Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie lubię truskawek

Tabletki anty a nałogi?

Polecane posty

Gość nie lubię truskawek

Hej dziewczyny ;] Mam pytanie, bo zbieram się do rozpoczęcia brania tabletek antykoncepcyjnych. Przeglądałam to forum już kilka razy i czasem ktoś wspomina że to albo nie można przy nich palić, albo nie można pić alkoholu... Czasem ktoś wspomni że nie pije 'jak wie że ma wziąć tabletkę'... Jak to w końcu jest? Można? Nie można? Czasem można? Czasem nie można? Bo ja sie już zgubiłam ;] Dodam jeszcze, że palę sporadycznie, zazwyczaj przy piciu na imprezach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nałogowe palenie zmniejsza skutecznosc tablete anty , a picie to wiadomo- z żadnymi lekami nie można;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lubię truskawek
Nałogowo nie palę ;] Ale z tym alkoholem to taka totalna abstynencja? Bo wiele kobiet jakie znam bierze tabletki i pije tak zwyczajnie - raz w tyg. weekendowo 2-3 drinki albo 2-3 piwa... Żyją, nie świecą, dziecka nie mają ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jak brałam tabsy to od czasu to czasu piwo wypiłam i jakoś dziecka nie mam, troche napewno mozna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
jesli palisz okazyjnie to nie ma wplywu, jesli jak smok dzialanie antykocepcyjne est hamowane co do alkoholu to mozna oczywiascie ale nie przecholowac zeby nie zwymiotowac tabletki bo wtedy wiadomo bobo moze sie pojawic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lubię truskawek
No bo właśnie znajduje różne info. Czytałam wypowiedź lekarza, że ani alko ani papierosy nie mają wpływu na działanie antykoncepcyjne. Fajki co najwyżej mogą zwiększyć ryzyko zachorowań np. na zakrzepicę, żylaki, pękające naczynka etc... A alko jest po prostu wolniej rozkładany przez co działa dłużej... Każde źródło inaczej mówi i to wprowadza zamęt ;D Dzięki wszystkim za odp ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wolno palić więcej
niż 5-8 fajek, szczególnie jesli sie ma ponad 35 lat, bo to zwiększa prawdopodobieństwo zakrzepicy, a wiadomo, w razie zwiększonego ryzyka, to i w młodszym wieku i nawet tych 5 dziennie nie powinno się. Ale skuteczności antykoncepcji to nie zmniejsza. Podobnie alkohol, nie tyle zmniejsza skuteczność, chyba, że ktoś ma zwyczaj pić i wymiotować, zanim się pigułka wchłonie, ile po prostu jest wolniej rozkładany i bardziej obciąża wątrobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackcat
Czytam i padam ze śmiechu :o Palenie hamuje działanie anty ?? Chyba w snach :o Nie powinno sie palić bo po 35 roku bardzo wzrasat ryzyko zakrzepicy... A alkohol no to nie można przesadzać ale najbardziej chodzi w tym "niepiciu" o to aby nie zwrócić tabletki za nim sie wchłonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Jesteśmy firmą, która chciałaby założyć fundację pokazującą jak ludzie z przeróżnymi problemami(od alkoholizmu po fobie, depresje) poradzili sobie z ich rozwiązaniem. Chcemy pokazać społeczeństwu, że z każdym problemem da się walczyć. Szukamy osób, które mogłyby podzielić się z nami swoimi historiami, przeżyciami, jak poradzili sobie z daną sytuacją, czy ułożyli sobie już życie na nowo(TO WAŻNE!). Chcemy jeździć po Polsce szukając takich ludzi, by dzieląc się swoimi historiami pomagali tym samym innym. Oferujemy oczywiście umowę o zachowaniu anonimowości podczas wywiadów bądź też nagrań. Dlatego, czy byłabyś zainteresowana chęcią podzielenia się z nami swoją historią? Jak ułożyłaś sobie życie po tym wszystkim. Zachęcam do kontaktu. Pozdrawiam, Magdalena Deptuch email: magdalena.deptuch110@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×