepu na poklad. Jak widzicie moja praca to nie tylko nalewanie herbaty. Co moge polecic aspirantkom? Uczcie sie duzo, konczcie studia, uczcie sie jezykow obcych, nigdy przenigdy nie chodzcie na kursy dla stewardess, one nic nie znacza, tylko linie lotnicze organizuja kursy ktore potem sa przydatne. Pamietajcie ze takie kursy sa bezplatne, jesli jakas linia lotnicza jak na przyklad Ryan kaze sobie placic za kurs, to uciekajcie bo to nie jest dobry pracodawca! Zapiszcie sie na basen i nauczcie sie roznych stylow, bo to sprawdzaja. Zapytajcie sie kiedy dane linie lotnicze otwieraja nabory, wyslijcie tez spontanicznie swoja kandydatyre ze zdjeciem calej sylwetki w wersji eleganckiej, napiszcie ile macie wzrostu jesli jestescie wysokie, kazda szanujaca sie firma ma link dla aspirantow. Unikajcie Ryanaira, to bardzo niedobre miejsce do pracy. Dobre sa wielkie linie lotnicze, te ktore znam to: Easy Jet, British, Alitalia, Airfrance. Emirates ostatnio bardzo sie popsul, ale jak go porownac do najgorszych, to nie jest zle. Zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem stewardessa
Ufa, moj email to nie tlen, tylko yaho.com. magdanemail-internetid@yahoo.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem stewardessa
Nie ma tu w forum takiej funkcji zeby poprawic to co sie napisalo? Jak juz sie wcisnie "enter" to na amen! Przepraszam wiec za bledy, ale nie moge sie dostac do mojego tekstu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość personel.pokladowy@gmail.com
KURSY DLA STEWARDESS / STEWARDÓW, KRAKÓW Spotkania przygotowujące do rozmów kwalifikacyjnych dla personelu pokładowego (stewardess i stewardów) w liniach lotniczych: szczegółowe omówienie rekrutacji, przykładowe testy, Aviation English, prawo i procedury lotnicze, wizaż i estetyka, współpraca w załodze lotniczej, typy i wyposażenie samolotów, sytuacje awaryjne, podstawy psychologii i komunikacji interpersonalnej, pierwsza pomoc przedmedyczna, gastronomia i serwis pokładowy. Pomoc w aplikowaniu do linii lotniczych. Spotkania (indywidualnie lub grupowo) prowadzi licencjonowana stewardessa z doświadczeniem w liniach lotniczych w Polsce i za granicą, rekruterka, lektorka języka angielskiego. Własne materiały z autentycznych kursów i podręczników linii lotniczych. W przypadku zebrania się grupy, możliwość organizacji pełnego kursu (60-90 godz. zajęć) przygotowującego do rozmów kwalifikacyjnych w liniach lotniczych. Spotkania odbywają się w godzinach wieczornych (po godz. 18.00) oraz w weekendy w Krakowie. W razie zainteresowania - także w innych miastach. Szczegółowe informacje drogą mailową: personel.pokladowy@gmail.com Zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja znajoma slowaczka
kiepsko znala angielski przyjechala i NIC nie umiala.a po pol roku zostala stewardessa w ryanair.nie wiem jak jej sie udalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja znajoma slowaczka
ta co pracuje w alitalia--- piszesz ze stewardessy musza byc atrakcyjne,no sorry,ale ja spotykam naprawde brzydkie stewardessy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja znajoma slowaczka
aha i stewardessa po studiach ma byc? jak ktos konczy studia to szuka lepszej pracy a nie pracy sluzacej w samolocie.do tego nie sa potrzebne zadne studia.sorry ale praca stewardessy to nic innego jak sluzaca,ktora musi dbac o klientow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia w wielkim miescieee
witam, ja jestem po studiach i pracuje w Angli w McDonaldsie jak wszyscy inni moi przyjaciele z restauracji, ludzie po konczyli bardzo dobre studia , pracowali na wysokich stanowiskach w swoich krajach ..a tu w LOndynie pracujemy w MCD.. sama startowalam na Stewardesse , jestem po studiach znam biegle angielski, umiem niemiecki ... mam doswiadczenie w pracy z klientami i co nie przyjeli mnie na Stewardesse:) trzeba miec szczescie:) pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia dunhamm
buhahaha wiekszej bzdury co ta z alitalii wypisuje nie czytalam. Po pierwsze: "Mam nieograniczone darmowe bilety lotnicze na caly swiat, a moja rodzina kozystne znizki" chyba jak ci sie przyzni dziewczyno!!! Pracuje dla BA i wiem jak sie sprawy maja. Macie znizki, ale nie darmowe bilety. Po drugie: "Moja praca polega na zagwarantowaniu bezpieczenstwa pasazerom, w razie pozaru czy awarii, musze ocalic jak najwiecej ludzi. Oto dlaczego stewardessy musza byc wysokie (ja mam 180cm wzrostu), sprawne intelektualnie (testy) i fizycznie (proby na basenie), musza byc atrakcyjne i zadbane poniewaz reprezentuja firme, zdyscyplinowane i najlepiej po studiach, musza znac jezyki obce (ja znam cztery). Prawie wszyscy moi koledzy sa po studiach, niby nie jest to konieczne, ale w procesie rekrutacji kandydaci po studiach maja przewage nad tymi bez studiow, to samo dotyczy sie wzrostu. Kobietki malutkie ponizej 165 nie maja szans,generalnie im wiecej tym lepiej, do 180 cm dla kobiet, i 190cm dla mezcyzn, ale nie we wszystkich liniach maja takie same wymagania. " od kiedy wzrost daje ci wieksza mozliwosc ratowania ludzi?? Musza byc wysokie? Bzdura. Latalam American Airlines i wiesz co? Stewardesy pracujace dla nich (nie wszystkie) mialy ponizej 170, bylo kilka ich przy kosci a jedna czy dwie byly pod 40-tke. Po trzecie: "Dobre sa wielkie linie lotnicze, te ktore znam to: Easy Jet, British, Alitalia, Airfrance." Easy Jet to wielka linia lotnicza? Smiech na sali:D A gdzie AA, Lufthansa, UA, KLM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia, muszisz miec paskudne
