Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcąca niewiedząca

zhze zostać stewardessa...

Polecane posty

Gość lilly20
a jeszcze jedno pytanko...czy trzeba miec ukonczone jakies studia? czy mozna startowac tam tylko z matura?. a jakie przedmioty zdane na maturze moga pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaaaaaaaaaaaaaaa
jak masz ielts na 7,5 to spokojnie wystarczy w UK. Jesli nie zalezy Ci na okreslonych liniach to aplikuj do Ryanair\'a, tam przyjmuja prawie kazdego, bo rotacja jest bardzo duza. Wystarczy znac angielski, niestety minusem jest to, ze za szkolenie zaplacisz z wlasnej kieszeni. Za to po kilku miesiacach jak nabierzesz doswiadczenia mozesz aplikowac do lepszych linii. Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knlkhoicew jhcfcs
niestety zmartwie niektore z dziewczyn, wiele linii wymaga posiadanie prawa jazdy!!! macie baze powiedzmy w Londynie, ale czasem wysla was do innej bazy np. w manchesterze na lot, czasem obwieszcza to na stanby, sciagane z jakiegos planowanego lotu to normalka, dostajesz samochod wypozyczony dla ciebie i jedziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konwlaia..
no prawko jest dobrze miec, bo czasami tak jest ze trzeba samemu dojechac... Lily - probuj do jakichkolwiek linii lotniczych. ja tam do ryanair nie poelcam bo slyszalam ze starszny wyzysk.l nie trzeba studiow,zandych kursow,ani nic takiego. wsyatrczy znajomosc jezyka angielskiego,no a czym wiecej jezykow znasz tym wieksze masz szanse na dostanie pracy. \mozesz sobie zrobic np.kurs pierwszej pomoycy,chociaz to i tak bedzie na traningu oferowanym przez firme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bjuhocwijubp c
zgadzam sie z przedmowczynia, szkoda zdrowia dla Ryanair...jest tyle innych fajnych linii ktore posluguja sie normalnymi zasadami jak chocby oplacaja ci kurs itp a w czasie kursu juz zaczynas zarabiac pierwsze pieniadze, mimo ze nawet nie latalas, drobne pieniadze bo drobne, ale zawsze cos kurs pierwszej pomocy robia wszytkie linie, takze to akurat i tak cie nie ominie, chyba ze chcesz go zrobic dla siebie, bo o tym ze sie przyaje w zyciu codziennym na ziemi nie trezba chyba mowic... w ogole, ten kurs w kazdym liniach=ciezka praca, chyba ze juz cos wisz o lataniu to troche latwiej,a w zasadzie w czasie trwania kursu przez 5tyg. bylam troche odstawiona z zycia towarzyskiego, bo bylo tego mnostwo i praktycznych i pisemnych egzaminow, ale jak zaczynasz latac to wiesz ze bylo warto:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stewa21
Witam! Od 17 października rusza nauka Szkole Stewardess; program nauczania obejmuje ok 350 godzin (w tym połowa ćwiczeń) z zakresu lotnictwa, obsługi powietrznej i naziemnej. Założeniem Szkoły jest przygotowanie słuchaczy do zdania egzaminu i pomyślnego przejścia kursu dla linii lotniczych. Wykładowcami w szkole są byłe stewardessy z różnych linii co daje szerokie zróżnicowanie tematyczne. Nabór już trwa. Więcej dowiesz się w Wyższej Szkole Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki w Warszawie biuro rekrutacji: (0- 22) 473-88-31; 473-89-61; 818-15-08; 818-69-54 wew. 120 lub 135 e-mail: rektorat@wshgit.waw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjnoihe kjx
a do dupy jest ten kurs, kto chce latac ten sie zglasza do okreslonych linii i po procesie rekrutacji ma ustalona date kursu i kurs ten obowiazuje KAZDEGO jako ze kazde linie lotnicze maja swoje procedury, ktore mniej lub wiecej roznia sie od innych, poza tym kazde linie lataja na innych samolotach, wiec nikt nie patrzy czy ktos ma papier z jakiegos smiesznego kursu, bo kurs i tak kazdy musi przejsc i tak i to nie tylko teoretyczny, ale tez praktyczny, typu basen, gaszenie pozaru itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby dostać się na kurs organizowany przez linie lotnicze, trzeba przejść przez rozmowę. Żeby dostać się do pracy (zwłaszcza w DOBRYCH liniach lotniczych), trzeba zaliczyć szalenie trudny kurs. Nie wiem jak Wy, ale ja wolę wiedzieć czego się spodziewać i być do tej selekcji przygotowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noilkho90dcslj
