Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość małgorzataMała

jakie witaminy na wzrok ??

Polecane posty

Gość małgorzataMała

jakie witaminy nalezy przyjmowac przy pogarszajacym sie wzroku ? mam 39 Lat. poradzcie cos. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja K1.
Według mnie powinnas przyjmowac preparaty z zawartościa luteiny,np. Super Optic. Oprócz luteiny zawieraja antyoksydanty : Witamina A, C, E, witaminy z grupy B; minerały: cynk, mangan, selen, miedź . Zawsze tez mozesz zakraplac oczy , np. sola fizjologiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy soki z warzyw i owoców ale hodowane na oborniku a nie chemii i ćwiczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radość wielka
mekraba a pokaz mi teraz takie warzywa na straganie to od razu od Ciebie je kupie. Teraz tylko mozna przyjmowac suplementy bo z witaminami w warzywach i owocach jest róznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garliner
radość ma racje, zobacz jak smakuja teraz pomidoryk, sama woda, myslisz ze tam sa witaminy teraz? albo te truskawki plastikowe po 18 zl za kg. to normalne, ze po zimie suplemewntty sie przsydaja, poza tym sami najlepiej wiecie, czy spozywacie 5 razy dziennie wazywa owoce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczwarka przejrzysta
Super optic to bardzo fajne witaminki, brałam gdzieś od połowy lutego. Luteina w ogóle jest bardzo ważna dla oczu, powinni jakąś kampanię zrobić informującą według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka_leśna
Ja do tej pory przyjmowałam luteine ale to dostałam ja od ginekologa. nie wiedziałam ze działa tez na oczy...a za co dokładnie ona odpowiada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fff5555555
makrela tez jest dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fff5555555
Dieta dobra dla oczu Badania naukowe dowodzą, że możemy chronić oczy przed chorobami związanymi z wiekiem, dostarczając im codziennie witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania oczu. Są to przede wszystkim: Witamina A i beta-karoten. Witamina A jest niezbędna siatkówce oka m.in. do rozróżniania kolorów oraz jasności od ciemności. Beta-karoten chroni plamkę żółtą przed zwyrodnieniem. Witamina A występuje w produktach pochodzenia zwierzęcego, zwłaszcza w jajach kurzych, wątróbce (cielęcej, wieprzowej i kurzej) i oleju ryb. Beta-karoten znajduje się w ciemnozielonych i żółtych warzywach oraz owocach, m.in.: w marchwi, szpinaku, jarmużu oraz w morelach. Witamina C i E. Z najnowszych badań wynika, że substancje te są w stanie opóźniać proces pogarszania się wzroku wraz z wiekiem, a także minimalizować ryzyko uszkodzenia fotoreceptorów siatkówki. Witamina C znajduje się m.in.: w aronii, czarnych porzeczkach, owocach cytrusowych, kiwi, natce pietruszki, surowych brokułach oraz zielonej i żółtej papryce. Witamina E – w olejach, ziarnach soi, siemieniu lnianym, mięsie indyka. Cynk i selen. Zmniejszają ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej, a jeśli do niego dojdzie – zwalniają proces utraty wzroku. Cynk znajdziesz w żółtych serach, białym serze serwatkowym, w rybach (makrela, szczupak, tuńczyk), cielęcinie, chudej wołowinie, w produktach zbożowych, migdałach i orzechach. Selen występuje w produktach pełnoziarnistych, rybach (makrela, fl ądra, węgorz), owocach morza (zwłaszcza w ostrygach), nietłustej wieprzowinie i ziarnach soi. Luteina, zeaksantyna i antocyjany. Pomagają utrzymać oczy w dobrej kondycji, poprawiają ostrość wzroku. Luteina i zeaksantyna są obecne m.in.: w kapuście włoskiej, szpinaku, brokułach, zielonym groszku, dyni, papryce, kukurydzy, kiwi, winogronach i pomarańczach. Antocyjany znajdują się w owocach borówki czernicy. Test, który może uratować wzrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelowy joe
