Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Si-xa

wigilia dla obcokrajowcow

Polecane posty

w tym roku przygotowuje wigilie na ktorej sie tak zlozylo, ze beda sami brytyjczycy, ktorzy nota bene nigdy nie jedli zadnych wigilijnych potraw.. co byscie przygotowaly tak zeby byli na pewno zadowoleni? nie musza byc stricte tradycyjne dania typu bigos, ale zeby byla ryba (niekoniecznie karp bo ma duzo osci..), nie bylo miesa i zeby bylo w miare tradycyjnie.. prosze o pomysly.. dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IMO12370
O w mordę! To jest "Gotowanie, dom, ogród"! Zmiatam stąd! :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulka_____
ja bym przygotowała tradycyjne potrawy, najlepiej to, co Ci najlepiej wychodzi po prostu :) mieszkałam w GB przez kilka lat i miałam współlokatorów z wielu krajów, ale głównie lokalnych i nie raz gotowałam im różne tradycyjne potrawy najtrudniej im było chyba zaakceptować bigos, ale po paru razach go pokochali ;) spójrz na to z ich strony - im też będzie miło,jak będą mogli poznać tradycyjne potrawy z innego kraju podczas wigilijnej kolacji i tak jest wybór potraw, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie na dodatek nasza kuchnia jest pyszna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie przepadam za bigosem, moj facet nie tknie sledzi.. wolalabym cos w stylu ryba w folii... i na cieplo. ­ imo -- :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulka_____
no to rób rybę z folii i tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieto a wiesz
ze w wigilie nie je sie bigosu ;/? ani miesa;/ to ty tego nie wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiem przeciez ze sie nie je miesa, a bigos mnie nie interesi bo go i tak nie lubie wiec nawet nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra ale rybe z folii ale jak zeby bylo tak po wigilijenemu????? i co jeszcze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robilam nasze tradycyjne
a zryb np rybe po grecku, co to chyba z Grecja nie ma nic wspolnego.Makowiec sie sparwdza zawsze. Barszcz z uszkami ( albi pasztecikami, tez, Pierniki i keks maja swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo barszcz to super pomysl.. ryba po grecku na cieplo tez super. mam w planie upiec kostke alepejska i babeczki ozdobione jak renifery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na forum był przepis bułeczki cebulowe. Super smakują! Smakowałem też pieczarkami i cebulą. Idealne do barszczu. Jeśli będziesz zainteresowana to dam ci przepis. To jest to co Tygrysy kochają najbardziej:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilkkio
Żeby była ryba to np. zrób łososia pieczonego w całości pod solą. Na pewno nic w galarecie i na pewno nie karp. Pierogi, ale uważałabym na te z kapustą (jak już to zrobić farsz taki, żeby było więcej grzybów niż kapusty). Za to np. z farszem z soczewicy (u nas babcia zawsze na Wigilię takie robiła) czy z kaszą gryczaną z grzybami powinny znikać :) Z kaszą możesz też zrobić gołąbki. Barszcz jak już spróbują to powinien przejść bez problemu :) Zupa grzybowa takoż. Na deser makowiec, sernik, pączki, szarlotka, piernik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje! a macie jakis sprawdzony przepis na tego lososia z soli???? kiedys jadlam cos takiego i bylo przepyszne ale nie mam pojecia jak sie wogole do tego zabrac! tak myslalam tez nad krokietami.. poki co planuje barszcz z buleczkami, rybe po grecku, lososia z soli, krokiety z kapusta i grzybami (byc moze je po prostu kupie bo kupa roboty a ja pracujaca..), kostka alpejska i babeczki- renifery. zrobilabym tez jakies jarskie golabki ale mi czasu na bank nie strczy na to wszystko... a jakies dodatki w postaci warzyw???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tejemniczo ....
ja raz zrobilam tak: w ramach barszczu z uszkami - barszcz z torebki i malutkie pierozki tortellini nadziane grzybami. a na "drugie" - golabki z kasza gryczana, grzybami i swiezym majerankiem :) spozywac to mieli obcokrajowcy wegetarianie. wiec nawet bez ryby. ale to do ryby, to moze pieczony losos? danie super proste a eleganckie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bigos na Wigilię :D ? Karp dużo ości ma w ogonie ;) A reszta to pojedyncze i duże. Ale wracając do tematu to ja bym przygotowała typowo polską Wigilię.Niech poznają inną kulturą ;) Czyli : pierogi - fajnie się prezentują i dobrze smakują pieczone ]krokiety z barszczykiem ryba smażona ryba po grecku czy też w galarecie I wiele,wiele innych potraw które My Polacy jadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
jak już robisz wigilię to zrób tradycyjną -niech wiedzą jak jest w Polsce.Zrób sałatkę jarzynową,kluski z makiem i bakaliami,karpia smazonego ,ryb po grecku,kapustę z grzybami,sledzie ,barszcz z uszkami lub zupę grzybowa,pierogi lub krokiety,rybę w galarecie,pierniczki ,makowiec,kompot z suszu,pamiętaj o opłatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój narzeczony nie je ryby więc miał trochę ,,pietra,, przed pierwszą polską Wigilią, że będzie głodny. Ale bardzo mu posmakowały krokiety z pieczarkami, barsz czerwony, pierogi z kapustą i grzybami jak również polska, tradycyjna sałatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tylko tyle -
zazdroszcze wam weny i cierpliwosci do robienia tak wielu skomplikowanych pysznosci :) mnie zawsz nachodza mysli czysto praktyczne, ze goscie zjedza, dowiedza sie, co je sie w polsce, a do jutra zapomna ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeehhhhe
jenk, i narobi się a nikt tego nie tknie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kluski z makiem?
zrób koniecznie może kutia? gołąbki z kaszą jaglaną do tego sos grzybowy pierogi pieczone z ciasta drożdżowego no i koniecznie śledzie! sałatka z surimi z selerem naciowym ,kukurydzą i czerwoną cebulą +biały pieprz i majonez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tylko tyle -
nie namawiaj dziewczyny do salatki z surimi, bo to ani polskie, ani eleganckie ;) surimi to sa parowki ze zmielonej ryby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilkkio
si-xa, rybę w soli robiłam zawsze wg tego, wbrew pozorom przepis jest banalnie prosty: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,107602398,108106416.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze kluski z makiem
powiem tylko tyle.....faktycznie, chyba mnie poniosło :-D jadłam u kogoś tą sałatkę i mi posmakowała, ale na wigilię masz rację chyba nie pasi no, ale przyznaj, że bigos na wigilię też wymiata, no i pączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fujfujfujfuj
jeszcze tylko pisanek wielkanocnych brakuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tylko tyle -
bo taka salatka jest b. smaczna, tylko trzeba sobie zdac sprawe, ze to nie bardzo dla gosci ;) albo na jakas uroczystosc, bo to tak troche jakbys parowki zapodala (a parowki tez sa przeciez w smaku pyszne ;) ) ja akurat nie jestem tradycjonalistka, wiec wigilia, nie wigilia, moze byc i paczek i bigos, byle wszystko bylo dobrej jakosci i ze smakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×