Zycie ze tak sie czepiasz. Szkoda mi Ciebie dziewczyno, na prawde! Inie osmieszaj sie ze wiesz lepiej od kogos kto w zawodzie pracuje od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia dunhamm
czyzby nasza stweardessa sie oburzyla?? sloneczko ten topik nie jest o moim zyciu tylko o tym jak zostac stewardessa. A ty wprowadzasz ludzi w blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia dunhamm
poza tym 3 lata to jest naprawde wiele:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz kuźwa
Jakie tu dno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n**********
jutro wybieram sie na rozmowe do ryanair w krakowie, po przeczytaniu opinii na temat tych linii lotniczych zastanawiam się czy w ogóle brać w tym udział, czy naprawdę jest aż tak źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betkabe
Ja też jutro się wybieram na rozmowe w Krakowie, ale mam spore watpliwosci.. moja kolezanka pracuje w ryanair i mówi ze zarobki zalezne sa od lokalizacji, agencji z która zawiera sie umowe, w lecie wiecej sie zarazbia, w zimie mniej.... idzie ktos jutro do Hotelu Perła? moje gg 3707812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie poszłabym tam
pracować, nigdy! Po pierwsze musisz płacić sobie za kurs jakies dwa tysiące euro jeśli się nie mylę, podczas gdy szanujące się linie lotnicze płacą Tobie za taki kurs. Nawet wody Ci nie dadzą na takim kursie, za buteleczkę każą płacić, obwiesie i dziady jedne. Pracujesz jak wół i dostajesz połowę tego co zarabiają koledzy w innych liniach lotniczych pracując mniej i przyjemnie. Jednym słowem: Wolałabym kible czyścić niż pracować w ryan!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latajmy
Od stycznia w Polsce działa Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych. Stowarzyszenie istniejące od 1944 roku zrzesza ponad 230 największych na świecie linii lotniczych. Organizują również kursy dla stewardess. Informacja na stronie www.szkolenia-iata.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja_Nad
Zerknij na www.akademia-stewardess.pl - oni prowadzą kursy przygotowawcze. Mnie bardzo pomogli w znalezieniu pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe stary topik, ale dopiero zobaczylam co ta pani z wloskich linii wypisuje "Emirates ostatnio bardzo sie popsul, ale jak go porownac do najgorszych" Ze sie zapytam: Czy ty dziewczyno wiesz chociaz co to sa za linie Emirates? Latalas kiedys? Piszesz jakies buanialuki. To sa jedne z najlepszych linii na swiecie, razem z Qatar Airways. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wzrost nie jest tak brany pod uwage. wazne sa jezyki- przedewszystkim anglieski to podstawa. kazdy dodatkowy jezyk to ++ zeby zostac stewardessa wystarczy skonczyc mature, zglosic sie do lini lotniczych w ktorych chcesz pracowac i przejsc casting. i tyle. :) po tym czeka Cie kurs no i w koncu praca. Ryanair jest do niczego, ale na poczatek jest ok. pozniej polecam Emkiraty / Quatar itp jest to meczaca praca, ale dla chcacego nic trudnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marti87
A jak jest z badaniami??? Trzeba jakieś przechodzić? Tzn. choroba lokomocyjna, zawroty głowy etc. sprawdzają to jakoś???? I w ogóle pod jakim kątem sprawdzają zdrowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoła stewardess
Zainteresowanych do szkolenia się w tym kierunku zapraszam na stronę goldwings.pl właśnien zaczynamy jesienny kurs . wszystkie informacje pod numerem 883 677 787

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BasiaAnnaKoniakowska
zgadzam się z przedmówczynią, skończyłam kurs w Akademii Goldwings. Świetnie prowadzony, z prawdziwymi profesjonalistami. zajęcia z wizażu, kurs pierwszej pomocy, kurs z kontrolerem ruchu powietrznego, zajęcia z psychologiem. zajęcia są też prowadzone w hangarze przy samolotach. Gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunieczka787
Hejka! A jeśli jestem po 40tce znam biegle angielski i rosyjski , 170 cm wzrostu 60 kg i wysportowaną sylwetkę, nie mam rodziny ? Jak oceniacie moje szanse na zostanie stewardessą ?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie my mammy oceniac ale linie lotnicze, idz i sie dowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×