a Ty myslisz ze Cie beda przepytywac z safety emergency procedures na rozmowie kwalifikacyjnej??? rozmowa kwalifikacyjna jest tak przygotowana zeby poznac Twoja osobowosc i zadne kursy Ci w tym nie pomoga, bo albo sie spodobasz albo nie, taka jest prawda, lepiej sie zapisz na jakis jezyk obcy i zrob papierek w tym kierunku anizeli czas i pieniadze tracic na jakies smieszne kursy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc.. przeczytałam wszystkie wasze wypowiedzi, ale mam jeszcze kilka pytań. Oczywiście chcę zostać stuardessą. Mam 16 lat i chodzę do ogólniaka w Katowicach. Uczę się w tej chwili angielskiego i rosyjskiego, ale czy muszę znac jeszcze więcej języków? Dużo osób narzeka na ten zawód, ale to mnie nie zniechęca. Chciałabym iść na studia i potem dopiero na stewardesse. Na jakie studia mogłabym iść żeby miec jakiekolwiek pojęcie o tym zawodzie (turystyka i hotelarstwo).? Bo chciałabym po pracy stuardessy tez miec jeszcze jakiś zawód np do 30 roku życia stuardessa a potem przykładowo praca na lotnisku czy gdzieś indziej. Czy jest taka szansa żeby i studiować i zacząć już prace jako stuardessa? Jak czytałam to trzeba mieć prawo jazdy i umieć pływać czy to konieczne dla dobrych lini lotniczych nie typu Ryanair?? Proszę odpowiedzcie mi na te pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajka1111
kurde jak chcesz nią być, to się najpierw naucz to pisać poprawnie!! jak Ty tak zaczynasz to nie licz, że w ogóle zostaniesz STEWARDESSĄ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzziutka89
a ja jestem po technikum hotelarskim i myslalam nad tym aby sie starac o prace w jakiejs linii jako stewardessa... w sumie to znam 3 jezyki, doswiadczenie w obsludze klientow np w restauracji mam i to duze, wzrost odpowiedni... ale przeczytalam na ktoryms z portali ze trzeba umiec plywac, i ze jest to sprawdzane na szkoleniach czy tam kursach... a u mnie z tym problem hehe, bo sie hmmm boje wody i plywac za bardzo nie umiem. a w sumie chcialabym spróbowac i sie zglosic, ale czy znacie moze jakies adresy biur lub kontakt telefoniczny do jakis linii w polsce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, oczywiscie wszystko przeczytałam, wlasnie myslalam jaką pracę warto było by wybrać i wpadłam na pomysł stewardessy. Mam 167 cm, odpowiednią wagę i wygląd jak mi się wydaje, świetnie pływam, ze zdaniem prawka nie powinno być kłopotu . Mieszkam koło Krakowa więc z lotniskiem nie było by problemu. Angielski znam bardzo dobrze (6 nat nauki jeszcze kontykuuje) niemieckiego uczylam sie 3 lata i tez kontunuuje. Niestety poszłam do matematyczno-fizycznej klasy (jestem w 1 klasie liceum, 16 lat) Wolałabym jej nie zmieniać, prędzej uczyć się pilnie języków. Mam pytanie ktorego nikt nie zadał jeszcze : CO TRZEBA ZROBIĆ ABY ZOSTAC PRZYJĘTYM DO TYCH LEPSZYCH LINII ?? Czy wystarczy zdać jakieś lepsze kursy, czy jednak bardziej chodzi o wygląd albo języki ? Proszę powiedzcie mi ile zarabia się w tym zawodzie i co zrobić aby się wybić . :) Dziękuję wszystkim z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oluuuśka
Chciałabym zostać stewardessą ale nie wiem gdzie się zgłosić od czego zacząć i wogóle bardzo mi zależy na tej pracy proszę o pomoc kochani:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate1912
W grudniu rusza kurs przygotowawczy do zawodu stewardessy w Wraszawie, szczegółowe info na www.goldwings.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny przesadzacie
stewardessa to nie jest zaden prestizowy zawod i nie trzeba na nia ZADNYCH KWALIFIKACJI- jak juz ktos napisal- chodzi o osobowsc - spodobasz sie na interview to cie przyjma i dadza odpwiedni trening. a od czego zaczac- oczywscie od przegladniecia stron www danej linii lotniczej i tam na pewno znajdziecie jak starac sie o taka prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhopihnklbkb
