Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

leta 24

orzezwiajace drinki na letnie upaly

Polecane posty

mojito;rum, mieta, cukier trzcinowy, lod woda gazowaana=cud miod albo najprosszy na swiecie orzezwiacz...: amaretto i kruszony lod=rewelacja=wysmienite amaretto gozio=amaretto frappe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu biedni
studenci niepijacy siedza:D a jak juz to pijacy piwo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sensymilia
Cuba libre: 40ml white rum - Bacardi 1 limonka coca-cola limonke wyciskamy do szklanki,a lupine wpychamy pod lód w kostakach, wlewamy bacardi i dopelniamy cola. Drinka jak dla mnie wypas nie czuc alkoholu i wchodzi jak woda :D i orzezwia ;P ---- Zapraszam na portal dla milosniczek ogrodów www.architekturakrajobrazu.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danielkaa
przedewszystkim mojito, z duzą iloscia bacardi, tak ze 120ml do 30ml wody sodowej, i duzo miety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam cytrynówkę
1 kg cytryn wyciskamy z soku,dodajemy 9 łyzek cukru i zalewamy 0,5l wódki.Naleweczka jak marzenie-polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dedidre
Mój ulubiony to bacardi Daiquiri 60 ml rumu Bacardi Carta Blanca 30 ml soku cytrynowego lub z limonek 10 ml syropu cukrowego Wszystkie składniki wraz z kostkami lodu wymieszać w shakerze, a następnie przelać do kieliszka wypełnionego kruszonym lodem. Prosty, acz orzeźwiający ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caipirinha teraz krolouje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facettttttt
ab gdzie te upały?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>>dedidre tez lubie, choc widzialam ten drink na bacardi superior, tym zwyklym bialym rumie, i tylko limonka, a nie cytryna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pusiaczek_wow
Bacardi & Cocke Składniki * 40 ml Bacardi Superior, Coca-Cola, 1/4 limonki Opis przygotowania Jak wykonać: Szklankę do long drinków napełnić lodem. Wlać rum Bacardi, dopełnić colą, wycisnąć sok z limonki i zamieszać delikatnie. Wrzucić ćwiartkę limonki do napoju. Chyba najprostszy ze wszystkich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w zagramanicznych
krajach naprzyklad.czepiasz sie ewa wszystkiego jak pijany plotu...ale widac taka twa uroda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
upaly przyjda, bedzie ejszcze goracy bardzo lipiec, ja wam to mowie, wiec mozna rozmawiac i o chlodzacych drinkach, tak na zapas, i po to tez zeby sobie przyblizyc klimata lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam MAZAGRAN
pycha :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam MAZAGRAN
u mnie dziś 30 stopni :-) w Polsce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spajdermanka
Pikaki 40 ml brązowego rumu 10 ml grenadiny 30 ml soku pomarańczowego 20 ml soku cytrynowego Wszystkie składniki i kostki lodu wymieszaj w shakerze i przelej do szklanki typu tumbler. W sumie bardzo smaczny drink

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wafla
A teraz trochę historii ^^ i praktycznych porad Mojito jest koktajlem o rodowodzie karaibskim i pochodzi z Kuby. Potrzebujemy do niego dobrego białego rumu (polecam bacardi), garści świeżej mięty i limonek. Dobrze byłoby też mieć przyrząd zwany "muddler" i służący do rozgniatania liści mięty, co jest bardzo istotne dla wydobycia całego orzeźwiającego smaku tego drinka. Ja tam jednak radzę sobie zwykle drewnianą łyżką lub tłuczkiem albo zwykłą metalową łyżeczką, z całkiem dobrym skutkiem. Poniższy przepis pochodzi ponoć z miejsca narodzin mojito - "La Bodeguita del Medio" w Hawanie, gdzie pijał go sam Hemingway (czego ten gość zresztą nie pijał ;) ). Mojito z "La Bodeguita del Medio" 1 łyżeczka cukru pudru (lub 1 łyżeczka syropu cukrowego) sok wyciśnięty z 1 limonki (ok. 60ml) 4 -6 liści świeżej mięty 1 gałązka mięty do ozdoby 60ml białego rumu 60ml wody sodowej lód Wrzucamy liście mięty do szklanki typu collins (tej wąskiej i wysokiej) i wyciskamy na nie sok z limonki. Dodajemy cukier i delikatnie rozgniatamy liście mięty. Wsypujemy lód w kostkach lub pokruszony (to już w zależności od upodobań), następnie wlewamy rum, mieszamy i dopełniamy wodą gazowaną. Ozdabiamy gałązką mięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystynkaaa
strasznie rozcienczylas ten drink, tyle samo wody co rumu to juz o polowe zmieniejsza procenty, i soku duzo to razem daje ok 1/4 wyjsciowej mocy rumu, lepsza proporca to 120ml rumu i 30ml ody sodowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystynkaaa
a drugie: hmm z tego co ja wiem nt mojito, to nie powinno sie rozgniatac miety, limonke i owszem ale nie miete tak mowi ta druga szkola jazdy poniewaz po rozgnieceniu lisci miety wydaja one gorzki wrecz sok, a to blee jest miety trzeba tylko ''wzburzyc'', np klasnąć dlońmi trzymajac w nim miete, wtedy idzie caly potzrebny aromat, i to jest to najlepsze z serca miety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danielkiel
dla mnie tez mojito jest jednym z najlepszych drinkow na upaly, doskonale orzeźwia i ozywia i jeszcze zimne piwko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danielkiel
i bylem na tej stronie mojito.pl i od strony technicznej jest doskonala, i juz konkurs ruszyl, takze ja ide niedlugo na impre i jakis kilpik zmontuje i moze wygram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eldorimbo
Oczywiście mohito, ale zna ktoś jeszcze jakieś przepisy na ten drink? Bo ja słyszłam, że jest kilka, i to zależy od użytych składników, w tym cuktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qukiś
A no rzeczywiście ładna ta stronka, a ta muzyka...niezły rytm, aż się chce kręcić ;x Przypomina mi to jakąś reklamę? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balance
mojito jest też bardzo smaczne. gdy zamiast świeżej mięty mamy likier miętowy, wtedy posmak mięty jest jeszcze wyraźniejszy. tylko pewnie mało kto ma w domu likieru miętowego, ale można pytać się w barach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×