Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bidortaa

ustawiam dom farmerko

Polecane posty

Gość bidortaa

o tu bede wpisywac co robie z domem - jestem na etapie wizualizacji w grafice trojwymiarowej przyszlego domu - wlasnie skonczylam (smy) kuchnie i caly dol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taaaak?!!! No to proszę tu bardzo zapodawać na forumnie, gdzie sofa, a gdzie szafka na kapcie , legowisko dla psa, drapak dla kota, kominek abo insza kłeza, stół okrągły czy prostokątny,regał z książkami, koszyk z haftowankami, worek z grzybami,..... itp...itd...itc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy poddasze też jest w planie ,mogę coś podwiedzieć ,bo akurat jestem na tym etapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
nie ma poddasza - terenmaspadek 16% wiec domdwupoziomowy , ta czesc wychodzaca na trawnik, taras i basen (malutki basen) to kuchnia i salon, na pietrze beda dwa pokoje i salon , lazienka i toaleta -dach plaski - na komputer bede miala osobny "domek - pokoj" w ogrodzie:)) bede wam cedzic info - a co tak byscie chcialy od razu:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To można powiedzieć co cudeńko to będzie , ale w tym ogrodzie zimą da się posiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badu
jak ja ci zazdroszę...taras ,ogród ,boże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
da sie posiedziec bo u nas klimat lagodny - dzisiaj znowu mialam rozmowe z dekoratorem ale on rozdziapa - mamfajniejsze pomysly niz on - a dlaczego go mam? bo facet umienarysowac dokladny plan a ja nie - zreszta to bardzo dluga historia ta nasza wspolpraca - dom jest z drzewa i bioklimatyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grunt to własne pomysły ,bo to Ty masz w tym mieszkać ,a bioklimatyczny to znaczy że co dokładniej ładnie brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
bioklimaatyczny to znaczy taki ktory czerpie energie z natury wazne jest zeby okna lapaly slonce i cieplo przepuszczaly w jedna strone i nie wypuszczaly w druga , zeby latem bylo przyjemnie a zima cieplo, zeby mozna wykorzystac geotermie, odzyskac wode, grzac oszczednie, wyposazyc w meble o najmniejszym skazeniu chemicznym, dom z drzewa ale nie z autoklawu i nie o budowie szkieletowej ale z drzewa prasowanego - ocieplany z zewnatrz - wata drzewna no oki ide spac pogadamy jutro :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze łapać deszczówkę do spłukiwania kibelka, oczyszczać ścieki we własnej oczyszczalni przydomowej....eeeeh.....dom marzeń :) Mów dalej, Bidortaa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
tznmamy zaprojektowane zbiorniki o pojemnosci 5 tysiecy litrow - na odzysk wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pięknie, pięknie :) My właśnie budujemy oczyszczalnię szuwarową - ma być bardzo tania w eksploatacji - wręcz bezobsługowa, no i ozdobna.Poletko obsadzone będzie nie trzciną lub wierzbą , ale roślinami bagiennymi i stanowisk wilgotnych. Kaczeńce, niezapominajki, funkie, bergenie, irysy, tataraki itd - to wszystko ma wyglądać jak naturalna wilgotna łąka. Śliczności :D Bidortaa - a te zbiorniki na deszczówkę zakopujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rety! Toż to piękne jest co tu piszecie i takie ......ekologicznie mądre . Ale tu gdzie osiadłam mało niestety realne. Przez rok szukaliśmy domku na wsi i naoglądaliśmy się różnistych , a co ciekawe to większość niestety nawet sensownego szamba nie miała , chociaż był wśród nich moloch 12 -to pokojowy z odprowadzeniem ścieków do ogródka - do beczki bez dna. Piszcie więcej ,bo to ciekawe . Może też bym spróbowała/ choć i bez tego za głupią tu robię tyle że mało szkodliwą to mi się wybacza/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa do daddi
