Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szukam_faceta

Jak sie przygotowac do sprawy o alimenty?

Polecane posty

Witam chciałabym żebyście mi podpowiedzieli jak mam sie przygotowac do sprawy o alimenty, termin sprawy mam na 19 października, czy mam zbierac jakieś paragony za zakupy dla dziecka, jak zrobic kosztorys utrzymania dziecka, jestem w tym zielona. pomóżcie troche,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gafaaaa
A po co ci kosztorys???? Sąd i tak sam zdecyduje ile ma przyznac alimentów na podstawie jego dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie nie wiem czy to dobrze określiłam, ale wyczytałam gdzieś ze dobrze coś takiego miec, i chciałam sie poradzic. a jak można udowodnić przed sądem ze ojciec dziecka zarabia wiecej niż jest zarejestrowany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gafaaaa
Emila jakie Ty głupoty gadasz.... paragony, kwity i co jeszcze??? jak na sprawie alimentacyjnej eks wykaże niskie dochody to po co jej kosztorys?? wykaz dochodów eks bedie na papierku 1300 to zostanie gora 400 zł alimentów. Ja mam podobnie z eks i co?? mogłam sobie w tyłek wsadzic wszystkie wykazy na utrzymanie dziecka. To wszystko zalezy od SĄDU!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gafaaaa
a jesli eks bedzie chciał ukryc wieksze dochody a przedstawic w sądzie mniejsze to bądz pewna uda mu się to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgfggfgfggf
nie zapomnij ogolić cipki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gafaaaa
niestety moj eks skrzętnie ukrywa swoje faktyczne dochody, jego dochód na papierku to 1500 a zarabia prawie 4 razy tyle. Wiec generalnie mowiac cały bkoszt utrzymania dziecka lezy po mojej stronie. No i dobrze, niech sobie wsadzi te pieniadze tak gdzie słonce nie dochodzi. Kiedys to się na nim zemści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stenogram
Kwity są potrzebne. Żeby się podetrzeć. Bierz faktury, bo paragon za mały. Palce se upaprzesz. Ty myślisz że taka sędzina jest głupsza od ciebie? Paragonów to każdy może naznosić cztery wiadra i siedem worków faktur. Tylko po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniska1110
czesc dziewczyny! ja złożyłam pozew o alimenty dokładnie 19 marca. pierwsza sprawa odbyła sie 3 miesiace pózniej ale niestety sprawe przełożono na blizej nie okreslony termin z powodu niestawiennictwa ojca dziecka. Przebywa on za granica jeszcze nigdy nie wysłał swojemu dziecku zadnych miesiecy mimo ze nasz syn ma dopiero 8 miesiecy! Mam z nim kontakt telefoniczny i smsy od niego w których pisze, ze ma juz nazbierane tak duzo pieniedzy ze moze juz sobie piekny samochód kupic ale pieniedzy dziecku nie wysle. Wczoraj dostałam wezwanie na nastepna sprawe 4 listopada. Czyli sama sprawa o alimenty trwa juz 8 miesiecy. Moje pytanie brzmi ; czy sąd wezmie pod uwage smsy(mysle tutaj o wysokosc alimentów) które dostaje od niego z odpowiedziami, ze mimo iz dobrze mu sie powodzi stac go na wszystko a mnie i dziecko nie stac na nic i ze zyjemy jak biedaki? Czy takie smsy sąd bierze pod uwage??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
' Rudzia85 Witam chciałabym żebyście mi podpowiedzieli jak mam sie przygotowac do sprawy o alimenty, termin sprawy mam na 19 października, czy mam zbierac jakieś paragony za zakupy dla dziecka, jak zrobic kosztorys utrzymania dziecka, jestem w tym zielona. pomóżcie troche, " TAK TAK . Zbieraj paragony ,dużo jest ich na ulicy. A kiedy Ty zapłacisz ojcu dziecka za pozbawienie go dziecka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juznie zona
Moniska...powinnas w pozwie o alimenty zawrzec taka klauzule zeby orzeczenie wyroku odbylo sie nawet pod nieobecnosc ojca dziecka...i koniecznie pros o to zeby alimenty sad nakazal zaplacic od daty zlozenia pozwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Oczywiście ,że dziecko kosztuje. Gorzej jest tylko gdy chce się jedynie wydawać zwłaszcza z czyjejś kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panie zniecierpliwiony to chyba zwłaszcza twoja córka ma co z tej fortuny co na nią płacisz wydawać normalnie rozpustę sobie urządza. Weź ty się człowieku lepiej za robotę bo wszystkie fora już okupujesz to dużo czasu na nią nie masz. Twoja córka z twojej kieszeni nie wydaje bo by goła bosa i głodna chodziła to po co pleciesz głupoty. Masz facet problem to do rządu idź powiedz żeś leser jak trzeba niech ci walną ustawę że nieroby mają nie płacić. A potem dziwisz się że córka ma cie w nosie mój syn też ma starego w dupie po co mu ktoś kto ojcem jest z nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągły bałagan z tym jest
