Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przepis cukierniczy

super pyszniaste ciasto!!!-sprawdzone

Polecane posty

Gość Rolada
CIASTO BISZKOPTOWE po upieczeniu wyjąć na ściereczkę i zwinąć (razem ze ściereczką). Jak już będzie zimne delikatnie rozwinąć, posmarować MARMOLADĄ i BITĄ ŚMIETANĄ (ja dodałam ostatnio jeszcze kawałki galaretki i było suuuupcio). Zawinąć i wstawic do lodówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takie tam ciasto
Upiec CIASTO BISZKOPTOWE, na to CZEKOLADOWY BUDYŃ. Zostawić do ostudzenia. Na to BITA ŚMIETANA, na całej bitej śmietanie poukładać równo(żeby później się ładnie i prosto kroiło) HERBATNIKI. Na całość wyjać POLEWĘ CZEKOLADOWĄ. Dodam, że ciasto będzie się dopiero ładnie kroić na drugi dzień, gdyż dopiero wtedy herbatniki trochę zwilgotnieją i będą miękkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takie tam ciasto i Rolada
Aha! Jakbyście chcieli mój przepis na biszkopt, mięciutki, żółciutki i tylko z 4 jajek to pisać :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimiiiii
do Rolady. Podaj mi pzeps na ciasto biszkoptowe do tej rolady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takie tam ciasto i Rolada
4 jajka 4 łyżki gorącej wody 12,5 dag cukru 12,5 dag mąki szczypta soli szczypta proszku do pieczenia ółtka ubijać z wodą, cukrem i solą, aż do otrzymania pulchnej masy. Białka ubic na sztywna pianę i dodać do masy, a następnie stopniowo dosypywać przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia. Wszystkie składniki delikatnie wymieszać ABY NIE ROZBIĆ PIANY. Przełożyć ciasto na blachę wyłozoną papierem do pieczenia.Piec w piekarniku nagrzanym do 180° (Jak długo? Nie wiem :-P Ja piekę "na oko") Aha, i przy pieczeniu ciasta ukana muszą byc zamknięte, żeby nie było przeciągu, wtedy ciasto ładnie wyrośnie. Tego uczyła mnie babcia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takie tam ciasto i Rolada
oczywiście okna, a nie ukana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimiiiii
Dzieki. Jak masz jeszcze pyszne i wyprobowane przepisy na ciasta , to podawaj, bede zagladac. Acha , powiedz mi jeszcze jak ubijac smietane, bo kiedys ubijalam i zrobily sie grudki.Rozdzielilo sie wszystko, jakby zwarzylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takie tam ciasto i Rolada
Bitą smietanę musisz najpierw dobrze schłodzić, ubijać najlepiej w metalowym garnku (tez możesz go schłodzić). Do śmietany daj cukier (nie za duzo, bo jeśli robisz tą roladę i dodasz marmoladę to będzie stanowczo za slodkie). Jak śmietana ci się juz ubije to nie przeciągaj ubijania, bo zrobi ci sie "masełko" ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jrteete
Czy ten spod biszkoptowy mozna zastosowac do spodu pod jakis inny placek n. z truskawkami? I na jaka duza blaszke starcza taki biszkopt z 4 jaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia12
a ja poproszę o torcik śmietanowy taki jak to teraz robią cukierrnie z owocami, i proszę szczegółowo o przepis na tę śmietanę jaką trzeba kupić ile i co z nią robić,bardzo szczególowo proszę. dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×