Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Karczma Biskupińska

Polecane posty

Gość gość

Kto był, widział i może ocenić? Chodzi o organizację wesela. Czy na forum jest ktoś, kto w tym roku miał tam wesele? Interesuje nas przede wszystkim jakość jedzenia i standard obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toska89
W zeszłe lato odbyło się tam nasze wesele. Gości było ok. 70. Sala bardzo ładna- pastelowe kolory, zwyczajne, prostokątne stoliki, okrągłe stoliki zupełnie mi nie pasują. Obsługa bardzo dobrze się spisała- nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń. Jedzenie smaczne- było mnóstwo dań, mnie najbardziej smakowała karkówka i rosół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina95
Również mieliśmy okazję być tam w tym roku w lato. Wesele było naprawdę ciekawe- sala ładna, orkiestra dobrze grała. Obsługa szybka i miła. Jedzenia było bardzo dużo- posiłki smaczne, wygląd zachęcał do spróbowania każdego dania. Bawiliśmy się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska787
Karczma Biskupińska to fajne miejsce na wesele. Byliśmy tam na weselu w tym roku. Sala bardzo ładna, obsługa przyjemna. Jedzenie smaczne- najlepsza była karkówka. Wesele było jak najbardziej udane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonka9
Byłam w Biskupinie w sierpniu. Wybraliśmy się do Muzeum Archeologicznego. Ciekawiło nas to jak kiedyś żyli ludzie. Zadziwiające jest to, że potrafili poradzić sobie ze wszystkim nie mając tych wszystkich udogodnień, które my mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinka7
Sonka, masz rację. Teraz ludzie narzekają na wszystko, a przecież mają praktycznie wszystko wyłożone na tacy. Co do Muzeum, rzeczywiście bardzo ciekawe. Będąc w Biskupinie nie można nie zajrzeć do Muzeum Archeologicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola77
W drodze do Biskupina zwiedziliśmy Zaurolandię. Jest to park dinozaurów. Dzieci były w siódmym niebie. W samym Biskupinie zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne- to też była duża atrakcja dla naszych pociech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinar
W Biskupinie byliśmy we wrześniu. Trafiliśmy na coroczny festyn archeologiczny. Był świetny klimat i bardzo dużo atrakcji. I dzieci i my bawiliśmy się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola77
My akurat nie trafiliśmy na festyn, przyjechaliśmy tam w innym terminie. Mimo wszystko nie było nudno- przepłynęliśmy się Diabłem Weneckim i zwiedziliśmy cały półwysep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska55
A w Wenecji byliście? Nie mówię tu o tej włoskiej Wenecji ;) W naszej polskiej Wenecji jest Muzeum Kolei Wąskotorowej. Można nawet przejechać się taką kolejką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola77
Nawet nie wiedziałam, że istnieje taką miejscowość w naszym kraju. Dobrze wiedzieć ;) A ile kosztuje taka podróż koleją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska55
Ogólnie wejście do Muzeum kosztuje 8 zł- bilet ulgowy, 10 zł- bilet normalny. Jeśli wybierzesz opcję z przewodnikiem za Muzeum Kolei zapłacisz 50 zł, za Zamek i Wystawa machin też 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola77
Chyba jednak wolę sama przejść się po muzeum. Nie dałabym 50 zł za możliwość zwiedzania z przewodnikiem. Bez przewodnika też damy sobie radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marka7
Jeśli będziecie w tamtych okolicach, odwiedźcie też Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego. Jest tam mnóstwo ciekawych obiektów do obejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola77
Ale jakich obiektów? Co przedstawiają te miniatury? Ile kosztuje wejść do takiego skansenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marka7
Kiedy byłam tam bilet kosztował 5 zł, możliwe , że ceny się zmieniły. Co do miniatur, widziałam tam Pałac w Rogalnie, Bibliotekę Raczyńskich, Katedrę w Gnieźnie, Stary Rynek w Poznaniu, itd. Pojedź tam to się przekonasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totka4
A w samym Biskupinie jest coś do zobaczenia prócz muzeum? Czy warto pojechać do Biskupina czy lepiej zwiedzić okoliczne miejscowości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonka9
Tylko muzeum? Przecież to świetne i godne uwagi miejsce. Do Biskupina warto pojechać głównie dla tego muzeum. Chyba, że nie interesuje Cię to jak żyli ludzie w dawnych czasach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totka4
Nie łap mnie za słówka. Po prostu chciałam się dowiedzieć co można zobaczyć w tamtych stronach. To powiesz co jeszcze tam można zobaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem jak organizacja wesela wygląda w tej Karczmie ale jedzenie w niej jest ohydne.Wszystkie dania w menu obrzydliwie podobne- wszystko smazone w grubej panierce na głębokim tłuszczu. Na moje pytanie "czy wszystkie dania to smażone mięso?" pani odburknęła "A jakie ma być?Surowe?" Bez komentarza to pozostawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonka9
Totka, wystarczy przejrzeć sobie posty... Masz Muzeum Kolei, masz Wenecję, masz Muzeum Archeologiczne, masz Skansen Miniatur. Można zobaczyć tam mnóstwo rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej wam ;) ja mieszkam blisko biskupina ;) a karczma fajna ale jedzenie takie sobie jest!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bylam w biskupinie 3 x z dziecmi. to wyprawa na pol dnia. swietna zabawa i odpoczynek. jest co ogladac i zawsze cos nowego mozna zobaczyc. choćby przejazdzka kolejka waskotorowa, wenecja, zwiedznie wagonikow i mini lokomotywy. super atrakcje. a karczma to juz jako dodatek do wycieczki. po calym dniu zwiedzania wszystko smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonka9
Kiedy byliście w Biskupinie? A konkretnie w Karczmie Biskupińskiej? My byliśmy w tym roku i niczego złego nie zauważyliśmy. Jedzenie było smaczne- karczma naprawdę się stara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina95
My też nie narzekaliśmy. Być może coś się zmieniło- może nowy kucharz? Trudno stwierdzić. Najważniejsze, że teraz jest ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonka9
Najwyraźniej my też byliśmy tam w innym terminie. Wychodzi na to, że dużo zmieniło się na lepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska6
W Biskupinie byliśmy na wycieczce szkolnej. Zabraliśmy dzieci do Muzeum Archeologicznego- dzieci świetnie się bawiły. Po południu zatrzymaliśmy się w Karczmie na obiad- obsługa szybko się uwinęła, mimo, że było nas dość dużo, a same dania były smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonka9
Trochę mało zwiedziliście... W okolicach Biskupina jest mnóstwo innych atrakcji. Wenecja, Zaurolandia, Muzeum Kolejki Wąskotorowej- tam na pewno dzieciom by się spodobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska6
Wenecja... chyba coś Ci się pomyliło. Chyba, że mnie coś ominęło i nie wiem o takim miejscu w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonka9
Ominęło Cię- w Polsce jest taka miejscowość. Masz tam Muzeum Kolei Wąskotorowej, ruiny zamku, dworek. Warto tam zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×