wieczny problem z alimentami ale ani politycy ani prawnicy widze nie potrafia ruszyc głową.Związki się rozpadają bo kobiety w podstawówce zamiast na lekcji biologii o dojzewaniu były na wagarach...Chcecie macierzynstwa to bierzcie się za facetów dojzałych do załozenia rodziny(ok 45lat) a nie przymuszajcie młodych niedojzałych.Tak samo jak wy usilnie pragniecie dziecka (jak jakies wariatki zdesperowane) i wszyscy wiedzą jakich metod się imacie aby to osiągnąc i taka wasza natura, tak męzczyzni mają prawo zdesperowanie zaliczac jak najwięcej kobiet bo taka jest nasza natura.!!Nie ma co tkwic w starych kocielnych schematach, biologia nasza jest od nich inna, tak cięzko to zrozumiec?Co do alimentów,to w zamian spraw sadowych mozna prostą ustawą to rozwiązac :30%dochodów obu stron na dziecko w momencie rozwodu + policja pracy i koniec, prawda ze proste a ile porządku...pozdrawiam bezmyslących :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrafisz czytać?
dla czekam aż się wypowiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edekfredek z kopalni
Zniecierpliwiony Ty sobie mózg przeszczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam aż się wypowiecie
potrafisz czytać?-> czemu tak za mną biegasz? ale dzięki, też Cię lubię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea 21
abstrahujac od alimentow bo te powinny obie strony placic....to ciekawa jestem czy wszystkie te ciaze to wpadki ;] bo jakos mi sie te wpadki czeste wydaja...ktos chyba liczy ze faceta na dziecko zlapie a potem zal ze rozstanie i facet nie chce placic ;/ bo nie wierze ze przy planowanym i chcianym dziecku tatusiowie by sie tak uchylali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot13
jak widać u "panów" wielu plany mogą się diametralnie zmienić, zostawiają i chciane i planowane dzieciaczki na pastwę losu i wtedy musi wkroczyć Prawo żeby chociaż trochę te dzieci ochronić. A oni wywijają się jak mogą ...Ot- honor Polskiego Ojca...( nie pisze o wszystkich mężczyznach ale o tych co za wszelką cenę chcą z mózgu wymazać swą przeszłośc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka prawda.......
swojego czasu były głośne sprawy że posłowie którzy zarabiaja po kilkanascie tys. płacą po 600zł alimentów wiec nie licz na kokosy:o jak facet ukrywa dochody to jest to praktycznie nie do udowodnienia🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchideo, pora uwierzyć
ze jak facet odchodzi od żony, to i dzieci uważa za "byłe". Większość facetów. A pomagają im w tym kochanki, które bardzo ubolewają, że facet miał jakąś przeszłość, jakąś rodzinę, jakieś dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do paragonów to proponuję płacić kartą nikt nie zaprzeczy, że paragon jest twój. ode mnie sąd paragonów nie chciał. Składałam zestawienie/kosztorys utrzymania dzieci, trzeba również pamiętać, że o alimenty można się ubiegać do 3 lat wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eva13
W sądzie oberwało mi się,że nie przygotowałam się do sprawy czyli nie miałam właściwie niczedo, ani paragonów, ani kosztorysu, byłam pytana ile wynoszą moje wydatki, ile wydaję na proszek do prania, na żywność, środki czystości, ubrania i z pytaniem czy nie mogłabym kupywać w ciuchlandzie..śmieszne!!! Po co właściwie te pytania skoro mamy prawo co pół roku składać wniosek o podwyżkę alimentów, dla mnie jest to śmieszne i zarazem krępująca sytuacja w sądzie bo miałam wrażenie że sąd traktuje mnie jak patologię, biedaczkę itp, po prostu poczułam się urażona a chciałam jak najlepiej wypaść. Skoro dziecko rospoczyna naukę to logiczne jest podwyższenie alimentów bez takich pytań w dodatku z kwoty 250zł na 380 zł z wielką łaską, aż strach pomyśleć co będzie jak znów będę chciała podwyżkę... ZBIERAJCIE NA WSZELKI WYPADEK WSZYSTKO, NAWET RACHUNKI ZA CZYNSZ, PRĄD I GAZ:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony1
Faceta dochody to jego dochody....Ty się do nich nie przyczyniasz. Masz dziecko to je utrzymuj za ile chcesz....rób to jednak na własny rachunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie mój chłopak ma za kilka miesięcy sprawę o alimenty czy ja jako jego dziewczyna będę brana pod uwagę ?? strasznie się denerwuję ponieważ nie chcę być ciągana po sądach. Nie mieszkamy razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A będzie brana pod uwagę moja ciąża którą straciłam?? boję się ze jakieś dokumenty będą brane albo że na sprawię powie matka że to przez tą ciąże im nie wyszło gdzie jest to nie prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, ze nie będzie brana.A chłopak jest po rozwodzie? Alimenty będą na dzieci czy na byłą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mieli ślubu. alimenty na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×