Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kwasia

jak jeść owoc POMELO?

Polecane posty

chyba, że chciałaś zapytać Z CZYM albo w jakiej POSTACI ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no raczej tradycyjnie :D tzn obierz ze skórki, podziel na cząstki (ja jeszcze czasami zdejmuje te \"błonki\") i do buzi ;) ewentualnie dodaj do sałatki owocowej , razem z bananem, pomarańczami itp ale szkoda mieszać bo w smaku jest pyszny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomelo uniwersalne
zrób sałatkę owocową, dodaj do twarożku, lodów, naleśników. Wszystko to, do czego używasz cytrusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo na ostro ;) Pomelo obrać pozbawić błony pokroić Na patelni rozgrzać 2 łyżki oleju roślinnego , wkroić 3 łyżki posiekanej szalotki i 3 łyzki drobno pokrojonego czosnku. Podsmażyć. Zdjąc z patelni, odsączyć na papierze kuchennym Sos: 2 łyzki soku z limonki + 1 łyzka sosu rybnego (nam pla) + 1 łyżka cukru => wymieszać pomelo połaczyć z : szalotką i czosnkiem, dodać 2 małe chilli drobno posiekane (bez pestek), 3 łyzki pokrojonej dymki i garść orzeszków ziemnych (lub solonych) Polać sosem i jeść ! :) PRZEPIS Z GOOGLI - sama tak nie próbowałam ale chyba spróbuję bo brzmi smacznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedz paszczą ---> pytanie nie brzmiało CZYM tylko JAK :O sie najpierw przypadków naucz a potem filozuj :P :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tylko , że ja akurat nie posiadam POMELO :O :P :P :D ale jakoś z czosnkiem i cebulą mnie owoce nie leżą :D :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam kiedyś kolegę, który mieszkał parę lat w Maroko i robił takie właśnie dania. Smak dość niezwykły, ale smaczne. Za to nigdy nie przemogłam się i nie spróbowałam jego przysmaku - cytryny z solą :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytryna z solą ? przeca tak sie pije toooo, no jak sie kurna to nazywa ? :O moja babcia je chleb z pomidorem i cukrem :O to jest dopiero nie do zjedzenia :O albo placki ziemiaczane ze śmietaną i cukrem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolno.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w takim razie jedz paszczą
dokładnie przeżuwając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takim razie jedz paszczą ---> hahhaha :D :D :D ale dalej odpowiadasz na pyt. CZYM, dopiero druga część zdania odpowiada na pyt. JAK :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w takim razie jedz paszczą
ps. Teoria -> nie bulwersuj się kotku bo ci się węzły chłonne powiększą. Pytanie było nieprecyzyjne :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bulwersuję sie tylko mi się śmiać chce , że dalej przypadków nie łapiesz :classic_cool: :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teoria, ten koleś jadał cytryny żywcem, bez tequilli. Bach na pół, posypywał solą i do paszczy :D Mnie wykręcało na sam widok, a on był zachwycony. Pdodbno w niektórych krajach arabskich je się w ten sposób, bo to świetnie uzupełnia ubytek mikroelementów w czasie upałów. Jakoś to do mnie nie przemawia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w takim razie jedz paszczą
"jak jeść owoc...?" najwyraźniej pytanie dotyczy opisu czynności jedzenia, ew. krótkiego instruktażu. Uważam moją odpowiedź za jak najbardziej trafną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instrukcja zacna. Należało tylko położyć większy nacisk na konieczność wykonywania miarowych ruchów dolną szczęką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ondyna ja surową cytrynę tez wpierniczam i mnie nie krzywi :D no ale z solą to faktycznie dziwnie :P :D w takim razie jedz paszczą ---> nie chce mi się z Tobą kłócić aczkolwiek uważam, ze to ja mam rację :P :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedz paszczą
a mi nie chce się z Tobą gadać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość holek
ejjj też jem placki ziemniaczane ze śmietaną i cukrem!! pycha!! aż sobie zrobie na dniach placuszków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko jeszcze taką jakby błonkę zdejmij to nie bedzie goszkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalciaaaa
ja przekrajam go poziomo i lyzeczka jem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×