Luteina poprawia widzenie wplywajac na prawidlowe funkcjonowanie siatkowki. taki troche zloty srodek na oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi okulista polecał KLARIN z luteiną oczywiście :) bierze sie to przez dwa tygodnie, potem dwa tyg. przerwy i znowu dwa tygodnie brania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karalinka
Sama luteina tutaj nic nie zmieni. Musi byc w połaczeniu z witaminami.I jak juz ktoś tu dobrze wspomniał własnie takie preparaty jak Super Optic najlepiej przyjmowac podczas takich problemów ze zmeczonymi oczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolne rodniki być złe
Luteina chroni oko przed działaniem wolnych rodników z tego co kojarze. zatem odpowiada za zdrowie oczu w duzym uproszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whata
na suplementy witaminowe tego typu przeciez nie ma recept, idziesz i kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZuzkaN
Polecam tabletki zawierające wyciąg z owoców czarnej jagody (np. Klarin perfect dla dorosłych lub dla dzieci - Klarin junior). Dotyczy to zwłaszcza osób z krótkowzrocznością. Na efekty trzeba, niestety, trochę poczekać. A na zmęczone oczy, zwłaszcza u osób spędzających długi czas przed komputerem, polecam krople nawilżające (np. Artelac,Keratostill).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkkk
ZuzkaN tu nie chodzi o leki poprawiajace wzrok tylko na zmeczone oczy . Które łagodza objawy zmeczenia oczu i zapewniaja ich kompleksową ochronę.Tak jak wlasnie Super Optic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lll123
ja zakraplam oczy świeżym moczem, moi rówiesnicy prawie wszyscy noszą juz okulary, a ja bez problemu mogę czytać książki ,godzinami przy sztucznym świetle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whata
o czarnej jagodzie glosno, a witaminy to tez prewencyjnie. dzizas, z reszta na pewno kazdy mial na biologii o witaminach wiec powinien wiedziec, ze bez nich to tylko mozna sie posypac;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze poleci
ktos jakis konkretny suplement, ktory pomogl na zmeczone oczy?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek suchego
Tak trudno jest przeczytac to co jest w topicu> odpowiedz masz czarno na bialym z domieszka szarego;). rozmawiamy o super opticu z polpharmy. wczytaj sie, bo nie ma sensu tego przepisywac na nowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13:05 małgorzataMała jakie witaminy nalezy przyjmowac przy pogarszajacym sie wzroku ? mam 39 Lat. poradzcie cos. dziekuje przyjmowanie sztuczny witamin w konsekwencji pogarsza wzrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nie nie
O takich rzeczach jeszcze nie słyszałam ze witaminy które zalecane sa przez lekarzy na wzrok maja go pogarszac. moze jakies konkrety ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za opinia
sztucznych witamin? ;). Witamina to witamina, suplementy nie psuja wzroku, maja go chronic i go chronia. dzieki takim opiniom w necie ludzie tylko glupieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witammminka
Witaminy syntetyczne i naturalne, to te same witaminy. Słowem witamina, to witamina. Różnica polega na tym, że syntetyczna witamina jest \"czysta\" i nie posiada dodatków, które decydują o jej wykorzystaniu przez organizm. Jest przyswajana w góra 30% ... wszystkie centrumy, to właśnie witaminy syntetyczne. Natomiast witaminy naturalne przyswajane są w 100% i w tym samym % są wykorzystywane przez organizm. Co do warzyw i owoców, to polecam tę stronę: http://witalis.bblog.pl/kategoria,lecznicze;owoce;i;warzywa,4513.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ignorancja
witaminy naturalne przyswajalne w 100% ? od kiedy? ;). Toż to kpina, nic nie jest nigdy przyswajalne w 100%, a witaminy syntezowane na drodze chemicznej nie sa gorsze od takich z produktu. Poczytalbym troche na twoim miejscu zanim cos napisze. a zelazo z warzyw i miesa, w jakich procentach jest przyswajalne? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×