no co ty - jak to za glupia!!!!!!!! daddi nie mozesz tak o sobie mowic!!! Pracujemy nad tym projektem domu juz od ponad roku - z wielu powodow tak dlugo Zaczelismy od szukania domu do kupienia. Wszystkie, dokladnie wszystkie byly beznadziejne - wilgoc, zakamuflowane usterki, tzn odnowione ale w beznadziejny sposob - a laczy sie to z innym kredytem bo wtedy jako odnowiony czy nowy kupiony to nie mielibysmy kredytu na remonty itd i nie byloby odpisu Beznadziejnie roplanowane pomieszczenia, zle ocieplone, bardzo nieoszczedne W tzw koloniach domkow plot w plot, sciana w sciane .... Plakalam i zwiedzalam Potem przeszlismy na etap szukania terenu - tereny tu sa strasznie drogie i w ogole nie ma - wolne to sa te co rodzice maja zamiar oddac dziecku albo sprzedac w rodzinie. Te ktore sa jeszcze wolne sa roszarpywane przes firmy spekulujace terenami i budujace osiedla - a ceny jak z ksiezyca. Ale i te tez sie juz wyczerpaly - mieszkam zbyt blisko stolicy i plany zagospodarowania przestrzeni byly robione zupelnie niedawno, wiec trzeba teraz czekac do nastepnego rozporzadzenia zeby ujrzec chociaz strzepek ziemi. Znalazlam teren sliczny na stoku w winnicach, w miejscu takim ze w ciagu roku za ten teren daja mi ludzie teraz o 100% wartosci wiecej niz zaplacilismy!! Nie nie duzy - maly i ze spadkiem z ekspozycja poludnie i zachod z widokiem na cala doline :)) byl tylko jeden jedyny ..... Zawsze chcialam dom z drzewa albo tzw techniki mieszane:)) Zbiorniki na wode beda w lokalu tech wewnatrz domu albo (wlasnie czekam na odpowiedz) przyklejone do fasady domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwabiona tytułem z farmerką w tle :) zajrzałam do Ciebie, bo zajmuję się aranżacją wnętrz zawodowo. Tyle, że miejsko, czasem na obrzeżach. O ekologii wiesz dużo więcej niż ja, sama mieszkam w mieście Łodzi. Ale jakbym mogła pomóc w sprawach praktycznych ( w miarę możliwości ) to sie zgłaszam :) W estetycznych raczej na odległośc trudno. Pozdrawiam, powodzenia bidortoo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matuchno, doczytałam, zbiorniki na wode wewnątrz domu. Absolutnie się na tym nie znam. Sorki. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
ej nie takie to straszne :)) w zaleznosci co architekt wyliczy i jak mi firmy dwie policza - raz za plyte betonowa a dwa za sama chate :)) bo w pierwszym zamiarze miala byc jednopoziomowa ale plyty scian nie przejada droga do nas bo mam 3 skrety drogi na agrafke do nas , i panowie transportowcy oraz konstruktor powiedzieli ze nie wjada plyty domu chyba ze helikopterem - ale to nie na moja kieszen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
nakretko dziekuje za checi :)) nigdy nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meqa
Też marzę o takim domku-ale czy to realne:(?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja marzę o domu z ogrodem:)Ale wolałabym sama urządzić niż wziąć po kimś.Bidortaa,fajnie masz,szczęściaro:)))Planuj powoli,10 razy przemyśl i zapytaj a potem jeszcze prześpij się z tym z kilka dni.Zarzuć zdjęciami jak wyjdzie z komputerowej rzeczywistości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się bardzo postarasz....kto wie? Marzenia podobno się spełniają i to czasami prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
u mnie nie marzenia tylko realnosc - ten dom o ktorym wam mowie stawia sie bardzo szybko plyta betonowa czyli fundamenty to zaledwie miesiac pracy a samo stawianie domu - czyli reszta to zaledwie 2 dni - wykonczenie domu czyli : ocieplenie, pokrycie fasady, montaz hydrauliki , kafle, ogrzewanie itd to 2 miesiace - wiec to nie jest wyssane z palca tylko same plany domu i inne komplikacje opozniaja nasze plany Pierwszym razem kiedy facet mi powiedzial ze mam placic 1500 euro za m2 domu to troche sie oburzylam - oki pomyslalam sobie i zawzielam sie zeby ten energooszczedny dom postawic w cenie zwlyklego domku jednorodzinnego - ze bedzie mial parametry techniczne dostosowane do nowych wymagan zarobkowych - bo dzisiaj ok ale jutro? kto mi zaplaci za rachunek energetyczny ? kto mi przytacha drzewo do domu? czy moje mozliwosci finansowe wystarcza na utrzymanie domu? Tylko , ja nie farmerka, nie mam produkcji w domu - nasza praca jest inna Wiec zalozenie takie zeby placic za dom za metr w przeliczeniu globalnym , tak jak placi sie za czynsz mieszkania . I tak powoli dochodze do progu