Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przepis cukierniczy

super pyszniaste ciasto!!!-sprawdzone

Polecane posty

Gość Przepis cukierniczy

Ciasto: 30 dag mąki, 20 dag masła lub margaryny, pół szklanki cukru pudru, 3 żółtka, łyżeczka proszku do pieczenia Masa I: 75 dag jabłek, 60 dag cukru kryształu, 2 łyżeczki soku cytrynowego Masa II: 25 dag orzechów, szklanka gorącego mleka, 25 dag masła, 20 dag cukru pudru Polewa: 7 łyżeczek wody, 7 czubatych łyżeczek cukru kryształu, ćwierć kostki masła, 2 łyżki kakao Sposób przyrządzania: Tłuszcz posiekać z mąką i cukrem, dodać żółtka i zagnieść ciasto. Podzielić je na dwie części i upiec dwa placki. Jabłka obrać i zetrzeć na tarce o dużych oczkach, włożyć do rondla i dusić w piekarniku. Gdy się trochę podduszą - dodać sok cytrynowy, a kiedy będą miękkie - wsypać cukier kryształ i dusić, aż się rozpuści. Ciepłą masę rozsmarować na jednym placku, a drugim przykryć. Orzechy zemleć i sparzyć mlekiem. Zostawić do ostygnięcia. Utrzeć masło najpierw z cukrem pudrem, a następnie z orzechami. Masą posmarować placek i wstawić do lodówki. Cukier i wodę chwilę gotować, następnie dodać masło, kakao i zagotować. Polewą oblać wystudzony placek, udekorować orzechami. Przechowywać w chłodnym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przepis cukierniczy
Tak!!!!!!:) znam to ciasto pt. Niebo:) Nazwa adekwatna do wypieku;)-musiałam to napisać,bo właśnie jadłam u koleżanki i nie omieszkam upieć sama!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przepis cukierniczy
Próbuj!!!:) a nóz-widelec się uda!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuuuuza
czy cukru nie jest przypadkiem za dużo????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przepis cukierniczy
no tak było w przepisie....ale ciasto jest dość słodkie... Zuza,myślę,że możesz dać trochę mniej cukru,np.40 dag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuuuuza
Dziękuję. Napewno upiekę. Przepis cukierniczy proszę o więcej pyszniutkich sprawdzonych przepisów Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaneczkaaaaaa
a moze tu ktos zechce kupic sobie thermomix???:( ratunku no:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przepis cukierniczy
aaaneczkaaaa,nie ,to nie ten topic.... Zuuzaaa,na pewno wrzucę tu coś sprawdzonego i pysznego:)-bo na tym topicu mowa tylko o takich rzeczach...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justii
A jakie orzechy maja byc do tego ciasta?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzechy włoskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ding234
A jaka forma do tego ciasta? Okrągła, kwadratowa? I jakie wymiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ... ...
dajcie jakis inny przepis na pyszne ciasto oby bez jablek prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a macie
jeszcze jakieś fajne przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświerzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlotka sypana - super łatwe - super pyszne! składniki: 1 szklanka mąki, 1 szklanka cukru, 1 szklanka kaszy mannej, 2 łyżeczki proszku do pieczenia. (bez jaj) wszystko wymieszać, szklankę mieszanki wysypac do okrągłej tortownicy (ok. 22 cm - wcześniej wysmarowanej tłuszczem i wysypanej bułką tartą) na to warstwa startych jabłek, znów szklanka mieszanki, znów jabłka i na koniec znow mieszanka. Kostkę margaryny pokroić w plastry i ułożyć na ostatniej warstwie. do nagrzanego piekarnika - 180 stopni, ok. 1 godziny (aż \"skorupka\" na górze porządnie się zrumieni) Rewelacja zarówno na ciepło jak i na zimno (np. z bitą śmietaną) SMACZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile tych jabłek
i czy mozna je posypać cynamonem lub cukrem waniliowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie, że można cynamon albo cukier waniliowy dodać!! Jabłek ok. 1-1,5 kg (najlepiej nie za słodkich - ale to kwestia gustu). Ja zawsze trę na bieżąco, tak, aby wszystko razem było równo z górną krawędzią blachy. Aha! Jabłek nie dociskamy za bardzo, wystarczy lekko wyrównać (aby topiąca się margaryna mogła spokojnie przepłynąć i \"związać\" suchą mieszankę). Specjalistą w robieniu tego ciasta stał się mój mąż - bo naprawdę trudno o coś łatwiejszego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki za odpowiedź
jutro spróbuję zrobić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświerzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis zrobilam te ciasto (szarlotke sypana), nie wiem czy cos zle zrobilam,ale wyszlo tak za slodkie i za tluste,ale robilam wedlug przepisu ktory podalas.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przepis cukierniczy
-m---------> bo trzeba było zrobić moje ciasto!!!!!;););) wtedy by wyszło:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuuu...bardzo mi przykro - mi się nie zdarzyło. Ale..... jeśli chodzi o słodkość - może jabłuszka były bardzo słodkie? (bo pisałam, że najlepiej kwaskowe).... a jeśli chodzi o to że tłuste....nie powinno tak być - szarlotka powinna być chrupiąca--- więc być może za krótko siedziała (była skorupka twarda na górze?) albo może za niska temp.? (czasem elektryczne piekarniki \"oszukują\")...serio...nie mam pojęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba masz racje, balam sie ze mi sie spali, pieklam ja ponad godzine, skorupka byla juz twarda, stwierdzilam ze juz jest dobre ciasto. Moze jak bede miala czas to zrobie jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekarz
Co do "nieba w gębie" to zdecydowanie za dużo cukru do jabłek, pewnie zależy od jabłek ale nie przesadzajcie, doprawcie do smaku. A tak pozatym super ciasto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o d ś w i e ż a m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaalinaa
Dajcie jakiś przepis na ciasto z truskawkami - tak na czasie teraz. Pleaseeee!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświerzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyyrrr
Upiecz cienki spod biszkoptowy z 6 jaj/na duza prostokatna blaszke/. Kup dwie paczki kremu truskawkowego do tortow. Zrob w/g opisu na opakowaniu. Uloz na wierz truskowki i polej 2 galaretkami truskawkowymi . musza byc zimne i tezejace. Wstawic do lodowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×