Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcąca niewiedząca

zhze zostać stewardessa...

Polecane posty

Gość meeeeeee
Ja także pragnę zostać stewardessą. Podchodzę do tego z lekkim dystansem i powolutku. Nie odrzucają mnie niskie zarobki, wręcz komentarze tego typu mnie irytują, bo nie każdy włazi w ten sposób do samolotu po to, żeby później mieć forsy jak lodu. Ja mam takie podejście. Korzystam z życia. Dużo podróżowałam i podróżuje i pewnego pięknego dnia pomyślałam, że spróbowanie nie byłoby głupim pomysłem. Długo w tym zawodzie nie posiedze na pewno, bo mam też inne plany, ale jak pisałam wyżej: spróbować nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LilyBo
Kurcze, dziewczyny właśnie byłam na rozmowie rekrutacyjnej dla Ryanaira w Warszawie. Nabór prowadzi Agencja pracy LSJ dla Cavoca. Mimo tego, że spodziewałam się jakiś wyczerpujących pytań typu:'What would you do if...' itp dostałyśmy prościutkie 3 pytanka + oglądałyśmy prezentację o Ryanairze. Podczas interview powiedziano nam, że zaraz po zakończeniu kursu dostaniemy pacę 5/2/5/3 Ze stresu zapomniałam zapytać, czy będzie tak, że NA PEWNO będziemy latać te 5 dni (a nie że np 1 a potem pozostałe 4 na 'stand by') Wiecie może jak to wygląda w praktyce? Poza tym, czy dostaniemy jakiś urlop, tzn ile się nam należy jakoe stewie, no i czy nie ma problemu z braniem dnia wolnego jeśli coś mi wypadnie - czy można się wymieniać shiftami itp. Teraz już sama nie wiem. Mimo tego, że naprawdę chciałabym zostać stewą, boję się po przeczytaniu tych wszystkich komentarz, że praca dla Ryanaira to jedno wielkie wykorzystywanie załogi. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie poczeka na jakąś lepszą linię i po prostu spokojnie aplikować i czekać... Chyba tak zrobię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna anglistka
LilyBo : tez zastaanwialam sie nad Ryanairem, tym bardziej ze zaprosili mnie nawet na rozmowe. Ale poczytalam komentarze napisane przez stewardessy i stewardow Ryanaira i powiem Ci, ze placa im tylko za odbyte loty. Czyli nie masz co miesiac stalej pensji. Za stand-by kiedy siedziesz w domu nie placa Ci. Ja to wszystko wyczytalam m.in tutaj: http://www.ang.pl/forumw.php?IDt=14379&w=2 Ale sa tez inne fora gdzie mozna zasiegnac opinii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość equiprimordiality
LilyBo, Ja także byłam na tym spotkaniu. Dziś dostałam maila i SMS (!!!!!), że zostałam przyjęta. Jaki poważny pracodawca informuje cię o przyjęciu do pracy smsem? Czyżby oszczędzali na telefonach? Od soboty zdążyłam przeczytać sporo materiału w sieci na ten temat i 90% opinii jest negatywnych... więc coś musi być na rzeczy. Rezygnuję. Obejrzyj to: http://www.youtube.com/watch?v=ZkKPirksymQ Praca dla desperatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość equiprimordiality
a ty lilybo, dostalas od nich wiadomosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goldwings Flight Academy
Profesjonalne szkolenia stewardess . www.goldwings.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale po co? Nie opłaca się :D
W wizzair płacą 52zł /netto za lot do 120 min, 140 min +5%. Lada dzien rozliczac beda sie w Szwajcarii i tam osoby które zarabiaja ponizej 35000EUR nie placa podatku. Należy dodac, że w ciągu dnia max można mieć 4 loty max trwające 12 godz. Ogólnie podstawa rocznie wychodzi 14 000 PLN, czyli 1200zl miesięcznie. Do tego można dorobić jeszcze bonusami za sprzedane kanapki i inne badziewia na pokladzie. Poszłam tam z ciekawości i szczerze mówiać pani prowadząca była jakaś zagubiona i też nie przedstawiała wszystkiego czrano na bilaym. Wszystko tylko omawiala w kategoriach "około". Także jaka firma, tacy pracownicy. Za badania medyczne płaci kandydat kosztuja 450PLN. Kurs trwa 5 tygodni od poniedzialku do piatku od 9 do 17, wycenili go na 1000EURO, dletego żeby za niego nic nie płacić trzeba pracować