wyznaczonego na samym poczatku . Czyli dostosowuje moja budowe, cene zametr 2 w cenie dotychczasowego czynszu ktory placimy za wynajem. Czy to sa zle kalkulacje? chyba nie skoro bank mnie popiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojęcia nie mam jak to się kształtuje na zachodzie w euro.Wiem jedno,nie oszczędzaj teraz,bo Ci kiedyś bokiem wyjdzie.Tanie mięso psy jedzą.I to jest najbardziej trafione z przysłów!Ech,wiem coś o tym. Gram w totka,a co?Głupi ma szczęście i tego się trzymam:)))Z pensją na poziomie najniższej krajowej można poszaleć,ale tylko w marzeniach:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Błądząc po kafeterii spotkałam się z topikiem, w którym ktoś pytał, czy się budować, czy nie. Ludzie mądrzy odpowiadali, że biorąc pod uwagę rosnące ceny mieszkań, i rosnące koszty utrzymania (czynsz itd - ale niezależne od nas) warto się budować ! Obowiązków przybywa, fakt, ale jest ta niezależność w wyborach, a jak ktoś się uprze na początku i zbuduje dom energooszczędny i ekologiczny jak Bidortaa, to potem koszty niskie . Moi rodzice wybudowali sobie na emeryturze dom w technologii kanadyjskiej ogrzewany kominkiem z wkładem żeliwnym . Centralne na gaz też oczywiście mają ( \"jak już nie będę miał siły rąbać drewna\" ) i gaz im grzeje wodę użytkową. Domek ok. 110 m2 - śmiesznie tani w eksploatacji i cieplusi. Może zacząć od kupna działki ? Nie musi być w super ekskluzywnej dzielnicy... i niech leży i czeka na dogodny moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekskluzywna dzielnica odpada w przedbiegach.Mnie się marzy raczej podmiejska wioska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
dzialke to my mamy juz od ponad roku - teraz ogladam nastepne - nasz teren w ciagu roku podwoilswoja wartosc bez budowy Nie oszczdzam w sensie tradycyjnego mowienia ze : tania robocizna zatrudnianie pracownikow na czarno tanie materialy Oszczedzanie tu polega na przyszlej eksploatacji domu. - wykonawcy z niemiec - dom przyjezdza z niemiec bo to system firmy niemieckiej- - - instalacje sloneczne z belgii z firmainstalujaca tez z belgii Oszczedzanie w tym przypadku to np autokonstrukcja , ktora przynosi oszczednosc okolo 6 tysiecy euro - polega ona na zlozeniu domu samemu Amita tu w tych przypadkach twoje przyslowie sie nie sprawdza i nie ma zastosowania. Oszczednosci polegaja na redukcji metrow kwadratowych , na rozplanowaniu domu . Moja lazienka nie ma sauny, nie ma prysznica z dyszami plujacymi 150 litrow wody na minute , bo mnie na to nie stac Zanim podjelismy decyzje najpierw bylismy w bankach :))) A poza tym cena domu w cenie czynszu za duze mieszkanie . A dwa ,mimo ze sobie postawisz dom , tyrasz calezycie to i tak w sumie on nie nalezy do ciebie:))))))) ta dzialka ktora kupujesz to jest tylko w malej czesci twoja wlasnoscia - w sumie jak podliczysz koszty eksploatacji to zobaczysz kto na tym zarobil najwiecej :))))))))))) Farmerko , ogrzewanie tego domu minimalne - piec na drzewo i tylko dylemat mam czy na granulat - ale wydaje mi sie ze ztym granulatem to powoli znowu opanuja rynek najwieksi i cena zamiast spasc to wzrosnie Granulat mozna odzyskac nawet z odzysku drzewa z budow, z roznych rozbiorek - w tym piecu mozna tez palic zbozem, chrustem itd..... ale pomijak danetechniczne bo kazdy sobie moze znalezc piec do wlasnych potrzeb Z twoja oczyszczalnia : bardzo interesujace rozwiazanie - widzialam taki basen z szuwarowym systemem oczyszczania A w pazdzierniku jade na salon konstrukcji budowlanych do Angers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
klawiatura mi sie zacina ojjjjjjjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie oszczdzam w sensie tradycyjnego mowienia ze : tania robocizna zatrudnianie pracownikow na czarno tanie materialy\"Toż właśnie o to mi dokładnie chodziło:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meqa
Ja nie wiem co bym robiła to i tak domku sobie nie postawię.Żaden bank mi nie udzieli kredytu bo mam bardzo mały dochód.Pozostaje tylko niespełnione marzenie:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×