dokladnie, udac sie na strone linii dla ktorej chcialoby sie latac i wyslac cv uzupelnic kwestionariusz i czekac... zadne kursy na stewardessy nie pomoga, kazde linie zapewniaja swoj wlasny kurs i UWAGA nie powinni wymagac placenia za niego, malo tego powinni juz wyplacac czesc pensji za samo bycie na kursie, podobnie nie placi sie za unifor, no chyba ze ktos chce miec dodatkowa pare spodni albo spodnice... Prawo jazdy jest w wielu liniach koniecznoscia niestety i tatuaze w widocznych miejscach nie sa mile widziane, moga byc powodem do odrzucenia kandydata, niektore linie nawet nie pozwalaja na balejaze, a w trakcie pracy przy zmianie swojego wizerunku (np ktos planuje nowa fryzure, kolor wlosow) czesto trzeba porozmawiac na ten temat najpierw z koordynatorem bazy, ale to juz sa wewnetrzne ustalenia linii, niektore maja obsesje na punkcie wygladu zalogi, inne sa b.lagodne w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Selena1
Ja mam 11 lat i chce zostać stewardessa i ja wchodze na gogle i wisuje (jak zostać stewardessa)I sa różne wypowiedzi.Latam juzsamolotem od 4 lat.Leciałam samolotem 76 razy.("Pewnie niwieżycie ale ja sama w to niewierze wczoraj liczyłam) byłam w całej Europie i w połowie Ameryki.Poznałam bardzo dużo stewardess i musiałam się z nimi jakoś porozumiec i znam 5 jezyków i to nawet bardzo dobrze (Angielski,Niemiecki,Francuski,Hiszpański,Włoski).Leciałam tyloma samolotami.Byłam na tylu wyspach i państwach ,ze sie w glowie niemieści.Jeżeli ktos z was jest pilotem niech odpiszeczy dziewczyna moze zostać pilotem.Pilotem tez bym chciała być!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n kjpokl=cdkn bpoi
oczywiscie, ze kobieta moze zostac pilotem u mnie w liniach jest jedna kobieta ma tytul pierwszego ficera, ale wszytsko przed nia ... ja wiem jak wyglada to w Anglii, osrodek szkolenia pilotow miesci sie w Oxfordzie, kurs jest dlugi i placi sie ogromne pieniadze za niego, 2 lata temu jeden pilot mowil o koszcie 70tys funtow a z roku na rok jest on drozszy, mnostwo rzeczy do nauki, czesc kursu odbywa sie w Stanch ze wzgledu na lepsze warunki pogodowe, oj ciezki ten kurs, trezba miec glowe nie od parady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gadzeciaraaaaaa
www.wizzair.com tam mozesz zlozyc aplikacje :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małe Kropki Dwie
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małe Kropki Dwie mnkl
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lexii
Heej Mam 16 Lat , i chciała bym zostac stewardessa , ale niewiem co musze w tym kirunku zrobic ... Oficjalnie mieszkam w Angli i bede kończyc Gimnazjum , po czym chcę pujśc do collegu , coś w tym stylu jak liceum , lub studia, chcem pujsc na rok , lub 2 lata ... ! Ale gdy bede miała 17, lub 18 lat chcem wrucic do Polski, i wzwiazku z tym nie mam pojęcia gdzie mam sie wybrac ... Do jakiej szkoły jakie kursy itp . czy mogli byście mi doradzic co mama zorbic ? ; )) Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lexii
Hej mam 16 Lat, i bardzo chciała bym pujsc na stewardessa. Oficjalnie mieszkam teraz w angli, i koncze teraz gimnazjum po czym chcem sie wybrac do collegu na rok, lub 2 lata . w wieku 17, lub 18 lat , chcem wrucic do Polski, ale gdy wruce niewiem co mam zrobic , do jakiej szkoly sie wybrac itp. jakie kursy , Oficjalnie umiem perfect Polski i dobrze Angielski jakie jeszcze musze umiem ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veraverde
a tak z innej beczki a jak chce sie pracowac na lotnisku,odprawy,sprzedazbiletow,obsluga klientow itp gdzie trzeba aplikowac?do danych linii?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ann_kaaaa
a tatuaz? przeszkadza w tym? mała gwiazdka za uchem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukumeme
a co wam sie w tym zawodzie podoba? :O to w koncu taka sluzaca na pokladzie samolotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *szeherezada*
jak kogos interesuje to easy jet wlasnie rekrutuje- spwardzcie sobie na ich stornie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×