dla nich min. rok. Jeżeli zrezygnuje się wcześniej wówczas trzeba będzie zwrócić 50% jego wartości. Dodatkowo podpisuje sie klauzule, ze nie mozna nigdzie indziej pracowac. Co więcej nie można wybierać sobie dni pracy. Także nie ma szans na podjęcie studiów podyplomowych czy zaocznych. Szkoda, że nie zapytałam o mundury. Też trzeba za nie płacić z własnej kieszeni? Także podsumowując przyjemność współpracy z firmą kosztuje 450zł badania 25 dni szkolenia to koszt alternatywny załóżmy 1300PLN (tyle mogłybyśmy zarobić przez te 5 tyg) 600zł wynajęcie pokoju (na rozmowie bylo duzo ludzi spoza w warszawy ktorzy nie mają lokum), wychodzi w miare optymistycznej wersji 2350 ZWROCI NAM SIĘ PO 2 MIESIĄCACH PRACY w Wizzair. Kto za takie pieniądze będzie pracował? Szok. Współczuję wszystkim którzy będą mieli coś wspólnego z ta firmą. Teraz z litości będę kupowała kanapki i colę na pokładzie. Co o tej lukratywnej pracy sądzicie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex stewa
Pracowałam jako stewardesa przez kilka lat. Muszę przyznać, że zarobki naprawdę nie są złe. Do pensji podstawowej, która zwykle nie jest zbyt wysoka, trzeba doliczyć pieniądze które się otrzymuje za każdą godzinę w powietrzu. I do tego jeszcze dochodzą diety- za każdy zagraniczny lot dostaje się chyba 30% diety, nawet jeśli jesteś tam "całą" godzinę. Ogólnie praca jest bardzo fajna, pracujesz w różne dni, godziny, można wszystko pozałatwiać bez konieczności brania urlopu. Świetni ludzie, a nawet jak trafi ci się kiepska załoga, to prawdopodobieństwo że się niedługo spotkacie jest znikome. Ciężko jest jak się ma rodzinę, a w twojej firmie są np. pobyty. No ale, co kto lubi. Jedna wielka przygoda, idziesz do pracy z przyjemnością, ale jest bardzo trudno później znaleźć inną pracę. pdzr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie zaprosili na rozmowe do Ryanair... sama nie wiem czy sie dostane. Może któraś z was już była i mogłaby zdradzić jak wyglada ta rozmowa, jakie zadaja pytania... Najważniejsze jest dla mnie jak wygląda egzamin z pływania??? Pływać umiem, ale jak to jest taki egz jak na studiach to przesrane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obecna stewa
Pracuję już w drugiej (obecnie taniej) linii lotniczej i muszę powiedzieć, że linia linii nierówna. Nie można każdej firmy oceniać z perspektywy Ryana (OD KTÓREGO Z DALEKA!!!!!!). W mojej linii mam świetnie warunki,dużo czasu wolnego, niezłe zarobki, świetnych ludzi i mnóstwo radości, przyjemności i dobrej zabawy. Dziewczyny, nie sugerujcie się negatywnymi opiniami (chyba że dotyczą one Ryanaira) i jeśli tak jak kiedyś ja marzycie o tym zawodzie, to próbujcie. Jeśli pokochacie tą pracę to nawet podawanie kawy i herbaty będzie dla was przyjemnością - podczas serwisu też można się dobrze bawić i pożartować z pasażerami. Ja też odradzam te wszystkie pseudo szkoły stewardes, bo one nie są brane pod uwagę przy naborach do linii (często nawet doświadczenie w lataniu nie pomaga). To już lepiej zainwestować w kurs angielskiego. Życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto idzie jutro na spotkanie rekrutacyjne do Ryanair we Wrocku??? Ja nie ide... mam juz cos lepszego ;) Napiszcie jutro jak bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetakaa
Cały czas myślę o tym zawodzie , ale powiem wam , że już zgłupiałam czytając wypowiedzi o wymaganiach , latając samolotem w niektórych liniach nie widziałam atrakcyjnych stewardess ,jedna nie znała angielskiego a leciałam Polska Anglia po polsku też nie mówiła moze pracowała po znajomościach nie wiem czytając wniskuję ,że zależy wszystko od charakteru lub od tego jak wypadniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajrzyjcie do tej ksiazki, tu jest wszystko o tym jak zostac stewardessa. Oto link: www.stewardess-secrets.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabryniunia
ja tez chce być stewardessą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coriiiiiiiiiiiiiiiii
hmm..rozumiem ze aby zostac stewcią, trzeba zlozyc tylko papiery do danej linii..ale czy patrza na przedmiotyy zdawane na maturze? jezli tak, to co trzeba zdawac? i co napisac pozniej w CV gdy brak jakiegokolwiek doswiadczenia zwodowego? dziekuje za odpowiedz/ pozdraawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś coś wie na temat wieku stewardess? Obecnie pracuję w burze od 13 lat Lubię moją pracę , kocham podróże , być ciągle w nowym miejscu i jeszcze uniform - ta praca to moje wielkie marzenie. Jeśli jest to możliwe bardzo proszę osoby które pracują w liniach : Freebird Air., British Air.Easyjet o kontakt ale też każdego kto może mi pomóc. Dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do anit
pracuje 13 lat? wiec juz troche za stara dupa jestes na to zeby zpstac stweardesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje , miłe określenie. Młoda nie jestem , ale też nie stara :) Liczy się wygląd też w tej pracy z tego co wiem . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goldwings
Zapraszamy na kolejną edycję kursu przygotowawczego do pracy w charakterze stewardessy/stewarda. Szczegóły na www.goldwings.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracuje dla EasyJet 2 miesiace. W maju skonczylam kurs i moge z reka na sercu powiedziec ze wiek w tej firmie nie ma najmniejszego znaczenia. W mojej grupie treningowej byly zarowno 18-latki jaki i kobiety po 50-tce. Oczywiscie musisz sie dobrze reprezentowac ale bardziej liczy sie charakter. Musze przyznac ze mimo ze jestem tu krotko praca stewardessy bardzo mi sie podoba. I naprawde kazdy kto uwaza ze stewardessa to taka kelnerka tylko w powietrzu ma tylko z hmm 20% racji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Easy . Może wiesz , kiedy będzie organizowany nabór oraz gdzie do Easyjet ( bardzo mi zależy aby się tam dostać ) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ljaguszka
Witam! obseruje wasza rozmowe juz jakis czas... chciałabym zostac stewardesa ale wylacznie jako polsko rosyjska... czy jest to mozliwe ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka_truskaweczka
wiecie może dokładnie jak jest w LOT cie? Jakie mają warunki i kryteria? Czy lęk wysokości może bardzo przeszkadzać w pracy stewardessy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasika17
witam mam 17 lat mojm marzeniem jest zostać stuardessa mam rodzine w irlandii i chciała bym tam zdawać jestem w szkole zawodowej gastronomicznej i mam astygmatyzm ale mogę nasić soczewki165b= cm wzrostu i 49kg waże od 2 kl gimnazjum chce zostać stuardessa czy bende mogła być nią czy bendzie jakiś problem prosze odpowiedzcie mi na moje pytanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja tez uczeszczam do szkoly Aglieskiej i chce zostac stewardessa ale zastanawiam sie jeszcze nad projectem menager czy mozecie mi cos o tej pracy powiedziec jesli wiecie? dziekuje i wszystkim zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DirtyDarianna
Teraz ja bym chciala się dowiedzieć... Niedlugo kończę 18 lat, mam 158 cm wzrostu, kończę najlepsze liceum w moim mieście ( matura z matmy, geo, angielskiego-jak zdam-trzymajcie kciuki :D), mam dyplomy ukonczenia kursów z angielskiego upper-intermediate i advance , aczkolwiek ACE nie zdawałam. Noszę soczewki -1,25 dioptrii. Na urodę nie narzekam, a wręcz przeciwnie. :) Jakie mam szanse i od czego powinnam zacząć? Czekam z niecierpliwością na odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byla
zapomnijcie o tym naciagaczzu wkrakowi na szujskiego, studium stewardess, chodzilam tam, kase wyciagnelii, nie maja nic wspolnego z lataniem, to oszust, ktoremu wytoczylismy proces. zansz angielski to szukaj po liniach a nie prywatnych szkolach tor eobiecuja nie wiadomo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×